"Eléggé kilóg a lóláb, hogy nyílt, szabad társadalomról beszélünk, de vannak kérdések, amelyek ugyanúgy nem képezhetnek vitaalapot, egyáltalán szóba sem hozhatók, mint Kínában a Tienanmen tér."
Szóba hozhatsz bármit, itt is sok példa van erre, csak a többiek úgy fogják tekinteni, hogy odaszartál a közös asztalra, mert végülis tényleg odaszartál az asztalra. A másik esetben szóba se hozhatod, nemhogy oda tudnád tenni a szart a közös asztalra.
Mindig csodálkozom azokon azokon az embereken, akik egy nyugati típusú demokráciában élnek, nyugati típusú demokráciához köthető jólétben élnek, amit olyan munkakör miatt érnek el, amely nyugati típusú demokráciához köthető és közben azon sóvárognak, hogy mennyire jó lenne egy keleti autoriter vezetés, de egy percet nem éltek olyan helyen, ahol az van és úgy gondolják, hogy minden maradna a régiben, maradna jólét, jó munkahely, minden előny, csak eltűnnének a vélt hátrányok. Nem. A hátrányok azok maradnának, csak az előnyök tűnnének el, lásd például: Moszkvában is van Google Street View, csak közben teljesen be kell fognod a pofádat vagy úgy ébredsz, hogy rács mögött vagy.
"Azért, mert míg a nép demokratikus úton felhatalmazza a kormányt az ország irányítására, addig a civil szervezetekre senki sem szavaz, viszont elég rendesen beavatkoznak egy ország belügyeibe."
De ugyanez a kormány fenntartja a jogot teljes természetességgel, hogy szlovákiai, romániai és szerbiai civil szervezeteket és pártokat támogat nyíltan és teljes természetességgel. Szóval úgy néz ki, hogy csak akkor baj ez, ha mások csinálják.