( nice | 2011. 10. 01., szo – 22:17 )

A belterjesség is lehet kontraszelektív. Ha meg egy független állami szerv túl nagy függetlenséget élvez, és megnő az érdekérvényesítő ereje, akkor meg az a baj, hogy ˝állam az államban˝, meg hogy ˝kiskirályok˝.

Egyébként is, Magyarországon négyévente választások vannak, és elég széles tömeg jut választójoghoz, nem biztos, hogy annak kedvez egy központosító intézkedés, aki bevezeti...

Egyébként a középkorban általában a központosító, a kiskirályok hatalmát sikeresen korlátozó királyok alatt virult az ország. Mondjuk ugyanez a kommunistáknak nem annyira jött be, de szerintem száz év múlva már nem lesz egyértelműen negatív megítélésük. A távol-keleten viszont bejön most is. Korrupció van ott is (http://factsanddetails.com/japan.php?itemid=799&catid=22&subcatid=146) mint ahogy volt és lesz mindenhol (http://www.worldpress.org/1001cover7.htm). Küzdeni kell ellene, de végleg kiírtani nem lehet. A legfontosabb talán az ország emberanyagának okos felhasználása lenne. Remélem, ez nem reménytelen.