( _Franko_ | 2020. 03. 01., v – 20:05 )

Az, hogy a könyvelőd kicsoda, kiféle-miféle, az irreleváns, azt a hozzáállást nem ismered, hogy ha fizetni kell,akkor az minél később történjen meg.

Te feltételezted, hogy nem ismerem a könyvelőket, én csak megállapítottam egy tényt, hogy ki a könyvelőm.

De a bevallásokkal is ugyanez van: az utolsó napon "készül el" az ilyen "kötelező" dolgok döntő többsége.

De itt az utolsó pár másodpercről van szó. És szerintem kettőnk közül nekem több közöm van ahhoz, hogy a bevallásokat mikor szokták feltölteni, merthogy a munkám része volt például statisztikázni és annak megfelelően változtatni a rendszer architektúrán.

lehet, de ettől még jogilag ott a késedelem, ami után bizony napi kamat és bünti jár - merthogy a jogalkotó napi kamatszámítást írt elö.

Nem a jogalkotóról volt szó, hanem arról, hogy idézem "Banki/pénzügyi terülten járatos emberként ezt ugye viccból írtad? Vagy te láttál már olyan számlavezető rendszert, ami a könyvelési nap helyett a könyvelési másodperc alapján számolt kamatot?", szóval ma is tanultál valamit a banküzemről ezek szerint, csak mert túl nagy arcod volt. Mire jó ez neked amúgy?

Az a "semmivel sem komplexebb" az meg csak részben igaz, mert a "mikor" nem vitatható megállapítása ezredmásodperces pontossággal azért picit összetettebb dolog, mint az  értéknapé.

Miért is? Megmutatnád a két számítást, ami szerint egy adott éves kamatnál mennyivel komplexebb két időpont között az ezredmásodperc pontosságú kamatszámítás, mint a napi? Kíváncsi vagyok a dologra, hogy mennyivel összetettebb. De szerintem megint belementél egy pofonba, erre se fogsz válaszolni, ahogy annyi más kérdésemre is, ahol a konkrétumok miatt forró lett a talaj. Gyűjtsem össze ezeket?