( _Franko_ | 2016. 10. 16., v – 12:24 )

"Csak azért, hogy értsük egymást, nálam a klasszikus erőmű a kb. bármilyen (fa, gáz, szén, stb.) tüzelésű erőmű (alárakod a víztartálynak a tüzelőanyagot, begyújtod, melegíti a vizet, stb.) és az atomerőmű. Az előző hozzászólásomban az "alap erőmű" a klasszikus erőmű szinonímája lett volna, nem pedig abban az értelemben, hogy az áramtermelés legalább X%-át adja. Ha nem jó vagy félreérthető a szóhasználatom, szívesen írom máshogy, nekem édesmindegy, hogy hívjuk a gyereket."

Az alaperőmű azt jelenti, hogy konstans termeli az energiát, folyamatosan, megszakítás és változtatás nélkül és napokba vagy hetekbe telik mire üzemszerű körülmények között érdemben jelentősen és gazdaságosan változtatni tudják a termelést. A komplementer erőműveknél percek vagy maximum egy óra alatt változtatható a termelés.

"Tehát a kérdésedre, hogy ki venné meg a Paks-2 áramát, a válaszom: pl. a németek, mert ha tényleg közel 100%-os nap- és szélenergiát akarnak, akkor a cikkben is írt "komplementer" áramot importálniuk kell."

Nagyszerű, de ha olcsóbb a biomasszából származó energia, akkor miért vennék meg drágán importból a szükséges mennyiséget? Másrészt mit csináljon Magyarország a felesleggel, a Dunába nem lehet önteni, ha Paks 2 megtermeli, de épp nem kell senkinek, mert fúj a szél és süt a nap?