- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1318 megtekintés
Hozzászólások
Sajnos késő. Ezzel már 10 évvel ezelőtt kellett volna foglalkozni. Voltak kísérletek, nextCould integráció, belső IM, Lightning stb. de ezek sosem tették a TB-t egységes programcsomaggá. Drukkolok nekik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
domainje a Thundermail.com vagy a tb.pro lesz
Nem kellett volna még egy picit gondolkodni ezen?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ez ilyen wtf. itt kezdtem el gyanakodni hogy naluk meg mindig aprilis 1 lehet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt arra számítanak, hogy az emberek az ingyenes gmail / hotmail.com címük helyett fizetnek majd a tb.pro címért, vagy a cégek fogják az ertekesites@cegnev.hu címüket ertekesites-cegnev@thundermail.com -ra cserélni?
Az O365 / Google Worspace esetén azért egy nyomós érv, hogy lehet saját domaint használni, itt viszont mint ha ezt az opciót nem ajánlgatnák.
Nagy Péter
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak győzzük kivárni, amíg ebből működő, stabil szolgáltatás lesz. Ismerve a fejlesztők mennyiségét, egy pár hónapig (évig?) még eltart.
It is our choices that define us.
Thinkpad X1 Carbon | Arch linux
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én ezt speciel nem várom. Rosszul fogalmaztam; győzze kivárni az, akinek ez még számítani fog és szeretné használni.
It is our choices that define us.
Thinkpad X1 Carbon | Arch linux
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rosszul állsz hozzá. Tegnap még úgy voltam vele, hogy hallani se hallottam róla. Ma pedig úgy, hogy majd lesz belőle valami. Én ezzel semmit sem tervezek, nem számolok vele. Ha lesz belőle valami szuper, ha nem, akkor se történik semmi. Kb. észben tartom, hogy tartsam szemmel, de azt is csak módjával.
Mit veszíthetek ezzel?
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Semmit. Végülis, egy ilyen szolgáltatáshoz ez a jó hozzáállás. 👍️
It is our choices that define us.
Thinkpad X1 Carbon | Arch linux
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt pont jókor jelentették be, amikor a Mozillába fektetett bizalom kb. a béka s*gge alatt van a hardcore FF fanek részéről, globálisan meg már amúgy is kitérdekel az egész Mozilla. Mérési hiba, max. De most hogy törölték az ígéretet, hogy nem adják el az usereiket kilóra, bizzunk rájuk még több személyes adatot. Mekkora ötlet!
-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ez nem vmi megkésett április bolondjai hír?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
disroot.org? (én csak mail-re, calendarra használom, de arra tökjó)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kicsit túl "anonymous"-os a megjelenés de amúgy profi. Keresni kellett egy darabig de megvan hogy hollandok, szóval tök oké. Ki fogom próbálni, kösz a tippet!
Gábriel Ákos
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De. Vót is má'.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, én regeltem magamnak domaint, meg mail forwaldot a dynutól és minden levelem magamnál tartom.
Hátrány: ha elég magasra teszem a lécet, akkor sok olyan levelet is megfog, amit várok. De spam még nem jótt. Az, hogy a DKIM ki legyen töltve, az luxus.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Thunderbird naponta veszít felhasználókat olyan gazdag ökoszisztémákkal szemben, ... Gmail és az Office365
hat esetleg tetszett volna implementalni az smtp/imap-on kivul mas email protokollokat is, pl. mapi vagy ews. amikkel mukodne az o365, esetleg a gmail is rendesen. es akkor nem vesznenek el az userek, akik qrvaanyazva tertek at az outlyukra.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Komoly, hogy a Thunderbird sikerének kulcsa az lett volna, hogy Microsoft protokollokra és technológiákra épít? Mikor már sokszor láthattunk, hogy az MS az egyébként nyitottnak mondott protokollokat is megtuningolja saját szoftvereiben, szolgáltatásaiban, hogy igazából csak saját termékeivel legyen teljesen kompatibilis, mással ne, és lehessen mondani, hogy "no, nyílt a protokoll mégsem képes senki jó programot fejleszteni vele, használd a mi termékünket inkább"...
Ami a valódi nyílt forrású csoportmunka gátja szerintem, hogy nincs jó, nyílt naptár és címjegyzék szerver megoldás, és az, hogy egyelőre nincs jól összeintegrált csomag belőlük. Van hozzá protokoll, kliens is, de nincs igazi FOSS szerver oldali megvatósítás hozzájuk (vagy nekem nem sikerült még ráakadni). Minden komponens elérhető, amit az MS és a G tud nyújtani, csak mapetkedni kell vele, és nincs közös, kényelmes (user) felület hozzájuk.
