Öröm nézni, amint a két nagy szagértő összehasonlítja az almát a villanykörtével. :-D
Egyrészt az XP média lejátszására alkalmatlan, különben nem lenne szükség a codecpack használatára. Persze, aki csak mp3-at néz, annak tökmindegy. ;) A codecpack előnye meg csak annyi, hogy a directshow filterek láncának bloat-faktorát minél jobban fokozza. Hang esetén kifejezetten ostobaság a kernel mixeren bármit is átengedni, hiszen beláthatatlan és értelmetlen konverziókat is képes beiktatni.
És most elérkeztünk az "egyéb" lejátszókhoz, amelyek nem függenek a windows belső médiakezelésétől. Ilyen a vlc, foobar2000 - amelyeknél lekapcsolható a windows audio service, kitörölhető az összes "gyári" codec - mert semmit nem használnak a windowsból. Innentől értelmetlen a windows képességeiről beszélni.
A "sokkal gyorsabb, és kevesbb erőforrást zabál" nem értelmezhető egy lejátszó+konverter+streaming alkalmazásnál nem csak a mai, de az utóbbi sok év hardvereinél.
Ez nagy okosságnak tűnik. Egészen addig, amíg nem próbálsz mondjuk csak 2 csatornás dsd128-at szoftveresen dekódolni.
Tapasztalat: Ugyanazon a hardveren a 32 bites XP alatt ugyanaz az alkalmazás (nem mediakezelés, de sokat számolós, sok adatot megmozgató sw) 32 bites verzióban jelentősen lassabban dolgozott
Ezt talán a fősodratúság teszi. :-) Az XP-t összehasonlítva bármivel, azon mindenki a "gyári" installációt érti. Sajnos az XP memóriakezelése - ne szépítsük - szar. Mégsajnosabb, hogy ugyanez fennáll a 64 bites szerver verzióknál is. Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy gyorsabb 64 bites kód sokat segít a bloat ntfs problémáin. Meg az is, ha ntfs helyett mást használsz. ;)
A vlc másik fő előnye, hogy 10 éve itt ülök a (szinte) változatlan gép mellett, nézem ugyanazt a filmet, miközben - a frissítések ellenére - egyre szaporodnak a bugok és romlik a sebessége.
A gui - bámiben is legyen írva - elégtelen a rendes kofiguráláshoz. Meg azt is minek, mert sok esetben a hangeszközt "másnak gondolja". A többi program ezt nem teszi.
Ennek ellenére használom, mert nincs jobb alternatíva.