( gee | 2019. 09. 13., p – 11:32 )

Lehet, hogy nekem könnyebb, de hozzá tudok szokni bármi billentyűzethez amit használok napi szinten. De csak azokhoz a gombokhoz, amit használok.

Pl. Az amerikai mellett használok magyar billentyűzetet rendszeresen, de ha épp olyan helyen tartózkodom, akkor a francia vagy a portugál billentyűzet se okoz gondot (OK, van, hogy francián néha mellé-melléütök).

Ha programoznék, a programozáshoz használt kombinációkat is megszoknám hamar.

De itt jön a másik megközelítés:
1)
Az embernek, aki hozzászokott valamihez (bármihez), nem kell azt néznie, hogy hová festették a jeleket a gyárban.
Teljesen mindegy, mi van egy billentyűzetre festve, mert beállíthatom az OS-ben, hogy milyen kiosztás szerint értelmezze. Lehet angol festésű billentyűzeten amerikai kiosztást használni, vagy francia festésűn magyar kiosztást. Ugyanígy az akármilyen festésű Mac billentyűzeten is lehetne az ember által megszokott magyar kiosztást használni.
1 bis) Ha már programozni akar az ember, akkor esetleg önszivatás helyett használhat USA kiosztást. Persze magyar festésű Mac billentyűzeten is lehetne nyugodtan amerikai kiosztást használni. Tök mindegy, hogy az apple-nél hová álmodták meg a szögletes zárójelet a saját magyar kiosztásukon, ugyanúgy a P mellett lesz, mint bárhol máshol.
2) Ha valaki nem vakon gépel, akkor meg teljesen mindegy, mi a kiosztás, úgyis megnézi, hogy hol is van a curly brace? Á itt. Beírja. Megy tovább.