Terminál emulátor + ssh (linux és windows) kerestetik

Fórumok

Eddig a mobaxterm-et használtam, használom, de:

  • a funkciói nagy részére nincs szükségem
  • hamarosan meg kell újítani a licencet (ne menjünk el abba az irányba, hogy devaningyé is, nem volt elég, ÉS ez csak egy indok a többi mellett)
  • és esélyes, hogy lesz linux desktopom, így olyan megoldást keresnék - egyébként is -, ami multiplatform, és ugyanazt a konfigot tudom használni, mindkét OS-sel.

Egy példa, a tabby. Jó lenne ha jó lenne, de nem jó. Az ssh agent bugot "javították", arra rá bírtam venni, hogy belépjek egy helyi gépre, de azt már nem tudom jumpként használni (valami miatt nem okés neki a cipher vagy valami, az élet rövid, kb. egy óra után feladtam), plusz pár billentyű már most nem működik, szóval elvesztettem a bizalmamat, és nem akarok azzal szórakozni, hogy ebben a verzióban ez (nem) megy, abban meg amaz. Működjön.

Az elvárásaim:

  • multiplatform, ugyanaz a konfig file windows és linux környezetben
    • NEM, az nem jó, hogy "hátdecsak seddel átalakítod, kérdezd a csetgépétét"
  • agent auth
  • tudjon jump/ssh proxy szervert használni
  • "működjön", pl:
    • ne kelljen azzal szenvedni, hogy ez a billentyű itt nem működik, az meg amott
    • a copy-paste 1:1-ben vigye át a tartalmat (ezt eddig kb. a putty meg a moba tudta csak azok közül amit próbáltam)
  • valami viszonylag kényelmes felület a szerverekhez (nem, a putty számomra nem kényelmes), mert viszonylag sok bejegyzésem van, viszonylag sok csoportban
    • Igen, próbálom körülírni, hogy NEM jó a putty mindenféle körbetákolása, mputty, kitty, stb. Hacsak nem tudja azt, ami nekem kell :D
  • nem túlságosan tahornyák, egyelőre még az electronos is megteszi, ha nincs más, de ideálisan apró

 

Szóval akinek van tapasztalata ilyen alkalmazással, az kérem, ossza meg.

 

Előre is köszi.

 

Update:

Igen, a wsl-t kifelejtettem. Szóval. Ugye az csak a dolgok felét tudja, ahhoz is kell valami terminál (nem, a windows terminál nem jó, pont az hányta szét a karaktereket, amikor legutóbb próbáltam, plusz így 10 másodperc után úgy tűnik, hogy nem is multiplatform). Plusz az másik dolog, hogy a wsl-ből, vpn-en át nem tudok semmit se csinálni, helyi hálón megy. Jaa, nem, nem ismerem a Google-t, nem próbáltam interface súlyt állítani meg semmit se. Szóval ne menjünk ebbe az irányba se. Vagy de, nekem mindegy.

Aztán... a minek ez, minek az... röviden: csak. Ezt szoktam meg X év alatt, ezt szeretném tovább használni. Ha nem tudsz rá megoldást, nincs hari. Nem várom el senkitől, hogy megoldja a problémámat, de ha van tapasztalata ilyennel, akkor örülnék ha megosztaná.

Update 2:

Aki most vette elő a Google-t és/vagy csak szopatni akar, legalább egy smiely-t tegyen ki, hogy tudjam, mivel ne foglalkozzak. Nagyon köszi.

Hozzászólások

> ne kelljen azzal szenvedni, hogy ez a billentyű itt nem működik, az meg amott

hat ez ilyen by design, koszonhetoen a termcap/terminfo baromsagnak es korlatainak. ezen egy term app nem tud segiteni.

> nem túlságosan tahornyák

syntax error avagy tolmacsot kerek. de amugy nem osszel aratjak a tarhonyat?

