kültéri utp kábel probléma

Adott egy régebben, nem általam telepített kültéri utp kábel, ami a suliban két, jelentős távolságban lévő épületrészt hidal át. A kábel ilyen:

A routertől egy rövid "normál" beltéri kábel indul, mely egy cat5 fali aljzatba csatlakozik. Ilyen:


A fali aljzatba van bekötve a kültéri kábel a kép szerint nézve bal oldalról lefelé haladva:

bal oldal:

barna
barna-fehér
kék
kék-fehér

jobb oldal:

zöld
zöld-fehér
narancs
narancs-fehér

A cél helyiségben ugyanez a bekötés a fali aljzaton. A lényeg, hogy nincs kapcsolat, tehát vagy szakadás van, vagy bekötési probléma.

A beltéri utp kábelek kilőve, kipróbáltam máshol, azok biztos jók.

Mivel a kültéri kábel két vége igen messze van egymástól, nem tudok műszerrel szakadást mérni, készítettem egy barkás mérőeszközt, ami gyakorlatilag abból áll, hogy a fali aljzatra rádugok egy 4 db ledből álló elemet, ahol a ledek egyenként egy-egy pár lábat kötnek direktre. A másik oldalon ugyanezek a lábpárak kapnak 3V-ot ceruzaelemből, melyeket mikrokapcsolóval zárok egyenként. Asztalon tesztelve a mérő, tehát elvileg jó.

Na most az egyik fali aljzatot elkezdtem méricskélni, a bejövő bekötési pontok és a kimenő aljzat között. A kép szerinti jobb oldalon lévő bejövő pontok közül három is ugyanarra a "kimeneti" lábra (tehát az aljzaton) csatlakozik. Ezen igen csak elcsodálkoztam, ezek szerint maga az aljzat rossz? Vagy ez így normális?

Mivel ez irányú ismereteim meglehetősen hiányosak, bízom benne, hogy köztetek van olyan, aki tud segíteni.

Köszi!

Hozzászólások

rövidzárnak nem szabad lenni az erek között.

esetleg fizikai sérülés a légkábelen? talán megszakadt valahol az erek szigetelése...

"punch tool" kell hozzá.
Nem tudom milyen vastagok az erek külön-külön, de ha beleférnek az rj45 megfelelő helyére, akkor legfeljebb hosszabban csupaszolod és úgy tolod be az rj45-be, majd krimpeled.

Villám- és érintésvédelmi szempontból épületeket ilyen kábellel összekötni, és direkt fémes kontaktust csinálni egymástól távol levő épületek között veszélyes és szabálytalan (egyébként).

--
Gábriel Ákos

Ne haragudj, lehet én tudom rosszul, meg azt is tudom hogy ez itt egy örök vita tárgya, de én úgy tudom hogy az UTP-s ethernet AC csatolt, a hálókábel erei transzformátorral vannak leválasztva a számítógép tápjától, vagyis direkt fémes kontaktus (földhurok) nincs. Ha árnyékolt lenne a kábel az más tészta, de itt ilyen nincs.
Villámvédelmi szempontból ugyanannyira rossz, mint az azonos hosszúságú telefon-, TV- vagy elektromos hálózati kábel.

ahogy mauzi kolléga mondja, ha nincs rajta semmi (switch, hálókártya), akkor _nem_ szabad rövid zárt mérni.
- én elsőre ellenállást mérnék (pl. rövidre kötöm szín szerint és a másik végén megmérem az ellenállást,
4 szálnak egyforma kell lennie).
- erre a kültéri kábelre nem tudsz rakni RJ45-ös csatlakozót, mert túl vastag a műanyag szigetelés az ereken

- van olyan RJ45-ös csatlakozó, ami fali (merev) UTP vagy FTP-re való 3-as érintkezővel

- cél szerszám neve: betűző , de ha ügyes vagy egy megfelelő széles lapos csavarhúzó is megteszi, csak ne szúrd meg a kezed.

- rossz minőségű aljzatoknál előfordul ,hogy nem vágja meg a műanyagot és nem lesz érintkezés, bosszantó tud lenni, hiba kereséskor én ilyenkor előfordult hogy késsel blankoltam és forrasztottam..

Ezek szerint rossz az aljzat, 1-1 összerendelésnek kellene lennie.
--
Gábriel Ákos

Miért nem veszel egy kábel tesztelőt, és kiderülne minden. Pár ezer forintér már kapsz.
pl ilyet

Nem írtad hol a kábel, de ilyen esetben olyan hosszú a kábel, hogy mindenképpen érdemes az árnyékolást leföldelni, ellenkező esetben símán átüthet benne a felszedett feszültség és kikezdi a kábeleket benne, így lehet rövidzár.
Köss össze két eret és mérd meg az ellenállását, majd csinálj egy ellenállás lépcsőt az ezek közé pl 10kohm-os ellenállásokból. Így a másik végén megtudod mondani melyik ér szakadt vagy van rövidzáron.

