Üdv. Mindenkinek!
Jó ideje érik már a gondolat bennem, hogy ilyen megvalósítással kellene talán megoldanom, két helyiség hálózati lefedettségét a házamban. Továbbá ismerősi körben is felmerült hasonló igény. Fúrni, faragni, utp kábelt elvinni. Nem igazán szerencsés és nem nagyon kívánatos megoldás. A különféle hatótáv növelők, extenderek, amelyek vezeték nélküli csatornán oldják meg a kiterjesztést. Megint csak hagynak bennem némi aggodalmat. Mivel mindenféle jeltorzító és árnyékoló falazatok, vasbeton födémek, stb jelen vannak. Bármelyik ismerősöm vagy az én saját ingatlanomat vesszük figyelembe.
Azt is tudom, hogy ennek a technikai megoldásnak is vagy egy rákfenéje. Az elektromos hálózat az adott ingatlanban. Nem tudom, melyik nagyobb lutri. Ha valamilyen wireless extenderrel nem jön össze, vagy egy ilyen powerline eszköznél. Az adott ingatlan elektromos hálózata miatt, nem jön a várt eredmény.
Ebben kérem a segítségeteket. Akinek van tapasztalata powerline eszközökkel, pro és kontra.
Némi utána olvasás után, a következő csomagra gondoltam. Nem nagy érvágás, ha nem jön össze.
https://ipon.hu/shop/termek/strong-powerline-1000-triple-kit-v2/2265970
Előre is köszi Mindenkinek.
Hozzászólások
Vedd meg nyugodtan, és teszteld le a kérdéses ingatlanban.
Ha nem felel meg az igényeknek, 14 napon belül úgyis el tudsz állni a vásárlástól.
Lehetetlen előre pontosan meghatározni, hogy milyen minőségben fog működni.
Nálam egy 2008-ban épült, 90 m²-es, kétszintes, viszonylag modern, de pocsékul kivitelezett villamoshálózattal rendelkező sorházban körülbelül 120 Mbit sebességet tudott átvenni.
A WiFi 6 (AX) megjelenése után arra váltottam, ami már lényegesen gyorsabb, hasonló stabilitás mellett.
én (is) inkább egy AX1800-as szabványú mesh rendszert választanék - illetve nehezen tudom megérteni, hogy két szoba között miért NE lehetne megoldani egy kábel átvezetését.
Anno saját panelben ezt úgy oldottuk meg, hogy az ablak melletti/alatti résen kimentünk és ott a párkány alatt végig elvezettünk egy kültéri kábelt.
Olcsó is volt, kevésbé csúnya mint végig kábelcsatornázni. De igazából betonon átfúrni 2-3 falon át ~8-10mm átmérővel - ez se egy nagy truváj
Meg lehet oldani, csak kedv nem nagyon szokott lenni hozzá. Én se akarnék mindent szétbaszni, ha nem muszáj.
Ezért álltunk le minden helyiségbe a padlásról. De így is a hőszigetelés lerakásáig volt realitása bármi pluszt befűzni.
Falon kívül menő kókány dolgokat egy szép új házban nem szívesen nézeget az ember. Egy régi háznak a hangulatába belefér. Ahol a fűtéscsövek is falon kívül mennek, ott nem nagy dolog már az a plusz UTP felrakva U-szögekkel.
Esetemben kertes házakról van szó és nem egy helyiséggel kellene arrébb menni. Vagyis a fő gond, hogy pont a router van olyan helyen. Ahol ha nem muszáj, nem szeretnénk fúrni, hogy felálljunk a padlásra például. A mesh rendszereknek is az kell, hogy egymásra jól rálássanak az eszközök, ami megint csak nehezen kivitelezhető.
Szintén nem túl előnyös megoldásként most azon gondolkodom, hogy a padlásra helyezzem el a szolgáltatói eszközt és a switch-et. Keresek egy jó 48V-os tápot, ami bírja a meleget (PoE).
ahová TP-Link HC220G5 mesh-ből építettem, ott az emeltről a földszintre ~90M sávszélesség ment le. Ahogy a lépcsőház környékére is tettem egyet (nagyjából mindkét node "rálátott") - egyből 50-60%-al jobb lett az átvitel.
El lehet dönteni, h melyik a "komfortosabb" letenni 50-100k-t az asztalra - vagy kifúrni azt a pár likat és befűzni a kábelt (esetleg PoE switchet is felrakni)
Ha 50-100k megoldja, akkor inkább az, mint a fúrás.
Inkább a link megbízhatósága miatt szoktam aggódni. Bár az új eszközök egyre jobbak.
Nekem van, működik.
Annyi a trükk, hogy a három fázis (nekem az van) esetén ki kell kísérletezni hogy melyik két konnektor van ugyanarra a fázisra kötve.
Elő állhat olyan szitu is, hogy egyáltalán nem működik? Pl. adott helyiség konnektorai nem egy fázison vannak a küldő eszközzel?
Azt hiszem (citation needed), hogy már jó ideje "MIMO" eszközök vannak a piacon, amik a fázis-null-föld vezetékek mindegyikét használják. Vagyis a külön fázis esetén a null és a föld még mindig közös lesz az egész épületben. Nyilván sebességben észrevehetően veszítesz vele.
