Az Apple vezérigazgatója gratulált Donald Trump győzelméhez

Címkék

Tim Cook írta a Twitter-en:

Alig várjuk, hogy együttműködhessünk Önnel és az Ön adminisztrációjával, hogy segítsünk biztosítani, hogy az Egyesült Államok továbbra is az ötletgazdagság, az innováció és a kreativitás jegyében vezessen és ezek által fejlődjön.

Részletek itt.

Hozzászólások

Mindenki lefutja ezeket az udvariassági köröket, ezt így illik csinálni. Mi ebben a hír?

Tényleg?

Tényleg. Odaát ez a divat: https://magyarnemzet.hu/poszt-trauma/2024/11/pressman-go-home-david-pre…

Ideje előkotornod a nagy vulkánfíber bőröndöt a rumliszobából. A kis feleséged is kezdheti összepakolni a piperecuccokat. Mentek innen. Vége van. Ennyi volt.

Olyan fura ez a fénykép. Mintha az asztal alatt lenne Trumpnak pluszban még egy robotkarja amivel éppen keményen markolja a ratyi Cook golyóit! :-D

Ha azt vesszük, hogy az Apple első számú felelőse Kína IT technológiai felemelkedésének van miért aggódnia. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Emlékszem az iPhone előtti időkre. A távol-kelet, és nem csak Kína bizonyos tekintetben már akkor a nyugat előtt járt. Elterjedtek voltak akkoriban a MID-nek nevezett tabletek, még jellemzően rezisztív érintőképernyővel, amin vagy valamilyen Linux futott, de nem Android vagy kétes forrású Windows Xp. Voltak joy karos gamer profilú változatok MAME játékokkal és hasonlók. Ezekből azok amik Kínában készültek elég olcsók voltak de a minőségük erősen B-asló kategóriás volt. Nekem is volt Windowsos kínai tabletem. Az órajelét minimálisra kellett állítani permanensen mert különben rendszeresen lefagyott. 

Miután az Apple Kínába vitte az iPhoneok gyártását látványosan emelkedni kezdett a kínai IT ipar által előállított minőség. Nem az Apple épített Apple tulajdonában levő gyárakat Kínában. Rábízta az Apple a gyártást és a mérnöki munkák túlnyomó részét a tajvani Foxconnra, amely cég akkor már jó ideje Kínában folytatta gyártási tevékenységét. 

A korabeli Androidok éppen nem kínai cégekhez kötődtek akkoriban. Motorola Mobility még amerikai cég volt, Samsung és LG dél-koreai cégek, SonyEricsson Japán-Svéd cég volt, HTC, Asus és társai tajvani cégek ahol legalább a mérnöki munkák még tajvanon voltak. Ezek jó része azóta ki is szorult a piacról, miután az Apple által feltápolt kínai környezetben új mobilgyártók jelentek meg szinte a semmiből. Motorola Mobility már kínai tulajdon, Sony már Ericsson nélkül küszködik nem túl nagy részesedéssel, LG kiszállt a mobil bizniszből, Asus a gamer szűk réspiacon próbál túlélni. Samsung aránylag jól tartja még magát. És ezek egyébként mind távol-keleti márkák, akik így sem bírják jól a kínai nagy menetelést. A kanadai Blackberry, a valódi amerikai Motorola, a finn Nokia, a mobiltelefónia egykori királya mára eltűntek mind a semmibe. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

hat a huaweit kiebrudaltak a google operacios rendszeréből.

Most konkretan butitott androiddal nyomulnak meg *sajat* operacios rendszert fejlesztenek.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Valójában, amikor hírül vették a szankciókat, már Honor néven és G-nélkül árulták tovább a sajátjaikat, közben pár év alatt a fejlesztésben eljutottak oda, hogy már a Huawei név sem "piszkos" a csúcskategóriában. (Az tény, hogy a mobilok kamerái a legjobbak a világon.)

