Mobiltelefonjaimat rendszerint ... évig használom, aztán csere.

Te a "gyakran cserélek, de legalább mindig a legújabb technológia van a zsebemben", vagy a "jaj, de jó ez a hosszú karbantartás a gyártó részéről, az se baj, ha 5 éves kamerám van" típus vagy inkább? Vagy valahol a kettő között ...

kevesebb mint 1
1% (6 szavazat)
1
1% (10 szavazat)
2
19% (167 szavazat)
3
31% (268 szavazat)
4
19% (169 szavazat)
5
10% (86 szavazat)
több mint 5
19% (166 szavazat)
Összes szavazat: 872

Hozzászólások

Amíg megy. Annyira rühellek telefonról telefonra költözni, h csak akkor váltok, mikor tönkremegy, vagy valami baja lesz. Elöbb mennék urulógushoz. És mivel céges teló, így nekem nem kerülne semmibe, ezen mindenki nagyon csodálkozik. :)

Céges authentikátor, összes többi auth (játékos acc-okon), villanyautó töltős appokba újra belépkedni, említett bankos appok, céges mail újraregisztrálása amivel együtt jár az új eszköz compliant-be rakása.

Kb 1 óra szórakozás alsó hangon plusz céges belsős emberkékkel telefonálgatás és az ezzel járó szívás mert ugye most a "belsős" kollégák is csak on-call járnak be ha nagyon muszáj. Plusz amit a kolléga említett hogy a ritkán használt appoknál fog előjönni hetek után hogy "áhhh b+ tényleg ez is".

Azzal én nem fáradok, már kaptam disco-pass-t postán.

Amúgy ha lehet engedjük el ezt a témát, szarul csinálták, alulméretezték, x ideig szarakodott amikor ráborult a load, evvan. Ugorjunk. Gáznak gáz, de nem gázabb mint a többi amit művelnek, de ez már nagyon-nagyon-nagyon off, lehetőség szerint ne keverjük bele az összes topicba mert már a könyökömön jön ki és ezzel szerintem vagyunk így egy páran.

Nem érted.

Nekem munkahely miatt kell eeszt mobiltoken, és nem x ideig szarakodott, amikor ráborult a load, hanem mióta használnom kell szarakodik... Napközben, mikor sokan kérdezik le, rendszeresen timeoutol. Pedig ha területen kívüli tudat nélküli beteget veszünk fel (sajnos nem ritka...), akinél persze sehol semmi, nem lenne rossz, ha látnám a korábbi dokumentumait. Ezen kívül a személyi munkaruhában nincs nálam (plusz nincs is minden gépnél kártyaolvasó), a mobil igen. Ahhoz, hogy beregisztráljam, kb hatszor neki kellett ülnöm... Otthonról nyilván nem lehet, mert kell az eszemélyi olvasó. Szörnyű. Oltásigazoló kártyám van nekem is (de minek, úgysem jó sehova).

Ez mind, 2021-ben tényleg 5 perc. Valamit rosszul csinálsz valszeg.

Vagy több appja van, mint neked?

Én pl. februárban költöztem új telefonra. Van 20 pénzügyes app a telefonomon. Egyiknél sem hozza át a backup az adatokat, a legtöbb csak egy telefonra lehet regisztrálva. Szóval a 20 appból kb. 15-nél ez nagyjából úgy megy, hogy az új telefonon az appot megnyitja az ember, regisztráció, adatok megadása, SMS vagy push notification a régi telefonra, a kódot az új telefonon megadni, a bankban a telefonszámot átírni, SMS a régi telefonra, kódot beírni, SMS az új telefonra, kódot beírni vagy kulturáltabb appoknál az app beolvassa a kódot az SMS-ből saját maga.

Ez mondjuk kevesebb, mint 5 perc, de azért 2-3 perc minimum. Na akkor ezt ismétled 15-ször.

+ Google Pay, minden egyes kártyát egyenként hozzá kell adni újra.

A pénzügyes appokon kívül csak a céges dolgokhoz (levelezés, naptár) hozzáférés volt hosszú és macera.

Szóval simán el tudok képzelni 5 perces átállást, ha valaki mondjuk 0 vagy 1 bankos appot használ és nem kell a céges levelekhez hozzáférnie vagy az nem macerás.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

"a bankos cuccokkal és az authentikátor szarokkal egyetemben"

A magyarországon használt banki appok általában erősebb biztonsági követelményeket támasztanak, pl. le van tiltva a felhő alapú adatmentés és a költözés is. Sőt, igazából számon tartják hogy milyen eszközre regisztráltál, és nem lehet csak úgy átrakni a cuccot egy másik telefonra, mert más az IMEI meg az egyéb device azonositó, azonnal észrevenné és tiltja lefelé.

A KH-s appot teljesen elölről kellett regisztrálnunk iphone - iphone költözésnél is. De az OTP-s is igy müködik és feltételezem hogy a többi is.

Szóval nem, fake news vagy, iphone -on ugyanúgy meg kell nyomkodni elölről a bejelentkezést/regisztrációt az ilyen jellegű alkalmazásoknál. De valóban nem minden alkalmazás ilyen, az instagram/facebook/társai jellegű kevésbé kritikus appokat tudja költöztetni a quick start és tudja menteni az icloud is, szóval elég jól meg lehet ezt úszni, de van olyan része, amit nem.

Lol, itt is épp elég biztonságos, de a fentebb pont most írtam meg, hogy ugyanazok az appok ugyanazon icloud account alatt másik iDevicon rengeteget segítenek a költözésben, a natwest appja pl belépéskor megkérdezte, hogy ugyanahhoz a fiókhoz akarok e hozzáférni mint az ipademen, mert akkor írjam be ezt a kódot az appba az ipaden aztán pár másodperc motoszkálás meg egy sms auth után bent is volt.

Se a Raifeiisen, se az ERSTE nem kért újraregisztrációz ha teljesen költöztem, ha új eszköznek állítottam be és oda tettem vissza iCloud-ból akkor bizony mindkettő kérte a regisztrációt.

A takarék az nem működött újraregisztrálva sem csak hetekkel később 50 levél és 8 telefon után...