Saját tapasztalat, bár azonos fázison, de külön kismegszakítón van a két eszköz, így két emelet között kb 30Mbit/s megy át. Régebbi típus, "AV500" szabványt támogat. Ha jól emlékszem egy hosszabbítóba egymás mellé dugva talán 120Mbit/s-et tudtak.
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!
talaltam olyan kis dobozkat amibe bekotve a 3 fazist megoldja az atvitelt kozottuk. de nalunk is az volt a tapasztalat hogy kozosfazis-demaskismegszakiton 70-80Mbit-et tudott.
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
Mi egy ideig használtunk ilyet. Eleinte én is keresgettem, hogy egy fázison lévő konnektorokon legyenek, de valójában nem találtam logikát, honnan hová mekkorára adódott a jelszint. Csak próba útján lehet megállapítani, kielégítő lesz-e a link.
Olyan linkekhez használtuk, ahol a sebesség nem lényeges.
Végül ki lett kábelezve minden, illetve felkerült két unify ap.
Unifi.
Igen. Bocsánat.
A volt UPC adott ilyen kütyüt, ami kihosszabbítja az Ethernetet, és wifin is szórja. Nálunk különböző fázisok között megy. Comtrend a gyártója. Nekünk a tévéhez, pontosabban a médiaboxhoz adták, arra jó. Ha jól emlékszem, az ilyen megoldások félduplexet tudnak, de lehet, hogy keverem a wifi extenderrel.
Ha nem is Mesh, de AX-es PtP kapcsolat simán megvan két Asus AX53u (AX1800 között) 2.4 GHz-en, úgy, hogy egy társasház két szintje között, a lakás a szomszéd lakás alatti garázzsal, 50-100Mbps stabilan.
Én próbáltam már csak lakáson és fázison belül összekötni két pontot 2000-es MIMO-s, földelést is használó csodaeszközzel, de az is jó, ha 200-at tudott, nagy csalódás volt. Egy youtube videón tesztelték az új PL szabványú 2400-as eszközöket, de azok is 500-at tudták ideálisan.
A hosszabbítót nem szeretik.
Strong lassú volt (vagy állandóan lefagyott?).
TP-Link állandóan lefagyott (vagy lassú volt?).
Miután a főbérlő nem engedte átfurkálni a falakat, az egyetlen élhető megoldás a D-Link lett. Gyors volt és stabil. Az első (fenti...) két csalódás után azt mondtam három a magyar igazság, ezt még megvettem, gondoltam kipróbálom. Akkor húztam ki a konnektorból, amikor kiköltöztünk.
"Gyors", értsd: majdnem karcolta a 100Mbitet is néha, ami valamelyik elődjének 10-20Mbitjéhez képest már-már megváltás volt. Még filmet is tudtunk nézni a NAS-ról a TV-n.
A rossz tapasztalatból kiindulva a saját házunkba 56747km kábelt húztam be, mindenhova dupla aljzattal. Meg a koax mellé is egyet, mert ki tudja mikor fog szolgáltató változni/változtatni. Ez mondjuk nem volt rossz gondolat, bolond Vodafonennak kell koax ÉS UTP is. Azt hittem a DSLite-on más nyomorúságuk nincs, de tévedtem... no de ez már egy másik történet. Részemről a sorrend úgy néz ki, hogy:
1, véső, horonymaró -> UTP
2, PtP wireless olyan helyre, ahonnan már lehet kábelezni tovább
3, Powerline
4, Mesh. De rendes mesh, nem csak annak csúfolt.
Az ilyen konnektorba dugható jelerősítőket inkább hagyjuk. Azt is kidobom az ablakon, aki csak megemlíti ezeket a semmirevaló jelzavarókat.
Nálunk akkor kezdett el szarakodni a link, amikor megdöglöttek benne az elkók és folyton újraindult valamelyik.
Ezek újonnan se túl stabilak. Fw frissítés se nagyon.
Ha nincs brutális sávszél igény (pl tv hez) a wi-fi hallow is jó megoldás . Max 80mbit ez tud de a valós inkább olyan 40 körül van . Nyílt teren asszem 1 km ert tud, beltérben 4 5 falon átmegy .
4K tévé kb. 30 Mb/s
Nekem TP-Link 1200-as szabványúból van 6db (ebből 3-4-et használok) egy 60m2-es panellakásban, 1 fázison. Régi alu vezetékezés, optimális esetben 2-300Mbit-el csatlakoznak, de bizonyos zavarok esetén sajnos tud szakadozni. Épp most próbálom úgy átalakítani, hogy nem hogy 1 fázison legyenek (ez azért egy lakásban adott, de 3 fázisú háznál a fázisok között alapvetően nem megy át), de egyetlen kismegszakító mögött, mert azok is erősen csillapítják a jelet.
Ha gondolod, ilyenből van simán 1 pár eladó (én is úgy veszegettem meg 15-20e Ft-okért, hogy "meglátjuk" - az utolsó párt csak azért vettem egyel újabb szériából, hátha jobban kezeli az említett zavarokat, de sajnos nem, úgyhogy tök mindegy, eladó)
Amúgy, arra, amire én használom (TV-n, Sonos-on YT, Spotify, meg az egyiken egy AP lóg, amihez 100-150Mbit-nél többel úgysem csatlakozik semmi), arra tök megfelel, de pl. egy gamer biztosan hamar idegbajt kapna tőle. Illetve a home NAS-t sem ezekre érdemes lógatni, inkább elé.
"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"