A sátán dugvillás hosszabbítója, vagyis a mindkét végén dugvillás hosszabbító

Üdv!

Ahogy itt is olvasható, léteznek ilyen villamos szakbarbár patkolások.

Hasonló problémát láttam már én is másnál: A lakókocsin nem villásdugó, hanem aljzat van és ebbe kellene biztonságosan bevezetni a hálózati feszültséget.
Adja magát a csináld magad mindkét végén villásdugós hosszabbító, viszont ez ugye egy biztonsági rémálom. Felmerült bennem tehát a kérdés, hogy hogyan lehetne ilyen hosszabbítót fabrikálni ami érintésvédelmileg megfelelő?

Első nekifutásra nekem az jutott eszembe, hogy a két dugvillába tenni egy kis intelligenciát ami figyeli, hogy a védőföld két érintkezője össze van-e kötve (hiszen az ajzatban az úgy is össze van) és csak ekkor teszi rá a villákra a feszültséget. Így kivédhető az, hogy az aktív hálózatba dugott hosszabbítónál érinthető legyen a hálózati feszültség. Vajon ez életképes-e, illetve nektek milyen egyéb megoldás jut eszetekbe?

UPDATE:
Köszönöm az üdítő hozzászólásokat, bevallom őszintén, hogy pont az történt amire számítottam. Ezt az egész témát a "részben írásvédett pendrive" és a "funkciónális nyelv kezdőknek" topikok hívták életre.

Kicsit azért csalódtam is bennetek, mert bár (szakmailag) nagyon korrekt válaszok is érkeztek, azt senki nem írta le, hogy mindegy mit csinálok a hosszabbítóval csak nehogy raspberry pi-t és php-t használjak a megvalósításhoz.

Mindenki megnyugtatására közölném, hogy a valóságban az aljazatot 15 perc alatt a 2. hozzászólásban is említett szabványos dugóra cseréltem, meg vetettem egy ehhez való hosszabbítót és eszembe nem jutna ilyenekkel kísérletezni. Ja és nem kell csodálkozni ez egy épített tákolmány (eredetileg platós teherautó volt)

Hozzászólások

A legegyszerűbb talán a lakókocsira dugót szerelni, nem?

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Ipari helyett mi sima dugvillást szereltünk fel a lakóautóra. Így egy közönséges hosszabbító kábellel csatlakoztatni tudjuk a hálózathoz.
Csak otthon szoktuk rádugni porszívózás, és a fedélzeti akkumulátorok feltöltése végett.

Az ipari csatlakozó egyébként sokkal jobb megoldás, ha nagy teljesítményt kell átvinni (olvasztottam már le bolti hosszabbítót konstans 3 kW átvitelével).
A mi esetünkben a lakóautónál nem ez a use case, így praktikusabbnak tartottuk a normál dugvillás csatlakozó rögzítését (olyasmi, ami az elektromos fűnyírókon is lenni szokott).

Tökmindegy, amire rá van írva, hogy 16A, az se bírja el tartósan. A vezeték melegedett, oké, kevés a réz. Az igazi gond, hogy szar a kontakt a végén a csatlakozókban és melegíti az egészet. Kiolvasztott a picsába a dugvilla egy konnektort. Mindkét végéről levágtam a gyári csatlakozót, érvéghüvelyeztem a vezetékeket és raktam rá rendeset. Ez sokat segített.
(Akkor átmenetileg kellett tartósan átvinni rajta 3 kW-ot, azóta szerencsére ilyesmire nem kell használnom.)

16A tartósan imho a sima schuko-aljaton átvinni sok. Oda illetve e fölé tényleg javasolt az ipari csatlakozó (amit valaki fentebb linkelt) és a rendes keresztmetszetű réz.

Nem volt feltekercselve. A szomszéd telekről volt átvezetve egy készülő ház fagyvédelméhez.

Ez egy ,,narancssárga" hosszabbító volt. Jelenleg a lakóautóra van dugva, de már nem használom ekkora teljesítmények átvitelére. Dugvilla, aljzat még annak idején cserélve lett.