Szerkesztve: 2025. 01. 31., p – 13:20

Off: egy viszonylag kényelmes felület a szerverekhez, ha begépelem a termináblakba (vagy WSL-be), hogy `ssh szervernev`

+1. A problémát se értem. :-)

Nehéz manapság olyan terminál emulátort találni, ami nem tahornyák, ezért mélykonzolból kell indítani. Windowson meg... az játékra való.

Szerk.: Windowsra egy nem tahornyák terminál emulátor: https://github.com/cmuratori/refterm

Minek gui?

Ha találsz vmi alkalmas tui-t, akkor cli ssh, windowson wsl

Szerkesztve: 2025. 01. 31., p – 13:35

Termius

Évek óta használom, nekem is Windows-ról Linux-ra váltáskor kellett a MobaXTerm-et cserélni valami multiplatform megoldásra...

Szerintem messze a legjobb terminál/SSH progi. Windows, Mac, Linux, Android, iOS, web kliens van. (igény szerint, én használom) van felhős vaultjuk a host/egyéb adatokhoz, ami szinkronizál a platformok között (MobaXTrem-et konfig szinkronnal kézzel csináltam a gépem között), lehet csoportmunkás, megosztott Vault-os felállásban használni. Éves díja talán 3600 Ft (a nem-team verziónak, ezt használom).

Windows WSL-en indítja a default disztrót ha localhost terminált kérsz, szóval nagyon kényelmes (számomra). A többi felsorolt elvárásodat is hozza, nem írom le egyesével.

Nem tudom pontosan mit szeretnél megtudni, ennek arányában válaszolok :-) Én a beépített kulcstárolót és agent-et használom, azt sose nézem, külsőt (agent-et) lehet-e egyáltalán használni vele.

A belső tárolóba a kulcsokat a Vault/Keychain lapon lehet betölteni, aztán a kulcsok felhasználásával Identity-k is összerakhatók.

Ha ezek megvannak, akkor a host-nál vagy a group-nál megadható a hitelesítéshez használandó adat, akár az Identity akár egyesével minden. Group szinten megava a group minden host-ja azt használja majd, amelyikhez nincs más megadva egyedileg.

Ami nem tetszik:

  • Viszonylag sok hostom van, kínszenvedés a putty nyomorék kis ablakában megkeresni azt, ami nekem kell (ez a legfőbb indok, úgy 90%)
    • igen, tudom, lehet elmenteni a session-okat, és onnét indítani, de továbbra se kényelmes
    • igen, tudom, lehet keresni a listában, nekem továbbra se kényelmes
    • sok más terminálhoz képest macerás a betűk nagyítása, kicsinyítése
      • feltételezem ezt is át lehet konfigurálni valahogy, de a többi problémával együtt már nem éri meg nekem
  • jó lenne a tabos felület, tudom, van rá kitty, mifene, de azok szerintem nem mennek linuxon
  • az előbbiekhez kapcsolódik, hogy nem áll kézre, nem tudok egzaktabb magyarázatot: sok évig használtam, ez volt az etalon, aztán átálltam mobára, és már nem tudnék visszaszokni puttyra (nyilván tudnék, de minek, ha nem muszáj).

Egyetértek, nagyon sokat akar egyszerre, valamelyik feltételből engednie kéne, reálisan a multiplatformosság elengedése jelentősen kibővítené az opciók körét. Értem, szar platformonként egyedi megoldásokat belőni, konfigurálgatni egyenként, de ha ilyen nagy igényei vannak, még jobb, mint valami még erősebb kompromisszummal szívni, ami multiplatformos.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

 

Viszonylag sok hostom van, kínszenvedés a putty nyomorék kis ablakában megkeresni azt, ami nekem kell (ez a legfőbb indok, úgy 90%)

Ennél kényelmesebbet / gyorsabbat / egyszerűbbet még sosem mutatott senki:

Beírod az ssh konfigba az használt hostjaidat+usereidet aliasként, az ssh híváskor pedig tudod overrideolni a usert ha szükséges.

