GDF mit ér manapság?

Fórumok

Egy nagyon kedves ismerősöm kérdezte tőlem, hogy mit ér manapság egy GDF-es diploma.

Két oktatási intézmény merült fel. Az egyik az ELTE, ha jól tudom az papírilag rendben van.
A GDF úgy került képbe, hogy ott indítanak távokítást. Csak ugye ha semmit nem ér az ottani cetli akkor minek.

Várom a véleményeket, arra tekintettel, hogy friss infók érdekelnek. A jövőre induló képzés jövendőbeli értéke, ha úgy tetszik.

Hozzászólások

Attól függ :D
Állami szektorban a papír számít, mind1 mi van a pecséten. A többi helyen szoktak kérni papírt, de inkább a tudás.
Nahh most tudást meg lehet szerezni egyetem nélkül is ugye, sőt tulajképpen úgy szerzi az ember mégha elvégzi is az egyetemet, mivel az egyetemen sok a való életben használatos dolgot nem nagyon oktatnak, max 1-2 kivétel van.

Szóval lehet GDF is csak akkor képezze ki magát nekem ez tűnik a legjobbnak :>

Core2Duo T7100, 2.5G, Ubuntu 8.04, 2.6.27.6

Az egy tevhit, hogy az egyetemen/foiskolan hasznalhato tudast okatatnak, az egyetemen/foiskolan szemleletet tanitanak, ami arra jo, hogy mindent meg tudj tanulni, csak a magokat ultetik el, amit te tanulassal nevelsz tudassa. Persze ezt nem mindenki tudja elsajatitani, vagy nem is azzal foglalkozik utana, ugy feleslegesnek erzi az egeszet.

Ne általánosíts mert ez nem mindenhol van így. Létezik _gyakorlatorientált_ képzés. Igen tudom, ezt tapasztalom. Egyre több helyen üzletemberek oktatnak (ennek minden előnyével és hátrányával együtt), akik benne vannak abban amit csinálnak és up-to-date információval, technikával tudják ellátani a hallgatókat.

Ezt en nem hatranykent fogom fel, hanem elonykent, a gyakorlati tudas gyorsan elevul, egy szemlelet akar evtizedekig hasznalhato. Persze a gyakorlatra is szukseg van, hiszen az elmelet az csak log a levegoben, a gyakorlat teszi helyere a vilagban. Csakhat mindenki ismeri a mondast "Elmeletileg van gyakorlati okatatas, gyakorlatilag nincs".

Csak - ahogy látom, - ezzel az a baj, hogy nagyon sok embernek nehéz úgy tanulnia, hogy lóg valami a levegőben és sokszor a tanrendet se teljesen logikusan állítják össze (pl. most második félévről leraknák a fizikát az elsőbe nálunk, ami az elsősöknek jó nagy kitolás, nem véletlen volt az analízis 1 után a fizika.

Nekem legtöbbször _valós, gyakorlati_ példa hiányzott az elmélethez.

----------------
Lvl86 Troll

En GDF-re jartam. Ugyanott dolgozom most is, mint mielott megkaptam volna az oklevelet...mondtam, a munkahelyemen, hogy megvan az oklevel - a reakcio kb. annyi volt, hogy gratulalnak, de nem kell leadnom :) A fizetesem ugyanannyi, mint elotte (es akkor sem volt kevesebb, mint barkinek papirral). Kulfoldrol beszelunk, ugyhogy itt nem tudjak, hogy GDF vagy ELTE vagy BME...ezzel csak azt szeretnem mondani, hogy a tudas szamit, nem a papir.

Magyarorszagon allami szektorban a berskala miatt kell papir, kulonben valami nagyon alacsony fizetest kapsz csak. Maganszektorban elofordulhat, hogy feltetel az allashirdetesben, de szerintem megfelelo gyakorlattal kivalthato.

