( bviktor | 2014. 06. 26., cs – 23:31 )

Ha tole fuggetlenul mindenkepp ez tortenik akkor az nem az o bune.

Mi az, hogy tole fuggetlenul? O adta ki az parancsot, konyorgom! Tudom, hogy demokraciban szeretik azt jatszani, hogy a felelosseg mindenkie, tehat senkie sem, de nem, ez nem igy megy.

Hiaba fested le szornyunek: az elhuzodo haboru is van ilyen szornyu, sot, sokkal szornyubb.

Elhuzodo? Hova? A japan hadsereg mar eleve az osszeomlas szelen volt, hova a picsaba huztak volna el? Ahhoz sem volt repulo (bar igazabol ember se), hogy kamikazezzanak! Es nem, meg mindig nem jobb ket evakualatlan varost a folddel egyenlove tenni, mint katonakkal random hadszintereken x honapig hadakozni.

Azt nem ertem, hogyhogy eles? A bomba mind a 3 esetben ugyanugy robbant - nem is nagyon tud mashogy robbanni, nem tudom, mennyire vagy otthon fizikaban, de egy rakat ember nemigen befolyasolja a bomba robbanasat, legalabbis nem jobban, mint a Hold allasa. Meg se tesztelt minden holdallasban atombombat, vagy igen?

"Nem erti". Most tenyleg azon ertetlenkedsz, hogy mi a kulonbseg a lab es a field teszt kozott? Hat egyreszt mondjuk a volumen, masreszt meg az ismeretlen valtozok szama. Peldaul. Kepzeld, nem csak az atombomba, hanem minden mas eseteben is ugyanaz az elmelet, es a fizika torvenyei is valtozatlanok, megis sokszor elojonnek olyan valtozok, amikkel korabban nem szamoltak. De orulok, hogy megint ovis szinten kell banalis dolgokat atragni. Holdallas, az, fiam, pont az...

Es nem, barmennyire is probalod elbagatelizalni, az ures sivatagban durrogtatni majd gombafelhot 20 kilometerrol nezegetni nem ugyanaz, mint egy varos hamuva valasat, illetve a benne doglodo emberhalom elettani es pszichologiai rombadoleset tanulmanyozni. Mert ugye a bomba alapvetoen arra szolgal, hogy az ember megdogoljon, nem arra, hogy felhoket eregessen.