( end | 2018. 01. 13., szo – 15:05 )

"Viszont messze nem gondolom annyira veszélyesnek frissítés nélküli rendszert használni"

Azért azt tegyük hozzá, nem mindegy milyen filozófiával fejlesztett rendszerről van szó, Mert ha eleve halászháló mennyiségű lyukkal, 125 ezer trójai modullal, backdoor-al, szándékosan belefejlesztett hardveres hátsó kapukkal választasz rendszert magadnak, ott az update-k nagy része abból adódik, hogy a telemetria révén felfedezi az oprendszerfejlesztő csapat, hogy felfedezték és aktívan használják kiberháborus vagy egyébb célokra idegnek a saját bejáratukat. Innentől kezdve zárják a megismert ajtót, és nyitnak saját maguknak biztonságosabb még nem ismert módon működőtt. (A frissítés megjelenése után ez a kör persze indul újra.)

Na itt, - nyilvánvaló W10-ről beszélek, - nem nagyon jó ötlet kizárni a "frissítőket" mert a gépeden sokkal nagyobb erők találkoznak, mint amivel Te valaha is tudnál valamit kezdeni. Max, amit megtehetsz szurkolsz a "jó" csapatnak, amely gőzerővel és folyamatosan dolgozik a "belépő kapuk" tisztán tartásán.

Az általad favorizált XP még a "mindenek feletti telemetria koncepció" előtt jött létre, és a rendszer "keresztbe áll" egy kisebb kiberháborús "csorda" keresztül vonulásán, nem elég stabilan fut rajta a "botnet" vezérlőszoftver, gyakran lefagy a böngésző, ha rosszindulatú script indul a meglátogatott weblapról, stb...

(Ezért hát, mindkét oldalnak van oka sóval felhinteni a gépedet, és "felszántani" az ótvar öreg, még egy rendes "Meltdown"-hack-re sem alkalmas processzorodat. Eszükbe sem jut egy ilyen instabil rendszert a botnetbe illeszteni, mert ugye a leggyengébb láncszem lesz a hálózatban, a borulások miatt gyorsabban felfedezik a CC-t.)