Ez attol fugg hol akarsz elhelyezkedni, es milyen munkat végzel. Szerintem igenis szamit a papir,de sajnos ma mar olyan alacsony az oktatas szinvonala, hogy a papir nem garancia, es persze papir nelkul is lehet valaki nagyon jo. De amig van két hasonló tudásu mindig a papirost fogjak felvenni. Egyebkent amilyen a mostani oktatasi szint egy foiskolat megcsinalni nem nagy kunszt, csak egy kis szorgalom kell hozza. Egyebkent inkabb BMF mint GDF annak jobb hire van, bar sokkal nehezebb. Viszont van amihez teljesen felesleges a diploma, es tobbet er a gyakorlat, pl webszerkesztes, IT-zombi support.

"pl webszerkesztes, IT-zombi support" szerintem ez igy kicsit kemeny. es mivel 8 eve dolgozom papir nelkul ua. penzert mint barki a cegnel, es ez a 3. cegem, igy kemenynek erzem. szerintem a gyakorlat a magan szferaban kivalthato a papirral, sot a projektek a fontossak mert az nem lutri, mint a papir.

szép napokat
zsömi

Nam azt irtam, hogy nem lehet papir nelkul elore jutni, csak nehezebb, mindig tobbet, nagyobbat kell mutatnod, mint akinek nincs papirja. Es lehet hogy el se jutsz odaig, hogy bizonyits hiszen lehet hogy egy szoke HR-es olvasas nelkul dobja a kukaba az oneletrajzod. Viszont tenyleg vannak teruletek, ahol sokkal tobbet szamit a gyakorlat , es ott mar meggoldolando, hogy erdemes-e 4 evet olyasmire szanni, amivel nem keresel tobbet, de a kesobbi elorejutashoz azert nem art a papir. Arra sokan nem gondolnak, hogy a mi lesz 5-10 ev mulva.
Egyebkent nem fekete-feheren kell gondolni a dolgokra, ha az a kerdes hogy egy kozepes(50-100) fo ceg IT infrastruktura uzemeltetes vezetonek(2 beosztott) ket jelentkezo van 1. 5 ev gyakorlat nincs papir, vagy 3 ev gyakorlat egyetemi vegzettseg, szerinted kit vesznek fel?

Szokásos sok fszság thread. Mindenki ontja a maga véleményét és elbeszél a másik mellett. Ha teheted, van rá pénzed, időd, kedved, akkor végezz el felsőoktatási képzést és mellette tanuld a szakmát. Abból baj nem lehet. És tök mindegy, hogy milyen diploma.
--
unix -- több, mint kód. filozófia.
Life is feudal

Szia!

Én a GDF-en végeztem, és nem éreztem a hátrányát álláskeresés során. Jó pár éve azért láttam olyan hirdetéseket, h kivéve GDF, Pollack... Nos ilyen helyre meg eleve nem is jelentkeztem volna. :) Voltam olyan állásinterjún, ahol engem vettek fel, nem a BME-s kollégákat...
A GDF-fel meglátásom szerint régebben - most nem tudom, hogy éppen hogy van - az volt a baj, hogy nagyon széles skálán mozgott a végzettek szakmai hm... nevezzük úgy, képzettsége.
A GDF kezdeti rossz hírét annak köszönhette, h ez volt az első olyan főiskola, ahová bárki bekerülhetett. Gondolom azt hitték, h bárki el is végezheti... Az én évfolyamomból a kb. 120 elsősből max. ha 30-40 lediplomázott. Szóval a GDF-es hallgató != GDF-es diploma bárki bármit is gondol. :)
Amit azért igazán sajnálok, hogy az életemből kimaradt a nappali főiskola/egyetem, na meg persze a koedukált kollégium... :D Szóval ha az ismerősöd teheti, járjon "rendesen" iskolába, legalábbis, ami az első diplomát illeti.

"Egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma..."

Nem lehet, hogy azért vettek fel téged, mert ők többet kértek?

Amúgy szerintem túl nagy a hype a diploma körül. Jelenleg, ha betudsz kerülni egy nagyvállalati környezetbe, ahol szakmai gyakorlatot szerzel simán elvagy diploma nélkül. 5-10 év múlva... előrelépés... ha van diplomád sem biztos, hogy előléptetnek, ez nagyon sok mindentől függ, és nem lehet kijelenteni, hogy diploma nélkül nem lehetsz teszem azt csoport vezető.

