A ReiserFS-t végül eltávolították a Linux kernelből

Részletek itt.

Hozzászólások

Kár érte, jó katona volt (soha se használtam).

“Luck Is What Happens When Preparation Meets Opportunity" - Seneca

Szerkesztve: 2024. 11. 24., v – 14:56

Én sem használtam soha, de tudott valamit amit a zfs vagy a btrfs nem és nem lehet meglenni nélküle?

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Nekem érdekes hibám volt reiserfs-en, többször is előjött. Valami rejtélyes okból - ha jól rémlik - időnként a /var/log/Xorg.0.log file vált read-onlyvá, és mellesleg emiatt az X indítása elhasalt. Visszaállítva read-write-tá minden OK volt, aztán egy idő után ugyanaz a hiba előjött ismét ugyanezen. Lehet, hogy nem csak itt kavart be valamit a reiserfs, de mást nem vettem észre. Miután dobtam a reiserfs-t (xfs-t használtam utána), ezek a problémák megszűntek.

Az ezredfordulón már módosított Debian install disk-et csináltam a tesómmal reiserfs support-tal (ezt hívják magyarítva korai örökbefogadónak?) - akkor még nem volt más naplózó fájlrendszer és áramszünettel szemben nem volt olyan ellenálló az ext2. Reiseren nekem sem volt adatvesztésem.

Btrfs-sel viszont nekem is volt többször is porblémám. Pedig nem történt semmilyen gimnasztika (nem voltak egzotikus subvolume-ok, vagy ilyesmi), csak sima deployment. A második ilyen óta nem használok btrfs-t, tesztelje helyettem valaki más.

"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."

Igen, 2001-ben már elérhető volt, a korai 2.4.x kernel verziókban.  Pár hónappal később jött ki az ext3 is, úgyhogy annak volt a direkt alternatívája.  Akkoriban előnyös volt a "sok file egykönvtárban" scenario esetén, mivel B+ tree-ben tárolta a könyvtárszerkezetet, valamint a sok kis file esetén is (tail packaging feature).  Emiatt raktuk például NNTP server alá, ha még emlékszik valaki a Usenet-re :D  Előbbire az ext3 évekkel később hozott alternatívát (dir_index feature).  Egy időben a SuSE (akkor még német distrib volt és így írták) default filerendszere volt.  Mi workload-tól függően később ext4-re vagy xfs-re migráltunk róla.

Szerkesztve: 2024. 11. 24., v – 19:51

RIP. kar erte, mai napig hasznalom production kornyezetben... jo moka lesz atmigralni, bar 13-as szamu kernelt ugyse raknek fel sehova, foleg penteken :)

Kár érte.. Mai napig minden rendszeremen azt használom. Hans azt mondta, ha kijön újraírja az egészet. Remélhetőleg kiengedik az elkövetkezendő időszakban. Kár volt Reisernek azt tenni amit tett. :(

Offtopik, de számomra azért ez egy elég nagy rejtély, hogy lesittelnek mondjuk egy szoftverfejlesztőt (orvost, akármit), és kiviszik kukoricát címerezni, vagy rosszabb esetben hagyják megrohadni a cellában, az adófizetők meg fizetik a számlát. Szerintem simán* lehetne, hogy érdemi munkát** végezzenek, amiből kapnak valamennyit a saját BV számlájukra, a többi meg mehet a közösbe. Járulékos előny, hogy a fogvatartott sem fog bekattanni a semmittevéstől --> nagyobb eséllyel tud visszailleszkedni a társadalomba.

* Még úgy is, hogy az állam dotálja az ilyen munkahelyeket, bőven-bőven megérné
** Értsd jól, ahol a körülmények megengedik. Mondjuk egy adócsaló orvos simán elláthatna egy háziorvosi körzetet (akár remote), ahol most nincs senki. Nyilván akit azért ültettek le, mert megölte a betegeit, az nem.

Szerkesztve: 2024. 11. 25., h – 11:18

Kár érte. Korábban csak ezt használtam, főleg azért, mert gyors volt. Ez igazából a merevlemez érában volt jó.