( zeller | 2020. 10. 15., cs – 16:54 )

1000 köbméter odáig jó - az erdei köbméter az 1.7-es szorzó, tehát 1700 erdei köbméter naponta (sarangból egy kilométer hosszban). innentől az egész számításod 1.7-es szorzóval értendő, ez az egyik. A bruttó növekményre hektáronként inkább 7-8 köbméter/évet szokás számolni, nem tizet - és ebből a kihozatal olyan 80% lehet. A vágásforduló ideje minimum 30-35 évnél indul (fajtája válogatja), azaz a hektáronkénti felhazsnálható erőművi fa mennyisége sem annyi,a mennyit te számoltál, illetve enniy időre kellene folymaatosan vágható erdőt biztosítani, hogy mire a végére ér, az eleje ismét vágásérett legyen.

Szóval számold újra, hogy 30-35 év(!) alatt csak egy 100MW-os (ne feledjük, Paks II. huszonnégyszer(!) ekkora lesz) erőművet fával ellátni mekkora kizárólagosan erre a célra lefoglalt erdőterületre van szükség.

Ja, és a tarra vágás az ugye teljesen "zöld" működés? Mert ennyi faanyagot szálalással, ékvágással, meg kifejezetten fenntartható erdőborítás mellet nem fogsz tudni gazdaságosan kinyerni - sőt, tarvágással sem.