- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 4994 megtekintés
Hozzászólások
Intel Atom processzor + Lava International.
Ez valami vicc? :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pár év múlva kiderül, hogy vicc-e vagy sem. Lehet, hogy még akkor is telefont fognak gyártani, amikor a Nokia már traktort.
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Nokia max traktorgumikat... iparagi pletykak szerint az atomos nokia prototipus fel orat birta akksirol.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Intel féle gőzhengert és kitartást ismerve elég sok esély van rá, hogy végül ledarálnak mindenkit.
Nekem az jut eszembe, hogy amikor anno az AMD kijött az Opteronnal és a netburst-os Xeonokat évekig porrá alázta és akkor is az Intelt vették sokan "mertazintel" és képtelen volt az AMD komoly fordulatot hozni szerver szinten. Ekkor vezették be a tick-tock modelljüket, amivel pedig látjuk hova jutottak. Ugyanilyen kitartóan fogják tolni az Atom (vagy annak megfelelő) vonalat és a hatalmas gyártástechnológiai előnyükkel pedig a fogyasztást is megfelelő szintre fogják hozni.
AMD-s HP gép pedig itt hup alatt is bizonyított: http://hup.hu/old/images/hup/HUP/UJHUP/1-20.JPG
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Az Intel féle gőzhengert"
A távközlési vállalatok mellett az Intel csak egy porszem, és a WiMAX miatt az Intel közutálatnak örvend ebben az iparágban :-) Az Intel az ellenségkép.
Szóval ha a processzoraik nem is égetik át a burkolatot, akkor is komoly politika vár rájuk ebben a kegyetlen világban és még szövetségest is kell hozzá találni.
A világ hátsó fertájában a Lava (höhö) International F*szom Limited nem az, de ez a terep jó tesztelni, meg villogni a nagyközönség előtt, hogy há' 1 óráig is bírja, hogy nem gyullad ki a szeró, legközelebb kettőig fogja, becsszó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Cisco eleg nagy tavkozlesi vallalat? $100 mrd a piaci kapitalizacioja. Az AT&T-nek 180 milliard.
Ezekhez kepest az Intel 130 milliardja valoban 'porszem'.
----------------------
while (!sleep) sheep++;
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Persze, de az Intel egymaga van, a távközlési vállalatokból a legfontosabb piacokon meg rengeteg van.
Az Intel egy kövér porszem a homokbuckán.
És ami még fontosabb ebben az iparágban (mobiltelefonok eljuttatása szolgáltatással a végfelhasználóhoz) a távközlési vállalatoknak van csak szavuk, súlyuk stb.
Az Intelnek nyilván a Samsung-al, HTC-vel stb. kell egyeztetni, a készülékgyártókkal, de végső soron az összes játékos mögött karbatett kézzel, szivarral a szájban, kalappal a fejen a távközlésisek állnak.
A kérdés az, hogy okozott-e poszttraumatikus stresszt a távközlésiseknek az, hogy az Intel egy őket leváltó infrastruktúrával akarta beborítani a városokat.
Márpedig ez egy stresszes dolog, a vezetékes szolgáltatók is máról holnapra mentek össze nagyon kicsire (nem a hidegtől) mikor jöttek a vezetéknélküli játékosok.
Aztán lehet, hogy az egésznek köze nincs semmihez és a távközlésiseknek tökmindegy, hogy milyen processzor van a készülékekbe, még akkor is ha az Inteléi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
95e? Az... ;)
TV, Smart Phone... A konkurenciától messze lemaradásban vannak.
Majd csak bebukják ezt a piacot is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
több értelme lenne inkább az ARM gyártásnak. Az Intel gyártástechnológiai előnyével vezető ARM gyártó lehetne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
wishful thinking in action
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szövegértelmezési problémáid vannak, nem megy neked az értő olvasás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Persze, persze. Nagy üzletember vagy te, meg kiváló piacelemző és stratéga... :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem kell beismerned, hogy nem tudsz olvasni :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagy szaki vagy te, prygme. Kár, hogy legutóbb még a kínai MIPS processzort jósoltad nagy úttörőnek.
