( hajbazer | 2019. 03. 17., v – 17:32 )

Az operációs rendszered soha nem lesz mindenre felkészülve, a frissített állapot tudata pedig a biztonság hamis illúzióját adja csak meg, így vélhetően még annyi figyelmet sem fogsz fordítani a biztonságtudatos felhasználásra, mintha nem lenne frissítve. Tekintettel arra, hogy az új featureökkel legalább annyi bug jön be, mint amennyi a velük egybecsomagolt javításokkal megjavul, még az sem biztos, hogy nagyobb biztonságban vagy egy állandóan frissülő rendszeren, mint egy olyanon, ami nem kap frissítést. A különbség annyi, hogy a friss rendszeredet érintő réseket csak underground hackerek és az NSA ismeri, te nem. Egy nem frissített rendszernél megvan az az előny, hogy a benne lévő biztonsági rések száma véges és nem termelődik újra. Az idő elteltével pedig egyre kevesebb ismeretlen biztonsági rés lesz, ahogy folyamatosan fedezik fel őket. Ezek ellen pedig bőven lehet védekezni megfelelően biztonságtudatos felhasználással, workaroundokkal.

Például, nem indítok el ismeretlen forrásból származó EXE fájlt, ha tudom, hogy nincs ellene bevédve a gépem. Előtte feltöltöm VirusTotal-ra és ha 100% tiszta, akkor nézem csak meg, van-e digitális aláírása, és ha igen, csak azután indítom el. Míg egy gyanútlan felhasználó azonnal rákattint, mert a Microsoft marketingkampányban ígérte meg neki, hogy a Windows Defender bevédi. Vagy nem. Tudom, hogy Fedorát használsz, ez utóbbit csak a két hozzáállás közti különbség szemléltetése gyanánt mondtam.

A hasonlataid kedvéért pedig: A számítógép tartalmát vissza lehet állítani backupból. Az orvosi műhiba következtében bekövetkezett fertőzés által követelt emberéletet nem. A fényképezőgépen sem tudod megnyomni a reset gombot, hogy javuljon vissza, miután szétcseszted az elektronikát a rossz polaritással. Mindössze ennyi a különbség. Lényegesen nagy. A szoftver nem hardver és nem is emberélet. A szoftver az szoftver. Más szabályok és más sajátosságok vonatkoznak rá. Kéretik nem szélsőségesen összemosni a dolgokat.