( zeller | 2018. 01. 16., k – 19:23 )

Volt a hsz. végén egy ":-P", ez az egyik. A másik, hogy te állítod folyamatosan, hogy 3% lassulás van - viszont aki állít valamit, az prezentáljon megismételhető, jól dokumentáltan önmaga vagy más látal végzett mérési adatokat és leírást a mérésről.
A "piacra dobták a következő hibás szériájukat is" kapcsán fel lett hívva a figyelmed arra, hogy egy új generációs CPU fejlesztése kb. 5, azaz öt év. Ha te vállalhatónak tartod azt, hogy öt évnyi fejlesztés mehet a kukába, és vállalható az, hogy ennyi ideig senki (sem az Intel, sem az AMD, sem pedig az ARM lapkák gyártói) nem hoz ki új cpu-t, mert az ominózus sérülékenységet okozó elvi hibát már nem tartalmazó processzort terveznek, nos, akkor baromira el vagy tévedve, illetve megkérdezem, hogy ebben az általad elvárt új processzor kibocsátása nélküli időszakban mi legyen? Álljunk meg a mai szinten, küldjük el a hardverfejlesztőket átképzésre (nincs új SoC, nem kell új hardvert tervezni köré), az alaplapok tervezését végző mérnökök is menjenek zabot hegyezni? Vagy hogy a búbánatban képzeled el?

Lesz@rom az Intel/AMD meg az összes gyártó profitérdekeit - az én érdekem az, hogy a feladatomat el tudjam kényelmesen, elfogadható időráfordítással végezni. Ehhez meg tetszik, vagy sem, a feladatok által érintett adatok mennyisége, a feladatok bonyolultságának a növekedése miatt bizony nem elég egy 4-5 évvel ezelőtti CPU, hanem folyamatosan menni kell előre a teljesítményben, illetve a működés optimalizálásában is.

Van, amire jó egy eldő generációs rpi, vagy épp az Atomprocesszoros Aspire One netbook, de van, amire nem, amire kell a nagyobb CPU, a több RAM - elsősorban munka terén, de szórakozásra is.