A lengő hosszabbítóban nincs és nem is előírás a 2,5 mm2 keresztmetszet 16A esetén. A méretezésnek sok szempontja van (falban, más vezetékekkel együtt vagy önállóan, falon kívül, stb.) illetve megengedett feszültségesés, távolság függvényében, stb.

Lásd pl:
https://legrandaruhaz.hu/EMOS-P01215R-HOSSZABBITO-1ALJ-15M-SCH-15MM

Megvan még a levágott feje valahol a kazánházban. Ha arra járok, megnézem mi van ráírva.

Gyakran látok olyan kábelt, aminek a két végén a két csatlakozóra eltérő Amper van írva, ugyanis a csatlakozó fröccsöntő formájában az adott csatlakozótípus feliratai vannak benne, az pedig típustól függően eltér. Lásd pl. a szokásos PC tápkábeleket, aminek az egyik végén Schuko dugó, másik végén IEC C13 csatlakozó van. A Schuko fröccsöntő formájában 16A van, a C13-nak 10A, a kettő közti kábel pedig gyakran csak 0,75mm2-es.

Gyakran látok olyan kábelt, aminek a két végén a két csatlakozóra eltérő Amper van írva, ugyanis a csatlakozó fröccsöntő formájában az adott csatlakozótípus feliratai vannak benne, az pedig típustól függően eltér

Mondjuk az ilyen árusítását (vagy gyártását, vagy és, nekem mindegy) konkrétan izzó szöges vassal körbetekert buzogánnyal történő kolonoszkópiával kellene díjazni. De már persze, hogy az egyszeri embernek tudni kell, hogy az csak a dugóra vonatkozik.

Így lehet eladni.
A k. vásárló úgy tűnik direkt át akarja baszatni magát. Ezért fizet.
Kilométeróra-visszatekerés ugyanezért van: mert nem az autó állapota érdekli, hanem hogy kellemes számot lásson az orra előtt. Még ha teljesen nyilvánvaló is, hogy nem lehet valós.

Ha megkérdeznek, hogy beárazzák-e Neked csak ezért az új fröccsszerszámot, lehet inkább azt mondanád, hogy hagyjátok a picsába, jó lesz az így is, fiúk.
Ahol teljesítményt kell átvinni (2+ kW) az imho nem laikusoknak való. Kérjen tanácsot, vagy terveztesse meg szakemberrel.

Az imho a szülők és az oktatási rendszer hibája is, ha valaki (elvileg) felnőtt fejjel nem tudja felmérni, meddig terjednek a képességei és mikor érdemesebb segítséget kérni. Az ilyenek miatt kell ráírni a mikróra, hogy ne száríts benne macskát. Az ilyen életképtelen faszszopók miatt nem szeretném én megfizetni a mindenféle overhead felárakat a termék árában.

Ami nekem az ingerküszöbömet eléri: ha 1,5-nek mondott a réz, sejtem, hogy az igazából 1,2 (-20%). Akkor kezd bántani, ha valójában csak 0,75. Vagy 2,5 helyett 1,0. Na, ez már átbaszás.
Az alis AWG értékeket ezzel együtt fenntartásokkal kezelem. Ott simán arra számítok, hogy a 2,5 jó, ha lesz 1,5.

Mindent meg lehet oldani.

De azt tudni kell, hogy BÁRMI ami a standard gyártásodtól picit is eltér, szignifikánsan többe fog kerülni.
Mert kell a szerelőgépedre egy új állomás, 100k EUR nagyságrendben. Bazzeg egy nyomtató 60k, egy lézerforrás 200k EUR, és abban még nincs benne a work safety katrac, barrier. Kell egy PLC-s, aki mindezt beintegrálja. Ha valamiből más forjájú kell a vevőnek, rendelhetek új maszkokat, megfogókat, kiadókat jópénzért. És még át is kell állni a szarukra, ami gépidő kiesés.

Ezért igyekszem meggyőzni a vevőket, hogy csak indokolt esetben kérjenek a szokásostól eltérő dolgokat. Amikor meglátják a költségszámítást, hirtelen kiderül, hogy ja, végülis az eredeti kivezetőhöz is hozzá tudnak forrasztani egy kibaszott drótot, mégsem kérik a speciális terminált. Meg legyen inkább mégis másfél mm-rel nagyobb, majd valahogy megoldják.

