( _Franko_ | 2017. 12. 17., v – 12:30 )

Ezen már végigmentünk néhányszor...

"Nagyobb keresztmetszetű (nálam elég a 3x0.75-ös) vezetékezés"

10 mm2 gerinc kell és 6 mm2 helyiségenként a betáplálásig és a LED szalag mentén 1,5 mm2, mert 5 méterenként rá kell táplálni, de illik 2 méterenként, hogy ne a szalagon folyjon a nagy áram. Ezek egyike se hatalmas költség, 250 forint, 150 forint és 40 forint MKH esetén métere.

"drágább és/vagy bonyolultabb kapcsolás (nagyáramú mechanikus kapcsolók/elektronikus kapcsolók - ezek sincsenek a sarki csemegében - jó, a sufniban tartalékolsz egyet-kettőt)".

A sarki csemegében egyébként sincs már ilyesmi, villamossági boltban viszont van, ha ott nincs, akkor meg lehet rendelni, baszki, egy másfél dolláros alkatrésztől beszélünk, mint egy ilyen: https://www.ebay.com/itm/361846353961

"A központi tápod úgy döglik meg, hogy a kimenetén nulla V mérhető, te nem vagy otthon, mit csinál a család?"

Átvált automatikusan akkumulátoros üzemre. Én meg bemegyek az útba eső első világítástechnikai boltba és veszek egy új ipari kivitelű tápegységet, mint ez: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/11128

Ha épp nem tudok bemenni hazafelé, mert mondjuk el vagyok utazva, akkor bármelyik villanyszerelő képes erre az attrakcióra, nagyjából olyan bonyolultságú művelet, mint kicserélni egy PC-ben a tápot. Lehet, hogy nem tudod elképzelni, de a villanyszerelők már évek óta szerelnek ilyen 12 voltos hálózatokat, maximum azoknak furcsa, akik 40 éve végeztek és azóta is tekerik, forrasztják és szigszalagozzák a kötéseket, de ők éveken belül úgyis kihalnak.

"nem is oly rettenet drága dolog - egy komplett központi 12V-os tápot meg... Nos, azt nem igazán..."

Komolyan nem értelek, hogy mi ez a hatalmas félelem egy központi táppal kapcsolatban. :/