Kösz, remek ötlet. Egy olyan iskolában, ahol éppen megszűnik az ingyen winfos és azon eszelünk, hogyan lehetne pár gépet még legalizálni. :-D A pár ezer forintból meg inkább veszek új légkábelt... A többi ötletet köszönöm!
----
www.retrocomputer.tux.hu
www.sfveteran.hu

Akkor inkább a bekötési pontot mérd először, utána az aljzatot.
Ha nincs egy 1500Ft-os multiméter a közelben amivel (meg tudod erősíteni)vagy(ki tudod zárni) az első körben tapasztalt rövidzárakat akkor ez nem egy jó munkahely, és butítsd le a sok ledet először, hogy erre alkalmas legyen. Ha ez megvan akkor válassz ki egy eret amihez teszteled a többit, ha azok jók akkor válassz ki még párat, és teszteld hozzá megint a többit, hogy az első referenciavezeték is tesztelve legyen... Ha ez jó akkor kunyerálj valami társintézménytől egy kábeltesztert, és mérj rajta sebességet.
Bár ha azt sem tudod mi kell egy aljzat bekötéséhez akkor valószínűleg a fentiek sem mondanak neked semmit... Maradj meg a (RND)technikatanárságnál, és hívj hozzáértőt.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - -> Kérjük a humoros aláírást itt elhelyezni. <- - -

No, akkor egy kis vélemény:

Az általában kapható utp kábelek 99%-a nem kültéri felhasználásra van tervezve.
Ez azt jelenti főképp, hogy a külső burkolata, és a vezetékek szigetelése olyan anyagból (jellemzően PVC) készült, amely az általában előforduló kültéri viszonyoknak nem áll ellen hosszabb időn át (se). Ebből a legfontosabb a napsugárzás, ez ugyanis apró repedéseket fog okozni a szigetelésben. Ezeken a repedéseken át pedig a másik legfontosabb tényező, a nedvesség, magas páratartalom a fent tapasztalt rövidzárlatot szokta okozni. Eleinte csak kicsit szar a kábel, aztán később már nagyon.

A lehetőségek a következők:
- nem rézdrótos átvitel: optikai kábel, rádiós összeköttetés (pl. wifi, mikrohullám), optikai összeköttetés (pl. lézeres)
- rendes kültéri rézdrótos átvitel: kültéri használatra tervezett kábel használata
- nem kültéri rézdrótos átvitel, valamilyen védőmechanizmussal kombinálva: védőcső, földbeásás, stb.
- nem kültéri rézdrótos átvitel, időnként (mondjuk 1-2 évente) cserélve a drótot

A relatíve maintenance-free megoldások az első sorban vannak.

Bármelyik rézdrótos megoldásnál növekvő villámkockázat van, korrekt és minden esetet 100%-ban kizárni képes villámvédelem nincs, csak rossz esetben "legfeljebb" nem az eszközök hullanak el, nem a ház ég le, hanem csak a kábel pusztul... Ugyanakkor statisztikai alapon még is így előfordulhat, hogy nem éri meg drága cuccokba beruházni, mert annyira kicsi az előfordulási esély, hogy olcsóbb cserélni a kipurcanó dolgokat. Ezt hozzáértő személynek érdemes végiggondolnia.

A költségeket egyébként mindenképpen érdemes végiggondolni, mert nem biztos, hogy a gyengébb megoldás olcsóbb is!

van ahol működik a légkábel :-)
- fekete, kültéri feszítőszálas (olyan mint a fenti képen) két 4emeletes épület közt nekünk 9éve megy minden probléma nélkül. Nem csak ez, 4-5km-t használtunk el akkor..

- én pár éve inkább optikát építek és azt is javasolnám - csak nem jelentem ki, hogy el kell felejteni kültéri FTP-t...

- optikára a legolcsóbb megoldás önhordó FTTH kábel, 100Mbit/s transciever-t már nagyon olcsón lehet kapni.

- mikró is jó, ha elég a sebesség meg a half-duplex kapcsolat...

Sziasztok!

