Kiemelnék pár jelentős zfs szolgáltatást, amiért többek közt érdemes használni virtualizációra:
1. cache
2. egyszerű backup
3. tömörítés
Ha te ezeket nem akarod használni, akkor visszatérhetsz a régi módszerhez, de ha ezeknek hasznát vennéd, akkor érdemes még próbálkozni.
Alapból érdemes raid10-be konfigurálni, ha 2 HDD-t szánsz redundanciára. Csak akkor van előnye a raidz2-nek, ha egyszerre két HDD esik ki, ráadásul ugyanabban a mirror párban, aminek elég kicsi az esélye. Nagyon ajánlott még SSD cache-t betenni.
Ha nem megy a zvol, próbálj meg image fájlokat odaadni a xen-nek.
Annak én nem látom értelmét, hogy zfs+valami+zfs, mivel a zfs egy memóriaigényes fájlrendszer, ezért elég sok erőforrást elhasznál, ha mindenfele azt telepíted. Alapbeállításban a memória felét használja el, evvel számolj a memóriavásárlásnál.
Ha visszatérnél a régi módszerhez, ott én megfontolnám az md raid helyett, az lvm raid-et használni az lvm thin provision és lvm cache társaságában (nem használtam, de szinte biztos jobb teljesítményt lehet vele kihozni és a backup/snapshot is jobban megoldható vele).