Host hc-eu-1
    Hostname x.x.x.x
    User sapadm

A kevésbé gyakran használt hostokhoz pedig fuzzy search:

ssh $(grep -w ^Host ~/.ssh/config | awk '{print $2}' | fzf)

"Ennél kényelmesebbet / gyorsabbat / egyszerűbbet még sosem mutatott senki"

https://mobaxterm.mobatek.net/documentation.html#1_1

Plusz az utoljára használt kilenc(1) session ott van az újonan megnyitott tabon, egy kattintás választani.

Ez amúgy nyilván szubjektív dolog. Nekem ez kényelmes. A hangsúly a kényelmesen van, nem azon, hogy "ez". A kiemelés meg azért, hogy lássák hogy szubjektív. A magyarázat meg mert rosszindulatú vagyok.

Aztán... megint: oké, ssh, konfig, bámulatos. Akkor már csak a másik fele hiányzik, a jól működő terminál(2). Mielőtt bárki rávágja hogy demiértnemjóawindowsterminál, az előbb keresgéljen a topicban. Vagy ne.

1) Ez talán még konfigurálható is.

2) Aztán aki most áll neki keresni a kedvenc keresőjével, az vegye figyelembe, hogy konkrét tapasztalatok érdekelnek, nem az, hogy ki milyen ügyesen tud megtalálni használhatatlan windows terminál klónokat.

Ismerem a moba-t, amikor ügyfélnél airgapped környezetben kell dolgozni, rákényszerülök. Mondjuk én ott is simán a beépített mini shelljével dolgozom ugyanúgy, kattintgatás nélkül. Nem rossz egyébként, valóban a legjobb amivel windowson eddig dolgoztam.

Saját gép meg Mac (ezért nem akartam a kérdésed azon részére reflektálni), ott én elvagyok a beépített terminál alkalmazással, pedig munkám 90+ százaléka ott zajlik. Párszor feltettem mindenféle true-color meg csilli-villi terminálokat, de valahogy mindig visszatértem, mert nekem tökéletes. 10+ ügyfél 300+ hostja van most a konfigomban, kis szervezéssel (és egyforma névkonvenciókkal) nekem ez így jó.

egy kattintás választani.

Ez ami a felhasználási módunkban különbözik, én nem kattintgatok, csak ha nagyon muszáj. 

Végül is a Putty is megtenné neki, mert az is multiplatformos, de én inkább az Alacritty-t ajánlanám neki. SSH-re meg a rendszer beépített SSH megoldását az ssh parancson keresztül.

Meg is lep, eleve nem tudtam, hogy a mobaxterm fizetős, külön meglepő, hogy lejáró licenccel, olyan még terminálban nem láttam. Ha egy Adobe termékről lenne szó, nem lepne meg, de egy terminálnál?

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Alacrittyt javaslom en is, nagyon bevalt.

Nem a terminal emulatort kell felspecizni, hanem a shellt.

Ezeket hasznalom, a teljesseg igenye nelkul:

Puttyra meg: https://uriember.nem.torli.a.faszat.a.fuggony.be/ 

Szerk: aki nem szereti a Tmuxot annak Zellij

Ezen a putty-s megnyilvánulásodon röhögök már percek óta :D

fzf-et én is ajánlom, azzal is valóban lekezelhető sokféle SSH konfig, szép kényelmesen lehet közöttük válogatni, hogy mivel kapcsolódjon egy megadott szerverre, igaz ehhez előtte saját szkriptet kell írni, de nem olyan nagy munka. Csak addig kell vele dolgozni, amíg egyszer összeáll, utána hordozható. Az fzf is multiplatformos.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Szerkesztve: 2025. 01. 31., p – 16:07

https://learn.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/openssh…
https://github.com/microsoft/terminal

jumphost, ez ssh konfigba is beverheto /host vagy wildcard match, stb.:

       -J destination
               Connect  to  the target host by first making an ssh connection to the jump host described by destination and then establishing a TCP for‐
               warding to the ultimate destination from there.  Multiple jump hops may be specified separated by comma characters.  This is  a  shortcut
               to  specify  a ProxyJump configuration directive.  Note that configuration directives supplied on the command-line generally apply to the
               destination host and not any specified jump hosts.  Use ~/.ssh/config to specify configuration for jump hosts.

