( end | 2020. 03. 31., k – 08:28 )

Gondolom minden teszt az adófizetők pénzéből a költségvetést terheli. A feleslegesen, pusztán "a lakosság megnyugtatása", - elven, mindjárt a járvány elején "kidobandó" forintokra nagy szükség lehet később máshol. + a feleslegesnek ítélt tesztelést elvégző egészségügyi dolgozók munkájára is.  - Egy ennyire nyitott országban a járvány megakadályozása egyébként sem reális cél, nálunk gazdagabb, határaikat illetően elzárhatóbb országoknál sem, mert szakmai szempontok szerint a védettség megszerzése fontosabb a jövő szempontjából, valamint kisebb ráfordítással megy. A kifutási idejének lassítása, hogy az egészségügy kezelni tudja összeomlás nélkül a jelentkező újabb betegeket inkább reális célkitűzés.

(Ez az, ami az olaszoknak, spanyoloknak nem sikerült. - Viszont lehet, náluk két hónappal rövidebb lesz a járvány miatt bekövetkezett gazdasági "lefagyás".) Tehát, a kormányon a tesztelés mennyiségét számonkérni abszolút hülyeség, mert az egészségügyi, járványügyi szakmai szempontok, ill. a rendelkezésre álló erőforrások felmérése alapján történik.

A maszk-kérdés valóban komolyabb probléma amivel, - a lakossági oldalról szemlélve, - az irányítás nem tudott időben "zöld ágra vergődni". Mert inkább mindenki maszkban kóricáljon, persze hatósági árasan(!) mint eggyel is több fertőzött legyen az ALDI-ban, a gyógyszertárakban amikor én oda megyek, stb. - szerintem is. (AZ EGOIZMUS! :) )

De azt is látni kell, hogy a mindenki által a járvány kitörésétől kezdve hordott maszk, rendesen megnövelheti a járvány elhúzódását. Ez viszont a gazdasági célokkal nem lehet összhangban. - A másik, ami miatt ez nem volt opció, hogy a kínai gyártók akik a világpiac nagy részét elláthatták volna védőeszközökkel, éppen 2 hónapra "leterheltek voltak" a saját felhasználással. Azaz az elmúlt időben nem lehetett még aranyárban sem venni sehonnan sem. (Nem hülyék, tudhatták hogy ez már "szavazat-rombolóhatású" kérdés biztosan megpróbálták, - mostanra, talán még nem túl későn, - sikerült is nagyobb mennyiségben legalább az egészségügyet ellátni. De nemsokára lesz majd kint is, csak győzzük kifizetni.) Logikusan végiggondolva így látom. - A kommunikáció pedig már politikai része az életünknek.