Új threadet nem szeretnék nyitni, mert hasonló problémám van. Tegnapig bírta a beltéri cat5e UTP kábel 3 métert lengve kültéren. Ideiglenesen orvosoltam a problémát wireless, de végleges megoldás kellene. Felállás: földszintes tetejéről kábel indul egy vízszintesen 4 méterre lévő oszlopig, ahonnan már a földben megy a kábel. Ma reggel vettem észre, hogy a szokásosnál mélyebbre nyúlt, és a kapcsolat is megszakadt. Oszlop aljába WiFi AP kliens módban az ideiglenes megoldás. :D Mivel a kábel 4, vagy 5 évig bírta ilyen helyzetben (korábban fa is volt felette), csak a hibás részt szeretném kicserélni. Errre valami napsütés és fagyásálló kábel kellene.

Ebben kérnék szépen tanácsokat. Optika (még) nem játszik, de nem lehetetlen. Egyébként ~80 méterről van szó összességében. Renmélem érthetően írtam le a dolgokat. :)

Ha betoncserép, akkor biztos nem :D

Mi haverral kicsit több mint 200m-t hidaltunk át úgy, hogy jó magasra betettem egy irányított antennát (van egy ablak a házon ilyen 4m körüli magasságban), ő meg egy üvegcserép alá tette a körsugárzóját és simán ment a hálózat, de 5-10Mbit volt a max. Az irányítottat úgy képzeld el, hogy anno a CHIP Magazinban meg valahol a neten is találtam egy kis origami cuccot, csak kinyomtattam, kivágtam, körberajzoltam a siós doboz belsején (mert az nagyjából strapabíró és alufólia van benne), azt is kivágtam, ragasztani kellene, de én a gyorsabb megoldást választottam: összetűztem a 2 részt. Közepébe beleszúrtam a router antennáját (ez esik a fókusz pontba) és szépen arra irányítottam. Ezt a módszert már több usb-s külső antennás eszközzel is próbáltam, elég jó :) De ha van jobb minőségű irányított antennád, az persze sokat segíthet. A beton cserép viszont sokat gyengít. Nekünk az van a tetőn, tapasztalat.

Szerencsére nem beton, hanem a szokásos kerámia cserép(10 évnél fiatalabbak). A házilag készített irányításod ötletes, lehet, hogy elgondolkozom rajta. Megnyugtat, hogy a 200 méteren volt ekkora jel, tehát a 80 méteren kicsit jobb lesz a helyzet. Kérdéses, hogy a téli hótakaró hogy befolyásol. Erről is van tapasztalatod?

Ugyanezzel a routerrel csináltuk. Ha jó helyen vannak az eszközök, akkor elvileg így is kellene látniuk egymást, 80m nem egy nagy távolság. Téli hótakaró nem szólt bele. Azt vettem észre, hogy télen a nagyon hideg, csendes estéken/éjszakákon sokkal jobb a jel, mint nappal.

Ha megvan a kapcsolat, akkor már egy irányított antennával erősítheted a jelet. Csináltam egyébként egy másik antennát is, na az brutál erős lett, most jutott eszembe.

Ugyanez a router... Sörösdoboz falát 2 oldalt egymással szembe bevágtam végig, majd felül és alul is és kivettem. De csak a falát, a felső és alsó kerek rész kell. Utána az alját pontosan középen kifúrtam. Először kis 1mm-es fúróval, utána egy hegyes ceruzával kitágítottam befelé. Figyelni kell rá, hogy végig középen maradjon a lyuk. Az antenna teteje ugye vékonyabb mint az alja. Beledugtam a tetejét, az alja meg tökéletesen beleszorult a lyukba, ki is tágult amennyire kellett. Pont akkora az antenna mint a sörös doboz, és pont a fókuszpontba esik. Nagyon precíz tükör lesz belőle. Könnyebb elkészíteni mint a sió dobozost és pontosabb/erősebb.

Mondjuk én energiaitalos dobozzal csináltam konkrétan, de ugyanakkora mint a sörös (0,5L). Középen, ahol a doboz nyitója rögzítve van felül, oda kell érintkezni az antenna tetejének és akkor tuti középen van ha alul jól csináltad. Ha stabilra akarod, akkor egy kis technokolt vagy palma ragasztót nyomhatsz oda. Megköt akkor stabil, de utólag könnyen szétszedhető.

szerk: ja, bocs TL-WR701-et olvastam először. De ahogy látom, ennek az antennája ugyanaz lesz.

Lehet, hogy borzolom a kedélyeket, de most már el kellene felejteni a kültéri rézkábeleket.
Üveg nem drága, a csatlakozó szerelésére kérj ajánlatot ezzel foglalkozó kisvállalkozótól. Ma már nem drága.