Az ssh konfigod meg ugy viszed es oda, ahova akarod.

nem tudom mire gondol a kolto, az ssh konfigba annyi szervert teszel, amennyit csak szeretnel. csoportositasra imho nem az ssh vagy egy terminal emulator valo, hanem a management/monitoring rendszered, nyilvantartasod. vagy mondjuk egy dns zonad, nevezektannal... hostname.group.[mydnszone], ezt kitalalod ahogy akarod... aztan oda bedobalod a cname-eket/ipket. (ez akar megoldhato ssh konfigban is, ha csak neked kell)
a terminal emulator erre hasznalata kb. az a szint, mint az excel tabla, mint adatbaziskezelo :)

 jaja, te konyvjelzokezelot meg ssh konfigot akarsz. en ertem, mutattam ra megoldast. a hostnevekre (csoportositgatas, stb) dns-t, hisz' az valo erre, mi mas? akar a sajat gepedre, akar valamelyikre amikre szoktal ssh-zgatni (wink) felrakod a kedvenced es ezzel meg is vagyunk. aliasolgathatsz vilagnak. bashban a tabolgatas pedig eleg hatekony :)

ssh konfigra meg etrelem szeruen imho az ssh konfigja tokeletesen megfelel. ismerkedj meg a szintaxisaval meg milyen trukkoket lehet beleverni, hatha megtetszik. :) a grafikus kliens is azt csinalja, parameterezi az ssh-dat. nem mellesleg barhol hasznalhatod, ahol elfut egy ssh binaris.
az, hogy most a textet meg a termet mi adja, tokre mindegy, amelyik tetszik/kezre all, sot levalthatod folule barmikor barmelyikre. :)
jaes ezeket abrmikor tudod egy ssh terminalon keresztul is vegezni, akarhol. egy text editorral lehetsz az ssh kiralya! /halfsarcasm/

Wave: Szóval ez egy terminál. Pont. Pont a felét tudja, ami nekem kell. Illetve azt se nagyon, mert szerkesztehetek kézzel jsont, hurrá, de nem találom, hogy hol tudom beállítani, hogy ssh agentet használjon, identity helyett. Mivel neked van vele tapasztalatod, segítenél?

WezTerm: Bevallom, ehhez buta vagyok. Tudnál dobni egy működő konfigot ssh-ra, agent autentikácóval?

Hyper: a felső kettő együtt.

Aki a sima ssh parancsot meg a putty-ot, Windows Terminal-t javasolja, az mennyi host-ot kezel napi gyakorisággal SSH-n? Csak érdeklődésképp kérdem, hogy hol a lélektani határ, ami alatt ezek még kényelmesek napi használatra.

en nem javasoltam semmit, de amugy iterm2-vel es ssh paranccsal jol elvagyok abban is. kb 80-90 szerver van amire be szoktam lepni, persze nem minden nap, kb 10 amire gyakran, 3 amire naponta sokszor, ezek ra vannak bindolva hotkey-ekre, a tobbire meg nev szerint lepek be. a dns-t es hosts filet erre talaltak fel, nem?

Sohasem az a kérdés, hogy 50 éve is volt-e rá megoldás, vagy bárki fel akar találni valami újat. Hanem az, hogy kinek mennyire kézreálló ez a módszer sok hoszt esetén. Neked kézreálló ezek szerint.

Én pl. szeretem, ha a host-ot a megfelelő csoportból (ügyfelek) tudom kiválasztani "kényelmes" felületen, átláthatóan, szervezett módon tárolva.

$ cat .ssh/config | grep ^host | wc -l
49
$ cat .ssh/xyzproxy.conf | grep ^host | wc -l
9

(A .ssh/xyzproxy.conf-ot a config vagy behuzza vagy nem, attol fuggoen hogy milyen halozaton vagyok.) Ebbol napi szinten mondjuk 10-15. Neha tobb, neha kevesebb. Illetve az elsodleges gepen felul nehany masodlagos gepen is van hasonlo konfig, ott meg ugy ~30 host van (de ezek reszben atfednek). 

