Google play vásárlás számla

Fórumok

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre teszem fel a kérdést.
Az a lényeg, hogy a cégnek ahol dolgozom szüksége van egy androidos program három pédányára.
regisztráltam három gmail címet, hogy használni lehessen a playt, fizetésnél gondban vagyok mert a cégnek nincs bankkártyája, másképpen meg tudtommal nem tudok fizetni.
Gondoltam megvásárlom saját kártyával és majd a cég utalja nekem a pénzt, na de ehhez számlát kéna kapjak a vásárlásról, hogyan fogok számlát kapni a vásárlásról? még nem vásároltam a playről, vásárlásnál csak bejelölök valamit és küldenek az emailcímre számlát? vagy hogy megy ez?

előre is köszönöm a segítséget.

erről a programról van szó:
Torque Pro (OBD 2 & Car)
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&feature=…..
ez a hivatalos oldala:
http://torque-bhp.com/
itt van fórum is de használható infót még nem találtam.

Hozzászólások

A megoldások és lehetőségek tekintetében kérdezze meg cége könyvelőjét, könyvvizsgálóját. Komolyan. Abszurdisztánon kívül nem nagyon fogsz az itteni szabályoknak tökéletesen megfelelő számlát kapni, de arra nincs is szükséged - anno én is vettem neten szoftvert, gyakorlatilag a kártyára beterhelt Ft-összeg lett költségként elszámolva, az elektronikus aláírás nélküli pdf-ben kapott vásárlási bizonylat+kártyaszámla-kivonat párossal alátámasztva.

A torque pro 1055Ft a play-en. Tehát nem nagy egy tétel, nem többszáz vagy ezer USD-ről van szó. Mi van, ha arról a 3300Ft-ról pont nincs számla? Mi a fontosabb, hogy legyen 3300Ft-ról számla? Vagy az, hogy meglegyen az "eszköz", amivel 3300Ft-nál több profitot lehet termelni?
Van rá egy tippem, hogy a munkabérben többe került az, hogy a kártya nélküli fizetés után nyomoztál, mint ha a vezetőség megvette volna a 3 licenszt akár mondjuk egy privát kártyával.

A könyvelő majd megmondja, de én úgy tudom, hogy nagyon nem jó, ha a számlán fizetési módként nem a céghez tartozó kártya adatai szerepelnek (kivétel költségszámlák, amelyeket magánszemély fizet).

--
L

Ez így van. A számlának a cég nevére kell szólni. Egyébként, ha EU-b belül más targországból vásárolsz, akkor EU adószámos számlát kell kérned. Ehhez meg kellene adnod az EU adószámot az eladónak, ami nyilván lehetetlen, mert Google Play erre nem ad lehetőséget.

Bár ebben elméletileg igazad van, azonban van itt egy kis bibi. Ha nem 0%-os ÁFA-val kéred a számlát, akkor az ÁFA részt ki kell fizetned az idegen országnak, és nem tudod visszaigényelni. (Ugyebár adószám híján bajos a visszaigénylés.) Ez magánszemély esetén amúgy tökmindegy, de cég esetén könyvelési problémát okoz. Mert ugye a cég kifizetett egy összeget amit törvény szerint nem kellett volna. Ezt így lekönyvelni nem lehet (mert szabálytalan), viszont mégis kötelezve vagy rá (mert a cég bankszámlájáról eltűnt az a pénz, tehát valahogy könyvelni KELL.)

Ekkora összegnél ez nem azért problémás, mert nem kapod vissza az 500 Ft ÁFA-dat, hanem azért mert ha jön egy adóellenőrzés, akkor megbüntetnek 200 ezer forintra. Egyszerűen nem éri meg vele foglalkozni. Ennél az is egyszerűbb ha kiveszed osztalékként, és kifizeted mint magánszemély, aztán eladod a cégnek egy papírra írt adásvételi szerződéssel.

Nem kell túldramatizálni a dolgot.

Saját tapasztalatból tudom, hogy a probléma megoldható.
A részleteket azért nem tudom, mert az a könyvelőnk dolga, engem őszintén szólva nem érdekel, én csak használom a céges bankkártyát.
(Egyébként ha jól emlékszem, akkor ha nincs áfa tartalma a számlának, akkor szépen megfizeted itthon az aktuális 27% áfát, és a NAV nem baszogat. )

NAV egyébként így is, úgy is megvág ha egyszer ellenörzést kapsz, és öröm és boldogság ha 200k körül megússza az ember.

