( _Franko_ | 2018. 01. 13., szo – 19:03 )

"Nem vagyok assembly-programozó, sem .NET programozó, így nem hiszem, hogy pontos, precíz szigorúan ezekhez a területekhez kapcsolódó érveléssel kellene alátámasztanom a véleményem. Az adott szálnak azért is lehet vége (és általában azért van vége), mert nem látom értelmét a további vitának, ugyanis a vitapartnerek szándékosan olyan keresztmetszetbe szűkítik a vitát, amelyből látszólag az ő mainstream álláspontjuk jön ki "nyertesen"."

Nem, nem szűkítik a vitát a mainstream álláspontjukkal, hanem -- dobpergés -- értenek hozzá és ezért tudják, amit te nem tudsz és tudják, hogy hol tévedsz.

Én például veled ellentétben éveken át programoztam alacsony szintű nyelveken és most is előfordul, hogy alacsony szinten programozok egy-egy mikrovezérlőt, ugyanakkor fejlesztettem már C, C++ és Java nyelveken is, mértem is a teljesítményüket... nem elhittem dolgokat, hanem mindig kimértem.

"Mellesleg ahhoz, hogy kritizáljam a .NET felé húzó, assembly-től távolodó szoftverfejlesztési trendeket, nem kell assembly-programozó legyek, sem .NET fejlesztő, sem szoftverfejlesztő."

Nem, nem kell legyél, viszont akkor hamar kiderül, hogy nem értesz hozzá és hülyeségeket beszélsz. Az assembly már évek óta nem ad teljesítményelőnyt, 5-10 éve nincs értelme assembly nyelven írni szoftverekben modulokat, mert a fordító jobb kódot generál a célplatformra.

"Az a gond, hogy ahhoz, hogy hitelesnek ítéljétek meg a véleményem, elvárjátok, hogy mesteri szinten értsek az assembly-programozáshoz, a .NET-hez, vagy a processzortervezéshez."

"Ha azt mondanám, hogy a .NET gyors és fasza, vajon a .NET-ben fejlesztő Saxus Mérnök Úr nekem esne, hogy igazoljam szakmailag, mert addig nem hiszi el, hogy (nálam is) gyors és fasza? Ugye, hogy nem."

Nem mondani kell, hanem tényekkel alátámasztani. Leírod, hogy mit, mikor és hogyan mértél, ekkor mások tudják reprodukálni a mérésedet és validálni a végeredményét... így működik ez, kinyilatkoztatni kevés, az másik tudományterület, ahol elég mondani valamit a híveknek.