A putty-ot nem javaslom,mert nekem is lábrázásom van a hülyeségeitől meg a kattintós felülettől, ellenben wsl2-ben futó linux és repóból felrakott openssh napi szinten használatban - a .ssh/config 230 sor, a known_hosts -ban is ban vagy 400 host - oké, nemmindre kell naoi gyakorisággal bemászni, de van néhány /24-es tartomány, aminek jelentős része Linux...

A cégnél kb. ötszázat, jumpon át. Ez túl sok, és viszonylag gyorsan is változik ahhoz, hogy mondjuk akár a mobaxterm-be felvegyem(*), bár technikailag lehetséges lenne.

Azt ötszáz persze nem azt jelenti, hogy mindegyik gépre, minden nap belép az ember.

Mondanám, hogy puttyon át, de mobaxterm-ből megy, amit kb. puttyként használok, azaz van benne pár host, pár tunnel és jónapot.

Szóval szerintem inkább a sok az, amit így érdemes kezelni.

 

*) Korábbi munkahelyen egy kolléga megcsinálta, hogy szépen felpimpelte kb. fontos gépeket, és megosztotta mobaxtermből, de ott se az összes... nem is tudom... 2-3000 gépet, mert miért is. Ha többfős a csapat, akkor pl. mégis lehet így értelme.

Mennyire tudnad elvalasztani a ket problemat? Ugyertem egy _jo_ terminal, ami tenyleg annyit tud hogy egy jo terminal (de nem tobb), illetve egy jol megirt SSH kliens oldali konfiguracio (azaz egy jol megirt .ssh/config file)? Ezutobbiba egyszer, hordozhato modon beallitod az osszes host-ot, annak az osszes egyedi nyugjeivel (user, port, proxy, environment, port forwarding, barmi ami epp' kell), tudsz egyszeru autocomplete-t csinalni hozza, es evek multan is csak siman teszi a dolgat (legalabbis nekem meg nem tort el semmi igy ~evtizedes idoskalan sem).

Igen, ez szubjektiv de nalam a gyakorlatban ez az `ssh kedvenchostom` megoldas, autocomplete-vel, sokkal gordulekenyebb mintha minden a 3-4 tucat gep meg beagyazott frincfranc eseten valami grafikus klikkelgetos akarmibol kene kivalasztanom hogy mit is akarok. Szkriptelhetosegrol meg nem is beszelve. Raadasul ezzel egy csomo egyebet is megold kenyelmesen egy csapasra (rsync over ssh automatikusan megy, tobb proxy egymasba agyazva, tobb egymas mogott levo szerver eseten is megy, elfelejthetem az /etc/hosts-ot vegrevalahara, stbstb).

"Mennyire tudnad elvalasztani a ket problemat"

Hát, amíg kényelmesen használható ÉS hordozható a két OS között, addig bármennyire. A "kényelmesen" persze rettentő szubjektív, de nagyon megszoktam a moba faszerkezetét, de felőlem lehet bármilyen, ami kézre áll.

Elvileg okés lenne szétválasztani, van is rogyásig mindenféle terminál emulátor, csilivili meg minden de egyik se áll úgy kézre, mint ez. Még egyszer, nem, nem ragaszkodom ehhez, lehet akár olyan, mint a tabby féle keresős, vagy akár még mint a Solarwinds féle putty is, feltéve ha tudom csoportosítani őket.

Plusz amikor elkezdtem ezeket próbálgatni, az egyik bedermedt az ssh agent(?) miatt, a másikon nem mennek a billentyűk... szóval tényleg nem akarom végigtesztelni a létezőket, ha már valaki talált egy jót.

"a wsl-ből, vpn-en át nem tudok semmit se csinálni"

Ha windows-only a vpn-ed, akkor ez valóban az így jártál esete... Ha meg nem windows-only, mert pl. openvpn, akkor megy wsl2-ben futó Linux alól is.

