Linkedin profilokat ellenőrzi a NAV?

Szokta ellenőrizni a NAV a linkedin profilokat? 

Egy ismerősöm megkérdezte, hogy beírhatná-e a cégünket a Linkedin profiljába, azonos munkakörre, arra az időszakra amikor egy ma már rossz nevű cégnél dolgozott. Semmi köze nem volt az ott folyó nagy tételű csalásokhoz. Webfejlesztőként dolgozott náluk évekig. Szerinte árnyékot vet az egész Linkedin profiljára ezért írna be helyette minket. Ismerem régóta, valóban akár nálunk is csinálhatott volna hasonló webfejlesztési projekteket. Csak kérdés, hogy ezért a NAV nem fogja-e megkeresni cégünket, hogy: "itt van ez a linkedin profil, ami szerint Kiss Virág nálatok dolgozott, de a nyilvántartásunk szerint nem volt ilyen dolgozótok bejelentve" ?

Hozzászólások

Tokmindegy hogy a NAV ellenorzi-e vagy sem, egyszeruen nem illik hazudni. Sem CV-ben, sem LinkedIn-en.

Ha szegyelli, ahol dolgozott, akkor irjon be vmi "Undisclosed company" vagy vmi ilyesmit.

Ja, csak amikor a jelolt megkaja az offert, alairja, mindenki boldog, aztan background checken* fennakad, hogy kamu volt a CV-ben, akkor nez szomoru ozikeszemekkel, hogy most miert kellett visszavonni az ajanlatot.

Eleg sokat lattam mar ilyet, valoszinuleg meg fogok is, ahogy a dolgok allnak a munkaeropiacon.

* Igen, igen, tudom, background check sehol nincs, de ahol eddig en megfordultam interjuztatokent, ott megiscsak volt mindegyiknel. :)

Ebben az esetben ez nem fenyegetne ha ok-t mondok rá, mert ha idecsörög valaki a HR-re, akkor az dolgozók majd szépen leigazolják meg hozzáteszik mennyire elégedettek voltak a munkájával. Ha ezek után a telefonos beszélgetés úgy folytatódik, hogy: "... mi valójában a NAV ellenőrei vagyunk, és ha annyira elégedettek voltak a munkájával akkor miért nem jelentették be ezt a volt dolgozójukat?!" - az ilyen szitu az amit nem szeretnék. A topic kérdése csak erre vonatkozott. Lehet-e ilyen? 

Ne tedd!
Ezek a dolgok előbb utóbb valahogy mindíg kiderülnek....hidd el nekem mindíg, találkoztam már ilyennel ... könnyen lehet hogy pont ö maga fogja el pletyizni egy jobb hangulatában valakinek akiben megbízik egy sör mellet...... és ha nem is lesz baj belőle rossz fényt fog vetiteni rátok, könnyen lehet hogy személyesen rád.
Legyen őszinte de ne részletezze az előző cégét, csak amennyire szükséges. Ha mégis előveszik a témát akkor mondja el hogy ő nem vállalt szerepet a dologban csak egy alkalmazott volt és domborítsa a szakmai múltját.

Jófejségből másnak a szarját mosdatni a legnagyobb butaság... bocs hogy így fogalmazok de te fogod ezt megszívni.

Mondjuk ha munkatarsat keresnek, engem jobban erdekelne, hogy a kozeli kollegainak mi a velemenye XY-rol, nem az, hogy a HR-es (aki mondjuk 2x latta, belepeskor meg kilepeskor) milyen velemennyel van rola. Esetleg a csapatvezetojenek a velemenye meg erdekes lehet. Persze <10 fo eseten mindenki tud mindenrol, de ott dedikalt HR sem szokott lenni.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Magyarországon legális véleményt mondani valakiről?

Itt, Angliában, annyit közölhet a HR, hogy igen, dolgozott nálunk ilyen ember, ettől eddig. Ez volt a munkaköre. Vagy azt mondhatja, hogy nem dolgozott nálunk ilyen nevű ember.

Semmilyen szubjektív dolgot nem mondhat se a HR, se a közvetlen munkatárs. Ahogy Oregon írja: onnantól perelhető lenne a cég, akár hitelrontásért (mert rossz véleményt mondott a munkavállalóról), akár ha beajánlott egy rossz munkaerőt, akkor meg mittudomén, talán majd azt mondják, hogy ezzel kárt okoztál.