Na, ne viccelj. Találomra megnéztem egy gyakran használt 2FA appot:

How do I transfer Microsoft authenticator to new iPhone?

Microsoft Authenticator App does not support move it to another device.

Pontosan ugyanúgy kell vele eljárni iPhone->iPhone, mint Android telefon->Android telefon váltás esetén.

trey @ gépház

Halistennek nem ezt hasznalom, lastpassnal van ra opcio , ugyhogy ezt is bemákoltam

https://support.logmeininc.com/lastpass/help/how-do-i-move-the-lastpass…

 

de ahogy nezem a microfos is tudja ha van fiokod, nekem pedig van

https://www.howtogeek.com/682273/how-to-move-microsoft-authenticator-to…

Kérlek segíts azoknak, akik rosszul csinálják azzal, hogy leírod hogyan kell jól.

Úgy, hogy megmaradjon:

  1. az összes felületi beállítás (appok hol, csoportosítás, ilyen-olyan gombok itt-ott, kirakott drive linkek stb)
  2. a hívásokkal kapcsolatos beállítások (csengőhangok, multi-SIM-mel kapcsolatos dolgok, hívásbeállítások (VoWiFi, xG, preferenciák) stb)
  3. minden autentikációs cucc, ne kelljen újra végigjárni a bankoknál, pénzügyi szolgáltatóknál, mindenféle hitelesítő izéknél (google authenticator, okta, RSA securid stb) a költözési folyamatot
  4. az összes értesítési beállítás

Biztos van más is, én ezekre emlékszem hirtelen. Legutóbb kb. egy hét volt, mire mindent kb. visszaállítottam az eredeti formájára (munka mellett, kb. egy pár órás intenzív költöztetés, aztán a felmerülő hiányosságok javítása).

Nem akarok apple evangelista lenni mert szánalmas amikor a fanboyok térdelve szopkodják az almások heréit, de az ios -ban ez tényleg nagyon jól meg van csinálva.

Odateszed az új telefont a régi mellé, észreveszi hogy új, és megkérdezi hogy akkor lehet-e költözni. Közben kérdezget pár dolgot, de csak hogy tudja hogy te vagy az (device pin, ujjlenyomat, apple id, ilyesmi), és tényleg apró részletekig átköltöztet, beleértve az ébresztőórádat, az asztal elrendezést, a háttérképet, appokat, meg mindenfélét.

Egyedüli kivétel a kritikus appok, mint feljebb irtam.

Tudomásom szerint Androidban a töredezett ökoszisztéma miatt, ahol nem mindig egyértelmű hogy meddig felel a google és mikortól felel a vendor a dolgokért, nem ennyire áramvonalas. Bár egy OnePlus-OnePlus költözés megoldható hasonlóan, mert ők elkészitették erre a toolt, de a nyolcvanöt többi gyártó esetén nem biztos hogy van ilyen. Amit tud, az az app data, kontakt list, alap dolgok, de egy csomó device specifikus részlet nem (milyen fényerőre volt állitva, stb stb)

(pl) A Samsung és a Xiaomi közös operációs rendszert használ, igy nem légből kapott igény, hogy teljesebb költözést támogassanak egymás között.

Igen, van Android-iphone költöztető app, de mivel tök más oprendszerről beszélünk, a legapróbb részleteket nem fogja átvinni.

Azért ezt a tökéletesen működést megnézném. 10 évig volt androidom, és sosem működött rendesen az adatok költöztetése. 

Az oneplus switch egy mezei app (de fixme), nem láthat bele más appok könyvtáraiba a /data partíción. Ergo ha van pl egy notesz vagy jelszókezelő appod, vagy bármi ami a saját könyvtárába dolgozik (helyesen) és nem a shared storage-re (amit mindenki is elér), akkor ezt nem fogja átvinni. Az appot átmásolja, de az adatait nem. Még a switch leírásában is benne van:

- Supported data types: contacts, SMS, call history, calendar, photos, videos, audio, apps (excluding data). 

De szerintem a shared storage tartalmát sem viszi át, csak célzottan azokat a mappákat (DCIM stb) amiket ismer. Esetleges saját könyvtáraidat, fájljaidat átviszi? Arra is kíváncsi lennék, hogy az összes beállítást átviszi-e (csengőhangtól kezdve az ébresztőkön át legutolsó felületi beállításig), de ezt lehet jól megoldották 2 oneplus között.

A másik a működése:
Eleve hogy a switch appot használd, ahhoz az ÚJ telefont előbb be kell üzemelni, át kell vergődni magad a google alap beállításokon, wifit megadni, google fiók, stb. Utána tudod az adataidat -már amennyire- átvinni a switch-el vagy máshogy. De lehet még telepítened is kell a swith-et a régi és/vagy új telefonra, mert eleve nincs rajta minden telefonon gyárilag (még OP-n belül sem). Tehát a kényelem szempontjából megintcsak nem ott vagy.

iPhone esetén ez úgy működik, hogy az új telefonodon _semmit_ nem kell csinálni. Elindítod a telefont, kiírja hogy "Helló" (első setup képenryő) és a ha közelben van a régi telefon, akkor észreveszik egymást és a régi telefon rákérdez, hogy költözöl-e az újra. És kész, egy qr kód szerű párosítással elindul a process anélkül, hogy az új telefonon akár egy wifi jelszót is be kéne állítanod. És pár kivételtől eltekintve átvisz mindent. 

Androidon ilyen akkor lesz -még adott gyártón belül is-, ha stock android rendszer szinten megoldja a google. A többi az mind félmegoldás. 

Azt a setup (vagyis magára a költözés) processre írtam. Az hogy van pár kivétel (pl baki app, aminek az adatai nem ennek át), azt már feljebb más is írta. Ettől függetlenül az egész process (pl nem kell előtte semmit állítgatni a telefonon, hogy költözni tudj egyáltalán) és a végeredmény is nagyságrendekkel jobb mint androidon.

Azt a setup (vagyis magára a költözés) processre írtam

Mert szerinted egy Switch esetén mit kell állítgatni?

Az hogy van pár kivétel (pl baki app, aminek az adatai nem ennek át),

LOL, tehát ott is kell kézzel baszakodni, hogy mennyit az meg pont attól függ, hogy mennyi ilyen appot használsz. Valaki egyet se, valaki 10-et, valaki meg 50-et. Tehát, ha iPhone-on volt 50 ilyen appod, akkor iPhone-on pont 50 appal kell kézzel baszakodni átállás után.

trey @ gépház

Nem hiszem hogy érted miről van szó. Egyes fokozott biztonságú (pl. banki) appoknál le van tiltva mindenfajta költöztetés, akár felhő, akár költöztető app, akármi alapú, ugyanis ellenőrzi a telefon ID-kat. A kövi telefonon meg tilt le a francba, és újra kell regizni.

Ez a bankok követelménye, és nem függ attól hogy az ios vagy a droid mire képes vagy éppen mit enged/nem enged. Pl. az OTP smart bank is ilyen pl, droidon és iphone -on is.

Megint odáig tolod az idiótaságot, hogy csakazértis befulladjon a vita és "igazad" legyen.

"Mert szerinted egy Switch esetén mit kell állítgatni?"

Leírtam: Az új telefonodon végig kell vergődni a setup processen, mire egyáltalán oda jutsz, hogy el tudod indítani a switch appot. Esetleg még telepíteni is kell a switch appot a régi és/vagy új telefonodra, ha nincs rajta. Eddigre egy iOS már a költözés felénél tart, ott nem kell az új telefonon semmit beállítani ahhoz, hogy maga a költözés elinduljon.

"LOL, tehát ott is kell kézzel baszakodni, hogy mennyit az meg pont attól függ, hogy mennyi ilyen appot használsz. "

A banki app egy deklarált kivétel. Androidon sem fog átmenni meg ios-en sem, ha 1 van ha 10. Feljebb már elhangzott. Androidon sem az egy banki appod lesz a probléma. A vita a többi appról, beállításról szól, hogy mi mindennel kell még baszakodni utána. Mikor elindítasz egy appot és kiderül, hogy az adatok nincsenek ott, mert a "költöztető app" nem vitte át. 

(Egyébként meg hogy a te hozzáállásoddal éljek én is: nekem egy banki appom van, szóval a kutyát nem érdekli ki mennyit használ, worksforme.)

Az a különbség, hogy az android költöztetés mint olyan nem létezik. Utólagos tákolt félmegoldások vannak rá. 

 

"Eddigre egy iOS már a költözés felénél tart"

Dehogy a felénél, már végzett :)

Ami egyébként úgy fest hogy odarakod az új telefont a régi mellé és rányomsz az igenre. Nagyjából end of story. :)

Az a baj hogy aki még nem látott olyat hogy egy telefont appostul (+adataik), asztali elrendezésestül, háttérképestül, csengőhangostul, animáció sebességének beállitásával együtt, ébresztőórával, do not disturb szabályokkal, csillagozott névjegyekkel, fényerő viselkedéssel, és minden részlettel együtt átköltöztette (ezt ugye tudja az ios, az android meg egy kis részét), az nem érti hogy miről van szó.

Plusz trey nagyon trollkodós hangulatában van, szokásosan. Hagyd rá :))

Leírtam: Az új telefonodon végig kell vergődni a setup processen, mire egyáltalán oda jutsz, hogy el tudod indítani a switch appot. Esetleg még telepíteni is kell a switch appot a régi és/vagy új telefonodra, ha nincs rajta. Eddigre egy iOS már a költözés felénél tart, ott nem kell az új telefonon semmit beállítani ahhoz, hogy maga a költözés elinduljon.

Ha fogom a Nord-ot és át akarok költözni egy újabb OnePlus telefonra, semmit nem kell állítani. A Nord tartalmazza gyárilag a Switch appot. Az újabb is. Mit kell telepíteni?

A banki app egy deklarált kivétel.

  • banki app
  • authentikáció appok
  • stb.

Feljebb rajtam kívül mások is leírták. Pont úgy, ahogy Androidon.

trey @ gépház

"Ha fogom a Nord-ot és át akarok költözni egy újabb OnePlus telefonra,"

1) Akkor az új telefonodat először be kell állítani. Hogyan jutsz el a switch appig a szűz telefonon? Végig kell menned az alapvető setup processen, igaz? Telefon bekapcs, nyelv, régió, Wifi beállítás, privacy lófaszok elfogadása, google fiók (mert a switch nem fogja átvinni a fiókodat sem). Ez már eddig sokkal több tennivaló, mint iPhone esetén. UTÁNA jutsz csak egyáltalán oda, hogy beléptél a rendszerbe és elindíthatod az új telefonon a preinstalled switch appodat. Ha van, mert...

2) ...ha olyan készülékről váltasz, amin még nem volt  gyárilag switch app, akkor előbb arra is telepítened kell. Nem minden onpleuson volt gyárilag. És ha ezt a juzer nem ismeri, akkor eleve ki kell találnia, hogy ez lesz a megoldás és telepíteni (másik androidról nem is beszélve). 

3) És végül az lesz, hogy nem is vitt át mindent (excluding app data, ugye), nem csak az 1db banki app beállításait nem, hanem random más dolgokat, beállításokat, app adatokat, app beállításokat sem, amikkel majd utána lehet még szórakozni. Jópárszor megtapasztaltam ezt a játékot.

Az első kettő pontot én nem veszem tőled komolyan. Aki emiatt (1 perces nyomkodás) nem tud költözni egyik telefonról egy másikra, az egy balfasz. Eredendően onnan indult a beszélgetés, hogy Androidon azért nem vált valaki gyakran mert nehéz mindent átvinni. Nehogy már arra fogjuk, hogy ki kell választani egy földrajzi helyet ... Amiket írtál, egyébként a nagy része skippelhető és lehet mindjárt a belépésre ugrani, onnan meg Switch. Ha jól emlékszem, WiFi kapcsolatokat, VPN beállítást mindent visszahúz. 

A harmadik pont meg abból a feléd hajló egyszerűsítésből indul ki, hogy 1 banki/pénzügyi app van a telefonon. Persze.

Néhány pontban leírnád, hogy iPhone-on hogyan megy az egyik telefonról a másikra költözés? Lehetőleg olyan részletesen, ahogy itt az első pontot kifejtetted.

trey @ gépház

"Néhány pontban leírnád, hogy iPhone-on hogyan megy az egyik telefonról a másikra költözés? Lehetőleg olyan részletesen, ahogy itt az első pontot kifejtetted."

https://support.apple.com/en-gb/HT210216

Az új telefont odateszed a régi mellé. Vagy csak legyenek egy szobában. Azt hiszem BT/WiFi direct-tel találkoznak össze. Bekapcsolod az újat. A régi feldob egy ablakot, hogy szia, látom új telefonod van, költözzek?

A - igen, közvetlen adatáttöltéssel

B - igen, icloud használatával

C - nem, köszi

A vagy B választása után már semmi dolgod nincs, ha jól emlékszem az új telefonon elkéri a régi device pinjét, de onnantól kezdve mindent (is) átvisz, kivéve a többször tárgyalt emelt biztonságú alkalmazásokat. De azt droidon sem lehet.

De úgy mindent hogy a háttérképtől az appjaidig (+helyi adatok) be lesznek töltve, ébresztőóra, fényerő beállitás, amit állitani lehet, az mind átmegy.

Ennyi.

"A harmadik pont meg abból a feléd hajló egyszerűsítésből indul ki, hogy 1 banki/pénzügyi app van a telefonon. Persze."

Mindegy hány van, mert az a kiinduló pont, hogy ezek mindkét rendszeren problémásak. Innen indulunk. A kérdés az, ami ezen felül van. Nameg ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám amit te, hogy nekem csak egy van, tehát nem érdekel, worksforme
 

"Néhány pontban leírnád, hogy iPhone-on hogyan megy az egyik telefonról a másikra költözés? Lehetőleg olyan részletesen, ahogy itt az első pontot kifejtetted."

1) leülsz a nappaliban egy kézműves sörrel, bekapcsolod az új telefont és lerakod a dohányzóasztalra (a teló elindul, eljut az üdvözlő képernyőig)

2) belekortyolsz a sörbe, feloldod a régi iphone-odat, ami ebben a pillanatban észreveszi, hogy van egy új, szűz telefon a közelben. Felugrik egy popup és megkérdezi, hogy szeretnéd-e beállítani.

3) Rányomsz az igenre, ekkor az új telefonon megjelenik egy mozgó pontfelhő (qr kód szerűség), a régi telefonnal pedig ezt le kell olvasni. Ezen a ponton az új telefon bekéri a régi telefon feloldó kódját.

4) pár kérdést feltesz még (face ID beállítás, apple pay, siri (utóbbiak skippelhetőek)), kész, elindul setup. Vársz, megiszod a sört, közben átmásolódik minden (minden app adatai, minden lokális fájlod, minden beállítás, képernyő elrendezés, stb), utána pedig ott folytatod az új telefonon az életed, ahol a másikon abbahagytad. 

Kb ennyi.. Én nem vagyok fan esküszöm, egyetlen ilyen költözésen vagyok túl, de a korábbi androidos tapasztalatok után megváltás volt, maga a folyamat is tökegyszerű -leírni hosszabb mint megcsinálni- és utána tényleg minden a helyén van. Meg eleve a megközelítés is jó. Nem ott vakarod a fejed -egyszerű userekre gondolj- hogy most mi legyen, milyen app kell ehhez, hogy kell csinálni, hanem az aktuális telefonod rákérdez, hogy beállítsa-e neked az újat. Az új telón az apple fiók adataidat sem kell megadni, meg wifi csatlakozást beállítani.

2) belekortyolsz a sörbe, feloldod a régi iphone-odat, ami ebben a pillanatban észreveszi, hogy van egy új, szűz telefon a közelben. Felugrik egy popup és megkérdezi, hogy szeretnéd-e beállítani.

Ez egyébként hogy megy, minden iphone-ra feldobja ami a szobában van, vagy megnézi, hogy melyik van a legközelebb vagy hogy melyik a legöregebb típus vagy valami hasonló?

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Mondjuk ha NFC-t használ a készülék megtalálásához, akkor nem valószínű...

"Turn on your new device and place it near your current device."

Szerk:

de még BT-szal is lehet távolságot esztimálni:

https://stackoverflow.com/questions/20416218/understanding-ibeacon-dist…

Nem tudom.

A faceID gondolom a biztonság miatt eleve úgy van tervezve, hogy kívülről nem vihető be az adat (ha lenne ilyen kapu a setup miatt, akkor rossz szándékkel is lehetne próbálkozni).

Az apple pay-t sem tudom miért kéri, nekem egyébként úgy rémlik, hogy a beállított kártyám átment simán, utána csak egy banki aktiváció kellett. A siri-t meg végképp nem értem, hogy ezen a ponton miért kérdezi meg.

Igen, a face ID-t megértem ha így van, ahogy mondod.

A Google Pay az nálam is így ment, hogy a kártyák ott voltak, de egyenként aktiválni kellett a bankokkal. Azt hittem a korábbi leírásból, hogy ennél kevesebb (esetleg semmi) nem ment át.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

A Touch/Face ID adatok, ha jól rémlik, mindenféle privacy megfontolás miatt csak lokálisan használhatók. Olvastam erről megjelenéskor valami blueprintet, de már nem emlékszem belőle kb semmire. Ha részletesebben érdekel, errefelé kezdeném: https://support.apple.com/en-gb/guide/security/sec59b0b31ff/web

Az Apple Pay meg 3rd party-n is múlik, és nem lehet ott sem kopizni a kártyaszámot, mert új kártyát kell digitalizálni, aminek lesz egy egyedi DPAN-je. Ahhoz meg kell a bank, ami sokszor appon vagy SMS-en keresztül verificationt kér. Az app még nincs feltelepítve, a SIM meg már vagy át lett rakva, vagy nem.

A OnePlus-t nem ösmerem, de Samsungon elméletileg ez úgy volt, hogy jött a telefonnal egy kis USB-s eszköz, a régit és az újat az ember összekötötte és aztán ment a másolás.

Feltételezem az újabb eszközöknél is van valami ilyesmi, esetleg nem USB-vel, hanem valami wireless módon, legalábbis nem tűnt fel, hogy adtak volna még egy USB adaptert az új telefonhoz, de mivel ahogy írtam, nem használom ezt a funkciót, nem vagyok benne biztos, hogy épp mostanában hogy megy ez.

A lényeg, hogy nem kellett WiFi-t beállítani és aztán alkalmazást elindítani, hanem ment a másolás a dróton.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Ha ez igy van akkor ez a OnePlus switch a kanyarban sincs egy apple quick starthoz képest. Valahol a csillagromboló és rozsdás kerti kistalicska kapcsolatában állnak. Nem néztem utána de feltételeztem hogy a OnePlus úgy alkotta meg a dolgokat, hogy a saját Android distrojuk felismeri, hogy ez az ő saját költöztető appjuk, és talán ad neki automatikusan plusz jogokat. De hát ha nem, akkor nem.

Érdekes ezeket a hozzászólásokat olvasni és látni, hogy mennyire mások az én igényeim.

Nálam úgy alakult, hogy Samsung után Samsung jött többször és ugyan mindegyik jött a saját kis transzfer alkalmazásával meg még kis USB átalakítóval is, nem használtam egyszer sem. Van ugye az androidba beépített google accountos backup amit tetszőleges telefonra vissza lehet állítani, meg van Samsung accountos backup is, mert a Samsung szeret mindenre saját megoldást is adni, és ezekből sem szoktam a teljes visszaállítást kérni.

Annyit szoktam, hogy a listából kiválasztok néhány appot, hogy azokat tegye fel az új telefonra, de kifejezetten örülök neki, hogy kb. tiszta lappal indulok.

Az oneplus switch egy mezei app (de fixme), nem láthat bele más appok könyvtáraiba a /data partíción. Ergo ha van pl egy notesz vagy jelszókezelő appod, vagy bármi ami a saját könyvtárába dolgozik (helyesen) és nem a shared storage-re (amit mindenki is elér), akkor ezt nem fogja átvinni.

Ez lenne a helyes működés? Nekem a notesz és a jelszókezelő is felhőbe menti az adatokat, így lehet elérni böngészőből is, akármilyen OS alól laptopról és új telefonon is, miután ugyanazt az appot feltettem.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Költöztettem nejemet régi és új SE között. Örültem neki, hogy megvoltunk 10 perc alatt, és minden pontosan ugyanoda, ugyanúgy került, ahogy volt. A belakott telefonnak szerintem van értéke. A standard google-ös költöztetés meg csak egy részét fedi le annak, amit kéne/lehetne.

Teljesen megértem, hogy miért csináljátok, nincs ezzel semmi baj.

Nekem meg más az igényem, szeretem a tiszta lapot indulásnál. Egyébként számítógépnél is, szívesebben telepítek egy új szűz Linuxot egy új sdd-re, hdd-re vagy egy új gépre és nem hozom át a korábbi gépről vagy korábbi drive-ról a már telepített és belakott rendszert. Bizonyára sokan meg azt választják.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Saját példámból kiindulva:

Régen volt hogy hetente (sőt, naponta ha olyanom volt) többször is újrahúztam a gépemet, disztrókat próbálgattam, telefonokat cserélgettem, mindig tiszta lappal indítottam. Volt rá időm.

Aztán család, gyerek, komolyabb meló és a vágy arra hogy ha éppen akad egy kis szabadidőm akkor ne ezekkel baszakodjak.

Nem véletlenül kerülöm a cserét ahol tudom, illetve ha nincs más választás akkor a lehető legkevesebb befektetett energiát szeretném beletenni a költözködésbe. Egyre erősebben él bennem az eszköz legyen értem és ne én legyek az eszközért filozófia, működjön pöccre és kész.

Ma már azon is félelmetesen ki tudok akadni ha autótöltős app kiléptet mert ami amúgy 5 másodperc lenne az elhúzódik oda hogy na akkor jelszókezelő, random generált pw-t kiválaszt, kopipaszta, belépés, szaratérerő, lassú az app, tolja az arcomba a "ezek az újdonságok" képernyőt és már ott vagyok hogy két perce szorongatom az istenverte telót ahelyett hogy 5 másodperc után mehettem volna tovább.

Egyébként a Google próbálkozGAT azzal hogy egységesitse a szoftveres ökoszisztámát, ennek több tanújelét is adta (nexus, majd pixel sorozat, hogy legyen official device és sw, aztán android one, ami sajnos nem lett túl sikeres...) de látszik hogy ez nem igazán akar menni.

Androidos költöztetés nekem mindig körülményes volt. A stock Android helyből nem támogatta. A titanium backup pedig az alkalmazásadatokat csak rootolt telefonon volt képes átvinni, úgyhogy számomra felejtős volt, nem akartam helyből rootolással kezdeni vétel után. A rendszer korlátozásai miatt persze érthető, ha valami nem képes rootként futni, nem fog tudni belenyúlni az alkalmazásadatok közé. IOS-en eddig kétszer költöztem, persze van program, amit újra kell inicializálni (authentikációs programok, mobilbank), valamint a kártyákat is újra hozzá kellett adni az ApplePayhez, de ez nem annyira probléma. A gyártói költöztetőprogramok biztos jók, bár én a Sonytól nem voltam elragadtatva, nagyon sok mindent nem vitt át.

Androidos költöztetés nekem mindig körülményes volt. A stock Android helyből nem támogatta. A titanium backup pedig az alkalmazásadatokat csak rootolt telefonon volt képes átvinni, úgyhogy számomra felejtős volt, nem akartam helyből rootolással kezdeni vétel után. A rendszer korlátozásai miatt persze érthető, ha valami nem képes rootként futni, nem fog tudni belenyúlni az alkalmazásadatok közé. IOS-en eddig kétszer költöztem, persze van program, amit újra kell inicializálni (authentikációs programok, mobilbank), valamint a kártyákat is újra hozzá kellett adni az ApplePayhez, de ez nem annyira probléma. A gyártói költöztetőprogramok biztos jók, bár én a Sonytól nem voltam elragadtatva, nagyon sok mindent nem vitt át.

Pláne, hogy van közte olyan app is, amit a munkáltatóm regisztrálhat (pl. RSA Token), ez kb 2-4 munkanap.

Általában akkor cserélek, ha már az akku töltőre dugva is merül waze használat mellett (kb 3 év).

Tudom, hogy olcsóbb akkut cserélni, de ennyi idő alatt már elavul a HW/SW is. A régit nem tudom senkinek sem tovább adni, megtartom vésztartaléknak.

Egy random minor frissites fel nap, ennel barmilyen komolyabb valtozas napokban merheto, mert mindig minden elbaszodik. Android major verzio frissites egy het, mert napokon keresztul kell xda-developerst olvasni hogy mar megint mit hogy csesztek szet es milyen 3x szarabb de kb mukodo megoldas van helyette. Kombinald ezt valami telefon koltozessel, el elszabadul a pokol.

Ugyanitt kene mar keressek valamit titanium backup helyett ami mukodik ertelmesen split-apk-kal.

I hate myself, because I'm not open-source.

Kezdem egyébként egy csomó okból fokozatosan elveszteni az érdeklődésemet az Android iránt én is. Azzal együtt hogy a Google fokozatosan egyre nagyobb befolyást gyakorol a gyártókra (safetynet bootloader tiltás helló, már most sem tudom feltenni a telekom appot, pedig nincs is rootolva a telefon, csak a bootloader van nyitva), egyre nehezebb custom romokat telepiteni és használni. Ezzel párhuzamosan mind az android one, mind a gyártói romok nagyon igénytelenek sajnos, tele vannak cseszve system appként felrakott, levakarhatatlan szutykokkal.

Az android one google-ös szutykokkal van tele.

Itt mondanám hogy nem szórakozásból használok pl. most lineageos -t, hanem azért mert nem tetszik hogy system appként fel van égetve egy csomó unwanted cucc, akármilyen android telefont is veszel.

Ennél sokkal kulturáltabb az ios, ott mindenből egyféle van, nincs szarakodás meg nincs kérdés, igaz customizálás se igen, de legalább kulturáltan össze van rakva. És nincsenek letörölhetetlen appok. Még a mail appot is kidobhatod, ha nem tetszik. Gmail -t próbáld meg levakarni tetszőleges Androidról.

Nálam sincs, de érződik a google gyilkos ölelése hónapról hónapra :) Most még csak a Telekom appot nem tudom használni, a következő az OTP lesz, meg a Revolut, meg ...

Előbb utóbb mindegyikre rá lesz kényszeritve, hogy ellenőrizze a bootloadert, utána maradnak a lehetőségek:

- valamilyen stock android: broáf

- microG: sajnos éretlen a projekt, de nagyon ötletes, viszont nincs kedvem a daily driver telefont ilyeneknek kitenni, hiszen munkához is kell, és a fiatalkorommal ellentétben nincs minden nap több órám arra hogy telefont basztasak, hanem mondjuk havonta egyszer van rá egy órám, max, de jobban szeretek aludni vagy a családdal lenni ehelyett :)

- iphone (tavaly letoltam egy évet vele, tök jó)

 En leszoktam a mcDonalds-rol. Pedig reggelente mindig megalltam egy cappuccino + szendvicsert.

De miota telefonos app van, es az "akciokat" attettek a kivetelezetteknek, inkabb nem allok meg. Eloszor nehez volt kizokkenni, de mar tobb, mint 1.5 eve tartom magam.

Egyebkent a telefonos app egy bugos szar. 2x tettem fel, de aztan elkoszontunk egymastol. (rendszeresen nem indul el 2-3 het utan).

 

Szoval nalam a telefonos appjukkal pont ellenkezo hatast ertek el. Pedig frankon rendszeres vasarlo voltam (heti 4-5 alkalom megvolt evekig).

Mostmar nem kopom magam szembe, hogy visszamenjek. Azota kaves teat iszom tejjel :) (Most hagyom el a kavet, es atterek a malyvacukros tejes teara:)

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Ez egy jo kerdes.

Talan idegesiteni, az emberben meg FOMO erzest kelteni. Inkabb elidegenit, mint hasznot hajt

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Én pl. azért használom a telefonos appot (Angliában, nem tudom, hogy a magyar változat milyen), mert így nem kell magyarázni a drive through-ban a strormtrooper hangú droidnak, hogy mit is akarok, aztán elismételni, stb. Sokszor jól működik, de volt már több elég fájdlamas hadakozásom értetlen rendelés rögzítővel.

Megrendeltem egyszer, beállítottam, hogy a krumplit ne sózzák meg, a kólába ne tegyenek jeget, a vegetáriánus szendvicsbe ne tegyenek majonézt viszont tegyen bele hagymát és uborkát, és ha úgy alakul, hogy kell, akkor csak rábökök, hogy order, kiválasztom, hogy ezt reorder, kész.

Amikor odaérkezem, akkor ha rövid a sor a drive thru-ban, akkor beállok, bemondom a kódot, és megkapom a kaját a végén. Ha hosszú és lassú a sor, akkor csak leparkolok, és jelzem, hogy itt vagyok, és megvárom, hogy kihozzák a kaját.

Plusz bónusz, hogy nem kell fizetéssel szarakodni, szóval ha esik az eső, akkor pl. egyel (vagy kettővel, ha a mikrofonhoz se állok sorba) kevesebbszer kell az ablakot kinyitni.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Nope, az kb fel percig birta rajta.

Ja meg egyszer amikor leformaztam az egeszet (mert akartam bootloadert updatelni ami utan mar valahogy mashogy encryptalja a driveot, es amugy is buknal mindent), akkor visszaraktam az eredetit mert meg akartam valamit nezni hogy ott se megy-e rendesen vagy csak a lineageos-t nem szereti aztan elkezdett problemazni hogy valami gulag accounthoz volt kotve a mobil vagy mi a pek es lepjek be meg adjam meg az osszes minden privat adatomat, ugyhogy ment vissza a lineageos.

I hate myself, because I'm not open-source.

Mukodni mukodik, egesz jol (mar amennyire egy androidtol el lehet varni), csak aztan minden updatenel minden elromlik es egy csomot kell tutujgatni.

Android foverzio valtas, az meg az uber szopas mert a magisk meg xposed modulok fele eltorik es lehet keresni alternativakat. De neha total normal appot is elrontanak, mint pl. az aedict reader, mert nyilvan a gugli jobban tudja hogy melyik appoknak szeretnem megengedni hogy hozzaferjen a clipboardhoz mint en.

I hate myself, because I'm not open-source.

Android foverzio valtas, az meg az uber szopas

OK, hát ez így nem igaz.

Az általad használt LineageOS esetén lehet, hogy így van, hogy az Android főverzió váltás gondot okoz (nem tudom, hogy másoknak is ez-e a tapasztalata), de Android esetén Android főverzió váltás nem okoz semmi gondot.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Kihuzott a gugli egy apit. Ami idaig azt hasznalta az mar nem mukodik. Nem a LineageOS fejlesztok huztak ki. MIUI-n se mukodne, vagy android one-one vagy akarmin.

Az Xposed az meg olyan low level hakolas, hogy minden uj android verzio eseten ujra kell irni a felet, es nyilvan mindig vannak olyan modulok amiket mar nem portolnak az ujra, mert az eredeti fejleszto megunta/stb. Ez se LineageOS specifikus, max a par system app, de azokkal szokott a legkevesebb baj lenni.

I hate myself, because I'm not open-source.

Sajnos nem értem, hogy mit próbálsz mondani. Android felhasználóként miért érdekelne az, hogy a gugli kihúzott egy apit? Nem is tudok róla. Ahogy arról sincs fogalmam se, mi lehet az Xposed amiről írsz.

Előző telefonom egy Samsung S7 volt. Android 6-tal jött. Volt egy halom kis és néhány nagy verzió upgrade.

Annyi szívás volt minden upgrade után, hogy a telefon újraindulása után meg kellett adnom a jelszavamat a titkosítás feloldásához. Pont, ahogy minden upgrade nélküli újraindítás esetén.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Android felhasználóként miért érdekelne az, hogy a gugli kihúzott egy apit? Nem is tudok róla.

De, tudok rola, mert az egyik appom amit napi szinten hasznalok elromlott tole, es a workaround amit tudtak csinalni a fejlesztok root nelkul az ilyen 3x kenyelmetlenebb felhasznalo szepontjabol.

Aki meg tud letezni Xposed nelkul, az oruljon neki :)

I hate myself, because I'm not open-source.

5 percig kell gombot nyomkodni. De van az 30-60 mindennel egyutt, foleg ha eggyel regebbi minor verzioval kaptad az uj keszuleket, mint ami a regi eszkozodon van (legujabb). Tapasztalat. (iPhone-rol iPhone, az Androidrol Android meg lassabb).

Viszont teny, hogy egy orat raszanva mindent ott folytatsz, ahol abbahagytal (kiveve par aprosagot, koztuk a Google Authenticatort emelnem ki).

A magyar SIM kártyám még mindig egy BlackBerry 9700-ban van... :)

-=- Mire a programozó: "Na és szerintetek ki csinálta a káoszt?" -=-

Inkább megveszem drágán a supportot (apple) hogy minél kevesebbszer kelljen cserélni. Utálok telefonról telefonra költözni, főleg úgy hogy a mai telefonok nagy része nekem nem tetszik (nagyok, random notchok mindenféle méretben és formában), illetve nekem konkrétan egészen tökéletesen megfelel amit nyújt és nem is vágyom többre, igaz nem is lógok rajta sokat, napi max 1-2 órát, de ebben benne van az esti zenehallgatás.

Két évente cserélem, de csak iPhone-t olyat, amire van 5 év támogatás, hogy utána a családban még gányolás nélkül értéket képviseljen.

Tudom, tudom, a főzött ROM is fasza, nekem is volt régebben, amíg egy 2 hetes amerikai út első napján ki nem derült, hogy valami bug van benne, és nincs roaming. Ha valakinek worksforme, akkor csinálja, nem fogok hitvitába belemenni. :)

Az utolsó telefont akkor cseréltem, amikor kb. 5 év használat után megrepedt a képernyője egy leesés következtében. Ha nem tört volna be, most is azt használnám. Az 5 éves kamera teljesen jó képeket csinált még idén is. A sebessége megfelelő volt, egyedül a tárhely volt szűkös (ahogy az összes korábbi telefonomnál, ennél is teli volt appokkal az első héttől kezdve). Azt nem szerettem, hogy időnként le kellett appokat törölnöm, hogy valami másik app mondjuk frissülni tudjon. De együtt tudtam élni ezzel is.

A mostanit, ami még csak pár hónapos, se tervezem cserélni előre meghatározott időpontban. Majd ha nem tudom használni (akár azért, mert tönkremegy, akár azért, mert nem lesz elég gyors az akkor szükséges appok futtatásához akár azért mert lesz valami olyan technológia, ami kell de nem támogatja), akkor cserélem. A mostani telefonban 512G tárhely van (direkt a legnagyobb opciót választottam), ebből csak 100 van használatban, (80+ a system + apps), szóval ez egy darabig még elég lesz.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

4-et irtam be.. addig szoktam használni amig nem saláta, kibir 1-2 napot az akksi, és van sw support (droid esetén lineageos annak számit).

Sony Ericsson T700 a legjobb

nyomógombok masszírozzák az ujjaimat
pici, vékony, elfér a zsebben, könnyű, masszív, ha leesik semmi baja
heti 1x töltés
nem nyomogatom egész nap, eszembe se jut, ezt az energiát nyugira fordítom
teljesen jól élek mobilnet nélkül
6 éve 500 Ft-ért vettem, van még 2x tartalék

illetve van otthon tartalékban egy régi samsung S4 SIM kártya nélkül wifi nettel, fényképezésre vagy applikációk kipróbálására használom ha szükséges
 

de... esetleg az is érdekelhet, hogy ki mit csinál a régivel. simán leadni elektronikai hulladéknak, feltenni a polcra, valamire még jó lehet, stb.

Megy a fiókba, tartaléknak tökéletes. Néha be-be kapcsolom, töltöm, szinkronizálom rá a mentéseket, hogy ha valamiért bedöglene az amit napi szinten használok kb csak egy simkártya csere keljen. Ha utazom külföldre, akkor is jön velem, a noti mellett elfér.

Az egyik fiam megkapja, az ő régiét az asszony, az ő régiét az egyik mama, az ő régije pedig (ha még jó az aksija és jobb a készülék, mint a másik mamáé, akkor az övé lesz, ha nem jobb, akkor) pool, ha nem jó az aksi akkor leadás.

Amíg értelmes áron tudom javítani.

2 évente szoktam, de most a Note9 már 2,5-nél tart.
Az új mocsok drága + nem tud annyival többet. Egyedül a széles látószögű kamerát hiányolom néha.

Szerkesztve: 2021. 05. 19., sze – 16:50

Általában 1-2 éves használt telefont veszek és tovább használom kb. 2-3 éivig.

A jelenlegit 2 évesen vettem és már elmúlt 3 éve, hogy megvan.
Az év végén szerintem cserés lesz egy "újabb"  2 éves készülékre. :)

Válogatós vagyok, nem ragaszkodok az első újlenyomat-olvasóhoz, meg ahhoz, hogy ne legyen kamerabevágás vagy kamera-sziget. Kamera lyuk se. Akkor veszek legközelebb, amikor megint eljutunk ide.

OnePlus 5 ilyen volt, aztán hátra rakták az újjlenyomat-olvasót, utána meg lett kamera-sziget, aztán a 7T Pro-ra megint elől volt az újjlenyomat-olvasó, és nem volt kamera-sziget, így arra váltottam, most megint várok, mert most megint van elől kamera lyuk, de a 1-2 év és úgyis sikerül majd a képernyő alá rakni, akkor majd megint váltok.

Nagy Péter

Igen, nálam azért fontos, hogy elöl legyen, mert sokat használom a telefont úgy, hogy az asztalon van, és csak egy kézzel nyomkodom. Volt nálam pár napig hátsó leolvasóval telefon, ahogy én használom, úgy nagyon kényelmetlen volt. Viszont feleségemnek is hátsó leolvasó van a telefonon, és ő kimondottan szereti.

Nagy Péter

"~gyakran cserélek(2-3 év), de legalább mindig a legújabb technológia van a zsebemben" és "jaj, de jó ez a hosszú karbantartás a gyártó részéről, mert így a régi készülékemet más még évekig tudja használni a családban."

Nem, de lehetne.

Szerkesztve: 2021. 05. 20., cs – 19:00

2 hűségnyilatkozatnyi ideig 

Ez jelenleg a Telekom esetében 2x22 hónap.

Az életciklus első felében az új készülék lesz az elsődleges telefonom, az addigi elsődleges lesz a másodlagos.

Ami a második ciklus végén kiesik a használatból az régebben ment a tágabb családba, de ez idén változni fog. Még nincs direkt tervem.

Eddigi vásárlásaim Samsung telefonok voltak, így a költözés jellemzően nem túl fájdalmas.

Látom sokakban tüske, hogy ez mennyi idő, ezért írok kicsit. 

A régi telefonom kilakás előtt átnézem, törlöm ami nem kell az újra, legyen az médiatartalom, vagy alkalmazás. Majd a telefonhoz adott kis dugó+adatkábel segítségével áthúzom a régi telefon tartalmát az újra. Smart switch app szükséges. Ez jellemzően a híváslista, üzik, csengőhang, ébresztések, háttérkép, beállítások, stb, ami mellől nem veszem ki a pipát az átjön. És ez jó is, és rossz is.

Egyes appok készülékazonosítóval működnek, így az átvitt adatokat nem veszik figyelembe, mert az változott. Így mondjuk könnyű elveszteni pár játékmentést.... Sajnos nem minden van felhőben. De sok más app leszedi a saját új (az adott készülékre készített) verzióját, és valamelyik felhőből visszaloginolva megmarad minden.

Ez jellemzően a különböző engedélymegadásokkal, meg az alkalmazás megnyitáskor felugró "töltsünk le 2023MB egyéb adatot" jellegű vackokat nézve is 2-4 nap.

Régen, a "butatelefonon" ez úgy nézett ki, (ha nem volt pc-d) hogy jellemzően mindenkinek volt valami mail to ftp, (Aryes, Jacusa) vagy hasonló megoldása amivel a neked fontos lomokat felrakhattad egy free tárhelyre, (extra, tvn, stb) ahonnan készülékváltás után leszedhetted mobilneten. És ezeken kívül mindent buktál. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Sose fulld trollba a kretént.

Szerkesztve: 2021. 05. 21., p – 20:34

Amióta Huawei telefonom van, inkabb attol tartva vennek masikat (Huawei-t), hogy eltunik a piacrol, amire sajnos eleg nagy esely van.
Eskuszom, ennyire csepp-, por-, es foleg utesallo telefonom meg nem volt, mindezt ugy, hogy ezeket papiron sem tudja.

Error: nmcli terminated by signal Félbeszakítás (2)

amig egyik teljesul:

- meghibasodik, es mar nem nagyon eri meg javittatni

- valamelyik kozeli csaladtagnak hibasodik meg igy a telefonja (es megkapja az enyem, en meg veszek ujat)

- valami olyan innovacio jon az ujban hogy nem tudok ellenallni :)  (azert ez eleg ritka)

Kb 2 évig használom, mert valami mindig megdöglik.

Nem kötekedésképp csak kíváncsiságból:

Mi romlik el rajta? Illetve milyen körülmények között használod?

Reális hogy 2 évente cseréli az emberek nagy része a telefonját, de az már kevésbé hogy azért mert valami elhalna benne, esetleg az aksi sínyli meg vagy pókhálósodik a kijelző. Nálad is ezek vannak vagy más hal el?

Illetve milyen telefonok? Alsó/közép/felső kategória?