Ja igen, persze. Mert az milyen egyszerű, hogy veszel 3 ezerért egy programot, visszaigényleg az ÁFA-t az idegen országból, és befizeted a sajátodban. Lehet hogy elméletben ez a lehetőség létezik, de épeszű ember nem csinál ilyet. (Plusz: a kötelezőségre vonatkozó feltétel részben igaz, attól függ hogy mennyit kereskedsz abba az országba. Bizonyos összeghatár fölött kötelező.)

"a cégnek nincs bankkártyája"

... nem az lenne a legegyszerűbb, ha lenne bankkártyája?

Cég nem létezhet bankszámla nélkül, és ma már nincs olyan számlacsomag, amihez ne járna bankkártya.

Egyébként meg a készpénz felvétel bankkártyával -még idegen automatából is- álltalában olcsóbb mint bankfiókból, ergo még ezen is tud a cég egy keveset spórolni.

Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésedre, de szerintem így 2013-ban elég gáz furcsa az a cég, aminek még bankkártyája sincs.

Valóban szánalmas. A kérdező viszont a főnökeitől kapott egy hülye feladatot, ami lehetetlen, így a megoldást azonnal várják tőle. A csoda esetén hajnaldóak várni egy kicsit. :) Tudod hány olyan céggel találkoztam, ahol a bankkártyás fizetés valami földöntúli mágia, amit nem használnak, mert szerintük az ördögtől való? Sokuk kp-t is bankfiókban vesz fel horror jutalékért, mert egyszerűen nem hajlandó bankkártyát használni, azért mert csak. Az egy gonosz rossz dolog, Amiről csak annyit tudnak, hogy vissza lehet élni vele, meg ellophatják.
Odáig már nem terjed az értelmük, hogy a kp-t is el lehet rabolni, vagy hogy utánanézzenek, hogy egy bankkártyával hogyan és miként lehet visszaélni és hogy ezeknek a visszaéléseknek a többségét viszonylag egyszerűen ki lehet védeni. (pl. kártya + pin egy tárcában esete). Egyszerűbb elutasítani az adott megoldást.

Aztán meg jön a fejvakarás, mert ezzel a hozzáállással a saját üzleti lehetőségeiket szűkítik le. Pl. kellene egy kártyával megvehető szoftver, de a cégnek nincs kártyája, így a szoftvert nem tudják megvenni, és így a projekt elakad vagy el is bukik. Pedig lehet, hogy maga az ötlet jó volt és életképes.

Teljesen átlátod a helyzetem, ennél a cégnél eléképzelhetettlen, hogy valamiről nincs számla, a kártyás fizetés a sátántól való és elitélik azt is aki már halott róla. Az ötlet pedig nagyon jó, mert környezettudatos vezetésre oktatnának a progival embereket és még igény is van rá.

Sajnos ennél jóval bonyolultabb a dolog. A bankkártyához tartozó folyószámla banki kivonata azt igazolja, hogy az összeg kifizetésre került. Ezt le KELL könyvelni, mivel a cég számlájáról van szó. Mellé igazolnod KELL azt, hogy mire ment el a pénz. Tehát a banki kivonat egy bizonylat a pénzmozgásról, de emellé szükség van számlára is! Viszont egy Google Play-es vásárlásról soha nem fogsz tudni számlát behajtani. Azonban a könyvelés nem tudja figyelmen kívül hagyni, mert szerepel a bankszámla kivonaton. Egy ilyen vásárlás akkora könyvelési problémát tud okozni, aminek a megoldása több ember több óra munkáját emészti föl. Még akkor is, ha értenek a könyveléshez. És az a tény, hogy a cégnek volt bankkártyája és azzal fizetett, az nem egyszerűsíti, hanem bonyolítja a dolgot. (A fő ok a magyar jogszabályok és az adózási rendszerünk bonyolultsága. Angliában például a bankszámla kivonat általában elég...)

A legegyszerűbb megoldás tényleg az, ha magánszemélyként megveszed, és utána eladod a cégnek mint magánszemély. Kézzel írt szerződéssel. Akkor a cég oldaláról nézve minden szabályos, a magánszemélyt meg senki nem fogja adóellenőrizni egy 3 ezer forintos tétel miatt.

Hát, annyira nem lehet nagy dolog, mert az én könyvelőm simán megoldja azzal amit a Google ad számla képpen, csak kinyomtatja és kész.