Leginkább Kínában nagy a hype irántuk, de van még tér számukra a világon máshol is. - (Egyelőre sokunknak, - legalább is Magyarországon, - jobban tetszik, ha a Nagy Kínai Tűzfal mögül hallgatnak le, mintha "liberális demokratikusan" a G. tenné ugyanezt. Hosszútávon persze "eben-guba", de az igazán káros "diktatórikus keleti napfelkeltét" e téren, úgy sem éljük meg itt sokan...)

Az újabb Next rendszerű Huawei mobilok szinte immunisak a malwarekkel szemben még akkor is ha a tudatlan user maga telepíti a mobiljára. 

A mikrokerneles felépítés miatt a HarmonyOS Next az egyes rendszerkomponenseket elkülönítve kezeli, így ha egy kártékony alkalmazás megfertőzi a rendszert, nehezebb közvetlenül hozzáférnie kritikus rendszererőforrásokhoz vagy más alkalmazásokhoz.

Ez a koncepció egy hálózati fenyegetettséghez hasonlítható, ahol az eszközök egyazon hálózaton vannak, de az egyes eszközök nem férnek hozzá közvetlenül a másik operációs rendszerének belső erőforrásaihoz. Tehát ha egy kártékony alkalmazás bejut a HarmonyOS Next rendszerre, elméletileg korlátozott hozzáféréssel rendelkezik, és a veszélyeztetettség hasonlítható ahhoz, mintha egy másik, ugyanarra a hálózatra kapcsolódó eszköz lenne kompromittálva. Szemléletes példával hasonló szituáció mint amikor a mi Android vagy iOS mobilunkkal azonos wifi hálózatra kapcsolódó de egy szomszédos asztalon levű másik mobilra kerül malware fertőzött alkalmazás. A mi mobilunk ugyan nincs teljes biztonságban, de sokkal nagyobb biztonságban van mintha közvetlenül a mi mobilunkon lenne a malware tartalmú app.

Az ilyen mikrokerneles felépítés hatékonyan csökkenti a támadási felületet, mivel egy esetleges támadás nem tud könnyen eljutni a kritikus rendszerkomponensekhez. Ugyanakkor teljes biztonságot sem nyújt: a támadók a felhasználói térben is találnak lehetőségeket, és ha sikerül megkerülniük a rendszer különböző védelmeit (például hibák vagy jogosultság-eszkalációk kihasználásával), akkor potenciálisan károkat okozhatnak.

Mindazonáltal a mikrokerneles architektúra megnehezíti a támadások kivitelezését, hasonlóan ahhoz, ahogy egy hálózati elkülönítés növeli a biztonságot a hagyományos hálózati környezetekben.

“Az ellenség keze betette a lábát”

Simán megoldható lett volna az Android app kompatibilitás. De a Huawei inkább teljesen saját ökoszisztémát akar. Van hozzá DevEco Studiojuk, amiben lehet Java, Kotlin, C++ nyelveken fejleszteni. Legalábbis ezekről tudok. Lehet van még több is. Összességében nagyon hasonlít az Android Studiohoz. Eddig úgy 10 ezer app készült rá. Ami a kínaiaknak fontos app az már mind elérhető Nexten. Ha érdekel találsz infót róla, néha kell azért a fordító. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Akkor a Huawei telefonok valószínüleg nem lesznek nagyon népszerűek se a Balkánon, se Magyarországon.

Mondjuk az is igaz, hogy ez egy kiaknázatlan piac is lehet vállalkozóbb kedvű fejlesztőknek.

Nem gyakran jön egy új platform zéró app lefedettséggel, amit meg lehetne lovagolni.

Ugye arra még mindig nem adtál magyarázatot, hogy nekem, személy szerint nekem miért is kéne a Huawei platformjára fejlesztenem, amikor megelégedett Apple felhasználó vagyok több, mint egy évtizede...?

Írtam már: azért, mert szokás szerint más faszával vered a csalánt, amikor leírod, hogy "egy új platform zéró app lefedettséggel, amit meg lehetne lovagolni" és "ez egy kiaknázatlan piac is lehet vállalkozóbb kedvű fejlesztőknek". Egy világ omlott össze benne, amikor most leírtad, hogy te mégse akarsz egy kiaknázatlan piacra belépni... ja, nem, pontosan tudtam, hogy kibicelsz, mint minden más témában is.

