( hajbazer | 2019. 03. 11., h – 23:17 )

A telebank-on keresztül hogy fizetsz ki mondjuk egy Díjnet-re beérkezett számlát? Vagy egy sárga csekket?

Elég feje tetejére állított életed lehet, ha úton-útfélen mindenféle random helyekről arra kényszerülsz, hogy a sárga csekkjeidet fizetgesd be és emellett elvárod a világtól, hogy biztosítsa is neked a feltétlen kényelmet a totálisan szervezetlen, nulla tudatossággal élt életed során. Először is, nem mobiltelefonról akarnám befizetni a sárga csekket, sem a díjnetes számlát. Minimálisan megszervezném annyira az életem, hogy egy hónapban legalább egyszer otthon legyek és jusson arra időm, hogy a NetBankon keresztül befizetem. Ha erre képtelen vagyok, akkor beállítanék csoportos beszedési megbízást, ami elintézi ezt helyettem. Ha ez valamilyen oknál fogva nem lehetséges és arra is életképtelen vagyok, hogy a számláimat a Postán befizessem, akkor maradna csak a telebank, ahol meg miért ne lehetne bediktálni a csekken lévő számlaszámot, valamint az összeget.

IT-üzemeltetés, VPN-ről bejelentkezve shell-ben "tapicskolni", kiadni náhány parancsot, megnézni a logokat, elhárítani az adódó kritikus hibákat. Ezt tessen 2G-n, telefonbeszélgetéssel megoldani.

Tessen a mérnök úr ne hibás rendszert maga mögött hagyni, amit még a vonatról is tapicskolnia kell. Ha nem volt olyan fontos robusztusra összerakni azt a rendszert, akkor bőven ráér addig a hibaelhárítás, amíg a mérnök úr megérkezik egy asztali számítógéphez, vagy egy szélessávú, kábeles netkapcsolattal rendelkező helyszínre. Ez is csak egy jó példa arra, hogy a tech-világ erőltetett növekedése és a technológiával rendelkezők elkényelmesítése csak a minket körülvevő rendszerek folyamatos elsilányodásához vezet. Mert tudat alatt úgyis ott lesz a kisördög, hogy mivel el vagy látva 4G-vel, nyugodtan leszarhatod a rendszered stabilitását, nem kell mindenre gondolni a kezdeti konfigurációnál, mert úgyis tudod bárhol-bármikor távolról tapicskolni, ha esetleg gond van.

Csináltam éles verzióváltást vonaton utazva, vagy épp ráztam gatyába tűzfalat kocsiban ülve egy bevásárlóközpont parkolójában... Mindest egy darab 4G-t tudó mobiltelefonról, amin volt/van OpenVPN meg termux.

Érdekes perverzióid vannak. Én földhözbasztam volna a telefont tízszer, ha termuxban kellett volna ilyeneket csinálnom.

Nem, a Volánbusz menetrendi információjának az elérhetősége sincs meg a csaktelefonodban, a BKK-s járatok menetrendjével kapcsolatos tudakozáshoz sincs első körben telefonszámod... Nos?

De igen, van hozzá telefonszámom, mert mielőtt elindultam otthonról, beírtam a telefonomba. Életvezetés, tudod. Saját magad paródiája vagy, folyamatosan olyan igényekkel igazolsz alapvetően kényelmi szolgáltatásokat, melyekre semmi szükséged nem lenne, ha tudnád, hogy nincs okostelefonod, ami "kitalálja helyetted" a menetrendinfót.

Vagy épp vonatjegyet venni akkor és arra a vonatra, amit épp elér az ember...?

És folytatódik... Kéretik időben elindulni és elérni a vonatot, Messengerezgetés és a szokásos, digitális kütyükön, okostévén stb. való csüngés és időelbaszás helyett.

a telefonos GPS-nek is megvan a maga szerepe.

Senki nem mondta, hogy nincs. Más kérdés, hogy nincs rá feltétlenül szükséged. Vagyis nem lenne, ha nem lennél egy végletekig elkényelmesedett 21. századi technobirka.

Neked elég a szóbeli kommunikáció, másnak meg nem, mert csillió+1 dolog van (néhányat felsoroltam korábban)

Nem egészen. Zeller Mérnök Úrnak van szüksége arra, hogy random helyekről VPN-ezgessen, meg termuxozgasson. Tapicskoló Tamásnak erre nincs szüksége. Ő képeket küldözget, meg lehúzatja maga helyett az okos WC-t és kitörölteti vele a seggét, mert már arra is képtelen lesz lassan. Tehát még rá se lehet fogni, hogy esetleg van értelme. Mert a VPN-ezésednek és a termuxozásodnak van értelme, meg technológiai értéke, továbbá az tényleg nem menne 2G-n. Viszont nem egy átlagos igény és az átlagember ilyeneket nem csinál. Ha 10 millió random helyről VPN-ezgető IT-üzemeltető országában élnénk, arra is bőven megfelelne egy 3G.

A példák, amiket felhoztam, az általad leírt "Ha van 2G-s mobiltelefonod, arról is mindent el tudsz intézni helytől függetlenül"-re adott cáfolatok voltak, nem az 5G melletti érvek.

Bocs, te kezdtél el a 2G és az 5G óriási különbségeiről beszélni [1], aztán árasztottál el a kényelmeskedő példáiddal. Emellett továbbra sincsenek gyakorlati, az egész társadalomra kiterjedő, valós, nélkülözhetelen igényeken alapuló érvek az 5G mellett. Ahogy a 4G mellett is csak kényelmi érvek szólnak. A 2G pedig továbbra sem barlang, mert lefedi a mobilkommunikáció alapértelmét.