A Windows terminál+natív openssh (mert van) teljesen jó tud lenni, a konfig hordozható. Ha nem felel meg mégsem, akkor fapadosan cygwin és annak a natív terminálja(i közül amelyik szimpatikus).

Linuxon erre jó lehet a Remmina, Windowson meg valamilyen virtualizációval kellene futtatnod. Azt írtad, nem jó a WSL, viszont VirtualBox alól mehetne a dolog, ott elég szabadon lehet konfigurálni a hálózati adaptereket.

Csak szólok, hogy a MobaXTerm licencét nem kell megújítani, ha egyszer megvetted: „Lifetime right to use”. Igaz, a vásárlástól számított egy év után nem tudod letölteni a frissítéseket, viszont ha nem nagyon használod ki az „extrákat”, akkor nem nagyon futsz bele olyan bugba, ami miatt frissítened kellene. Nekem is 3-4 évente jön elő valami olyan, ami miatt azt mondom, na, kifizetem azt a 49 EUR-t.

Ezt szoktam meg X év alatt, ezt szeretném tovább használni. > akkor mi is a kerdes? :) fizesd tovabb a tanulopenzt es engedd el a multiplatformsagot.

Szerkesztve: 2025. 02. 01., szo – 15:46

a wsl-ből, vpn-en át nem tudok semmit se csinálni > erre van megoldas :) mar ha ertem a megfogalmazasodbol, hogy mi a problem.

networkingMode** string NAT

If the value is mirrored then this turns on mirrored networking mode. Default or unrecognized strings result in NAT networking.

https://learn.microsoft.com/en-us/windows/wsl/wsl-config#configuration-… 

wsl eth3 == egy openvpn interface a windowson

6: eth3: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc mq state UP group default qlen 1000
    inet 10.0.10.10/24 brd 10.0.10.255 scope global noprefixroute eth3
       valid_lft forever preferred_lft forever

dorsy@wsl64:~$ ip ro
...
10.0.10.0/24 dev eth3 proto kernel scope link metric 281
10.0.10.1 dev eth3 proto kernel scope link metric 34

dorsy@wsl64:~$ ping 10.0.10.1
PING 10.0.10.1 (10.0.10.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 10.0.10.1: icmp_seq=1 ttl=64 time=16.5 ms

Induláskor eleve ezt írja ki: "wsl: Mirrored networking mode is not supported, falling back to NAT networking"

Ezzel elég sokat ügyeskedtem, sikertelenül. Plusz pár hónapja céges policy lett, hogy a laptopokon, desktopokon tilos a WSL, Virtualbox, kvm, és minden ilyesmi. Ez mondjuk annyira most nem tartana vissza, ha problémamentesen működne.

Továbbá nem érzem jó megoldásnak, hogy egy komplett wsl-t futtassak, csak pár ssh kedvéért.

a wsl nem csak egy koszos ssh client hanem komplett linux kornyezet. te sirtal, hogy problemad van a halozattal, ott van ra a megoldas. :) #works #noproblem
egy komplett mobaxterm-et viszont hajlando vagy, ami raadasul kiultet egy X-et is halozatra? :D hatjo :)

"Plusz pár hónapja céges policy lett, hogy a laptopokon, desktopokon tilos a WSL, Virtualbox, kvm, és minden ilyesmi. "

Innentől kezdve a céges engedélyezett szoftverek közül válaszd ki, ami neked megfelel, illetve ha nincs olyan, akkor jelezd, hogy szeretnéd, hogy az xyz felkerülne ebbe a támogatott listába. Ha a windows terminal benne van a tűrt/támogatott (engedélyezett) szoftverek között a microsoft-os store-ból lehúzható openssh-val együtt, akkor az lesz a megoldás, ha tetszik, ha nem - igaz az R=1 usereknek szánt kattintgatós felület nélkül...