Aztán médiakonverter - 10 ezertől már kapható darabja. És az elkövetkezendő évtizedre RENDESEN megoldottad a feladatot, a villámot sem csalogatod be az épületbe.

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

egy másik fórumban már írtam :

Optikai kábel :
A fenti Keline kábel jó megoldás.
kb.: 150Ft+ÁFA/m

Gigabites média konverter(ez a típus csak gigabites eszközökkel működik) :
http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=575&cat=0&page=2
Én ezzel az eszközzel,- igaz nem Keline kábellel kb. olyan 800m hidaltam át, sikerrel minden probléma nélkül.
8.924Ft+ÁFA/db

Az utolsó lényeges dolog a szerelés.
Erre : Ampconnect Lightcrimp+ ST.
http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=1140&cat=0&page=1
2.345Ft+ÁFA/db

Ehhez a szerelőkészlet :
http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=1143&cat=0&page=1
Igaz, nem olcsó, de nem is kell megvenni, hanem lehet bérelni pár ezer Ft-ért.
A szerelés egy picit hülyén van leírva, de segítek benne, ha kell.

Én ezzel az összeállítással már több helyen, épületek között, >100m távolságot kötöttem össze.
Gyorsan, jól szerelhető.

Utólag :
Ez: http://www.wlan-ok.hu/product.php?productid=1498&cat=45&page=1 lemaradt.

Sziasztok!
Nem akarok Új topikot nyitni, csak kérdezni, és esetleg megoldást találni.
Van egy routerem, amin jön az internet (T-Fosline), ezt szerettem volna elvinni kábelen úgy kb 100m- re, falon kivül, kültéren kábel fogoval (müanyag) szerelve.
kb; 96m en meg is állt, azaz elértem a végcélhoz ahol szintén egy router a fogadó állomás.
Illetve lenne, ha müködne...
a kábel CAT6 2x4x0.6, plastik, és alupapir (1x es) szigeteléssel.
Két végén RJ45 egyenes kötésü (Link).
nem müxik! tul hosszú a kábel, vagy lehet más gond is.
Fogadot próbáltam más Routerral is, és közvetlen a PC-be is.

Ha tehetitek kérlek segítsetek. minden megoldás érdekel.

Köszönettel: Ákos

UI: ugyan erröl a routerröl (T-fos) már van egy másik leágazás (másik a kábel is) ami kb: 5-7m, az tökéletesen müködik!

Hát felmerülnek kérdések...
Az egyik, hogy menthető-e a kábel: ha nem kültéri, akkor a hideg-meleget nem fogja szeretni a pvc szigetelése, ha nem kültéri és nem raktad védőcsőbe, akkor idővel az UV is ki fogja végezni.
Persze ezektől még rövidtávon működhetne, ezek csak évek alatt teszik tönkre.
A "plastik" meg az "alupapír szigetelés", no ezeket nem is értem... wtf?

Izgalmasabb kérdés, hogy fali, vagy patch kábel. Patch kábellel valószínűleg nem fog menni a 100m, szóval fali kellene.
Szóval lehet gagyi a kábel, lehet sérült a kábel, lehet fos minőségű a dugó, lehet rosszul krimpelve, lehetnek felcserélve az érpárak, és ezek csak a kábel problémái. Ha gigabiten nem megy, meg lehet próbálni 100megára force-olni, hátha úgy mutat életjeleket, mert esetleg pont az extra 2 érpárat sikerült elrontani. Link amúgy van mindkét végén nézve?

Én próbáltam a legtöbb infot leirni amit tudok...
NEm gond, a rövidtáv, csak pár honaprol lenne szó egyelöre.
Nem tudom mi a külömbség -mármint fizikálisan- a Pach és a fali kábel között.
a szigetelés az sima plastik, aztán egy alu árnyékolás, és a 4x2 csavart érpár.
A bekötést, krlimpelést ellenöriztem, mindkét oldalon, sima egyenes kötést csináltam, tehát nem Cross- over !! -nincs érpár felcserélve az egyik oldalon-

a fos minöség elöfordulhat, én is ,erre gondolok de én úgy tudtam 100m-t kéne vinni neki.
HA elkezdem szakaszkban ellenörizni, hogy meddig jut el a "cucc" az lehet megoldás, vagy ha fos a kábel akkor ne is kinlódjak ilyesmivel?
az mit jelent, milyen beállitás stb amit irtál, hogy "meg lehet próbálni 100megára force-olni"

nincs életjel, azaz a router ugyan ugy müködik, mintha nem lenne bedugva a kábel. a "t-fosnál ellenörizni sem tudom".