A másik oldala, hogy levelzés miatt a legtöbben nem azért mennek az MS-hez, mert annyival jobb az "ökoszisztéma", hanem azért, mert egyszerűen az MS ott szivat mindenkit levelezés során, ahol tud, és azt ígéri, ezek a problémák megszűnnek, ha hozzá mennek levelezni (meg egyébként még milyen jó extrák is vannak...).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Komoly, hogy a Thunderbird sikerének kulcsa az lett volna, hogy Microsoft protokollokra és technológiákra épít?
A magánszemélyek nagyobbik fele Gmailt használ, a cégek nagyobbik fele pedig Exchange-t/EXO-t, ezek után nekem furcsán hat az a kérdés, hogy érdemes-e ezeket supportálni.
levelzés miatt a legtöbben nem azért mennek az MS-hez, mert annyival jobb az "ökoszisztéma", hanem azért, mert egyszerűen az MS ott szivat mindenkit levelezés során, ahol tud
Jah, még véletlenül sem azért, mert havi nettó 4,8 euróért megkapod egy kkv teljes céges IT-ját a levelezéstől a jogosultságkezelésen át a file share-ig. Ha rádobod egy dobozos kóla árát, akkor lesz videokonferencia megoldás is benne, ha meg egy aluljárós gyros tálra valót is befizetsz, akkor habzsi-dőzsi van, Office klienssel meg mindennel.
Ez a fajta IT gyakorlatilag közmű lett, a mérethatékonyság miatt nem igazán akar senki versenyezni ezekkel a szereplőkkel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hogy érdemes-e ezeket supportálni.
Nem azért nem érdemes, mert kevesen használják, hanem azért, mert az MS szoftveres trükközése, hiányos dokumentációja, nyíltnak mondott de valóban nem teljesen nyílt "szabványai" miatt úgy sem lesz jó, ha megfeszülnek a fejlesztők akkor sem. Ezért az eredeti MS terméket használja aki oda fizet elő, és feleslegesen tették bele a munkát mások.
még véletlenül sem azért, mert havi nettó 4,8 euróért megkapod egy kkv teljes céges IT-ját
Az általam ismert KKV-k 90+%-a csak levelezik M365-ben, annak ellenére, hogy minden mást is lehetne. Azért mentek oda, mert folyamatosan bajuk volt azokkal a levelekkel, amit más szolgáltató ügyfeleknént M365-be kellett küldeniük mert a címzett oda költözött. Nem vagyunk nagy szereplők a piacon, olyan 5000 körüli M365 fiókot kezelhetünk kb., de ennyi adatból nekem ez látszik...
Igen, közmű lett. De az MS ezt (is) kisajátította a trükközéseivel és a méretével, lehetőségeivel való visszaéléssel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezért az eredeti MS terméket használja aki oda fizet elő
Telefonon a beépített iOS mailt használom, laptopon pedig bármikor lecserélném az Outlookot, ha lenne értelmes alternatíva.
De az MS ezt (is) kisajátította a trükközéseivel és a méretével, lehetőségeivel való visszaéléssel.
Rengetegen árulnak jól működő levelezést, relatíve olcsón, a Microsofton kívül is. Érdekes, azoknak nincs baja az M365-felé kézbesíthetőséggel. Azoktól szoktam hallani ezeket a sztorikat, akik mindenféle homebrew megoldásokból mennek az M365/stb. felé, és ott jönnek rá, hogy ja, igazából email szolgáltatást üzemeltetni nem annyi, hogy apt install mailszerver.
A privát levelezésem nagy része Fastmail vagy iCloud felől megy, soha, egyetlenegyszer nem volt gondom M365 felé. Egyszer tűntek el emailjeim az éterben, az egy szarul beállított onprem Exchange volt. Miután megfixálták, már az is működött.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> sikerének kulcsa az lett volna, hogy Microsoft protokollokra és technológiákra épít?
nem azt mondtam hogy arra epitsen, de lehetne vele OOB kompatibilis. megoldhato, mert van legalabb 2 fele fizetos plugin hozza amivel megy (a kovetkezo frissitesig amikor lehet varni a plugin javitasara), de miert nem tudtak ezt beleirni eleve?
gmail detto. egy r=1 user nem fog azzal szorakozni, hogy gmailban api kulcsot generaljon az imap/smtp-hez aztan azzal szerencsetlenkedjen a TB amugy is totalisan elbaszott postafiok hozzaado feluleten (ami mindent megprobal autodetektalni, de meg sosem sikerult neki)
es ha meg sikerul is neki (esetleg IT-s segitseggel) valahogy felvenni TB-be az o365/gmail fiokot, akkor se fogja latni a dinaimus mappakat / cimkeket normalisan. pl az o365 csinal valami fontos levelek vagy mit na ami oda kerul az imapon nem is latszik az inboxban!