Ezért legalábbis ahol eddig dolgoztam, mindenhol ki volt adva, hogy referenciát csak a HR ad, és az csak a tények közlése lehet.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Munkaviszony megszűnésekor (meg azután X ideig, talán 1 év, de ebbe nem vagyok biztos) a munkavállaló kérhet írásban egy értékelést magáról, de csak tényeken (bizonyítható) alapuló dolgokat lehet beleírni. Viszont harmadik személy részére nem lehet ilyen értékelést átadni alapból (a volt munkáltató részéről, értelemszeráen a volt munkavállaló azt csinál vele amit akar), de ha a volt munkavállaló ehhez hozzájárul, akkor már igen, közvetlenül átadhatja az értékelést. Ha szubjektív dolgot írnak bele, vagy olyat, ami nem tényeken alapul (nem bizonyítható, vagy a valóság elferdítése, pl. kétszer elkéstél 5 év alatt, és akkor beleírják, hogy rendszeresen késel), akkor a bíróságtól kérhető a helyesbítés, ami egy szép kis per.

+1

Legtobb helyen az a policy, hogy 2 db kerdesre szabad valaszt adni: xy ott dolgozott-e w es z idopont kozott, illetve hogy "eligible for re-hire" vagy sem. Mindkettore szigoruan csak annyit, hogy "igen", vagy "nem". Utobbi barmit jelenthet, nemcsak azt, hogy az illeto jo munkasember-e.

Ezt az atvilagito cegek is tudjak, ezert komoly helyen nem is kerdeznek mast.

Az eligible for re-hire az mit akarna jelenteni? A régi cég visszavenné-e ha az ember ismét jelentkezne hozzájuk? Ez miért érdekli az új potenciális munkahelyét, ill. a régi munkahelye ezt miért kellene megossza a másik céggel? Vagy ez ilyen bújtatott: "csinált nálatok akkora gebaszt h. feketelistára tettétek"?

A régi cég visszavenné-e ha az ember ismét jelentkezne hozzájuk?

"Visszavehetne" vs visszavenne. Ha mondjuk layoff miatt elkuldtek, akkor igen. Ha hulye voltal, es azert kuldtek el, akkor nem. Ha mondjuk kormanyzati beszallitotol atmentel kormanyzati pozicioba, es onnan vissza akarnal menni, akkor multinal altalaban nem. (kkv-nal persze igen :)) Stb.

Ez miért érdekli az új potenciális munkahelyét, ill. a régi munkahelye ezt miért kellene megossza a másik céggel?

Mert ez olyan kerdes, amire meg szoktak tudni valaszolni. Megkerdezhetne azt is, hogy volt-e teljesitmenybeli problema a userrel, de erre csak a nagyon naivak fognak valaszolni.

De ez mint fentebb írtam, burkoltan minősítése az embernek, mert ezzel nyiltan kimondják h. bajuk van/volt vele. Ami miatt az új cég sem fogja felvenni. Ami miatt a dolgozó jól beperelheti a régi munkaadóját mert nemnyilvános adatokat kiadott az új leendő munkahelyének az ő korábbi teljesítményéről, GDPR stb.

Beleírtad a CV-be h. XYZ káefténél dolgoztál. Külön ajánlólevelet nem kértél a volt főnöködtől. Ettől még tény marad h. ott dolgoztál. Innen a recruiter-nek nem kell nóbeldíjas agysebésznek lennie h. kiguglizza a cég székhelyét, központi telefonszámát, és megeresszen 1 (v. 2-3) hívást a leinformálásodra. Nem tilthatod meg ezt a jelentkezésed során.

Ha meg nem adod meg h. hol dolgoztál az elmúlt 4-6-10 évben, az lesz a gyanús nekik.

Innen már csak 1 gondolatkísérlet: ha a munkaszerződésedben van 3-4 extra oldal,ami felsorolja kb. az összes magyarországi fejvadász és álláskeresős céget, akikkel megosztják a személyes adataidat, akkor nagyon konteos gondolkodásra vall, ha ők ezt az adatot arra használják fel h. NE közvetítsenek neked a platformjaikon passzoló más konkurrens ajánlatokat? Mert összekötötték a munkahelyedről beeső adatokat a privátként beregisztrált álláskeresős fiókoddal, és tudják h. az egyik ügyfelüknél dolgozol jelenleg is?

