( ishida | 2013. 12. 25., sze – 00:47 )

Azért ez szerintem nem ennyire egyértelmű. Sokan vizsgálják a homoszexualitást, annak okait. Egy részük azt mondja amit te, mások pedig éppen az ellenkezőjét. Aztán vannak, akik ilyen kategorikusan nem jelentik ki sem ezt, sem azt. Őszerintük az esetek egy részében már születéskor (vagy korábban) kialakul, másokban pedig esetleg megvan a hajlam, de csak a környezet (akármilyen hosszan tartó, vagy esetleg egy hirtelen trauma) hatására lesznek homoszexuálisok, egyébként viszont teljesen normális (biológiai és/vagy társadalmi szempontból nézve) heteroszexuális életet éltek volna.
Vizsgálat tárgyát képezheti, hogy ez utóbbi esetben kellett-e a veleszületett hajlam, vagy a megfelelő környezet hatása is elég ahhoz, hogy valakiből homó legyen, illetve éppen ellenkezőleg, megvan-e már születéskor mindenkiben a hajlam, csak mivel a többséget nem éri olyan hatás, illetve a társadalmi elvárás, szokás miatt nem lesznek homoszexuálisok.
Ez utóbbira lehet esetleg bizonyíték az, hogy egyes korokban, társadalmakban a homoszexuálisok arnánya jóval magasabb volt mint máskor. Lehet azonban, hogy csak a társadalmi elfogadottság miatt látszik nagyobbnak a számuk, valójában az arány nagyjából állandó (lásd éppen a cikkben szereplő Turing esetét)