Köszönettel: Ákos

Nem tudom mi a külömbség -mármint fizikálisan- a Pach és a fali kábel között.

A fali kábelben az erek tömör rézdrótból vannak (és emiatt szétbontva is nehezen hajlíthatóak), a patch kábelben meg sodrott réz minden egyes ér.

A bekötést, krlimpelést ellenöriztem

Öööö... műszerrel? Mert anélkül nehéz ellenőrizni, hogy valóban érintkezik-e rendesen. Amúgy sokszor az érpárakat is nehéz már beazonosítani krimpelés után, szóval a szemrevételezéses ellenőrzés azért korlátozott eredményt ad.

a szigetelés az sima plastik

Műanyag. Nálunk ennek ez a neve ;)
De amúgy egyszerű: ha fekete az egész kívül, akkor kültéri a kábel. Ha más színe van, akkor sanszos, hogy beltéri.

de én úgy tudtam 100m-t kéne vinni neki.

Persze, ha minden stimmel, szokta is...

HA elkezdem szakaszkban ellenörizni, hogy meddig jut el a "cucc" az lehet megoldás

Ezt hogyan gondoltad? A kábel elvágása nélkül ez nyilván nem működik, az elvágott kábelt meg utába dobhatod ki, mert toldozgatni baromira nem kéne, ha 100m-re szeretnéd elvinni.

Létezik olyan műszer, ami az egyik végére rádugva megmondja a kábelről, hogy van-e zárlat a kábelben valahol, illetve ha van valami készülék a másik végén, akkor azt is, hogy van-e szakadás valahol. Mondjuk egy jobbfajta switch is meg tudja ezt mondani már manapság.

az mit jelent, milyen beállitás stb amit irtál, hogy "meg lehet próbálni 100megára force-olni"

Hát azt mondod az egyik végére rákötött készüléknek, hogy ne akarjon gigabitet használni, csak 100megát. Ahhoz csak 2 érpárt fog használni, ha mázlid van, és pont a másik kettővel van valami baj, akkor meg is van oldva a probléma. Ha a készülék eleve csak 100megát tud, na akkor már most is csak a kábel felét akarná használni...

nincs életjel, azaz a router ugyan ugy müködik, mintha nem lenne bedugva a kábel. a "t-fosnál ellenörizni sem tudom".

Ki lehetne azért másik készülékkel is próbálni. Mondjuk egy laptop vagy egy PC is megteszi.

Köszönöm a kimeritö választ!

a kábel tömör rézdrot és van egy plusz ér egy külön futó rézdrót (gondolom ez a földelés miatt), amit én nem, használtam fel.
Lesz egy kölcsön müszerem, megpróbálom a képét belinkelni:

http://i.ebayimg.com/t/Kabel-Tester-fuer-RJ45-CAT5-RJ11-RJ12-ISDN-LAN-D…
Igaz nem tudom hogy müködik, de majd kitalálom :D
Megpróbálok még egy routert betenni az indulo állomásra, olyat ami mutatja hogy van e kimenöjel.
a kábel elvágást, szakaszolást végsö megoldásnak goondoltam, mert legalább azt megtudom meddig jo.
Aztán új kábel stb.... de akkor már fekete, szigetelt, árnyékolt...
A krmpem mami most rajta van fémházas, tehát valszeg földelhetö, de amim van még pluszban az már csak sima müanyag.

szeretnék többet tudni a 100Mbit es beállitásrol. Azt a fogado, vagy a küldöben kell beállitani, és a beállitásrol is egy kicsit, ha lehet ilyet kérni.

Sok köszönettel; Ákos

a hét második felében tudok ujra ezzel foglalkozni addig sajna muszáj dolgoznom ..is :D

Szia!

MEgjött a kábel ellenörzö, kipróbáltam a kábelt rákötöttem, tökéletesen müködik, tehát lineáris kötést mutat, amit ténylegesen kötöttem is, szépem megy a led egymás után, mindkét ellenörzö állomáson.
Ha az adó oldalon ráteszem a müszert, és a vevö oldalon a routerem van (MSI) akkor ugyan úgy szépen egymás után felvillan mind a 8 led.
Ha a laptopba van bedugva ugyan így,a router helyett akkor a 2, 5, 6 -os ledek villannak fel.
Ha visszafelé próbálom, a vevö állomás felöl az ado Router felé, tehát a t-foslájnos router felé, akkor a 3 -as led nem villan fel, a többi szépen sorban felvillan.