De ez mint fentebb írtam, burkoltan minősítése az embernek, mert ezzel nyiltan kimondják h. bajuk van/volt vele

Vagy nem, pont ezert irtam fentebb a peldat. Aki ebben mozog, az erti. A riporton meg annyi lesz beirva a megfelelo rubrikaba, hogy "NO". Felhivod a usert, es megkerdezed, hogy mizu. A background check ceg nem dont semmirol. 

Btw attol hogy "bajuk volt vele", attol meg nem biztos, hogy itt nemet mondanak.

Ami miatt a dolgozó jól beperelheti a régi munkaadóját mert nemnyilvános adatokat kiadott az új leendő munkahelyének az ő korábbi teljesítményéről, GDPR stb.

Teljesitmenyrol nem kerdeznek, a tobbihez meg alairtad a meghatalmazast a background check elott.

Ha lelépek valahonnan, azaz megszűnik közöttünk a szerződéses jogviszony, van jogom megtiltani az ex-munkahelyemnek h. törvényi kötelezettség (hatóságoknak) kivételével bármilyen adatot nem adhatnak ki rólam külső félnek az előzetes megkérdezésem és jóváhagyásom nélkül? Amit rámerőltettek adatszolgáltatási papírok amíg ott voltam és ha nem fogadom el akkor kitesznek, azokat lehet semmissé tenni kilépéskor? Vagy a munkásrabszolgáknak ilyen esetben semmi ereje nincs a magyar jogrendben a munkáltatókkal szemben?

Szerintem itt aközött megy a cizellált különbségtételi próbálkozás, hogy 1) én megengedem egy cégnek h. az éppen megadott adataimmal kutatgassanak publikusan elérhető helyeken (adatbátisokban, nyilvántartásokban), ugyanakkor 2) a volt munkahelyemnek meg nem adtam automatikusan ezzel felhatalmazást, h. az 1)-ben szereplő félnek kiadjanak rólam bármit is.

Általában ezért 1) úgy szokta megfogalmazni a jóváhagyási kérést, h. az explicite tartalmazza a 2)-re való feljogosítást is.

Ez amúgy már bőven az ingoványos jogászmocsár, amit informatikus végzettséggel nem dönthet el senki. Ehhez jogászagy (meg papír) kell. Amilyen elbaszottul és abszurdul is hangzik a logikus agynak, attól még lehet h. a jog szerint ez a valódi eredmény.

Pontosan erről van szó, köszönöm. Lehet nem tisztán fogalmaztam. :)

+ ha bármit is irattak alá veled a régi helyen, az kb semmis mikor a jogviszonyod velük megszűnik.

Olyat meg miért iratnának alá, ha majd x év múlva "bárki" érdeklődik, akkor válaszolhatanak, semmi érdekük nem fűződik ehhez.

Elméletileg igen, le kéne adni a bírósági végzéses papirt, meg a jövedelmeset, stb. Gyakorlatilag meg ha leadod leadod, ha nem adod, nem igen foglalkoznak vele. (persze biztos van hely, ahol utána mennek, de tapasztalatom szerint nem az az általános. meg erre is van valami nyilatkozat, amit kitölt a munkavállaló, és a munkáltató segge le van védve)

Abban igaza van, hogy látni fogja.

Ez így nem teljesen igaz.

Ha tárgyéven belül vált munkahelyet és alkalmazott - alkalmazott, akkor igaz.
Ha mondjuk 2023. szeptemberében dolgozott utoljára alkalmazottként, majd 2024. februárjától lesz ismét alkalmazott, akkor nem látja.
Akkor se látja (csak becsülni tudja), ha valaki egy időre főállású vállalkozó (pl: EV) volt.
Akkor se látja, ha valaki egy ideig külföldön dolgozott.

Akik csinálnak, azok általában volt rendőrök, szakszolgálatosok, van rutinjuk (és megfelelő forrásuk), hogy hogy kell "környezettanulmány"-t készíteni, ha olyan a pozi. Ilyen cégeket szoktak felkérni erre.

Ha meg nem kell ilyen komolyságú (csak a HR-es néz rá 1-2 publikus infóra név alapján és az eredméy nagyrészéről fogalma sincs, hogy eszik vagy isszák), akkor valszeg a feladat/munkakör is olyan, hogy pont tök mind1 kinek adják oda, sok értelme nincs, csak kötelező kör, mert a IBSZ-ben volt egy ilyen követelmény. Pipa.

