( cherockee | 2014. 01. 16., cs – 11:11 )

a csapatról:
email privacy ügyben a Silent Circle-ről esett már szó itt a hup-on, köztük van az az ember aki a PGP-t kitalálta (asszem egyedül), illetve pár hasonló kaliberű szaki, elég bíztató nevek, dolgoznak egy titkosított email szolgáltatáson is, amit ráadásul opensource alapon akarnak kiadni (lehet már meg is tették)

céges felhasználás:
azonnali nyerő. blackberry anno ezzel nyerte meg a fél világot, én a helyükben erre is alapoznám a kommunikációt, a privacy-ra érzékeny magánemberek köre nem akkora, mint az ipari lehetőségek

NSA, vagy google:
számomra kérdés, hogy itt most az a cél, hogy az NSA ne tudjon lehallgatni, vagy a google és a többi szolgáltató ne tudja meg hogy hol vagyok mit akarok (amit egyébként tudtommal ki lehet most is kapcsolgatni, persze súlyos veszteségek árán)

backdoor:
NSA backdoor-okra nyílt forráskód esetén valós körülmények között lehet védekezni? általános kód auditálással ezek kibuktathatóak, vagy ennél azért több kell?

rejtőzés:
az NSA egyébként pont hogy azokra figyel kiemelten, akik rejtenek bármit is, szóval ez egyúttal belépő egy listára is. lehet nem túl magas prioritású listára, de listára