Most, hogy a Google és az Intel hónapok óta az Android x86 támogatásán dolgozik, hihetetlen logikus lépés lenne az Intelnek ARM processzorokat gyártani. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az OK, hogy nem tudsz olvasni, de hogy még a :) jelet sem ismered...
az Intel a Samsunggal is együttműködik a Tizen projekt kapcsán. Most mégsem a Samsung dob piacra Atomos mobilt, hanem a "világhírű" indiai gyártó, a Lava International.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha bejön akkor majd kiderül, hogy a Samu leányvállalata.
Ha nem jön be, akkor nem a Samu neve koszolódik.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - -> Kérjük a humoros aláírást itt elhelyezni. <- - -
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
annyira nem finnyás a Samu. Az Omnia sorozatot is tolják már egy ideje:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, és ez aztán megmagyarázza, hogy miért kellene az Intelnek lábon lőni magát és elkezdeni ARM processzorokat gyártani. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
valóban az Atom kárára terjeszkedik az ARM, de ettől nem lőné lábon magát az Intel ha újra ARM gyártó lenne. Azt is belátta az Intel, hogy az Itanium nem tudja betölteni azt a szerepet amit eredetileg szánt neki, mert az AMD időközben előállt a 64bites PC processzorával. Helyesebb lett volna továbbra is csakazértis tolni az Itanium szekerét?
az Intel x86_64 processzorok maguk is részt vettek az Itanium elásásában, de a konkurens AMD vitorlájából is kifogták a szelet.
más piaci szegmensben most hasonló helyzet állt elő.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Huh.
1. Nem az Atom kárára terjeszkedik az ARM.
Akkor terjeszkedne az Atom kárára, ha az okos telefonokban eddig Atom processzorok ketyegtek volna jórészt, amelyektől az ARM folyamatosan piacot szerezne, de ez abszolút nincs így. Sose volt az Atom komoly szereplő ezen a piacon, mindig is az ARM volt a domináns.
Mondhatni, pont az ellentétje lehet esetleg majd igaz, hogy inkább az Atom fog terjeszkedni az ARM kárára, ha beindul az Atom-alapú mobil piac...
2. Az ARM gyártásba beszállva a saját konkurenciáját erősítené (és saját magát gyengítené) azzal, hogy a saját x86 vonala helyett egy általa nem birtokolt platformon válna csupán beszállítóvá.
Az Intel akkor fogja az ARM szekerét tolni így, ha előtte felvásárolja az ARM Holdingot... :)
3. Az Itanium nem az AMD64 miatt nem tudta betölteni a szerepét.
Már a bejelentése pillanatában lassú haldoklásra volt ítélve a rossz névválasztásával (lásd. Itanic gúnynév a kezdetektől), a rossz marketingjével, a túl bonyolult - over engineered - architektúrájával (amit sose sikerült rendesen kihasználni és hozzá jól optimalizáló fordítot készíteni), és a saját, de olcsó és dinamikusabban fejlődő mainstream alternatívájával, amely eközben piacot nyert a MIPS és PowerPC szerverektől is.
Pont az Itanium hibáiból tanulva nem fog mégegyszer saját magának konkurenciát csinálni az ARM-ba való beszállítással.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. Nem _csak_ az Atom processzorok kárára terjeszkedik az ARM, hanem az Atomra épülő netbookok kárára növekszik az ARM tablet piac.
számtalan témabeli cikk közül itt egy,
összeomlott az európai netbook piac
2. Az x86 processzorok piacát sem birtokolja egyedül az Intel, osztoznia kell az AMDvel, és elvben a Via is rendelkezik x86 gyartasi licenccel, bár mostanaban x86ban nem sok mindent láthattunk tőlük.
még a DECtől Intelhez került Arm licenc lehetővé tenné számára arm utasításkészletre épülő, teljesen saját tervezésű chip gyártását is.