Egyre erősebb a gyanúm, hogy az eredeti Auth Gábor évekkel ezelőtt elhalálozott és ez az enyhe értelmi fogyatékos _Franko_ nick itt egy befejezetlen chatbot, ami automatizált trollkodásra készült és pre-alpha állapotban véletlenül élesedett. :-)

“Az ellenség keze betette a lábát”

Egyszerű programozású bot-ocska. Még mindig adós vagy egy válasszal. Persze ehhez bírni kellene a kognitív gondolkodás képességét, sőt ennek birtokában nem írtál volna butaságokat sem. Ez az egyik dolog, amire te és a magadfajta troll-chat-botok nem képesek. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Ezek tipikus chat-bot tünetek. Csak képzeled, hogy megválaszolsz egy kérdést, talán te még látod is de rajtad kívül semmilyen valós emberi lény nem látja. Be van linkelve a nyilvánvaló de ennek ellenére is erősködsz. A "frappáns visszavágás" nálad úgy működik, hogy copy-paste tőlem, akinek vissza próbálnál vágni. Még annyi gógyid sincs, hogy legalább egy random kiválasztott másik hup tagtól másolj szövegmintát. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Mar reges regen felmerte. Nem volt, nincs es nem is lesznek ra olyan appok amire Kinan kivul a vilag minden reszen szukseg lenne. Se Google, se Apple, se M$, se Facebook, se Messenger, se OTP Netbank, se semmi. A Huawei bearazta szepen, hogy neki a kinai piac + par szazezer szerencsetlen aki azt sem tudja mit vesz meg elegendo a megelheteshez es pont, a tortenet itt lezarult. Lehet alatta decens hardware, a vilag legjobb mobilkamerai, stb. csak az a baj, hogy szoftver nelkul elektronikai hulladek az egesz.

NaNa! OTP app van Huaweire. Apró szépséghiba, hogy gyakorlatilag használhatatlan, pedig a szomszédos Szlovénia OTP ügyfelei számára sikerült használható applikációt fejleszteni. Mondjuk a három magyar mobilszolgáltató közül kettőnél ma is kapható Huawei mobil. Jogos elvárás lenne, hogy Huawei rendszerére is elkészüljön a DÁP. Nem várható el Pista bácsitól és Mari nénitől, hogy napi szinten járatosak legyek a mobilplatformokkal kapcsolatos minden infóval. Ha eladta, rátukmálta például a Yettel egyáltalán nem jelképes áron, akkor teljesen jogos elvárás, hogy működjön ez a DÁP csoda rajta. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

A HMS integráció megoldja az Android app-inkompatibilisát is? Neked érdekes fogalmaid vannak az informatika alapjairól! A minimum, hogy a forráskódot le kell fordítani DevEco Studioval. Kisebb módosításokra általában szükség van. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

A HMS integráció megoldja az Android app-inkompatibilisát is?

Nem, nem oldja meg, az arra a Huawei időszakra volt körbetákolás, amikor a Huawei kiadott GMS nélküli eszközöket, amelyeken nyilván nem működtek a GMS alapú Android alkalmazások. HarmonyOS-re 99%, hogy nincs OTP alkalmazás.

Neked érdekes fogalmaid vannak az informatika alapjairól! A minimum, hogy a forráskódot le kell fordítani DevEco Studioval. Kisebb módosításokra általában szükség van.

Ahja, csak 15 éve fejlesztek Android-ra. :D

Ebbol is hasonlo sikersztory lehet, mint a WP7-bol. Pedig ott meg a mobile-first weboldalakhoz ilyen konyvjelzo-szintu kamuappok is voltak allitolag.