Pl: lekérdezi hogy tényleg van-e diplomád, nyelvvizsgád,... mert pl. ebben is szoktak kamuzi sokan. Elkezdte, de kirúgták/abbahagyta, ismer olyat akinek van diplomája,...=> van felsőfokú végzettsége neki is. 

Akik csinálnak, azok általában volt rendőrök, szakszolgálatosok, van rutinjuk (és megfelelő forrásuk), hogy hogy kell "környezettanulmány"-t készíteni, ha olyan a pozi.

Ne misztifikaljatok tul, nem security clearence hanem background check. Oke, magyarul atvilagitas-atvilagitas, de nem veletlenul irtam azt, amit.

Szakszolgalat, hogyne, egy londoni szamrol felhivjak eros indiai akcentussal a HR-t az elozo munkahelyeiden, es megkerdezik, hogy tenyleg ott dolgoztal-e. ha nem erik el oket, vagy nem mondanak nekik semmit, akkor bekerik a berpapirt. Kb ennyi.

Nem szakszolgálat - volt szakszolgálatos.

Normális pozikhoz, ahol van üzleti kockázat, ilyen check van, hidd el. A kapcsolatait, érdekeltségeit szedik össze _mindeféle_ forrásból, amivel szándékosan a cég dolgait rossz irányba tudja vinni. (kötődés konkurenciához, rossz hírú arckhoz/cégekhez, részvétel korrupciógyanús esetekben,...) Ez komolyabb kockázat egy cégnek, mint az, hogy egy fejlesztője azt mondta, hogy A végzettsége van, de közben meg csak B. Az gyorsan kiderül, hogy hülye vagy nincs is rutinja abban amit állított magáról.

Van ahol már középvezetői szinthez is ezt csináltatják és nem csak a CV sorait ellenőrztetik le a HR-es kislányokkal.

+ olyan területeken, ahol viszonylag kicsi a piac (pl. secu) a HR nélkül, informálisan pl. a leendő vezetője által (akik "számítanak", azok kb. ismerik egymást) 10 perc alatt bárkit le lehet káderezni - szokták is.

Értem, ez a standard, de itt a "lekérdezni"-n volt a hangsúly, mert azért volt(?) idő, mikor az Ecserin lehetett venni bármit. Igazi volt a papír, csak a "kibocsájtó" nem tudott róla, hogy te valaha jártál volna oda. A sorszám alapján meg ez viszonylag egyszerűen kideríthette a HR. De nyelvvizsgával detto ez volt nem is olyan régen.

Így van, de kérdésedre:

Pl: Cloud architekt- most ide nem írok ügyfélnevet, de nagy multi.

Mondjuk idővel kijöttek a hiányosságok, mind szakmai, mind softskillek tekintetében.

Nem a konkrét egyetemi tudás hinyzott - mert általában amire kikerül az ember, az már abban a formában nem kell sehova (IT), de tanulni nem tanult meg rendesen.

Egyik cloud vendor megoldásait konkrétan ismerte, de nem tudta a miértekre a választ, alapok hiányoztak nála - adatbázis típusok, hálózati működési elvei, alap secu fogalmak. Nem tudott a dobozából kilépni, viszont ilyenkor aggresszív lett. Öröm volt vele dolgozni.

De igaz mi is szemetek voltunk, volt hogy céges vacsin előjött véletelenül az egyetem, ki hol miket végzett, hol tanított, doktorált, nem igen tudott bekapcsolódni. :-)

Ha nem mondjak meg, kersz egy hozzajarulast a jelentkezotol, amiben megengedi a hivatalnak, hogy valaszoljanak a kerdesre. Ugy mar mindig megmondjak.

szerk: ertelemszeruen ez hozza magaval azt is, hogy ha a user nem hajlando meghatalmazast adni, akkor kuka, es hivod a masodik befuto jeloltet