3. Remélem csak viccnek szántad azt a kijelentést, hogy az Itanium nevének bármilyen jelentősebb szerepe lett volna az Itanium bukásában.
imho a Power/PPC volt az Itanium hype fő nyertese. A konkurens risc gyártók egymás után dobták be a törölközőt, de az Itanium mégsem lett sikeres. A hagyományos drága unix/risc szerverek ugyan visszaszorulnak, de ma már az összes konzolban IBM tervezésű vmilyen power alapú cpu van.
ha nem lesz sikeres az Intel a mobil Atom processzoraival, amire reális esély van, akkor is folytatódni fog az ARM alapú desktop2.0 rendszerek nyomulása egyelőre főleg az Inteles netbookok, később akár már a notebookok kárára is. A win8tól már a Microsoft is beszáll az ARM tablet üzletbe. Mégha nem is lesz sikeres a win8, ez a lépés semmiképp sem fogja segıteni az Intelt és az Atomokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. Alma-körte, de természetesen van összefüggés (mindkettő gyümölcs :). Olyan ez, mintha megfordítva én azzal érvelnék, hogy az Intel Core processzorok terjeszkednek az Ultrabook piacon... ennek így semmi értelme. A Netbook-lufiról lehetett tudni előre, hogy előbb-utóbb kipukkan és jön helyette valami más. A tablet most az aktuális trend, de a népszerűségének vajmi kevés köze van az ARM processzorokhoz.
Az érvelésed akkor lenne helyes, ha az ARM processzorok a netbook piacon terjesztkedve nyomnák le az Atom processzorokat, de erről szó nincs. Egyszerűen haldoklik ez a szegmens és CPU-függetlenül szorul vissza a teljes netbook kínálat a tabletek javára...
2. Az Intel próbálkozott ARM fejlesztéssel és gyártással. Nem érte meg, nem volt nyereséges, eladta. Belátták, hogy nem érdemes ilyen módon fregmentálniuk a portfoliójukat, inkább az x86 vonal mentén kell az igényekre szabottan kialakítani termékeiket. Ez jobb stratégia, mint újra megpróbálkozni az ARM beszállítással, ahol továbbra is kiszolgáltatott helyzetben lennének az olcsó gyártókkal szemben.
3. Az aktuális konzolokban most épp valamilyen PPC van. A következő valamelyik generációkban meg lehet, hogy ARM lesz... Majd azt is ideologizáld meg. :)
A netbook piac egyre inkább haldoklik, nem jönnek ARM processzoros netbookok, inkább a billentyűzettel kiegészíhető tabletek lesznek egyre népszerűbbek. A win8-at már előre temeted (wishful thinking again? ;), pedig pont annak népszerűsége lendíthetne még nagyobbat az ARM-on, akár az eddig ARM által elérhetetlen piacokon is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Борис, Борис, ты не прав!:)
1. úgy véled, hogy a tablet is "lufi" és hasonlóan ki fog pukkadni mint a netbook?
az Intelnek teljesen mind1 miért _nem_ veszik az Atom processzorait. a vásárlók szemszögéből a kérdés úgy merül fel, ha "kistáskában elférő számítógépet" akarnak venni,
vagy vesznek egy netbookot
vagy vesznek helyette egy tabletet.
márpedig egyre inkább tabletre esik a választás, és ezzel annak ellenére ARM mellett teszik a garast, hogy a többségüknek fogalma lenne arról milyen CPU van a kütyüjükben. itt nem elemzők vagy vállalati hivatalos brainstormingolók határozzák meg a piaci kategóriákat, hanem a vásárlók a pénztárcájukkal. nekik pedig a "kistáskában elférő számítógép" az a kategória, amibe mind a netbook, mind a tablet beletartozik.
