Fórumok
"A törvényhozók a firmware-ben lévő ismert sérülékenységeket említenek, valamint olyan eseteket, amikor ilyen márkájú routereket támadva vettek célba európai kormánytagokat."
"A Check Point kiberbiztonsági cég pedig arról beszélt, kiberbűnözők a TP-Linket célzó kártékony megoldásokon keresztül támadják az európai politikusokat."
Költői kérdés: vajon erre is pont annyi bizonyíték lesz, mint anno a Huawei ellen?
A teljes cikk: Politikai célkeresztbe került a TP-Link
Hozzászólások
Azért mindenképp megérdemlik a f@szkorbácsot, hogy szanaszét revízióznak egy típust és gyakran az újabb fw csak újabb revízióra érhető el. Nem tudom, a profi(bb) wifis eszközcsaládját (Deco, vagy mi a tosz) ez mennyire érinti.
Ebben igazad van, határszar a stock firmware, de ebben nincsenek egyedül. Amúgy meg a vasak jók, a stock firmware meg nem érdekel, mert megy rá OpenWrt.
A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.
Nincs mindre openwrt, sőt, a legtöbbre nincs. Pl ax széria
Nem tudom konkrétan milyen modellekre gondolsz, de van pár 802.11ax routerük, ami támogatott.
A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.
Az a "pár" konkrétan 1 darab azon a listán (az EAP az konzumer kategória és nem router).
Pont a hétvégén futottam bele 2 darab AX routerükbe a piacon, rá is kerestem hamar, hogy támogatott e. Egyik sem volt az. Az első ipq alapú volt, de csak 256MB memória volt benne (v1-ben még 512, v2-ben már 256), ath11k platformnak 512MB kell. A második azt hiszem ugyanez, vagy nagyon hasonló, teljesen más típusszám alatt.
Főleg a Broadcom chipsetesekre nincs.
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!
Igen, mert azok nagy részének zárt a driver forrása.
A tudomány és a hit vitája akkor eldőlt, amikor villámhárítót szereltek a templomokra.
Nekem ezért lehetett az Archer C5 1.2-ből Archer C7 2.0. Mert mint kiderült, ez a verzió a FW kivételével semmiben nem különbözik a drágább C7-től.
Majd a android ezeken keresztül nem fog frissulni.
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
A végállomás úgyis az lesz, hogy minden külföldön / Kínában gyártott termék és szolgáltatás nemzetbiztonsági kockázat lesz.
Amúgy meg pont a Check Point beszél.... Vicces picit.
Termelokapacitas híján ez nem fog működni. Tajvan nem tud mindent legyartani 3 kontinensnek.
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
sokmindent átvittek már vietnámba, mert ott még olcsó a munkaerő és lazábbak a munkavédelmi előírások. Hát meg akad máshol is még munkás kéz, honduras például.
Vietnam kinai befolyas alatt van, India eselyesebb lenne, de kb csak addig, amig le nem zarjak az osszes vitajukat kinaval, utana ok is kiestek. Hondurasrol nem igazan van sok info IT-related termelesi szempontbol.
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
india legalább olyan kemény játékos, mint kína. Komoly feltételeket szabnak a nyugati cégeknek, ha ott akarnak gyártatni. Mintha ott is játszana az, hogy az állam többségi tulajdont akar a leányvállalatban.
Nemcsak az. Ha eladni akarsz Indiában, akkor kell ott gyártatnod ÉS kell ott fejlesztened is. Különben szóba nem állnak veled. Többek között ezért is lett szinte minden IT-s cégnek indiai részlege. És előbb-utóbb CEO-ja is...
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!
Én még emlékszem arra, amikor az USA a fő szövetségese kancellárját hallgatta le... Úgy látszik ebben a TP-Link az útjukban van.
Azóta is puszipajtasok a nemetek a danokkal meg az usákokkal. Ez így trendi, nahh. Ez nem veszélyeztette az EU érdekeit, csak ha mindez Magyarorszagon tortenik.
Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)
Ha jól értem a cikket, akkor amerikai szenátorok indíttatnának amerikai vizsgálatot olyan eszközök miatt, amit a gyártó saját állítása szerint nem is forgalmaz az USA-ban...
Amikor sikerül nekik kitiltatni az összes nem-amerikai gyármányú IT eszközt, akkor jön majd, hogy ami viszont amerikai gyártmányú, annak minden részét otthon kell gyártani a kockázatok "kizárására"?
Én azért látok ott némi összefüggést, hogy a TP-Link az utóbbi időben bejelentett olyan komolyabb eszközöket, amik az amerikai nagy gyártók eszközeivel már (papíron legalábbis) versenyképesek. Mindha elébe akarnának menni a piaci térhódításnak...
Igen. Made in USA, India stb.
Geopolitikailag feszultebb helyzetben (meg csak elindultuk a hegyre) ez teljesen termeszetes.
Ez rekurzívan azt jelenti, hogy legyek off-grid, és termeljem meg a kajámat, prepperség rulez. Egy egészen apró gond van ezzel, mégpedig az, hogy se nem gazdaságos, se nem modern, azaz minden drága és visszalépés lesz és még azon kívül is kompromisszumos, hisz egy csomó minden konkrétan elérhetetlenné válik. A globális optimumra és egyensúlyra törekvés emberiség szintű, hosszú távú problémák megoldásában segít (het), minden más csak lokális, a többiek kárára alapozó rövid távú megoldást szül, ami növeli a feszültséget, és így a háború esélyét.
Az a része tiszta, hogy ha mindent otthon gyártanak, akkor nem függenek mástól, és csak a saját kormányuk által beépített kiskapuval kell együtt élni, más kormányokéval nem.
De a részvényesek is egyetértenek-e azzal, hogy nemhogy a növekedési ráta lesz tarthatatlan, hanem a jelenlegi forgalmi szint is, ha hirtelen minden legyártására USA béreket és költségeket kell fizetni, és az ottani törvényket betartani károsanyag kibocsátás, munkaórák száma, szakszervezetek igényei, stb. területeken?
Mibe fog kerülni egy ájfón prómax, ha a "made in usa" 100%-ban igazzá válik? 10 ezer dollárba?
El sem tudom képzelni, hogy egy komolyabb IT eszköz mennyivel lenne drágább, ha tartani akarják a marzsot és otthon szeretnék minden részét előállítani.
Arról meg még nem is beszéltem, hogy a fejlesztést, supportot is vissza kell hozni Indiából, hogy ne lássanak bele a forrásba, ügyféladarokba, ne vezethessék félre az ügyfelet, ilyesmi. Az mibe fog ez kerülni amerikai munkaerővel...