( bucko | 2020. 08. 08., szo – 09:49 )

Hát igen, manapság a tudás egytlen forrása a yt, ahol a_bácsi_akinek_sok_műszere_volt tanít, és ettől mindjárt mindent is tud.

szinte az osszes meromuszer gyartonak van leirasa, hogy hogyan kell stabilitas tesztet vegezni egy kapcsolo uzemu tapon

Helyesen: Minden alkarészgyártónak van adatlapja, esetleg felhasználási útmutatója (AN - Application Note), vagy reference design az adott eszközhöz. (Nem anyacsavarról, hanem kapcsolóüzemű táp (vezérlő) áramkörről van szó! ;))

Ha már a yt és google a kedvenced, akkor google: power supply stability - első találat.

Itt az egész cikksorozat: Part 1 Part 2 Part 3

Ez a bácsi a TI mérnöke, nem amatőr. Figyeld csak meg, hogy ugyanabbam a témakörben kicsit másról beszél! Kicsit kevesebb műszere is van, de azok is mások. ;) Figyeld meg azt is, hogy szinte pontosan ugyanazokat említi, amit én! (Pedig nem is puskáztam. ;)) Ez a tipikus hup-effektus: Megpróbálsz leiskolázni egy amatőr videóval egy 37 éve dolgozó szakembert, mert azt sem érted miről van szó. Ne aggódj, más is így csinálja! :-D

Annak örülök, hogy a stílussal nem értesz egyet. Viszont itt látszik, hogy nem szakemberek osztanak meg információt. A pongyolaságot irtsuk tűzzel-vassal! Ennek ellenére nem kell megölni az olyanokat, akik így nyilatkoznak: "Vettem egy 2kW fogyasztású villanytűzhelyt. Be lehet dugni a kettőhúszba." Az ostorozott hozzászóló a 100W fogyasztású izével egyszerre két dolgot közöl: Az van ráírva, hogy 100W, és 100W(h)-t fog pörögni a villanyórád. Csak nem tud róla, hasonlóan hozzád, amikor a fázistartalékról beszélsz. ;)