Neki is el kell adni a szarát, ő is profitot szeretne realizálni a végén.
Így megy ez. ¯\_(ツ)_/¯

A ,,zsinór" egy folyóméterben kapható cucc a folyamatosan nyomtatott feliratával.
A szerelvények külön, ömlesztve beszerzett cuccok.
Bármi plusz nyomtatást akarsz, azzal foglalkozni kell, meg kell venni egy nyomtatót 60000 EUR-ért, stb.
Csak drágább lesz tőle a cucc, ami nem cél. Ez nem az a kategória.

Lehet kapni azt, amit kerestek. Ötszörös áron. Csak ott meg a címkétől görbül a szátok. Ugye?

Pár éve karácsony előtt a Fogyasztóvédelem, vagy kicsoda megvizsgált néhány áruházban kapható hosszabbítót/elosztót, hogy tudják-e azt a teljesítményt, ami rájuk van írva. Ha jól emlékszem, kb. 10-ből 1 nem bukott meg. Volt, amelyikben fele akkora réz sem volt, mint amekkora kellett volna.

Persze, mindenki spórol, trükközik.
A felirat az nem az egész cuiccra, csak valami kis részegységre vonatkozik, a rating nem ,,úgy" értendő, hanem valami házi definíció szerint, stb.
Mert a proli csak azt látja a teszkóban, hogy az olcsó hosszabbítóra is az van írva, ami a drágábbra. És persze ,,nem hülye", őt nem fogják lehúzni.
A piac szereplőinek - beleértve a vásárlót is - közös felelőssége, hogy ma így lehet valamit sikeresen, haszonnal eladni. A jó cucc meg azért (is) ilyen drága, mert nagyon szűk az a piac, ahol el lehet adni.

Nem tudom. Mi teljesen más dolgokat gyártunk, fogalmam sincs, egy hosszabbítónál hogy jön ki a matek.
Arra azért készülj fel, hogy annak a másfélnek van toleranciája is, és valószínű az alsó tolerancia közelében lesz a valódi érték akkor is, ha másfél van ráírva.

Legjobb, ha veszel külön minőségi kábelt és szerelvényeket, és magadnak szakszerűen összeszereled.
Vajon ez mennyiből jönne ki? Ha már a vezetéket se adja ki az említett összeg, az minimum gyanús.

Most komolyan azt mondod, hogy hosszabbítót, elosztókat magának krimplegessen az ember. Aztán ha amiatt b*ssza meg az áram, akkor majd a sírján is ott fognak mutogatni az internet nagypofájú igazságosztói, h. némá mekkora hülye vót h. nem bótból vette meg azt a kurva kábelt! 

Ez így alapvető faszság.

Nem azt mondom, hogy mindenki csinálja ezt.
Ahol tudtam, hogy power fog menni, ott *én* így csináltam.
Biztosan lehet találni jó minőségű elosztót, hosszabbítót. Mivel villanyszerelő boltba amúgy is járok és felszereléseim is vannak, számomra egyszerűbb elkészíteni egyet, mint utánajárni. YMMV.

Alapvetően igazat adnék neked egy ideális világban. Csak sajnos nem ott élünk.

Megtörtént eset velem:
Kerestem olyan elektromos hosszabbítót és elosztót, ami az alábbi általam támasztott minimális követelményeknek megfelel:
- 5-6 darab schuko / cee 7/7-es aljzattal rendelkezik
- 1,5-2 méteres kábellel bír
- kapcsolóval rendelkezik
- terhelhető - legalább 3x 1,5 mm² és nem 3x 1,0 mm²-es kábellel bír
- beltéri, irodai használatra
- szerelhető - nem, a szegecs, a Philips Tri-wing, Philips Torq-set, clutch, bristol stb. nem szerelhetőnek minősül nálam
- emberi áron kapható (nem 20e Ft/darab)

Nem találtam ilyen eszközt. Állítólag valami EU-s "csodaszabvány" miatt 3 méteres kábelhossz alatt megengedett az 1,0 mm²-es kábel, nem kell az 1,5 mm²-es (villanyász boltban mondták, nem néztem utána).
Megoldás: vettem egy kábel nélküli elosztót és én szereltem rá megfelelő hosszú, anyagú és átmérőjű kábelt a megfelelő csatlakozóval.

