( hajbazer | 2018. 11. 25., v – 13:03 )

Válasz -> ( HalfDemon | 2018. november 24., szombat - 23:30 )

Az mondjuk érdekelne, hogy hogy is szereztem az ingyenélő jelzőt.

Hiszen magad is megmagyaráztad: doc formátum megnyitása, anélkül, hogy külön költségeket generálna, akár kiegészítő software, akár internet vásárlása kapcsán. (...) Arra meg senki sem kötelezhet, hogy extra termékeket vegyek igénybe egy egyszerű feladat elvégzéséhez. Nem világos, milyen extra költségekről beszélsz egy lépésben elérhető, ingyenes segédprogramok esetén. Ennyi erővel egy text editor is lehetne extra költség.

Nahde, engem még mindig érdekel a frissen telepített windows xp-n a doc formátum megnyitása

Telepített Windows XP-n van WordPad, ami megnyitja neked és ha az eredetihez képest a formázás helytelenül is jelenik meg, a szöveget akkor is ki tudod belőle nyerni. Probléma megoldva, Internet nélkül. Ha pedig már szándékosan ilyen extrém eseteket hozol fel, amik gyakorlatilag sehol nem fordulnak már elő, akkor mondok jobbat: Van egy frissen telepített Linuxod, amin ki akarsz nyerni egy DOCX-ból szöveget. Mit csinálsz? Hát persze,

unzip halfdemon.docx

, aztán jön az arculcsapás:

unzip: command not found.

. Hogy rakod fel net nélkül? Sehogy. Szóval egy elemi segédprogram minimum kell mindkét formátum megnyitásához. A DOCX-hez egy unzipper, a DOC-hoz meg bármi, ami megnyitja.

Ha minden nap ilyet csinálsz, legyen nálad egy pendrive, rajta egy Universal Viewer, meg néhány SysInternals cucc, esetleg akkor már egy LibreOffice Portable is. Affelé próbálod eltéríteni a beszélgetést, mint korábban Zeller Mérnök Úr az Excel-es nehézségeivel. [1] Adott egy probléma, amire lusta voltál normálisan felkészülni és minden mástól várod (friss OS-től, XML-formátumtól stb.), hogy segítségével egy lépésben megoldhasd. Ha minden nap bináris DOC-okat olvasgatsz arra rendeltetésszerűen alkalmatlan szoftverkörnyezetű gépeken, Internet nélkül, szánj rá egy fél órát Internet előtt ülve (bárhol), hogy felkészülsz erre az esetre és összerakod magadnak a szükséges (és általában ingyenes) segédprogramokat.