Amúgy meg, ha 2 jelölt van és az egyik 1,5 év gyakorlat, papír nélkül, a másik 3 év gyakorlat diplomával, nem azért veszik fel a papírost, mert diplomája van, hanem szimplán azért mert 3 év gyakorlata van. Versenypiacon nagy ívben leszarják, hogy van-e diplomád, a lényeg, hogy tudd, amit ők kérnek tőled.

pár éve eu-s pályázatot adtunk be, (sok egyéb mellett) előírás volt benne, hogy a szoftverfejlesztéseket kivitelező cégnek minimum hány fejlesztője legyen és abból hány százalék (valami 70-80 rémlik) rendelkezzen szakirányú felsőfokú végzettséggel.
Egy nagyvállalattól más piaci résztvevők is simán elvárhatnak ilyen dolgoknak való megfelelőséget. Azért valamit tanítanak is az egyetemen/főiskolán! pl. RUPS mond valamit?

IMHO nem a papírt érdemes összehasonlítani, hanem az oktatott anyagot, a potenciális emberi kapcsolatokat és az iskola nyújtotta karrierlehetőségeket ill. ösztöndíjakat.

Sajnos az állam nagyban támogatja az egyetemen való semmittevést. A legrosszabb, ha a papírért csinálja az ember a diplomát. Meglehet, hogy meglesz, de minek?! Ha csak nem az az életcélod, hogy állami alkalmazott legyél, akkor feleslegesen gyúrsz papírokra.

Ismerek olyat, aki másfél év szenvedés után hagyta ott az ELTE-t és a legjobb volt, amit tehetett: nem azt akarta csinálni és amúgy is piacképtelen volt. Megint más már a harmadik diplomáját csinálja hasonló szakirányokon, pedig már az elsővel is csak kitörölhette, de nagyon büszke magára.

Az ELTE nem az atyaúristen, de a GDF-el összehasonlítani, hát... Szóval ha van esély mindkettőt megcsinálni, akkor egyértelmű hogy hova érdemes menni. Ha pedig nem megy az ELTE, akkor meg mással érdemes összehasonlítani.

--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu

Aki ide a GDF-re jár vagy járt azok véleményére vagyok kíváncsi.

Mely tantárgyak amiken nehéz vagy lehetetlen túljutni?
Mely tanároknál bukik a legtöbb hallgató?
Van-e nem magyar anyanyelvű tanár?
Mennyire értelmes/jó a tantárgy egymásra épülés?
Mennyire jók az előadások? Van értelme nappali tagozaton kezdeni? (Ha nappali akkor tanítás legyen használható minőségű ha nem akkor nem látom értelmét, ha mindenre nekem kell a könyv alapján rájönnöm ... akkor már levelező + meló)

(érzésem szerint) Hatalmas különbség van a budapesti oktatás és a még megmaradt vidéki konzultációs központok között.
Van olyan oktatóm, aki legalább 8 tárgyat oktat, sejthető, hogy milyen szakmai háttérrel.

Ami egyértelműen pozitívum: minden tárgyból nagyon jó minőségű jegyzetet (könyv formátumban) kapsz kézhez a félév kezdetén, tehát itt nem kell fénymásolgatnod, jegyzetek után rohangálnod, órákon jegyzetelni.

Használhatsz egy Ilias nevű távoktatási rendszert (azt hiszem a demo a www.gdf.hu oldalon elérhető), itt közvetlenül elérheted a pesti oktatókat és a hallgatókat (fórumok), jegyzeteket, példákat, segéd anyagokat.

Mindezért a most beiratkozóknak legalább 200 ezer Forintot kell félévenként fizetni.

Fentebb írták, hogy a legjobb befektetés, amit a saját ismereteid bővítésére költesz.

Kevés tárgy van, ami egymásra épül.

Arra készülj fel, hogy legalább _szakmai_ középfokú nyelvvizsga kell a diplomához.
Ez sem jellemző a hazai főiskolákra.

Ha lehetőséged van szakmában dolgozni mellette, akkor mindenképpen a távoktatást ajánlom.

Sok sikert!