Ugy emlekszem, a magyarorszag.hu-n le lehet kerni a korabbi oktatasi elotortenetet (a diploma biztos ott van). Belep a munkaltato elott, talan meg kap egy alairt PDF-et is, aztan ennyi. Onnan tudom, hogy kivancsi voltam egyszer, hogy beregisztraljak-e egy (allami/EU-s) tanfolyam bizonyitvanyat is, es lekertem.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Offer (munkáltató részéről történő) visszavonásnak mik a jogi következményei? Nekem ~12 éve azt mondta jogász, h. ha kaptam 1 offert akkor azt a munkáltató már nem vonhatja vissza "csakúgy", mert azzal a papírral én viszont mehetek a munkaügyi bíróságra kártérítésért. Maximum lejárati idő lehet benne, h. ha addig nem fogadom el, akkor érvényét veszti. Az lehet rövid idő, de általában vagy 2-3 hetet bele szoktak írni. De mielőtt az letelne, csak úgy visszavonni, mert "meggondolták magukat" az nem működik. Az h. hazudtam a diplomámról, jogos indok mert  megtévesztettem őket, de ezt leszámítva pl. mert találtak időközben jobb jelöltet, az nem lehet indok egy érvényes offer-t visszavonni --> mehetsz a bíróságra. Vagy kifizetnek rendesen, és akkor közös megegyezéssel lemondasz a további pereskedésről.

Azt az offer-t csak nekem mint munkavállalónak van jogom a tényleges munkaszerződés aláírását megelőző pillanatig még visszautasítani. Azaz ha először rámondtam h elfogadom az offer-t, de még nem írtam alá a tényleges mumkaszerződést, addig akármikor visszatáncolhatok mégis.

A jogot kellene a valósághoz igazítani. Miért szerencsére? Tételezzük fel, felvesznek valahova, a munkáltató meggondolja magát. Azért, hogy ne legyen jogsértő, mész dolgozni, majd egy óra múlva indoklás nélkül felmond. Így jogszerű, de ráadásul téged is aláz, kínos helyzetbe hoz mások előtt, hülyét csinál belőled. Ezt tartod szerencsés esetnek ahhoz képest, mintha értesítenék a jelöltet, hogy elnézést, másképp alakult a cég élete, mégsem szeretnénk, ha nálunk dolgozna?

Az eredmény ugyanaz, csak a jogszerű megoldás mindenkinek sokkal kellemetlenebb.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Offer (munkáltató részéről történő) visszavonásnak mik a jogi következményei? Nekem ~12 éve azt mondta jogász, h. ha kaptam 1 offert akkor azt a munkáltató már nem vonhatja vissza "csakúgy", mert azzal a papírral én viszont mehetek a munkaügyi bíróságra kártérítésért.

Ezt jó múltkor kitúrtuk, explicit benne van az mtben, hogy ezért nem lehet kártérítést kérni. Szóval semmi ...

Köszönöm.

Viszont ez szerintem nem okirat, ez így nagyjából a jogi értelemben vett semmi, mint ahogyan azért sem perelhetek be senkit, ha azt mondja, találkozzunk adott helyen adott időben, aztán ő nem jön el. Legfeljebb szomorkodhatok, elmerenghetek az emberek megbízhatatlanságán, de ez nem jogi kötelezettség.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Az, hogy egy email okirat, vagy sem, adott esetben a bíróság eldönti. De egyszerű a dolog: szerződés köthető szóban, írásban, illetve ráutaló magatartással. Vannak olyan szerződések, ahol ki van kötve az írásbeliség. Ahol nem, ott szóban is köthető szerződés. Egy email (hacsak nincs ellátva elektronikus aláírással) nagyjából a szóban és írásban közt van félúton, tehát esetenként lehet rá szerződésként is tekinteni.

Az első mondatod helyes, az "offer" az egy az egyben "ajánlat". A honosítós meg szakzsargonos kamut hagyjuk. Ez is tipikusan olyan szó, amit a newgath-osok használnak, mert nem képesek/hajlandóak rendesen magyarul beszélni. Ne gyártsunk már elméletet az igénytelenségünkből. #álljunkmegegyszóra

A valóságot nem nagyon érdekli, hogy neked nem tetszik. :)

Ez nem elmélet, ez ezekben az esetekben a jól lható sztori, hogy az igénytelen/lusta emberek elkezdik használni a külföldi szót, és ezért lesz belőle valami a magyar nyelvben. Az offert a közbeszéd is érti, valószínűleg van még itt a hup közönségében locsemegén kívül (aki tippre egyébként érti, csak mivel rohadtul külföldi is nyugatfób, ezért direkt nem akarja érteni) még úgy öt ember, aki nem értette pontosan miről van szó, a HResek nagy része így használja, akkor is, ha neked ez tetszik. Szóval ez bizony jó eséllyel honosodni fog mint szakzsargon. És ha változik a nyugatos szél, akkor meg jó eséllyel kikopik.

