( zz7 | 2017. 12. 16., szo – 14:44 )

Régóta létezik mindegyik fajta irányelv. A hangsugárzó a legfontosabb elvet a profi hangászok, a hangmérnökök állították fel. A forrás a fontosabb elvet pedig a speciális otthoni zene hallgatók, audiofilek. Valójában nagyon kevés átfedés van a két terület között, mondhatni összesen maga a hangfelvétel. Az igényesebb zene hallgatók nem készítenek hangfelvételeket és teljesen más környezetben, más rendszerekkel szólaltatják meg a felvételeket. A profi hangászok meg úgy nem hallgatnak zenét mint az otthoni zene hallgatók.
Szerintem abba az egyszerű ténybe érdemes bele gondolni, hogy ha egy nagyobb felbontású hangszóród van egy komolyabb meghajtással az a forrástól jövő torzítási szinteket is ugyanúgy fogja hangosítani ahogy a felvétel hasznos tartalmát. Vagyis minél jobban feltekered a rendszert a torzítási szintek is egyre jobban hallhatók lesznek. Ha azt a pénzt, minőséget inkább a forrásba teszed bele a végén kevésbé fogod hallani a forrás torzításait, mivel jobb minőségű a forrás, kevesebbet torzít és kevesebb jön át a rendszeren valamivel. Mint a képnél. A nagyobb és jobb felbontású TV rendesen meg fogja mutatni a gyenge képanyagot, darabossá, szétcsúszottá fogja tenni a képet. A jobb felbontású kép anyag, kép forrás kisebb méretű TV-n kevesebb látható hibával fog működni.

Én továbbra is azt mondom, mert a személyes tapasztalatok azt mutatják, hogy ha egy célgép a zene lejátszó forrás az mindenképpen jobb, pontosabb hangot fog hozni mint bármilyen számítógép amin operációs rendszer fut és valamilyen software a zene lejátszó. Egy olyan szintű rendszerben amiben egy Audiolab 8000 szintű erősítő van ez a különbség már számítani fog, hallható lesz.