Azaz virágnyelven azt mondod, hogy sz@r a szabályozás: kipécéztek egy maréknyi "tilos"-t, miközben józan ésszel (meg mindenféle ajánlás alapján) ebben a témában a mit szabad használni (támogatott), mit lehet (tűrt) és minden egyéb (kvázi tiltott) felosztás az, ami elfogadható.

Szerkesztve: 2025. 02. 06., cs – 19:51

Egyelőre a RDM/Devolutions Remote Desktop Manager az, ami kb. lehet hogy jó lesz. Az első teszteket megugrotta, pl. még nem tudtam elrontani a szövegmásolást. De ez így kb. 10 perc használat után, meglátjuk mi lesz majd pár hónap múlva.

A korábbi cégemnél használtuk, a beépitett SSH-ja .NET alapú, nekem használhatatlan volt, Putty-ot vagy SecureCrt-t (már akinek) indítottunk vele, nem nagyon kellett semmi más, szinte minden innen volt elérhetö.

Kapcsolódik SQL (asszem csak MSSQL) adatbázishoz, igy központilag managelhetöek a hostok. RDP-k, URL-ek, SAP GUI volt belekonfolva az SSH-n kívül, Secret/jeszókezelöjét nem kötötték be külsö vault-ba, pedig az is tudja, hogy miket azt most nem tudom.

Szerk:

a Free verziónál írják: Over 150 different remote connection technologies & applications (RDP, SSH, VNC, SFTP, and more)

Hát, én meg letőtöttem és kipróbáltam :D

De egyébként ez pont olyan, hogy eleve kizártam már az elején, mert nekem nem RDP kell. Aztán most kínomban végül is megnéztem, hogy mit is tud.

Mondjuk a felülete minimum érdekes, egyelőre fogalmam sincs hogy fogom visszatenni az eltüntetett toolbart :D

kiprobaltam en is, de az UI designert azonnal kibasznam a picsaba...

kiprobaltam az ssh reszet, de mc-ben a specialis billentyukbol kb semmi se mukodik, igy szinte hasznalhatatlan. tovabb nem is neztem, meghagyom a vi fanoknak :)  en maradok az iTerm2-nel.

Ööö... mi nem működik? Ami eszembe jutott (kb. kettő, alt+i, ctrl+x p, mást nem használok :D) az megy nálam.

 

"UI designert azonnal kibasznam a picsaba"

Igen, az az érzésem, hogy erőltették, hogy mindennel kompatibilis legyen. Bosszantó pl. hogy az az általam egyik leggyakrabban használt dolog, hogy "duplicate session" az igen körülményes. Vagy van valami rejtett beállítás, amit még nem találtam meg.

> Ööö... mi nem működik?

pl a legegyszerubb: file kijeloles INS gombbal...  (es  erre tudtommal nincs is kerulo megoldas)

de a konyvtar ki-be lepkedes (ctrl+pgup/down) se ment, tovabb nem is neztem...

> Igen, az az érzésem,

nekem meg az, hogy az, hogy ez enterspajz cucc, mind1 milyen fos az UI, ugyse az user dont rola mit fog hasznalni :(

Ezt is használom a Termius mellett, de én csak RDP-re, ahol Windows van ügyfélnél. Remmina alternatíva kellett, ami multi-platform, szinkronizálható DB-vel.

Elképesztően lassú, mire elindul, mire megjelenik az ablak az ikonra kattintáskor, mikor bármit szerkesztesz, stb. Pedig mindkét gép amin használom, nem kifejezetten gyenge (egyik Win11 másik Mint22, szóval nem OS függő a lassúsága).

A felhős vault-jukkal használva (a free verzió) nagyon bosszantóan egyfolytában újrahitelesítést kért, így átálltam helyi SQLlite DB-re (mivel a free nem párosítható össze saját vault-tal), amit én szinkronizálok az eszközeim között (ilyenkor érdemes kikapcsolni a host DB cache-jét, és bekapcsolni, hogy frissítsen rá X mp-ként a DB-re).

RDP-re jó, egész normális sebességű és minőségű a kapcsolat. SSH-t sose próbáltam, majd írd le légyszi ha lesz tapasztalatod.