( gelei | 2018. 01. 22., h – 13:32 )

A tanulmányt (nyilván) nem olvastam végig, de ha valakinek van ötlete, azt szívesen meghallgatom.

Van egy Netflix előfizetésem. Itt még a magyarországi katalógusban is rengeteg kontent van, a hétköznap esti elalvás előtti tévénézést bpven kiváltja, ráadásul vannak tényleg jó címek – akár exkluzívak is. Ezért fizetek havi ~10 dollárt. Ha valami nincs meg Netflixen, de meg akarom nézni, akkor társasággal (általában) moziban nézem meg, egyedül (általában) iTunes-on. Így a havi ~10 dollár mellett 1-2-3 hetente elcsattan 1000-3000 forint filmnézésre. De legyen havi átlag kettő, egy mozi és egy iTunes. Így kifizetek havi 6500 forintot filmnézésre.

Ha torrenteznék, akkor nem fizetnék elő Netflixre, illetve az iTunes-os filmet is ingyen tölteném le. Tfh moziba ettől még eljárok, mert az társasági program, ahol kifzetem a 3000 forintot. (Legyen 1500 a jegy és 1500 műanyag lötty amit azalatt a két óra alatt az arcomba öntök)

Egyik esetben 6500-at fizetek, a másikban 3000-et. Az kevesebb, mint a fele, de még így is jófej voltam, mert megvettem a túlárazott kólát. Akkor hogyhogy nem okoz bevételkiesést a torrent?

(Még mielőtt összecsődülne a csipat csapat, nem csak erkölcsi kérdés, hogy megveszem-e a filmeket, nekem sokkal kényelmesebb kettőt kattintani az Apple TV-n, mint összevadászni a kontentet egy torrent trackeren. Havi egy ezrest – nekem – megér.)