Tehát váltottam tavaly decemberbe Vodafone-ról Telekomra. Az ok egyszerű volt, a tv beltéri egysége a vodának a vicc kategória volt, frissítés után említésre méltó se.
Ugyanaz az optika, gyakorlatilag ki jött a két szervíztechnikus kolléga, kihúzták a dugót az egyikből, másikba be.
Eredmény a TV szempontból: használható beltéri, -> bekapcsolom, megy. Pontosan ennyi volt az igényem.
Eredmény az internet szempontból: Ugyanazon csomag (1000/1000) csak a szolgáltató változott és amit észreveszek: Bekapcsolom az asztali gépet, böngésző megnyit, pl hup.hu -> adott esetben xx sec várakozási idő az első weblap betöltéséig. Üzemeltetek szervert és befelé is néha ez az állapot van. Csak az első weblap megnyitásáig, olyan mint ha addig valami ECO üzem lenne és amint az adatforgalom úgymond megindul már tökéletesen működig minden.
Nem tudom minek mi az oka, méréskor minden jó, pingelek bármit 2-3 ms, packet loss nincs, se kifelé se a routert pingelve.
Van bárkinek ötlete milyen úton tudnék elindulni a hiba feltárásban?
Hozzászólások
DNS szervereket cseréld le a szolgáltatóról valami másra.
Igen, ezen már túl vagyok.
Telekom hires volt errol a DNS dologrol.
Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.
Esetleg a szokásos Cloudflare gond, a Tesco gazdaságos peering miatt? Lehet, alapból nem a szolgáltató DNS-ét használtad a kezdetektől?
mi lehet a kettő között az összefüggés, ha NEM a szolgáltató DNS-ét - és nem is CloudFlare DNS-t használja?
Szerintem itt nemcsak a DNS-ről van szó, hanem arra gondolt, hogy van (volt?) azzal gond bőven, hogy a Cloudflare hogy peerel a Magyar Telekomhoz, ill. anyavállalatához a Deutsche Telekomhoz, ki fizet kinek végső soron, és hogy mennyire határozza meg a Deutsche Telekom üzletpolitikai okokból, hogy a leányvállalatai akkor is a lassabb irányba route-oljanak, ha amúgy technikailag lehetne jobb is.
én értem, h Te mire gondolsz - de azt nem, ha a kérdező problémájával mennyiben van összefüggésben...
Tippre az lehet az összefüggés, hogy mindegy, hogy ki csinálja a DNS feloldást, attól még lehet a probléma gyökere az, hogy a forrás és cél IP cím között késleltetés és/vagy bandwidth probléma van. Bár az is igaz, hogy az eredeti topiknyitó tünetek nem egészen erre utalnak.
Hogy valami konstruktívat is próbáljak: amivel topiknyitó előbbre lehet mozdulni, az egy hálózati forgalom elemzés, mondjuk tcpdump vagy wireshark használatával. Aztán megnézni, hogy a legelső csomag elküldésétől kezdve mik a következő lépések, melyik válaszcsomag érkezik xx másodperc késéssel. És persze az sem lenne baj, ha tudnánk hogy konkrétan mennyi is az "xx sec".
Olyan DNS szervert esetleg, aminek rossz az elérése a Tkom hálóról. De a többi tipp is érdekes lehet.
Inkább úgy hangzik mint PMTUD probléma. Annak szokott a tünete lenni, hogy a TCP kapcsolat felépül de amint az első olyan packet jönne, ami tele van (vagyis mérete nagyobb mint a PMTU) a forgalom "befagy", nagyon lassan tölt be vagy elszáll timeouttal. Ha nem fagy be csak lassan indul, akkor sokszor az OS TCP implementációja vagy a böngésző detektálja azáltal, hogy nem mennek át a nagy packetek, hogy valszeg PMTU probléma van és ICMP üzenetek hiányában is lejjebb viszi a TCP MSS-t. (Ezt az ICMP üzenetek hiányában történő detektálást nem minden OS támogatja, vagy van ahol alapból ki van kapcsolva)
Az oka az lehet, hogy vagy le van tiltva, vagy rate-limitelve van a routerben az ICMP (a PMTUD az ICMP packet too big üzenetek megérkezésére épít és ezzel detektálná a maximális MTU-t, ami az útvonalon lehetséges) és vagy nem támogatja a router, vagy ha ez kikapcsolható akkor ki van kapcsolva a TCP MSS-clamping is.
Mivel szolgáltatóváltás volt valszeg kaptál új routert és annak a beállításaival van a probléma. Ha van ilyen lehetőség benne akkor engedélyezd az ICMP-t, és ha van ilyen lehetőség akkor kapcsold be a TCP MSS-clampingot is.
A másik idiótaság a routerekbe épített "DDOS" / "flood" védelem amit sokszor idiótán úgy állítanak be alapból, hogy mondjuk az ICMP rate-limit az mondjuk 10 packet/sec. Ha ennél több ICMP üzenet jönne azt a router eldobja. Ez így hülyeség, de a user aki azt se tudja mi ez, nagyon örül neki, esetleg, hogy minél jobban védett legyen, még alacsonyabbra is állítja a rate-limitet és később meg próbálja ki találni, hogy miért gondolkozik 5 másodpercet minden oldal az első betöltődéskor.
Pattintsd vissza az ótvar ONE-t, az működött. A beltéri egységről nincs semmilyen tapasztalatom, én csak mediacarddal használom a tévéket, és a tévé távirányítóval kapcsolgatok. Szüleimnél, apósomnál van telekom beltéri egység, hát valami idegensítő. Be akarom kapcsolni a tevét, két távlövőt kell keresni, külön nyomkodni, stb..
A telekomos beltéri egység távirányítója megtanítható arra, hogy a TV-t tudja be- és kikapcsolni, hangerejét változtatni. 1-2 perc az egész, amiben már az is benne van, hogy megkeresed a használati útmutatót.
Csak aztán lehet elővenni mégis a TV távirányítót is, ha kell valami okosTV funkció.
A garázskapuhoz meg egy harmadik kell.
A Telekom már olyan dobozt ad pár éve az új előfizetőknek, amin Android fut, így akár okostévé nélkül is megvannak az okostévés funkciók.
Jellyfin, smarttube fut rajta?
Fogalmam sincs, nem használom ezeket.