Epp a WP7 idejen voltam az NNG-nel. Egyik szobatarsam erosen gondolkodott rola, hogy olyat kerjen ceges kutyunek, legalabb hozzaszokik. Az iGO eleg sok rendszeren futott, WinCE, Android, iOS, QNX, Linux, meg meg ki tudja (engem az elso 2 erintett foleg), es hardware-ben is legalabb ennyire valtozatos volt. Nem tudtam - de gyanus volt - hogy idovel lehet a WP7 is megjelenik kozte - bar nekem nem jott be. Epp akkoriban volt egy nagy ceges meeting, amire az egyik HR-es csaj kor-emailben elore osszegyujtott kerdeseket, hogy majd kozonseg elott felteszi Petyanak. Osszeszedtem parat, es elkuldtem neki (mas nem nagyon irt, az en kerdeseim tettek ki kb. a felet). Az egyik nagyjabol igy hangzott:

Andi (HR vezeto): Mi a ceg Windows Phone 7-es strategiaja?
Petya rohog: Hat en azt sem tudom, mi a Microsoft WP7-es strategiaja.

Azota persze kiderult, hogy neki volt igaza (mondjuk nekem is ez lett volna a tippem, de Robinak valamiert tetszett). Ezt a Huawei-es tortenetet is hasonloan latom. Persze Kina eleg nagy piac, de nem biztos, hogy eleg. Ha kompatibilis lenne az Androiddal, az persze mas lenne.

(A FF mobil, Ubi, Meamo/Meego es tarsai is ugyanott landoltak.)

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Csak úgy 40 millió Huawei mobilt adtak el az elmúlt évben. Persze ez nyilván lényegesen kevesebb mint amennyit a Samsung, Xiaomi vagy Apple tudott eladni, de ha hozzávesszük, hogy ezt a számot a Huawei 80%-ban hazai, azaz a kínai piacon érte el máris megdől a Huawei telefonokra sincs senkinek szuksege kijelentés. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

Ez teljes tévedés! Az a "butított android" a valójában egy továbbfejlesztett multikernel rendszer. Az is tegnap volt mert mára továbbléptek egy teljesen saját és nem android-kompatibilis rendszerre, ami hasonló fejlettségű rendszer mint a Google Fuchsia projekt. Azzal a lényeges különbséggel, hogy a Huawei Harmony next rendszere már egy production ready rendszer. 

“Az ellenség keze betette a lábát”

letérdel mindenki, mert ha nem akkor jól seggberúgja őket T...4 év múlva majd másnak térgyelnek...

Zsák a foltját...

A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.

Cook milyen őszinte örömmel az arcán üldögél a győztes mellett :D

"I have to Cook out something before I'm the Cock!" :)

Szerkesztve: 2024. 11. 09., szo – 02:03

Az adminisztráció itt hunglish-os félrefordítás. Az USÁ-ban administration-nek hívják azt, amit M.o.-n kabinetnek, kormánynak. Hívják kormánynak (goverment) is, de amikor a szűkebb személyzetre gondolnak, akkor inkább administration-nek nevezik, ahogy nálunk is, ha inkább a személyekre utalnak a kormányban, akkor kabinetet emlegetnek (miniszterek és miniszterelnök együtt). Csak ugye az USÁ-ban máshogy épül fel a kormány, nincsenek miniszterek, csak egy elnök, aki egyben köztársasági elnök, egyben miniszterelnök is, meg egyben mindenféle ágazat minisztérium/tárca nélküli minisztere, és a munkáját szakmai tanácsadók segítik (kicsit ilyen államtitkár-félék).

Amúgy nem örülök, hogy Trump nyert, a nő normálisabb lett volna, de Biden-nél még Trump is jobb. Majd meglátjuk mit hoz össze, de sok bizadalmam nincs a fószerben. Mindegy, van egy jó köre, egy utolsó ciklusra kielnökösködi magát, aztán ahogy lejárt a mentessége, mehet szépen a börtönbe, azokért a cselekményekért, amikért elítélték jogerősen. Tim Cook meg egy ’ggnyeló hülye, nincs ebben semmi új, próbál lobbizni.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Kegyelmet adhat-e magának Trump, ha elnökké választják?

Ebben az ügyben nem, mert az eljárást állami és nem szövetségi hatóságok indították. Ugyanez igaz a Georgiában indított eljárásra, ugyanakkor két másik, ellene indított szövetségi ügyben adott a lehetőség, hogy önmagának adjon kegyelmet, akár még az ítélet előtt is.