A vevő akarta ,,olcsóért" megvenni. Ők meghallották a vevő szavát és megcsinálták.
Vevő végülis leszarja, hogy teljesíti-e a szabványt. Neki az a fontos, hogy menjen a jutub. Vagy még az se, mert nem magának csinálja.

Még csak nem is hazudnak, mert oda van írva.

A magam részéről sokkal nagyobb fogyasztói tudatosságot várnék el: tudd, mit akarsz venni. Nézz utána. Ha nem tudod, akkor bízz meg valakit, aki ért hozzá.
Átbaszásnak onnantól nevezem, amikor a tudatos vásárlót is csőbe húzzák és megtévesztő (vagy nem derül ki pontosan), hogy mit is veszel.

A magam részéről sokkal nagyobb fogyasztói tudatosságot várnék el: tudd, mit akarsz venni. Nézz utána. Ha nem tudod, akkor bízz meg valakit, aki ért hozzá.

Egyrészt ez teljesen irreális, nem lehet mindenhez érteni, nem lehet mindenbe mindig rohadt mélyen belemenni. Másrészt nem is erről van szó, hanem arról, hogy még anyagvizsgálni is kéne, mert ...

Átbaszásnak onnantól nevezem, amikor a tudatos vásárlót is csőbe húzzák és megtévesztő (vagy nem derül ki pontosan), hogy mit is veszel.

... pofátlanul hazudnak. Ja, a 16As hosszabbító, amiről kiderül, hogy nem az, csak egy darab valami jó 16A-en, amit beletettek, az pontosan ez. Az egy teljesen jogos elvárás, hogy ne hazudjanak balantly. Ja, hát, a kapirgálós tyúk tojása in reality ketrecbe volt zsúfolva, a kajába meg a dobozon feltüntetetteken kívül még van hat rákkeltő szar, de hát miért nem spektográfozod tudatosan...

És igen, ez a konkrét példa még valóban a jobbik eset, mert itt legalább kiderül, hogy ja, hát ez valójában nem cat5e kábel, hanem egy rakás fos. Ezzel együtt, csak annak árulta, miközben ő is tudja, hogy nem az, és ezzel együtt, ezeket bizony ki kéne tiltani a faszba. Ha valamire van szabvány, amit elvárunk, a teljesen jogos a tudatos vásárló azon alapfeltételezése, hogy azt a minimumot tudja, amit árulnak. És ha kiderül, hogy nem tudja, akkor basszák tarkón, aki hazudik. És nevetséges előadni, hogy teljesen jogosan hazudik erről szegény gyártó és kereskedő, ő nem csinál semmi rosszat, te tehetsz róla....

Nem mondtam, hogy teljesen jogosan csinálja.
Szerintem is ki kellene tiltani, de ez nem ilyen egyszerű. Akkor majd az új szabályra optimalizálnak, meg fogják találni ott is a kiskapukat.

Végeredményben pedig a vásárló tehet róla. A pénztárcájával szavaz.
Amikor úgy jön oda porszívót venni, hogy de végülis az olcsóbb is azt tudja, amit a drágább, nem?
Akkor mit vársz?

Háztartási gép detto: rendes dolgot gyártasz, vesződhetsz egy marginális egyszámjegyű piaci részesedéssel, költségeid elúsznak, bevétel meg alig van.
Ragasztott műanyag csapágyházzal meg bankot robbantasz.
(Mert a vásárlás pillanatában felmerülő szinte egyetlen érv a vételár.)

Úgy fordítanám le, hogy: ez az ára annak, hogy ennyiért is tudsz mosógépet, porszívót, UTP kábelt, egyebeket venni.
Bár mi abba a kisebbségbe tartozunk, akik nem erre hajtunk, erőst úgy tűnik, hogy a vásárlók tömegei nem így gondolkodnak. Pont azért, mert ahogy írod: nem értenek hozzá. Megkérdezni valakit meg derogál.

