Intel 15%-os létszám leépítést jelentett be 2025-ig vagyis kb. 15 ezer embert küldenek el

a HVG cikk, érszlet:

1.6 milliárd dollár veszteség 2024.04-06 időszak közt

„Fájdalmas hírt osztok most meg. Tudom, hogy olvasni még fájdalmasabb lesz” – olvasható Pat Gelsinger vezérigazgató levelében, melyben bejelent egy 2025-re szóló 10 milliárd dolláros költségcsökkentési intézkedést. Ennek része, hogy az idei év végéig az Intel megválik alkalmazottai mintegy 15 százalékától."

"Az intézkedéscsomag része a kutatás-fejlesztési költségek jelentős csökkentése, erről a területről 2026-ig évente több milliárd dollárt vonnak ki. A beruházásokat ötödével fogják vissza. Átvizsgálnak minden aktív projektet, és megvágják a költést, ahol csak lehet."

Hozzászólások

Aki az R&D-ből visszavág, sikeres nem lehet.

Ezek a sajnálkozó ügyvezetős faszok utána a 100 milliós (dollárkában) éves bónuszt azért mindig szívesen felveszik...

Ez nem ugyanaz a csávó aki a Spectre bejelentése előtt még gyorsan eladott 24 millió USD értékű Intel részvényeket?

Update:
nem, Brian KRZANICH volt az a tróger.

De a mostani CEO-nak is jó megy a szekér.

Of this total $1,067,700 was received as a salary, $2,886,000 was received as a bonus, $0 was received in stock options, 
$12,426,800 was awarded as stock and $362,900 came from other types of compensation. 
This information is according to proxy statements filed for the 2023 fiscal year.

Az Intel mindig is kemény hely volt. Kegyetlenül levágták azokat a részlegeket amelyek redundánsak lettek idővel (két vagy több csapat ugyanolyan megoldása versenyzett és a jobb maradt a cégnél) vagy ahol automatizációval ki lehetett váltani a munkaerőt, de nem ilyen mértékben.

Pár hónapja még 10k új emberről volt szó a Chips Act miatti zsetonból https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/us-chips-act-intel-direct-funding.html -azért ez így kicsit fura.

Ezt eljátszák pár évente, ahogy éppen alakulnak az üzleti adatok, küldenek el meg vesznek fel ezreket. Eléggé fluktuál náluk a headcount.

Gáz. Mármint az elbocsátott alkalmazottaknak is, meg a cégnek is, mert azt jelenti, hogy küszködik, ez pedig nem jó, mert versenyképes kell maradjon az AMD-vel szemben. Ha valamelyik dominál, akkor egyoldalú lesz a piac, és az nekünk fogyasztóknak nem jó, megint nem lesz verseny, az lesz, mint pár éve, hogy megy a tikk-takk-ozás, alig lesz fejlődés a generációk között, mert a domináns gyártó kihasználja a másik gyengeségét.

Erre egyébként voltak eddig is jelek, az Intel fokozatosan veszít teret, HEDT, szervernél egyaránt, meg utóbbi időben építette le egyes üzletágait, pl. beszüntették az Optane gyártást, a NUC gyártást. Cserében behozták az Arc GPU vonalat, ami ígéretes, de ilyen visszavágások után félő, hogy azt is kaszálhatják.

Most ez a 13-14. genes procifiaskó se tesz sok jót neki, ha visszahívás nem is lesz, akkor meg tömeges pert kapnak a nyakukba, ami még drágább is.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Mindenhol igy mukodik, meg egy csavar sem vagy a rendszerben.

Ezert is kell minden hasonlo "munkahely"en a leheto legkevesebbet vagy az alatt teljesiteni.

Teljesen mindegy miert, de belathato idon belul ugyis kiraknak.

Majd talalsz ujat, tobbert es ciklus indul elorol.

Kezdi atvenni allam is ezt, lasd az elsejei Magyar Kozlonyt...

Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.

Globális multinál a munkád jellemzően láthatatlan mértékben járul hozzá a végtermékhez - teljesen mindegy hogy hogyan teljesítesz, annak nem lesz látható kimenete.

A fentiek miatt a munkavállalóknak nincs érdemi felelőssége és nem is részesülnek az üzleti értékben - így többségük motiválatlan.

A kapitalizmus rákfenéje hogy a világgazdaság az ilyen hulladékvállalatokra alapul.

Szerkesztve: 2024. 08. 04., v – 11:58

Mikor vásárolja fel az Intel az AMD-t?

El kell jutni arra a színvonalra amire a Boeingnek már sikerült. A management kultúra már megvan hozzá.

A példaként említett esetben sem a -sikeres- Boeing vásárolta fel a McDonnell Douglast, hanem utóbbi kebelezte be az előbbit: hátrahagyva a megviselt, viharvert márkanevet és szép lassan földbe állítva a korábban mérnök cégként ismert Boeing-t.

Nem a jó terméket gyártók szoktak felvásárlásokba kezdeni, hanem a rövidtávon felprédálható, kipréselhető de valódi értéket hordozó cégeket szokták a hiénák megvenni; nem a termékért, hanem a vásárlói bizalom, tömeg, márkanév stb. (összesítsük aktuális piaci pozíció-nak) megszerzése végett.

Technikailag a Boeing vásárolta fel a McDonnell Douglast. Nyilván a hadiipari piacra bejutás reményében. Csak voltak olyan jófejek, hogy nem azzal kezdték, hogy kirúgják a McDonnell teljes vezetését. Itt baszták el...

Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!

nem azzal kezdték, hogy kirúgják a McDonnell teljes vezetését.

Hanem fordítva: átadták a teljes managmentet a McDonnell csapatnak még a székhelyet is áttették :). Ezért mondtam, hogy effektíve a McDonnell kebelezte be a Boeing-t.

A "merger" végülis összeolvdás, hogy a masszában ki-mi hova kerül az csak utólag válik láthatóvá.

Perszehogy "merger", a felvásárolt cégből érkező, régi management-et kitúró, új management mindig így nevezi :)

Mondhatnék én is (személyesen átélt) példát: Nokia - AlcatelLucent. Sima felvásárlás volt, aztán egyszercsak elkezdték bevezetni ránk a "former Nokia"-s elnevezést... és még ez volt a legkisebb probléma...

Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!