Budapesten szeretném mindenképpen ....
Sajnos a most ahova járok csak külsőleg látszik szépnek és jónak de így 1 év után már kibújt a szög a zsákból és nem látom értelmét annak, hogy egy tanár kedve miatt sikerüljön vagy ne sikerüljön elvégeznem, túl sok idő és pénz ... nem szeretnék zsákbamacskát játszani ....

Az ilyen tanarnak fell kell hivni a figyelmet, hogy azert kapja a fizeteset, met Ti oda jartok. Te mint vasarlo pedig tisztesseges termeket kersz a penzedert. (ha magan iskola, azert, ha allami akkor meg az adod miatt). Gyakorletilag beloletek el.

Jelezd a problemadat az igazgatosagnak, oktatasi miniszteriumnak, esetlag a megfelelo ombucmannak.

Arra keszulhetsz, hogy a tanar rad szall ezutan, de ha rendesen tanulsz, akkor egy igazsagtalan ertekelest fel tudsz ellene hasznalni. A kemeny tanulas, meg nem lesz karodra. Egyebkent meg a suli utan ugy is mindenert kuzdened kell, jo kikepzes lesz. :)

Ne hagyd magad! Ne egy megkeseredett, az oktatasba menekult tehettsegtelen vesztes miatt legyen nehez eleted, aki a sajat serelmeit akarja megbosszulni rajtatok. (ez nem tiszteletlenseg a tanarok irant, de sok ilyen van). Nem kotelezo tanarnak lennie, ha nem akar. Viszont, ha elvallalta, csinalja.

Kuzdj a jogaidert, mert eltipornak.

Te mint vasarlo pedig tisztesseges termeket kersz a penzedert.

velemenyem szerint ez akkor volna jarhato ut, ha volna tandij. jelen esetben maximum a karancslapujtoi csaladi gazdalkodok mehetnenek reklamalni az oktatasi szinvonal miatt, mert (legalabbis reszben) ok fizetik, az egyetemista az nem fizet egy fityinget sem (jo, van ahol igen, de en pl. tok ingyen vegeztem az elte-t).

- Use the Source Luke ! -

Utána meg a te (mint diplomás) általad keresett pénzből levont adó fogja képezni az említett család dolgozó tagjainak nyugdíját. Az állam befektet, amikor téged képez, mert reméli, hogy nem minimálbért fogsz keresni, hanem jóval többet, így sokkal több adót fizetsz, és többet költesz is -> jobban pörgeted a gazdaságot. Hosszú távon megéri mindenkinek.

Kivétel akkor, ha olyanok a körülmények, hogy úgy tűnik, mintha direktben ki akarnának veled tolni, és inkább fogod magadat, és kimész külföldre dolgozni (mert ott lesz nyugdíjad, meg van rendes egészségügy pl).

:(){ :|:& };:

Kedves denes,

Szerintem nem jol latod

A szuleid (ha csak nem vagy szulok nelkul) fizetik(tek) az adot, vagy is Ok fizetik az iskolat, es mivel Te is a csalad resze vagy , igy az a Te penzed is.

Az eletben semmi sincs ingyen. Az elozo rendszerben sem volt, csak azt hittuk.

De meg ha nem is fizettel erte, akkor sem szabad turni az ilyet, mert az eletedre komoly kihatassal lehet.
Nekem Pl. lehetett volna 5-os diploma atlagom, ha az egyik szigorlaton a tanarnak frissebb tudasa van mint 70-es evek eleje... de nem volt, igy engem nezett tudatlannak, holott addigra 6 eve a versenyszferaban dolgoztam, ahol a naprakeszseg letfeltetel, azt mar meg sem emlitem, hogy az altalam elmondottak olvashatoak voltak egy technikai dokumentacioban. Es bizony volt, hogy jol jott volna egy 5-os diploma atlag.

