( uid_194 | 2016. 01. 05., k – 15:47 )

A cenzura nem egy nem kivanatos valami eltavolitasat jelenti: "A cenzúra információk hozzáférhetőségének és terjesztésének a felügyelete, elsősorban politikai és morális alapokon." (lasd Wikipedia)

Ha a cenzurat olyan tagan ertelmeznenk, mint egy nem kivanatos valami eltavolitasa, akkor a bugfix is cenzura lenne, mert egy nemkivanatos valamit - hibat - tavolitottunk el. Cenzura lenne a virusirats, az adblocker, es a spam szures is. Cenzura lenne kivenni a kovetkezo debianbol az XYZ csomagot, ilyen-olyan okokbol.

A cenzura nem ez. A cenzura felugyeletet is jelent. Az, hogy egy valamit, ami tobb kart okoz, mint amennyit hasznal, leszednek, nem cenzura. A szolas meg velemenyszabadsag senkit nem kotelez arra, hogy az ember velemenyet meghallgassa, vagy publikalja. Hasonlokepp a MEK sem koteles mindent szart elerhetove tenni, es ha levesznek valamit, az nem feltetlen cenzura.

--
|8]