Kipróbáltam a földelést is. Mint irtam van a kábelben egy plusz ér egy réz szál, ami az alufolia felett húzódik végig, én a test-huzalra gondolok, és ezt irták is lejjebb. ezt a Krimp fém részére rögzitettem, a routerem rj45 ös foglalata is fém szélü, tehát elvileg a földelés megoldodott...

...De a net még nem megy igy sem. Tehát összegezve:
Minden jó, minden fasza, csak valahogy mégis halott... :XD

HA van valakinek ötlete Szívesen fogadom, szívesen kipróbálom!

Kösztönette elöre is; Ákos

1000MBit-es sebességhez mindegyik érre szükség van. Valószínűleg azért tanácsolták, hogy próbáld lassabb sebességen tesztelni.
Egy multiméteres szakadásvizsgálattal is kicsipogtathatod, hogy mindegyik ér eljut-e a kábel egyik csatijától a másikig. Már persze ha még nem fixáltad le a kábelt, és mindkét végét tudod vizsgálni egyszerre.

Én arra szavaznék, hogy ha érintkezik is minden ér, lehet hogy nem a megfelelő sorrendben vannak. Esetleg azt is leírhatnád plusz infóként.

Bocs, nem tudtam, hogy ide csak ő írhat. Azon kívül a "lineáris kötést mutat"-ból nem tudtam egyértelműen következtetni arra, hogy straight-through-t, crossover-t, vagy rollover-t krimpelt-e. Elnézést, hogy rákérdeztem. Kicsit még gyakorolnom kell a szövegértést, de igyekezni fogok.

Kösziszépen. Akkor most már csak azt nem értem, hogy ha XY feltesz egy kérdést a nagyérdeműnek, amire jelen esetben válaszol YX, az az YX miért írja azt a topic alapján személyesen ismeretlennek tűnő XY-nak, hogy:
"Kábel lehet a húnyó, kiderül ez hamarosan. Fluke már rég megmondta volna, csak nehezebb előkotorni mikor tényleg kellene."
?
A kérdezőnek két nickje van, vagy mi van? Saját magával beszélget?

Mert ha én ismeretlenül azt akarnám tanácsolni az XY kérdezőnek, hogy szerezz egy Fluke-t, akkor azt mondanám. Mert lehet hogy nem kíváncsi arra, hogy nekem könnyü-e vagy nehéz-e előkotornom egy ilyen eszközt. Vagy esetleg azt, hogy várj, előveszem, és átszaladok. De hogy pont a fentit... Akkor sem értem. De legalább most már tudom, hogy olyan tesztelő is van már, amire elég csak egy névvel hivatkozni. Köszi még egyszer. Tényleg jó ez a dzsungel.

"Ha az adó oldalon ráteszem a müszert, és a vevö oldalon a routerem van (MSI) akkor ugyan úgy szépen egymás után felvillan mind a 8 led."
Oooo, en ugy tudom, hogy ez kinyirja a router portjat...
Ezket a kabeltesztereket AKTIV halozatban nem szabad hasznalni. Ha a passziv lezaro veget teszed olyan kabelre, aminek a masik egen valami aktiv eszkoz van, akkor ki tudja nyirni a teszter lezaro veget.
Ha a teszter aktiv reszet (amiben az elem van) dugod olyan kabelre, aminek a vegen a teszter lezaro passziv vegetol eltero eszkoz, pl. egy router van, haaat, akkor annak sanszosan nem fog hasznalni, hogy megkuldi x volttal....

"Kipróbáltam a földelést is. Mint irtam van a kábelben egy plusz ér egy réz szál, ami az alufolia felett húzódik végig, én a test-huzalra gondolok, és ezt irták is lejjebb. ezt a Krimp fém részére rögzitettem, a routerem rj45 ös foglalata is fém szélü, tehát elvileg a földelés megoldodott..."

Amennyibena routered tapja nem csak ketto kabelbol all, hanem harombol, akkor LEHET hogy megoldott, egyebkent meg tobbet art, mint hasznal a bekotott foldeles....
Nincs az a router sehogyansem foldelve, 99%. :)

"...De a net még nem megy igy sem. Tehát összegezve:
Minden jó, minden fasza, csak valahogy mégis halott... :XD"

Oszinten szolva nem csodalkozom.

"HA van valakinek ötlete Szívesen fogadom, szívesen kipróbálom!"

Kb. 452435235235243 lehetoseg van a hibara.
Szerintem hivj szakembert.