Mindenhez nem érthetsz, de találhatsz valakit, aki ért hozzá.

esetleg szétszeded és leméred a bekötött vezeték keresztmetszetét? van mégis mit szeretnél? Jürgen által kiállított mérési jegyzőkönyvet? Szerintem nincsen akadálya, csak a felső polcon keresd két-háromszoros áron...

ps: egy tipp: szétszedés nélkül melléteszed az azonos hosszúságú (számodra elfogadott keresztmetszetű) referencia kábeledet és összehasonlítod az ellenállásokat?

Milyen blogposztot? Nem a közösségi médiában utazom. Habár néha kacérkodom a gondolattal.
Faternak most javítok egy aljzatonként kapcsolós hosszabbítót. Kis híján kigyulladt benne az egyik kapcsoló.
(Egyszerűbb lenne venni neki egy másikat, de ez nem erről szól.)

Az a baj, hogy ezt igazából el kellene játszanom minden eszközzel. Elektromos elosztóval, mosógéppel, mosogató géppel, tévével, számítógéppel stb.

Hol érjen véget a sor?
Miért kell nekem mindenhez érteni? (költői kérdés)
Ha visszajönne a "Pocsék áruk fóruma", akkor az talán segíthetne valamit a laikusoknak is a tájékozódásban.

Nem kell mindenhez érteni.

Jutubon rengeteg tartalom van, amit hozzáértő emberek tesznek fel, hogy lásd, mit veszel. Csak keresni kell.

Vagy kérdezz meg egy mosógép szerelőt. Nyilván biased lesz a véleménye, és függeni fog a hozzá kerülő merítéstől. De talán el fogja mondani, hogy a Miele mosógépben lehet csapágyat cserélni, viszont hat kilóba kerül. Az 1.0-ás Whirlpool meg 120 ezer, de ragasztott műanyag csapágyház van benne. Innentől a Te döntésed, melyik útra lépsz.

Sokszor elég kollégákat megkérdezni, vagy lemenni a műhelybe a munkahelyeden. Tuti lesz, aki ért autóhoz, háztartási gépekhez, bármihez.

Nem kell mindent magadnak csinálni.
Tájékozódj.

Akkor el tudod képzelni, hogy milyen értéket képvisel a 2 db 40 éves fémházas, 6 lukú "kutya". Ez idő alatt egyszer cserérltem benne kapcsolót.

Termékfotó alapján a konnektorok lukai között levő csavar árulkodik a felülről szerelhetőségről. A többi meg lengyel/kínai szemét.

A lengő kábel hivatalból jobban hűl. Ha belegondolsz, még a >800W kéziszerszámok is 0,75-ös vezetékkel rendelkeznek.

Ilyen állat pedig nincs.
Első gyanúm: az ott nem a bevezetés, hanem egy aljzat, csak valami beteg okból bevezetéssé avanzsáltatott.
Második gyanúm: Szörnyű gányolás forog fenn.
Első lehetőség: Megkeresni és helyreállítani az eredeti bevezetést.
Második lehetőség: Cserélni ezt a dugaljat dugvillára, megtartva a bevezetési funkciót.

További ötletes halálokok a "Vigyázz! Erősáram! - 117 megtörtént erősáramú baleset" c. kedvenc olvasmányomban találhatók.
---spoiler---
Vállalati üdülő stégjének ívhegesztése mellkasig vízben állva...
A "csattanó" a könyvben található...

Üdv,
Marci

esetleg még az "ördügvillás" hosszítóba bekötsz egy fi-relét, ártalomcsökkentés gyanánt, de ez nem segít az akármilyen kotvány hosszítóban megvalósított védőföld "minőségén"...azt gondolom, hogy az 1 dolog, hogy nem üt ayon senkit a hosszító, de legalább a lakókocsiban a védőföld legyen rendben valamennyire.