2. az Inteles ARM processzorok a maguk idejében a szinte minden PocketPC PDAban jelen voltak. a Palm tolta a DragonBallt, majd a Garnettől ők is ARMra váltottak. náluk volt TI OMAP is de Intel Xscale is. az ARM termékvonaluk feladásával a handheld eszközök piacát is feladták. akkoriban még nem lehetett előre látni, hogy az évtized végére ekkora siker lesz a megújult smatphone2.0 piac, és ennek hatásaként felemelkedő tablet piac beleharap a PCvilágba is. a Microsoft bénázása miatt a 2000es évek nagy részében zsákutcának tűnt a tablet, ráadásul úgy látszódott örökre megmarad PC platformon.
3. "Az aktuális konzolokban most épp valamilyen PPC van. A következő valamelyik generációkban meg lehet, hogy ARM lesz... Majd azt is ideologizáld meg".
ha így látod, és ennek valóban van esélye, akkor inkább neked kellene megideologizálnod, hogy
ha a nagy számításigényű konzoloknak megfelelő lesz az ARM, akkor vajon miért is nem tudja netbook, majd notebook piacon is megszorongatni az Intel x86 processzorait?
miért nem Atom volt az első blikked, ha szerinted annyira versenyképes? konzolon még a magas fogyasztás sem lenne probléma.
egyébként imho jó esélye van annak, hogy marad a Power/PPC, csak kicsit optimalizálják, növelik az órajelet, ill több magot kapnak. az első ismert specifikációjú 8ik generációs konzol, a Nintendoo Wii U marad az IBM Power architektúra mellett.
már utaltam rá párszor, hogy a whisful thinkingeléssel téves és irreleváns szitokszavakat találtál. a Microsoftot sohasem kedveltem, a Win8ról is megírtam már a véleményem. az Intellel semmi bajom nincs, nem vagyok sem pro sem kontra Intel fanboy. a Linuxnak egyébként már régi jó támogatója az Intel, ennyiből még szimpatikus is lehetne. a mobil Atomot a már felsorolt érvek miatt nem tartom szerencsésnek. személy szerint számomra édesmind1, hogy milyen proc arch lesz a domináns az Android platformon. assemblyvel már évek óta hobbiból sem foglalkozom.
ezen a videon a BBC Click riportere ironizál a mobil Atomon:)
egyébként így is licencelnie kell külsős cégtől GPUt az Intelnek, mivel a saját fejlesztésük versenyképtelen. az Atom melletti PowerVR az Imagination Technologiesé. szóval most sem 100% intel tulajdon az ami a chipen belül található.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Uncsi a sok hülyeség már, úgyhogy csak az utolsó mondatban lévő baromságodra:
Az iPhone-ban milyen GPU van?
És a Samsung Galaxy S2-ben?
Segítek: ugyanúgy licencelt PowerVR SGX54x...
A vacak Atom proci ARM-verő teszteredményeinek megideologizálására várok még tőled valami frappánsat.
Néhány lehetőség, amely megfelelhet a világképednek:
- Lefizette az Intel az Anandtechet a jó cikkért
- Direkt a benchmarkok kijátszására van optimalizálva az Atom
- Valójában ARM mag van az Atom-ban, csak azért ilyen fasza
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szokás szerint miután kifogytál az érvekből, jön a szokásos arrogáns személyeskedés.
ezzel együtt újra nem tudod/akarod érteni amit írtam. soha nem állítottam, hogy a jelenlegi ARM gyártók nem licencelnek, sőt azt sem, hogy ez valami inferior tevékenység volna. te próbáltad értékként és előnyként láttatni azt, ha csak Intel által birtokolt elemek kerülnek a chipjeibe. a PowerVR GPUval arra hívtam fel a figyelmed, hogy jelenleg sem 100%ban Intel által birtokolt a Medfield minden eleme.