Akárhányszor ezt az antenna dolgot olvasom vagy hallom, mindig ez a cikk jut eszembe róla: http://www.siemon.com/us/standards/Screened_and_Shielded_Guide_7_Antenna_Myth.asp Különösen a 8. ábra.
Nem értek a témához, ezért kérdezem, hogy hol a hiba? Mert a linkelt anyag alapján a földeletlen FTP kábel kevésbé érzékeny a környezeti zajokra, illetve a párhuzamosan futó kábelekből való áthallásra, mint az UTP.

Tudom, eső után köpönyeg, de talán legközelebb, mielőtt ilyen munkába fogsz, a kábelt érdemes kipróbálni úgy, hogy nem fekteted le - tekercsben, bound -ban hagyod és mérsz (ha a hossz miatt aggódsz jó szolgálatot tehet egy tekercs "cukorspárga", amivel méterre pontosan kimérheted a távolságot a nyomvonalon).
Ad abszurd, a mostani helyzetben, lehet a kábel hosszával is gond - állóhullám alakulhat ki - lehet érdemes kicsit játszani. Ha jól értettem, árnyékolt kábel húztál ki, így az alufóliás varázslat nem működik - viszont a földelése ennek az árnyékolásnak az játszhat - csak az egyik oldalon szabad földelni. Tudom, ez már végképp buta hiba, nem lehet hogy a használt router "lyuk" hibás, próbáltad átdugni?

* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.

Vedd le a sebességet 10Mbps -re full v. half dp-re
Régi kábel--> hosszú is --->, blabla ....

Mindekitöl szeretnék elnézést kérni! !!

Nem akartam káoszt okozni, nem szeretném ha miattam valami veszekedés bontakozna itt ki.

VAn -még mindig- Egy problémám amit szeretnék megoldani, és ezügyben kerstem meg az itt jelen lévő szakembereket, akik Jobban értenek hozzá mint én lajikus.!

Amit edidg tudunk:
VAn kb:96m es 2x4x0,6 os, árnyékolt, földeléssel ellátott kábelünk, amiben merev rézvezeték húzódik, és falon kívül vezettem el. (t-foslájnos adó, és egy MSI vevö Router)
A beköteést ellenöriztem, tökéletesen müködik (teszt eszköz segítségével). Sima egyszerű LIneáris kötést alkalmaztam, azaz mind a két végén ugyan abban a sorrendben van elhelyezve az egyes kábelek.
Mivel nem értek annyira ezekhez, a Tesztelöt meg akkor láttam elöször, valszeg a routeremet tönkre is tettem vele, habár ezt még nem ellenöriztem le. A LApin Winfos 7 van. a Linksis Router Linuxos, a Másik Az MSI- t fogalmam sincs.
Nagyából ennyi a történet, azaz még egy fontos info:
NEM MŰKÖDIK A NET!

Még egyszer elnézést kérek, a Káoszért, és kérem a még maradék jólelkű, és jóindulatú szakembereket, hogy most innen próbáljuk meg megoldani, illetve a segítségetekkel megoldanom, a kialakult helyzetet.

Köszönettel: Molnár Ákos

akko irom a sorrendet:

sárga-fehér, Zöld-fehér, Sárga, Zöld, Kék, Piros, Barna-fehér, Barna. -ez balrol jobbra az alsó felén, tehát ahol nincs a krip része, (a beakasztós része).
Próbálok képet linkelni.. mert azt is készítettem :D de ez már multé... kitöröltem... :'(
Viszont magárol a kábelröl van egy linkem:
EZ A KÁBEL KÉPE

http://media.it-tronics.de/Artikelbilder/700px/IT-005534_Picture01.jpg

Ez nem számítógépes hálózathoz való kábel, hanem telefonhoz. Egy Ethernet kábellel szemben kicsit mások az elvárások átvitt frekvenciatartomány, áthallás, csavarások száma, stb. paraméterekben. Talán, ismétlem, talán 10Mbit/s sebességgel menne, de az sem biztos, és az is hatalmas gányolás.

Szedd le ezt a kábelt, és vegyél helyette legalább CAT5E-t. Ha nem csőbe vagy kábelcsatornába teszed, akkor legyen UV álló a köpenye. Ha nagy távon viszed levegőben, magában, akkor keress önhordó / acél feszítőszálas kábelt.
Figyelj oda, hogy tiszta réz vezetőset vegyél. Tudom, hogy drágább, mint a CCA, de hidd el, megéri.

Sőt, ha sokat megy a szabadban, épületek között, érdemes lehet elgondolkodni optikán. Ethernethez jó multimódusú kábelt egész olcsón lehet kapni, médikonverterekkel, esetleg SFP 1000Base-SX modulokkal 30e Ft körül ki lehet hozni, és akkor nagyságrendekkel kevesebbet kell villámvédelem, földkör, zavarás miatt aggódni.