Nekem van ilyenem otthon :)
Nagyapámnak volt egy 110V - 220V transzformátora, még nagyjából az 60-es évek elejéről, amikor Magyarországon álltak át 110V-ról 220V-ra. Akkor egy átmeneti időben vegyesen volt mindkét feszültség, helyenként már átálltak 220-ra, máshol még nem. És természetesen a háztartási gépek is vegyesen voltak mindkét feszültségre. Szóval kellett oda és vissza is transzformálni.

Ezt úgy oldották meg, hogy a trafónak mindkét tekercse szimmetrikusan egy-egy dugaljra van kivezetve, és rád van bízva melyik irányba használod. Ez viszont azt jelenti, kell, hogy legyen egy olyan zsinórod, aminek mindkét végén dugó van. :) Na ez a zsinór is megvan. A régi fajta dugó be se megy egy mai földelt konnektorba, de nyilván eszem ágában sincs átszerelni. :)

Az a durva, hogy a trafó gyárinak tűnik. Bár fából van a doboza, de a kivitelezése túl igényes ahhoz, hogy valami sufni barkács cucc legyen. Persze az egész se nem földelt, se nem kettősszigetelt. Ja és semmi nem akadályoz meg, hogy a 220V-ot a trafó 110V-os oldalrára bedugd, ilyenkor a túloldalon (valószínüleg - nem próbáltam ki) 440V jön ki. Szóval a régiek tudtak veszélyesen élni :)
---
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!

semmi nem akadályoz meg, hogy a 220V-ot a trafó 110V-os oldalrára bedugd, ilyenkor a túloldalon (valószínüleg - nem próbáltam ki) 440V jön ki

Nem valószínű, ennyire nem méreteznek túl transzformátort. Azt akarom mondani, hogy a névleges feszültség fölött kicsivel telítésbe megy a vasmag, tehát a relatív permeabilitás lecsökken, az indukció fenntartásához nagy mágneses térerősség, így nagy gerjesztés kell, ami egyben jó nagy áramot jelent az éppen aktuális primer oldalon.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

A jelenséget ismertem, de bennem valahogy úgy maradt meg, hogy telítésbe vezérlésnél a feszültség terheletlen állapotban megjelenik a szekunder oldalon, de terhelésre leesik. De így belegondolva lehet, hogy a légréses vasmagú trafóval kevertem.
---
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!

Régen volt ilyenek. :)
Csengőtrafó: Borosüveg tele vízzel, bele két szeg, arra a 220 egyik ága, a másik ága kapcsolóra...
Tanítottak olyan váltókapcsolást ami a mai kapcsolókkal egyszerűen zárlatot okoz, de azokban az ínséges időkben egy szál vezetéket meg lehetett spórolni, ha a nyomvonalon van egy konnektor is. Jellemzője, hogy van olyan állapota a kapcsolásnak, amikor úgy van lekapcsolt állapota a fényforrásnak, hogy mindkét üzemi pólusára ugyanazt a fázisvezetőt kapja. :)
Aztán volt a takaréktranszformátor, ami egy tekercsből állt, n menet megkapja a 220-at, és (n/220)*12 menetnél leveszed róla a 12V-ot. Ha fordítva kötöd be, akkor a 12V egyik ága 220V. :)
- - - - - - - - - - - -
Magyar égre, magyar ufót.
300hsz feletti topicot nem olvasok.

Lakókocsin gyárilag ipari egy fázisú dugó van.
Amelyik nem ilyen az buherált.

............
Tegnap nem csináltam semmit, ma folytatom, mert nem lettem kész vele! :)

A lakókocsin nem villásdugó, hanem aljzat van és ebbe kellene biztonságosan bevezetni a hálózati feszültséget.

Nem lehet. Ha a lakókocsin aljzat van, akkor az nem arra a célra szolgál, hogy abba az áramot bevezessed, ergó nem létezik olyan korrekt (= alkatrészeket rendeltetésszerűen használó, szabványos) megoldás, ami oda áramot bevezet. Mivel a szabványtól eltérés azzal a következménnyel járhat, hogy az "elkövetőnek" kell adott esetben a bíróságon bebizonyítania, hogy az általa alkalmazott megoldás legalább a szabványossal egyező biztonságot ad (és a baleset ennek ellenére, vagy éppen ettől függetlenül következett be), épeszű ember nem szopatja magát ilyenekkel.