a PC korszak hőskora pedig már régen elmúlt. ma már csak egy szűk réteg olvassa az Anandtechet, és még kevesebben döntenek a mobilvásárlás előtt Anandtech vagy hasonló portálok teszteredményei alapján.
de, hogy ne legyen hiányérzeted tessék egy megjegyzés a cikkel kapcsolatban, :)
közel egy éve piacon levő okostelefonokat és bennük levő ARM chipeket hasonlít össze egy mostanában megjelenő Intel Atomos mobil prototípusával.
az újabb heteroglén magos ARM SoCok még lejjebb szorítják a fogyasztást, gyakran használt de kis erőforrásigényű alkalmazásoknál.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"szokás szerint miután kifogytál az érvekből, jön a szokásos arrogáns személyeskedés"
Ha annyi vízcseppem lenne mint ahányszor ezt hallottam a HUP-on én lennék az Atlanti-óceán.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szomorú dolgok ezek...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyébként +1 a heterogén magok jó dolgok, főleg a standby-nak.
A vásárlók meg tényleg nem tudják, hogy mit vesznek (telefont, mi mást), ezek a Qualcomm-ról is azt hiszik, hogy kínai kajálda a sarkon.
Nyilván a harcot ezek fogják eldönteni fontossági sorrendben:
- Partnerség: Samsung-al, Sony-val, HTC-vel stb.
- Technológia és költségek: ár + teljesítmény + kapacitás
- Távközlési cégek, release channel-ek / terjesztők
És csak ezután következnek a vásárlók, akik ugye nem tudják, hogy mit vesznek.
Az ARM meg kicsit előrébb van partnerség terén, meg lehet, hogy a távközlésisek még mindig fújnak az Intel-re, mert a WiMAX-al ki akarta fogni a szelet a vitorláikból.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezért aztán az Intelnek ARM processzort kellene gyártania!
ROTFLMAO
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 Azaz igen, hülyeség amit írt.
Az AnandTech cikke alapján az Intel meglépte a technológiai szintet az X86-al.
Ezután hogy a technológia pipa ha ARM-ot is gyártana akkor is ugyanazok a nem technológiai kihívások állnának előtte, mint jelenleg.
Csak ugye abszurd, meg hülyeség hogy miért gyártana ARM-ot, amikor van neki saját terméke erre. A Toyota sem kezd el Suzuki-t gyártani ha egy kis fogyasztású autót akar piacra dobni, hanem inkább kifejleszt egyet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1. Jók ezek a heterogén magok.
Hunger meg még mindig a hup rossz szelleme, az ügyeletes wintel troll fogadatlan prókátorként helyesli az Intel és a Microsoft minden döntését. Rajongása ciki ezekre a cégekre nézve. :D
(A wintel összetartás is már a múlté.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a te prygme seggnyalásod a ciki, öregem ;)
ezek szerint két elmebeteg is van a hupon, aki szerint az Intelnek ARM processzorokat kellene gyártani... durva. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem gyartott az Intel ARM-ot anno? XScale (elotte meg volt StrongARM?) vagy mi. Bar - gondolom - azert se hallani rola (lealltak vele?), mert konkurencia lett volna hazon belul is?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De, ahogy írtam 2006-ban eladták az XScale PXA-t a Marvellnek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem van xscale-es kutyum. ARM procis, es az Intel gyartotta. Csak ujra kellene inditani a gyartast.
--
In truly successful relationships...
no one wears the pants.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már eladta.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem is van. Jó régi már, tekintve, hogy 2006-ban vette meg a Marvell az Intel XScale PXA üzletágat. Az Intel pedig nem véletlenül adta el neki...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az ARM licencét azért megtartotta az Intel,
http://www.reghardware.com/2006/06/27/intel_sells_xscale/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek ott az Intelnél nem egy-két évben gondolkoznak előre. Bizonyára nem véletlenül adták el anno a StrongARM-ot.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a Qualcomm szinte csak hónapokkal azután, hogy az AMD eladta neki az Imageont, Adreno néven hatalmas üzletet csinált vele. Nagy baklövés volt ez az eladás az AMDtől. Egy olyan nagy multi mint az Intel is hoz néha rossz döntéseket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez nézőpont kérdése.
