( Ritter | 2015. 03. 25., sze – 12:39 )

Ha kikapcsolhatatlan SB lett volna rajta, akkor nem tudtál volna rá Linux Mintet telepíteni, nem?
Gyakran használt autobackup megoldás az, hogy az első partíción van egy automatikusan települő oem Windows rendszer a notebook gyártói beállításaival. UEFI elég ha azt bootolja be, de ezt a felhasználónak kell kezdeményeznie. Utána ez a Windows installer partíció még külön megkérdezi valóban vissza akarod-e állítani a gyári állapotot felkiáltójeles figyelmeztetésekkel. Ugyanis ilyenkor gyakran elvesznek a felhasználó saját dokumentumai, képei, fájljai (bár nem minden esetben) a telepített alkalmazásait mindenképp újra kell telepítenie.
Simán törölheted ezt a partíciót és nincs visszaállítás. Előtte azért érdemes lementeni, mert ha a hölgy később eladja a notebookját és a vevő a Windowst preferálja akkor jobb ha gyári telepítővel kerül rá Windows.

Az Apple nem korlátozza más operációs rendszer telepítését Macintoshon. Még Boot Camp Assistant is segíti a felhasználót. Egyetlen apró kritikám, hogy a gyári Apple os-váltó megoldás szerintem suta, érdemes rEFIt -et telepíteni.
Európában kicsit túlárazott a Macintosh, magyar bolti árakról ne is beszéljünk. De USA Macintosh árak egyáltalán nem eltúlzottak. Mutass nekem hasonló minőségű hardvert jóval alacsonyabb áron! Kíváncsi lennék rá.
A Google Chromebook Pixel ami Apple minőséget képvisel drágább.