Mondok jobbat ... vannak ezek a felsőfokú szakképzések és ezek végén ugyan úgy szakdogát kell írni.
(elvégeztem egyet, mert érettségi után nem tudtam merre kellene lépni)
Én írtam egyet és az egész iskolában nem volt olyan tanár akinek lett volna hozzászólása a témaközhöz ... sőőt a külsős vizsgabiztosságból sem volt egyetlen tag se aki valamilyen szinten értett volna hozzá ...
Ezek az emberek értékelték a munkámat ... kérdem mire fel volt nekik erre joguk? hogy értékelhet valaki valamit ha halvány lila sincs neki hozzá?
Ez a magyar oktatás ...

Ha megengedheted a nappali egyetemet/foiskolat, jarj oda. (inkabb egyetemre)
Pro: csak a tanulasra kell oszpontositanod
Contra: zero tapasztalat, mikor befejezed akkor allsz keszen a tanulasra, masnak kell eltartania Teged

Ha nem engedheted meg a nappalit, jarj tavoktatasra.
Pro: lesz valodi tapasztalatod
Contra: Nehez egyszerre vegigcsinalni (mar ha valoban tanulsz es dolgozol is), lesz ahova nem vesznek fel, de oda ne is akarj menni

Hogy honnan van a papir, talan csak az elejen szamit (1-3 ev), utanna ugy is a tapasztalataid beszelnek. Hosszu tavon egy diplomaval jobban boldogulsz majd. Ha felso vezeto akarsz lenni, akkor kelleni fog a nappali egyetem. Ez presztizs kerdes a nagy cegeknel (kotekedoknek: tudom, van kivetel).

Viszont, csak akkor kezdj bele, ha vegig is csinalod. Egyebkent csak ido- es penzpazarlas.

Ne hagyatkozzatok 100%-osan az egyetemre, hogy az majd mindent megtanít, amit kell.
Rengetegen ebbe a hibába esnek.

50%-ban egyetem,
50%-ban önerővel tanulsz meg olyan dolgokat, amit nem tanítanak, vagy csak épphogy tanítanak az egyetemen.

Nem ... már ott se mondják el rendesen ... a hülye hallgató magasról le van ám sz*rva ... senkit nem érdekel, hogy ha a tanár olyan módszerrel tartja az előadást, hogy senki nem fogja érteni ... és ezért a gyakorlatilag sz*r munkáét kapja a fizetést és ráadásul panaszkodnak, hogy keveset amikor zéró felelősség zéró ellenőrzés ...

Tok erdekes, hogy ezt mindenki csak mondja, mondja, mondja, de en sehol sem latom. Velem eddig minden tanar keszseges volt. Igazabol ha meg is buktam valamibol, az teljesseggel az en hibam, mert hanyagoltam es nem tanultam _eleget_. Az ELTE-n is mindenki szid ossze-vissza tanarokat, hogy igy megy ugy; erdekes csak a tudast varjak el. Ha meg magasra teszi a mercet, akkor az nem hiba. Soha egyetlen egy tanarnal sem vettem eszre, hogy "pofara" osztalyoz. Ez duma, elegge szanalmas duma.
---
"A legjobb dolgok az életben nem dolgok."

tudja valaki, hogy itt mit takar a tavoktatas? oke, ertem, jegyzetek az iliason. de megis hanyszor kell _szemelyesen_ bent lenni az iskolaban? mert munka mellett eleg nehezen megoldhato, ha egy honapban tobbszor is napkozben ott kene lenni... tud errol valaki valamit?

Hi!

Konzultációk általában szombaton vannak, gyakorlatok szintén. Néha-néha becsúszik egy-egy péntek délután, de több időpontból lehet választani. Ha péntekről van szó, akkor 14:00 után, általában 20:00-ig. Szombat relative változó, 8:00-17:00 között bármilyen 3 órás periódus. Nem csak elektronikus jegyzetet kapsz, hanem rendes könyvcsomagot is. A jegyzetek mellett akad teszt, beküldendő feladat, stb. Természetesen nem kötelező minden konzultáción ott lenni, bár ajánlott. Van néhány tanár, aki figyelembe veszi, hogy dolgozók járnak ide, ezért ha ZH-t vagy elővizsgát irat, akkor azt az esti órákban teszi (17-18-19h). Ha valami érdekel, kereshetsz akár privátban is.

szardle. múkodj.

szerk: látom évek (hónapok) távlata. de igaz.