> és az, hogy egyelőre nincs jól összeintegrált csomag belőlük
ott volt a zimbra, meg mintha lenne meg nehany hasonlo projekt. megse valtottak ki, sajat tapasztalat (kb 15 evnyi zimbra uzemeltetesbol) mert jo kliensek se voltak hozza.
> MS ott szivat mindenkit levelezés során, ahol tud, és azt ígéri, ezek a problémák megszűnnek
s/MS/Google/ avagy a masik se jobb semmivel, pont ugyanez az uzletpolitikaja. tapasztalat. sot talan meg jobban is!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem a TB fejlesztése úgy folyt (folyik), hogy vannak a proprietary megoldások szerver oldalon és vannak a nyíltak. A nyíltra fejlesztettek. Viszont a nyílt felhasználása visszaszorult a proprietary javára, így két út van: vagy fejlesztenek egyedi modulokat/integrációt, vagy kínálnak nyílt forrású szerver oldalt. Úgy tűnik az utóbbi utat választották, az jobban illik az eddigi filozófiába.
Az viszont tény, hogy az OAuth2 alapú hitelesítést megcsinálhatnák rendesen, ez egyre több helyen fog kelleni a tisztán FOSS alapon működtetett rendszerekben is. Az alkalmazás jelszavas kínlódást én is utáűlom.
A Zimbra inkább volt Exchange klón filozófiájában, mint nyílt forrású csoportmunka szerver. Ezt az idő be is bizonyította. Én is vittem több ügyfélnél, nem bántam, hogy le kellett cserélni...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem a TB fejlesztése úgy folyt (folyik),
szerintem meg sehogy.
Konkrétan lehet fogni egy 10 éves időszakot, amikor tetszhalott volt.
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
En ott hagytam ra a Thunderbirdot, hogy egy 5MB-nal nagyobb csv file megakasztotta az egesz OS GUI-t miatta. Eveken at. Minden OS-en.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdekes, én 25 évnyi levelezést (magán, céges) kezelek benne, sok százezer levelet. Nem IMAP, helyi. POP3S-sel letöltve ... #worksforme
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
POP3-mal könnyű. Próbálnád ugyanezt IMAP-pal, folyamatosan indexel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kovetkezo buko projekt kezdete :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Úgy-úgy! Majd pont az a "jó képességű" banda fog tudni egy normális szolgáltatást összerakni és üzemeltetni,
amelyiknek fontosabb a diverzitás, mint a Firefox-kiegészítők certifikájának az időben való
megújítása... Ne röhögtessenek már. (És még ha valahogy sikerül is nekik, nyilván nem bíznám rájuk
a levelezésemet, mert majd azt is elrontják.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdekes, hogy erre pont most ébredtek rá. Annak ellenére, hosszú évek óta Thunderbird-t használok, nem értek egyet a mostani irányvonallal.
Nemrég a Mozilla is beállt a sorba, hogy eladja a felhasználói adatait, szokásait.
Szintén nem olyan rég, még pénzt kuncsorogtak, itt a HUP-on is, hogy életben maradjon a Thunderbird projekt.
Utána jöttek a mobil e-mail klienssel, amit kipróbáltam, de maradtam a meglévő megoldásnál mobilon. Az volt a benyomásom, hogy az Outlook kinézetet próbálták lemásolni, ami nekem nem jött be.
Ezek alapján nem bíznék semmilyen privát, vagy céges adatomat a ThunderMail-re. (Ahogy M365-re, Google-re sem).
Ami a legnagyobb baj ezzel, hogy az ötlet még jó is lenne, ha végre valaki felismerné azt a tényt, hogy a nagyoknak nem azzal lehet konkurenciát létrehozni, ha megpróbálják lemásolni a megoldásukat, hanem valami új, kreatív megoldást tudnának behozni.
Én nagyon örülnék felhasználói szemszögből olyan Linux meta csomagoknak, ami mindent feltenne egy adott ökoszisztémához, így a felhasználó eldönthetné Linux alatt, hogy melyik ökoszisztémá(ka)t szeretné használni és ezek az ökoszisztémák be is tudnának épülni a GUI-ba.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni