milyen routert kis ceghez

- 120+ os UPC-s kapcsolatot ki tudjon szolgalni
- legyen benne vmi monitorozas (mennyivel megy, stb.)
- legyen megbizhato
- wifi nem kell
- nyomtato nem kell
- hdd csatlakozasi lehetoseg nem kell

Van a mikrotik, de nekem annak a manegement felulete annyira nem jott be. Csak ha muszaj kategoria.
Mas?

10x
t

Hozzászólások

Mikrotik, es a management felülete az egyik legjobb. Mivel ssh-val is eléred akár egy telefonnal. A verziók között pedig nincs nagy eltérés. Winbox nevü dolgot nem használom csak az SSH/Telnet CLI-t és nagyon gyorsan el lehet benne intézni mindent. Akár scriptet is csinálhatsz. Van benne "homokozó" lehetőség is (csökken a kizárás esélye a távoli routerekből)

Jó leírások vannak hozzá a neten. Nem olyan bonyolult 1-2 dolgot beállítani rajta.

D-Link, TP-link és egyéb hasonló gyártók szoftvere napról napra változik. Esetleges telefonos segítségkor úgy kell találgatni, hogy mit tegyen a másik fél.

mondjuk pl a tp-link (amellett, hogy tudom, hogy gagyi, stb. stb.) gyak. az összes eszközéről tart "emulátort" a support oldalán / revision. Odamész, belépsz, azt már látod is, hogy mit lát a másik fél esetleges telefonos segítségkor :)

--
egyébként azt jó lenne tudni, hogy pontosan mit is kell kiszolgálni. Nagyon nem mindegy, hogy mit csinálnak az irodában, tipikusan nem a sávszél szokott bajos lenni, hanem a párhozamos sessionök, session nyitások zárások, ilyesmik száma.

+1 a Mikrotiknek
több bejövő internetkapcsolatra használjuk load balancingra 3 internetszolgáltató kapcsolataira, plusz elég sok mindent tud.
wifi pont-pont kapcsolatra is használjuk két telephelyünk között (1,6km), stabilan viszi a az 50-60Mbit/s sebességet :)

------------------------

Nincs a világon se jó, se rossz. A gondolkodás teszi azzá... (W. Shakespeare)

Helló

én személy szerint egy symantec security gateway-t fogtam be routernek.
5db gigabit port 768mb ram 1,3Ghz proc + meg egy cf ide adapterrel egy 1gb-s cf kártya majd install konfigurálás és mukoggy' ennek már lassan két éve. No meg vpn + távoli felhasználók pptp/ipsec annak függvényében mit tud az eszköz. Routing nem sok van benne külön kapcsolatok kezelése az routing mark jelölgetéssel megy a különböző desztinációk irányába. de ezt leszámítva problémamentesen használgatjuk

RB1200 az eléggé táposcsirek azt mondják hogy eléggé kevés teljesítményben. ram is kevés lehet, meg a processzor is. mondjuk már nem is kapható, helyette van RB1100AH. az jobbnak is tünik csak a technikai specifikációkat tekintve.
illetve frissítéseket felteszitek, v. gyári állapotban van szoftver ügyileg?

üdv

Balooo

------------------------

Nincs a világon se jó, se rossz. A gondolkodás teszi azzá... (W. Shakespeare)

Ubiquiti Edgerouter Lite.
~30k Forint.
3x GbE

Az oprendszer a vyatta-ra épül. A dokumentáció silány, viszont a vyatta jólfejlett dokumentációja aránylag jól alkalmazható. Webmanagement tetszetős( csillámpóni), de parancssor hatékonyabb. Nem utolsó sorban root vagy! Sudo su és kapsz egy bash-t.
homepage : http://www.ubnt.com/edgemax#EdgeMAXhardware

Én tegnap gyorsan meggondoltam magam miután valaki nagyon kikelt rá a fórumokon. 50Mbps max-ot mondott, és fagyott is nála. Soekrisre tért át, tehát témában lehet.

Neked jól megy?

Apropó, small business Core routernek ki mit használ? Hirtelen kellett venni, így 2011UAS lett belőle egyelőre.

Nálam jól van köszöni szépen.
Igaz a netem csak 30Mbit. A processzor terhelés igazából csak akkor ugrik meg ha valamit módosítok a konfiguráción. Ez egy ilyen fura dolog, de az az érzésem, hogy a tűzfalszabályokat is újragenerálja ha dhcp szerverben definiálok egy fix host-ot. Ilyenektől eltekintve atomstabil. Nem mondhatok rá rosszat. Fórumokon én is találkoztam vele, hogy nekiálltak 4-5 "state of the art" vpn csatornát nyomatni rajt és megviselte(elvileg lenne hw acceleration), de nekem ilyen otthon nincs.

Múltkor írták az egyik topikban az Alix féle routerboardokat Pfsense-vel pakolva.
Utánanézve tetszetős dologról van szó, pl. Alix.2D3
Jó alternatívája lehet esetleg egy mikrotiknek?
Egyik sincs még meg, de hamarosan döntési helyzetben leszek 2 router vásárlásban.
Az egyik saját otthoni használatra, a másik egy céges, 10 fős irodai használatra.
Így a topik nekem is aktuális, annyival bővítve, hogy wifi kell. Más nem.

Lehet, de szerencsétlenségére 10/100-as net van benne, ami 2013-ban már elég ciki.

Soekrisnek vannak jobb lapjai, de elég durva áraik vannak.

Szerintem csak komplikálod az életed és drágább is lesz mint egy cakkpakk összepakolt Mikrotik. Otthonra 900-as széria gigabit verziója, céghez meg a 2011UAS piros színű, vagy a fekete, rack-elhető (csak ebben nincs wifi).

Én is hasonló cipőben járok, szintén 120/10-es net, egy RB2011iL-RM elég lenne rá? kb 60 gép lenne mögötte..
--
>'The time has come,' the Walrus said<

RB-2011UAS-RM - ugyanaz a CPU, de van egy USB port rajta, ami 3G-s backupnak jól jöhet (+1 SFP port). Igaz, kb 15%-al drágább. Ami plussz még, hogy egészen a 8-as firmware-ig frissíthetsz (L5 vs L4 licenc).

Amúgy jól mennek nagyobbacska hálózatban is, az LCD enyhén felesleges.

Csak egy gyors infó: standard konfig kb 10 firewall rule-al, 2000pps, 20Mbps egy irányban megugrik egy kicsit a proci de a 10-25%-os sávban marad.

Ott vérzenek el ezek, amikor openvpn-el meg ipsec-el akarod tömni.

Bírni fogja. De ha kicsit biztosra akarsz menni akkor http://routerboard.com/RB2011UiAS-RM ebben 128MB RAM van.

Múltkor járt nálam egy ilyen leteszteltem 480-500Mbps-et vitt route-al alap tűzfal szabályokkal. Ekkor volt 100% a proci terhelése. 100/100Mbps-en 20-40% volt a terhelés. (azóta is megy egy 100/100Mbps-es kapcsolaton, csak route funkcióban)

Ahogy előttem is írták akkor hasalnak el ha openvpn meg ipsecet szeretnénk tőle (pptp-t bírja pár felhasználóig, de hogy Mbps-ekben így mit bír azt nem volt módom még megmérni).