( _Franko_ | 2010. 11. 28., v – 15:20 )

Érdekes lesz jövő év február első hete... sajnos a többség csak annyit tud a dolgokról, mint dozsi: a jéghegy csúcsát, a fanatizált arcok pedig még ennyit se... amikor kevesebb pénz lesz drágább dolgokra, akkor már késő... feltéve, ha megérjük államcsőd nélkül a januárt, mert ahogy most látszik, nem igazán akarják befektetők finanszírozni Magyarországot.

Egyébként erősen lobbizni kellene az ügyfélkapun keresztüli rendelkezéshez, mivel ez csak egy ÁNYK nyomtatványt jelent, a címzett hivatalnál pedig ígyis-úgyis fel kell dolgozni az igényeket. Az ÜK pedig pont erre lett kitatálva: csökkenteni a személyes találkozást a hivatalokkal.

Szerintem egyébként három dolgot kellene tennie azoknak, akik maradnának manyup tagok:
1, Jelezni a manyup felé, hogy maradnának, és a manyup számoljon vele, mint taggal, akár dolgozzák ki a lehetőségét, hogy extra tagdíjat lehessen befizetni - én inkább fizetek havonta ezer forintot, ha a manyup-ban lévő pénzem továbbra is évente 15-20 százalékkal növekszik.

2, Jelezni az ONYF felé, hogy adjanak egy konrét időpontot és helyet, amikor személyesen jelezni tudom, hogy maradok manyup tag.

3, A jövő évtől kapott többlet fizetést megtakarítják akár készpénzben, akár különféle befektetésekben.

---
A jövedelemből élők kb. 3 százaléka (kb. 120 ezer ember) keres bruttó 500e forint felett, nekik egyszerűen vétek visszalépni az állami nyugdíjba, ugyanakkor fizetik a szolidáris 24% adót, nem támadhatóak azzal, hogy nem szállnak be a közösbe. Ez a vékony réteg adja a manyup vagyon kb. felét, ugyanakkor ez a réteg részesül a letöbb előnyben az egykulcsos adót tekintve. Ettől a rétegtől várja a kormány, hogy felpörgeti belső fogyasztással a gazdaságot, ehhez ennek a rétegnek adják a kevesebbet keresők megtakarítását. Amivel nem számolt a kormány az az, hogy ez a réteg most veszélyben érzi a megtakarításait - ha elveszik a manyup vagyont, ha nem - ezért visszafogják a fogyasztásukat és inkább megtakarítanak... és a kör bezárult... a manyup lenyúlás nélkül lett volna esély arra, hogy a vagyonosabb réteg költsön is belföldön, a manyup lenyúlással viszont pont ez a réteg nem fog költeni belföldön, sőt lehet, hogy befektetni sem, ekkor a tíz év alatt létrehozandó 1 millió munkahely is veszélybe kerül...

Szívesen olvasnék egy hatástanulmányt az ellenkezőjéről, de szerintem nincs ilyen.
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home