Tényleg nem hallottam még a szót. Nem vagyok HR-es, ráadásul 50-80 fős cégnél dolgozom, nem multinál. Alaphelyzetben magyarul beszél mindenki, egy-két külföldi van, ők angolul, de nincs velük dolgom. Azt, hogy „jó étvágyat”, ők is értik, és ezt így, magyarul is mondom nekik. A szakmai megbeszélésekbe vegyülnek idegen, többnyire angol, ritkábban latin szavak, mert valóban, azokat itthon is úgy használja mindenki, sok esetben nincs magyar megfelelője. Viszont nálunk jellemzően nem meetinget hív össze valaki, hanem megbeszélést. :)

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

NAV nem hazugság alapján keres meg téged, hanem bizonyíték alapján. A CV nem egy bevallás.

Szerkesztve: 2024. 08. 12., h – 16:29

vicces lenne. pl csinalnek egy kamu profilt es az osszes konkurenst felsorolnam hogy mindegyiknel dolgoztam, aztan popcornnal varnam hogy a nav vegigbunteti oket? nemar...

amugy melyik az a ceg amit ennyire szegyellni kell? es miert? lehet az adocsalassal foglalkozo cegek kapkodnanak ilyen tapasztalt munkaero utan :)

Ha mondjuk a NAV-hoz menne vezeto beosztasba, akkor lehet, hogy ranznek a dologra.

Nem kell túlaggódni a dolgot.

1. A Linkedinre azt írok ki, amit akarok. Senki se ellenőrzi, hogy ki mit hazudik. Mert ugye mindenki hazudik kicsit / nagyot / orbitálisat.

2. Ha nagyon nem tud mit írni, akkor beírja, hogy szabadságon volt, feltöltődött (sabatical). Netalán freelancer, projekt munka. "Undisclosed company" is jó lehet, ahogy fentebb írta a kolléga.

3. Nem mindegy, hogy pár hónapos vagy pár éves / évtizedes időszakról van szó.

4. Egy webfejlesztőt SOHA nem fognak elővenni a cég gazdasági és adó ügyei miatt. Kivéve, ha a cég egyenlő vele (e.v., egyszemélyes kft). Ha ő lett volna a cég gazdasági igazgatója / pénzügyese / IT vezetője, akkor még érteném az ódzkodást.

5. Ha valaki pedig olyan helyen dolgozik (pl: IH, AH, VBÜ, NIK, NBSZ stb.), akkor neki meg az 1. héten elmondják, hogy ne tegye ki publikusan, hogy hol dolgozik. Soha.

6. Én se kötöm senki orrára a teljes munkatörténetem. Se Linkedinen, se CV-bem, se interjún, se kollégáknál. Nem mindenről célszerű beszélni csak úgy bárkinek.

5. Ha valaki pedig olyan helyen dolgozik (pl: IH, AH, VBÜ, NIK, NBSZ stb.), akkor neki meg az 1. héten elmondják, hogy ne tegye ki publikusan, hogy hol dolgozik. Soha.

Ezért aztán mindenki tudja, mint ahogy a "fényképezni tilos" táblából... :D

Írja be, aztán majd kiderül. Kíváncsi vagyok rá én is, és bizonyára mások is :)

Szerintem a LinkedIn egy közösségi felület, nem köz- vagy magánokirat. Ennélfogva az ott írtakban bárki bátran hazudhat. Apropó, a postaládám sem okirat, így kiírtam rá egy nem létező ember nevét. :) Azt akarom ezzel mondani, hogy a LinkedIn profil semmit sem bizonyít. A NAV persze gyanakodhat, legfeljebb nekik is el kell mondani a hazugság valódi okát.

Sőt, bármennyire szokatlan, a személyimben nem locsemege szerepel, mégsem hiszem, hogy illegalitásban írok a hupra. :)

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Ha tényleg jót akarsz az ismerősödnek, mond el neki:

- érthető és szomorú az hogy szégyellnie kell a munkahelyét.
- viszont ahogy ezt kezelni akarja az egy biztos "ne gyere ide dolgozni köszi" hozzáállást fog szülni. 

Ahol megtudják, hogy kamuval akarja megoldani a problémáját, rögtön extrapolálni fogják jövőbeni problémákra. Sok mód van arra, hogy ne kelljen leírni hol dolgozott mégse írja le a cég nevét. De a hazudozás az nem a jó megoldás.
 