Technikailag milyen jó lenne nekünk, ha az Intel Cortex-A15-öket gyártana a gyártás technológiájával.
Csak ők ez nem így gondolják. És ha mobiltelefonba vagy tabletbe még mindig egy vicc az Atom, de pl. fedélzeti computerbe már jó, mivel nem korlátozza az energia felhasználása.
Másrészt meg ki akarja aprópénzért a saját konkurenciáját erősíteni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az is nézőpont kérdése, hogy kit tekint konkurenciának az Intel. Az ARM Holdings maga nem gyárt chipeket. Fair és egyenlő feltételek mellett licenceli cpu es gpuit mindegyik partnerének.
a Qualcomm, TI, Samsung és a többiek sikeresek az ARM chipjeikkel, aprópénznél többet keresnek, persze részben pont az Intel Atomok kárára. Jelenleg az ARM tabletek terjednek az Intel netbookok kárára, és nem az Intel mobilok az ARM mobilok kárára. Imho találó mondás, hogy ha valamit nem tudsz legyőzni, akkor állj az élére.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Intelnek egy célja van: az Atom processzor fejlesztésébe fektetett tőke megtérülése (nyereséggel együtt). Mivel az látszik, hogy a netbook-ok forgalma kezd lefelé menni, az okostelefonok meg igencsak felfelé ívelnek, szerintem ésszerű döntés volt ebbe a szegmensbe beszállni.
A másik, hogy ARM-os fejlesztéshez külön sw/hw kell (valaki épp itt valahol emlegette, hogy lasssú az ARM-emulátor), miközben az Atom procihoz meg nem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
eleve komoly hátránnyal indulnak, az Android alkalmazások 25%a natív ARM app, azok kapásból nem fognak működni Atomon, így pedig csak a budget kategóriában van esélye az Atom mobiloknak. ezért a cikkbeli Lava mobil irreális árcetlivel rendelkezik. sokkal komolyabb érv ez az Atom ellen, mint az ARMos fejlesztésnél kihagyható ARM hw emuláció. az csak a fejlesztőket érinti, még a natív android app inkompatibilitás többszázmillió Android usert érint hátrányosan.
olyan vakmerő fejlesztő egyébként sem lesz, aki kizárólag Atomra akar fejleszteni natív alkalmazást:) persze a fejlesztés során érdemes Android/x86ra fejleszteni, pláne Dalvik appnál. a realitás azonban az, hogy a végső változatot a vásárlók többsége ARM mobilon fogja használni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az Android alkalmazások 25%a natív ARM app, azok kapásból nem fognak működni Atomon
de fognak, mert van binary translation.
a natív android app inkompatibilitás többszázmillió Android usert érint hátrányosan
már akik a többszázmillió userből használják a 25% natív appok valamelyikét egyáltalán, és ha mégis használják, akkor sem megfelelő a binary translation hozzá.
a realitás azonban az, hogy a végső változatot a vásárlók többsége ARM mobilon fogja használni
Egyelőre. Aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő.
Amelyik Android fejlesztőnek fontos lesz a minél nagyobb felhasználóbázis elérése az támogatni fogja az Atomot is idővel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amelyik Android fejlesztőnek fontos lesz a minél nagyobb felhasználóbázis elérése az támogatni fogja az Atomot is idővel.
Erre is van egy piszok egyszeru megoldas. Ha osx-re fejlesztettel 10.5 kornyeken, akkor egy gombnyomasra fordult ppc-re es x86-ra a kod. Ma pedig x86-ra es arm-ra, vagy azok valamely verziojara. Az unibin miatt ezt hulla egyszeruen es szepen meg lehetett oldani, de ugye linuxon a fatelf az hulyeseg. :)
---
pontscho / fresh!mindworkz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"de fognak, mert van binary translation."
Ami lehet, hogy rosszabb mintha nem is volna. Előfordulhat, hogy az egyszeri felhasználó csak azt veszi észre, hogy az Angry Birds szaggat, és nem az fog lejönni neki, hogy a lusta fejlesztők nem fordították le x86-ra, hanem az, hogy az intel proci (azaz inkább az adott telefon) lassú. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jobb, mintha csak nem futna...
"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee." -- Ted Ts'o
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem véletlenül született az Intel-Google partnership szeptemberben ennek megoldására.
Tipikusan az Angry Birds lesz az szerintem, amelyiknél nem lesz ilyen probléma, mert nem csak ARM-ra lesz elérhető (mivel már most sem csak arra érhető el).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Angry Birds nyilván csak egy példa...
Én ott látom a buktatót, hogy ha nincs binary translation, akkor a fejlesztők jobban rá vannak kényszerítve arra, hogy az x86-ot is támogassák (feltéve, hogy már mérhető az intel market share), míg binary translationnel lustálkodhatnak. Ugyanakkor az is kérdés hogyan lesz mérhető x86 market share, ha az alkalmazások 25% nem fut.
Kicsit "tyúk vagy a tojás" probléma, ezért nem is mondom, hogy a binary translation rossz dolog, csak rizikós.
"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee." -- Ted Ts'o
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A binary translation nyilván csak akkor jöhet szóba, ha nincs szükség nagy teljesítményre (bár az Intel szerint egész jól teljesít, ezzel kapcsolatban azért én is erősen szkeptikus vagyok). Az Intel azt várja a Googletól, hogy az Androidra fejlesztés amennyire csak lehet platformfüggetlen legyen. A legtöbb esetben ez jelenleg is így van a Dalvik-only applikációknál (az appok 75%-a ilyen), ahol nincs natív kód futtatás. A többinél meg remélhetőleg a Google ugyanúgy elfedi a problémát az x86-ra is elérhető librarykkel, amelyen eddig is dolgoztak már. Az app fejlesztőknek jó esetben nem is kell majd, hogy külön támogassák az x86-ot, mert a köztes layerek elfedik majd ezeket a különbségeket.
Ami inkább probléma jelenleg is az az, hogy a sok különböző platform támogatása miatt az Android által kínált felület már most sem elég reszponzív. A túl sok layer miatt érezhető késleltetés van a legtöbb telefonnál és kevésbé gördülékenyen futnak az átvezető animációk (scrollozás listában, képek között, stb.), mint egy iPhone-nál, ahol nyilván nem kell támogatni megannyi ARM processzort, GPU-t, egyebeket és elfedni a különbségeiket plusz rétegekkel...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ARM gyártóval Dunát lehet rekeszteni. Az ARM gyakorlatilag monopolizálta az embedded piacot, a HW gyártók lényegében összeszerelő üzemmé alakultak, mert már a core köré rakott egyéb perifériákat sem ők fejlesztik, hanem kis cégektől veszik.
ARM gyártásból nem élne meg az Intel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Piacon az első Intel Atom processzoros smartphone
csak nekem nem megy fel az ilyen hírektől az adrenalinszintem?...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
X86-os mobil?
Cool, mégegy külön eszköz funkciója költözik be a mobilomba :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez valami rossz vicc akar lenni!:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Volt "szerencsém" látni, hogy megy az indiai szoftverfejlesztés valamint hogy hogy működik az indiai IT.
Hát izé, NO COMMENT.
Én inkább megvárom amíg máshol is terveznek/gyártanak "gsm modulos UMPC/PDA-t" vagy ez már nem is tudom mi...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én nem tudom mitől van mindenki ennyire meglepődve, legalább 3-4 éve lehet tudni, hogy az intel megcélozta a piacot.