A számláknak az adott ország szabályainak kell megfelelnie, ha adott országba egy sajtcetli is megfelel számlaként, akkor az itthon is számla.

Ez egy tévedés. EU közösségen belüli, tagországok közötti kereskedésnél két variáció van:

* ha a céged be van jelentve adóalanyként az idegen országba, akkor arra az adószámra kell kérnie számlát, illetve az ottani hatóságok felé kell bevallani/elszámolni az ÁFA-t

* ha a céged nincs bejelentve adóalanyként az idegen országba, akkor olyan számlát KELL kérned amiben EU adószám van és 0%-os ÁFA.

* egy bizonyos összeghatár fölött kötelezve vagy arra, hogy bejelentkezz adóalanyként. Például, angliában több mint 30 ezer GBP fölött kereskedsz akkor kötelező ott is adószámot igényelned (nem tudom hogy most pont mekkora ez a szám, de valami ilyesmi. Közzé van téve, utána lehet nézni.) Ha nem éred el az összeghatárt, akkor lehetőséged van adószám igénylésre, de nem vagy rá kötelezve.

Ezek a szabályok. Ha nem hiszed, járj utána.

Amit a Google ad, arra meg jó eséllyel rá van írva hogy "Not a VAT invoice", az meg teljesen biztos hogy nincs rajta az EU adószámod.

Az EU-n kívüli világban egy úgy működik, hogy a termék behozatalakor vámoltatod, és itthoni ÁFA-t fizetsz rá.

Bár az igaz, hogy szoftvertermék importját elég nehéz vámellenőrizni, mert átjön a kábelen. De fogadok, hogy szabály szerint azt is vámoltatni kell.

Ami meg a szolgáltatásokat illeti: a harmadik országba (EU-n kívül) történő informatikai szolgáltatás ÁFA területi hatályán kívül esik, és akkor is 0%-os ÁFA-s számlát kapsz, ha nem adod meg az adószámod. Szerencsére ez elég egységes módon így van, szinte az összes országban ÁFA mentes.

Ez egy nagyon jó kérdés. Alapesetben, ha vásároltál, az a te tulajdonod, és eladhatod. Szokás olyan végfelhasználói szerződést írni ami megakadályozza az átruházást a termék részekre bontásával. De egy az egyben szinte biztos hogy eladható (szerintem ennek akadályoztatása a szabad kereskedelem akadályozása lenne, és erre vannak törvények...)

Magánszemélyként évi X összegig adómentesen eladhatod/megveheted az ingóságaidat. Afölött adózni kell. (X értéke legutóbbi emlékeim szerint 300 ezer HUF, de lehet hogy azóta változott.)

A jogtisztaság lenne a lényeg, mert most tört verziót használunk(ez nem volt szándékos), de ez így nem mehet tovább. Egyébként félek ez a jogtisztaság dolog is bonyolult, én úgy gondolom, hogy az pl. már jogtiszta ha én megveszem a cég három google accountjára az alkalmazást ők meg pl. elszámolják nekem benzinpénzbe vagy írok valami szerződést ahogy nagylzs írta. Egyébként ha így történne akkor a vásárlást követően el tudom távolítani az accounthoz tartozó bankártyát? mert ez is fontos kérdés.

Ez nem teljesen igaz. Egy eredeti, nem OEM verziós Windows esetén meg kell őrizned a termék eredeti dobozát. A számlát ebben az esetben nem is mindig kérhetik tőled (pl. ha 6 éve vásároltad a terméket, nem vagy köteles megőrizni a számlát). Én inkább úgy fogalmaznék, hogy "hitelt érdemlően bizonyítanod" kell. Részben az éppen aktuális adóellenőr lelki állapotán múlik, hogy ő mit fogad el.

Up. Ezt valakinek sikerült már abszolválnia? A google szerint:
https://support.google.com/googleplay/answer/2850368?hl=hu
"Megjegyzés: A Google Playen végrehajtott vásárlásokra vonatkozóan a Google Payments szolgáltatásban kérhetsz áfás számlát. További információ arról, hogyan kérhetsz áfás számlát."

https://support.google.com/payments/answer/6224171
"Jelentkezzen be a payments.google.com oldalra Google-fiókjával.
Kattintson arra a tranzakcióra, amelyről számlát kér.
A tranzakció adatai alatt kattintson az Áfás számla letöltése lehetőségre."

Apró probléma, hogy nincs "áfás számla letöltése" lehetőség, erre több helyen is panaszkodnak userek, válasz nélkül...