( Csab | 2014. 05. 29., cs – 17:14 )

A régi sajtó (nyomtatott) sokba került és nehéz volt nagy példányban előállítani, ezért egy országban relatíve kevés média volt. Ezeket a kormányok, pénzemberek lefizették és ellenőrzésük alatt tudták tartani. A tipikus példa Magyarországon a rendszerváltás és az eszméletlen marakodás a sajtó megszerzéséért.

Az internettel minden megváltozott, mert bizonyos csoportok nagypéldányszámú lapokat tudnak előállítani fillérekből. Nem szükséges a lapok fizikai bevitele az országba, elegendő megírni a cikket és mindenki olvashatja.

Ami Magyarországon és az Unióban történik, az egyértelműen mutatja, hogy nincsenek képben a dolgokkal. A régi nyomtatott médiához szoktak és megszokták a monopol helyzetet, most meg napról napra szembesülnek azzal, hogy a méregdrága pénzen megszerzett sajtómonopólium semmit sem ér. Hiába vásárolsz meg mindent, az emberek nem olvasnak újságot, nem néznek TV-t, hanem neteznek helyette. A monopóliumot a jól bevált régi módszerekkel akarják helyreállítani, törvényileg, sikertelenül.

A legújabb (sajnos igéretesnek tűnő) próbálkozás, hogy a viszonylag kevés internetszolgáltatón próbálják meg elverni, ha az olvasóik pl. kuruc-ot olvasnak az előírt tananyag helyett. Értelemszerűen a szolgáltatók könnyen tudnak blokkolni címeket, az emberek 95% pedig még nem ismeri, hogy hogyan lehet mindezt kijátszani (majd fogja, ha szüksége lesz rá).

Az internet azért jó, mert olcsó a cikkírás és marha drága a közvélemény manipulálása (oldalszűrés, bérkommentezők,...). Majd meglátjuk, hogy tudnak-e egyeduralmat szerezni felette...