Szerkesztve: 2024. 08. 13., k – 12:43

Igen, van egy kulon 100 fos linkedin osztalyuk ami ezt nezi es kuldi is a teket abban a pillanatban amikor nem talalnak egyezest.

Viccet felreteve, siman csinalhatja. Ha az lenne a jelentkezokkel a legnagyobb problema hogy cegrol hazudott, kezemet ossze tennem. De undisclosed / nda egyebek is mukodnek bar az rizikos is lehet ha kotekedobb HR-en megy at..

Interjun meg senkit nem erdekel a ceg, ha csak nem valami faang. Ami erdekes az hogy milyen problemakkal talalkozott, mivel jarult hozza ezekhez, miket tanult stb. En legalabbis mindig ezt neztem CV-ben majd interjun.

Sosem vartam el kegyetlen oszinteseget ilyen reszlet kerdesekben, mert pontosan tudom hogy az elet nem 1+1 egyszerusege es fingom nincs mi van a masik oldalon es mi a sztorija. Az vesse ra az elso kovet aki meg sosem fullentett / csinositotta jobban akar egy picit is a CV-jet. En ebbe a halmazba nem esek bele, alszent faszkalap meg nem vagyok

Interjun meg ugyis kiderul ha egy rakas szar emberileg.

Szerkesztve: 2024. 08. 13., k – 13:15

írja oda hogy Portocom, egy haverom üzeni :))

Már írták: Írja oda, részletesen (ami még nem sérti a titoktartásiját), hogy mi mindent csinált. A cég neve legyen "Company Name Disclosed Upon Request" vagy valami hasonló.

Szintén, ahogy már írták, sokkal nagyobb red flag, hogy így akarja megoldani a problémáját, mint maga a probléma.

Irja azt h NAV-nál dolgozott! Problem solved :-D

"antiegalitarian, antiliberal, antidemocratic, and antipopular"

Egyik állásomat sem a linkedin profilom alapján szereztem, pedig volt, hogy 4 volt párhuzamosan.

Véleményemet írom:

1) Nem hiszem, hogy a NAV linkedin profilokat nézegetne.
2) Miért is tenné, hiszen ahogy Kiss Virág is kamuból beírhatja a te cégedet, ugyanúgy más is beírhat bármit.
3) És pont ezért, ha a NAV felhívna titeket, hogy hohó, Kiss Virág beírta a LinkedInre, hogy nálatok dolgozott, de nem volt ide bejelentve, akkor nyugodtan le lehet állítani az egészet azzal, hogy nem volt ide bejelentve, mert nem dolgozott itt. A LinkedIn-re bárki bármit beírhat, szóval ne minket fárasszatok a hülyeséggel.

Én úgy vagyok ezzel, hogy nem zavarna, ha beírna, ha jó haver. Ha valami random figura beírná a cégemet, akkor azért néznék egyet, nem tetszene, de pont a fentiek miatt nem foglalkoznék vele.

Ha félsz, kérd meg Kiss Virágot, hogy inkább azt írja a profiljába, hogy az alatt az idő alatt a NAV-nál dolgozott.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Ilyen hozzáállással jól illett abba a cégbe/környezetbe, legyen inkább őszinte. Ahol én interjúztattam, ott a kamu jobban fájt, mint egy nem szép sor.

Az egyik ismerősömnek - Hi, Jimmy! - az volt a profiljába írva egy ideig (évekig), talán még most is, hogy "CEO at Apple". Semmi nem történt. :)

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

vagy: a Napnál fűtő...

Hogyan lehetnék a Napnál fűtő?

Hallottam erről a szakmáról, még a vonatkerékpumpálónál is könnyebb, pont nekem való. Mostanában az is feltűnt, hogy a jelenlegi fűtő nem valami jól csinálja, annyira befűt, hogy elviselhetetlenül meleg van, ez is egy dolog, amiért vonz ez a munka, mert én biztosan jól csinálnám, annyira fűtenék csak, hogy ne pörzsöljön annyira, hanem kellemes legyen. Mi kell ahhoz, hogy a Napnál lehessek fűtő? Jelenleg 8. ált. isk. osztályom van csak.

- Csak a 8. van meg, az 1.-7. nem?

- Cudar egy munka az ídes ecsém. Legyél inkább betyárkörte termesztő.