Hol itt a hiba?

1. Bedugod a drótot a lakókocsin az aljzatba
2. Bedugod a drót másik végét valahol a konnektorba.

Hol nem biztonságos ez?

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

Nálunk a művházban ilyen csatlakozókkal van megoldva a fényvezérlő csatlakoztatása a reflektorokhoz. 8 ilyen van + a hálózati csatlakozása is ilyen, egy párszor már én is szereltem fel a szerkezetet, sosem rázott meg, meg mást sem, aki még foglalkozott ezzel, úgyhogy azért értetlenkedek.

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

Nálunk a faluban az a divat, hogy a jobbkezes utcáknál nem lassítunk. Még nem tört emiatt össze az autónk, de másé sem, aki foglalkozott autóvezetéssel.

Úgyhogy emiatt értetlenkedek, hogy mások miért magyarázzák, hogy a jobbkezes utcáknál nem lassítani veszélyes...

Persze, titeket nem, mert ti tudjátok, hogy hova nyúltok.

Egy suliban láttam a helyi hangosbemondó lánc meghajtására hasonló megoldást: a falra fel volt szerelve egy normál földelt aljzat, ebbe volt egy dugóval csatlakoztatva a végfoktól jövő vezeték.
Egyszer aztán a diri kitalálta, hogy jó lenne csinálni diákos iskolarádiót. Nem ment a technika, úgyhogy megkértek, hogy ugyan szaladjak be, nézzek már rá, mit csinálnak rosszul a gyerekek.
Ahogy beléptem az ajtón a "stúdióba", azt látom, hogy a gyerek bal kézzel tenyerel a végfok fém házán, és próbálja bedugni a tőle jövő vezetéket az asztal mögötti 230V-os HÁLÓZATI CSATLAKOZÓBA. Persze rögtön üvöltöttem, hogy dobd el baszdmeg, amitől úgy megijedt, hogy engedelmeskedett is az utasításnak, de ha kicsit később érek oda, legalább egy dobozba került volna az akció. Meg esetleg személyi sérülésbe.

Na ez a baj az ilyen szabványtól eltérő megoldásokkal. Átlagembernek eszébe sem jut, hogy veszélyt rejthetnek, hiszen ha dugvillát látnak, abban nem szokott áram lenni, illetve általában kellemetlen következmények nélkül be lehet dugni a 220'-ba.

Nagyon egyetértek, a szabványos csatlakozókat tessék csak szabványosan használni. Az átlag embernek az az elvárása, hogy ha valamit össze lehet dugni erőltetés nélkül akkor az ha nem is működik, de legalábbis ne legen veszélyes, és ne menjen tönkre. Egyedi cucchoz egyedi csatlakozót kell csinálni.

Érintésvédelmi szabvány tiltja !!!

( Crayon | 2015. január 7., szerda - 22:29 )

UPDATE:
Köszönöm az üdítő hozzászólásokat, bevallom őszintén, hogy pont az történt amire számítottam. Ezt az egész témát a "részben írásvédett pendrive" és a "funkciónális nyelv kezdőknek" topikok hívták életre.

Kicsit azért csalódtam is bennetek, mert bár (szakmailag) nagyon korrekt válaszok is érkeztek, azt senki nem írta le, hogy mindegy mit csinálok a hosszabbítóval csak nehogy raspberry pi-t és php-t használjak a megvalósításhoz.

Mindenki megnyugtatására közölném, hogy a valóságban az aljazatot 15 perc alatt a 2. hozzászólásban is említett szabványos dugóra cseréltem, meg vetettem egy ehhez való hosszabbítót és eszembe nem jutna ilyenekkel kísérletezni. Ja és nem kell csodálkozni ez egy épített tákolmány (eredetileg platós teherautó volt)

Gondoltam, ha már nem olvastad el, kiemelem neked a lényeget az OP-ból.
--
blogom

Érintésvédelmi szabvány tiltja !!!