Szerintem.

Nem ismerem ezt a kábelt...
Nem telefonhoz való???

A színsorrend sem biztosan jó.
Igy nem látszik a csavarások sűrűsége, de talán valami lassabb (10Mb) kapcsolatot össze tudsz hozni.
pl
zöld-fehér, zöld, citrom-fehér, kék, "kék-piros", citrom, fehér-piros, piros (fehérrel csavart)

Nem vagyok szakember, biztosan vannak akik jobban értenek hozzá, Ők majd javítanak, vagy helyeselnek!
:)

nem jo.
se a kabel, se abekotesi sorrend.
ez igy nem fog mukodni.
ha tenyle gilyne kabeled van, akkor ki kell cserelni, ez az elso lepes!
vagyel CAT5E kabelt, FALI KABELT, _NE_ patch kablet. es ahogy irtak vagy gegecsoben vezed el.
vegyel melle FALI KAELRE VALO RJ45 csatlakozot!
lehet ilyet kapni, s a normal, patch kabelre valo csatlakozo nem fog ramenni, mert a fali kabelben vastagabbak az erparok!
VAGY: veszel egy-egy aljazot a kabel ket vegere (ez a szebb megoldas!!!), es egy-egy gyarilag szerelt patch kabellel bedugod mindket oldalon az eszkozodet az aljzatba!

tehat: cat5e kabel; cat53 fali aljzat ( pl: https://www.bestmarkt.hu/utp-fali-aljzat-cat5e-1-es-p262389 ) (ehhez fog kelleni kabel betuzo szerszam is! http://www.rainbow.hu/Betuzo-benyomo-szerszam ); es kat5e patch kabel http://i01.i.aliimg.com/img/pb/941/508/422/422508941_239.jpg )

fali aljzat bekotese:
https://www.youtube.com/watch?v=RyYBEed0nEM
https://www.youtube.com/watch?v=sHy8mtW9eak

rj45 csatlakozo szerelese:
https://www.youtube.com/watch?v=98-B3JoGr_k

igy latatlanban tobbet nem tudok segiteni!

Köszönöm mindenkinek a hozzáászólását, és köszönöm, hogy foglalkoztok velem!!!

Megfogadom a tanácsot, keresek olyan kábelt, ami biztosan jó hozzá, és lecserélem az egészet.

Köszönöm még egyszer! Maradok Tisztelettel: Molnár Ákos

UI: ezt is internet kábelként vettem, ez volt irva:
"Immer 2 Adern zusammen gewickelt -> Twisted pair
Farbige Kennzeichnung jeder Ader
PVC-Mantel: grau
Schirmung mit Al-Folie
Innenleiter: 0,6mm / Volldraht / CCA"

söt a reklámban még CAT6 is benne volt de most azt nem találom... Jól Átbasztak.. ennyit a lajikusokról!!!

Köszönöm még egyszer, és még soxor! a hétvégén sztem cserélem, megírom a fejleményeket!

-Ákos-

Sziasztok!

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget!

Most végeztem, bekötöttem. Minden ok. Igaz a net "speed net el tesztelve" 1,85Mbit letöltés, és Kb 1 Mbit feltöltés... Ez igen kevés, de legalább megy :D :D Ja a Tfos sem ad többet 16Mbitnél, -MAX- tehát ez lehet nem is olyan rossz.
nagyon jo volt, hogy volt kábel ellenörzöm, kétszer kellett újra krippelnem.
szóval minden jó ha a vége jó :D :D :D XD

még egyszer Mindenkinek köszönöm a segítséget!!!

MAradok baráti Tisztelettel: Molnár Ákos

Az OK, hogy a kábel két végén ugyanaz a színsorrend, de nagyon nem mindegy, hogy mi. A TP-re végződő nevű kábelekben ugyanis nem erek, hanem érpárak vannak. Ha egy pár két felét nem jó helyre kötöd, akkor hiába van galvanikus kapcsolat a két vég között, és hiába mutatja az olcsó tesztered, hogy minden rendben, kapcsolat ekkora távolság esetén nem lesz.
Ezért kérték már többen is, hogy írd le, milyen sorrendben vannak most a csatlakozóban az erek.

Egyébként kettő szabványos bekötés van:
1.) narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna
2.) zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, kék, kék-fehér, narancs, barna-fehér, barna

Elvileg mivel két routerről van szó, az egyik végre az 1-es, a másikra a 2-es sorrendet illene kötni, de manapság az auto-mdi/mdix korban ez pont lényegtelen, lehet a két vég egyforma.