( jakubovics | 2011. 06. 15., sze – 03:54 )

Most miért osztod az észt? Minden adatoddal cáfolnék, mert azt hiszem medence üzemeltetési költségeket csak hallomásból ismersz.

"vegyszerek olyan 300k/év (ekkora méretre)"
Mekkora méretre?

"és akkor ott a víz, a tisztítás, karbantartás, stb."
és mennyi vízről beszélsz? Artézi

Egyáltalán melyik cég szállította a gépészetet? Mi a helyzet a hévízkút-al? Ott mennyi áramot kell még a 28C-os vízhez elhasználni?

Nekem nem kell víztisztitó mert folyó víz jön fel a csőből 36m3/óra vízhozamú forrásból Amikor megépült a ház, kutat fúrattam (hozzáteszem engedélyel), és 200m mélyen 28C fokos ivóvizet találtak. Ezután jött az ötlet, hogy csináljunk medencét ha már a vízóra rákerült a kútra. A nagyobb gond a víznyelő kifúratása volt. Víztisztitóként egy 15000Ft-os mechanikai szűrő funkcionál (5000Ft bele a betét amit talán 2 évente kicserélek), de ivóvíz minőségű a víz anélkül is. A mérők szerint 70m3 ami aktuálisan elhasználásra került, a többi visszakerült a forrásba. A kút adóját fizetem rendszeresen. Egyetlen komoly költségtényező a szivatyú áramellátása, ennek fogyasztását nem számoltam ki de 4KW-os motor van rajta, ami nyáron szakaszosan üzemel ha használjuk a "medencét". A "medencét" "szakember" csinálta. A kotrógép kiemelte a földet, a kőműves kibeteonozta (nem 15 misiért), a burkoló kicsempézte. Hozzáteszem minden strandfürdő saját forrású termál vizet használ. Komolyabb gépészet ott is csak a élménymedencékben és pezsgőfürdőkben van.

Nálunk a medence tisztitása nem visz el milliókat, közönséges háztartási tisztítószerrel megoldható. Hozzáteszem, nálam fedett a medence és a te fogalmaiddal elelntétes 8m*4m*1,5m Nincsennek benne funny ívek, egyszerű téglalap alapterületű. Szóval amolyan "házibarkács", de a célnak megfelel és jól is néz ki.

---
Song of the 2nd Moon http://youtu.be/MSoAzONw-a4