Azt is lehet látni, hogy az Atom-ok sebessége kb az első generáció óta nem változott, és az intel a fogyasztásra gyúr.
Mint ahogy az is látszik, hogy az ARM prociknál a fogyasztás marad kb szinten, és a teljesítményre gyúrnak.
Kb most, illetve a következő generációban a két út összeér, és kiderül, hogy állunk. Csak aztán nehogy néhányan nagyot koppanjanak, akik az intel procikat fikázzák...
"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee." -- Ted Ts'o
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Csak aztán nehogy néhányan nagyot koppanjanak, akik az intel procikat fikázzák..."
Koppanni az Intel Atom processzoros mobilok tulajdonosai fognak, mikor átesnek a vezetékeken, amit állandóan bedugva kell tartaniuk.
Vagy kigyullad a házuk a processzortól meg a négyszer akkora kapacitású akkumulátortól.
Vagy nem tudnak vészhívást kezdeményezni, mert már 10 percre eltávolodtak a legközelebbi konnektortól.
Vagy Flash futtatása közben a mobil tűzlabdává válik és átégeti magát a tulajdonos mellkasán.
;-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Intel is claiming that the power consumption of Medfield is low, though not quite best-in-class. On some workloads, such as browsing the Web, Medfield scores well—a total draw of 1 W, compared to 1.3 W for an iPhone 4S or 1.2 W for a Samsung Galaxy S II. Others are less favorable; 850 mW for 720p video playback on Medfield, versus 650 mW on the Galaxy S II, and just 500 mW on the iPhone 4S."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudom én, én is követem, hogy mit csinál az Intel az energiafogyasztással.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az AnandTech tesztjei szerint ráadásul veri is az ARM-okat sebességben és kevesebbet fogyaszt standbyban... ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A standby, az egy dolog. Az ARM-okban rendszerint különböző power- és clock-domain-ek vannak, amiket külön lehet tápolni, és külön óráról lehet hajtani. Nagyon ritkán kell egy 1GHz-es A8-as core-t 1GHz-en hajtani, az idő nagyobb részében valami köztes frekvencián jár, és a domain-ek többsége le van lőve. Azon múlik a fogyasztás, hogy a váltás mennyire gyors, és mennyire intelligens.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mivel a telefon legtöbbet standbyban van (hacsak nem vagy bróker ;), ezért nem csak "egy dolog", hogy abba mennyit fogyaszt. Abban pedig már most alacsonyabb, mint a népszerű ARM-ok és gondolom bőven van még hova fejlődnie az Intelnek...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A jelenlegi okostelefonok standby üzemideje rendszerint 1 hétnél hosszabb. (Na jó, iPhone 4S-t kivéve. :) ) A normál használat viszont csak néhány nap. Nem a standby-ban fognak versenyezni.
Hogy böngészésben jó az Atom, az bíztató. Kérdés, hogy a sima telefonálás mennyit fog enni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az is ott van a tesztben. Kicsivel többet eszik, mint a Galaxy S2, kevesebbet, mint az iPhone 4S...
iPhone 4S ~800mW
Intel Atom ~700mW
Galaxy S II ~675mW
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja igen. Akkor hajrá Intel, hajrá verseny!
Még a Tizen-t kellene kiadniuk, hogy az Android is kapjon vetélytársat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"hacsak nem vagy bróker"
Vagy Angry Birds függő.
De egyébként tényleg, hajrá Intel. Androidra is fejlesztek és látom hogy nyomulnak már egy ideje az X86-al.
Az Android emulátor konkrétan csak X86 emulációval, Intel-es hardveres gyorsítással + KVM-el megy használhatóan (igaz nálam instabil, meg még mindig lehetne gyorsabb, meg tudhatna többet).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hajrá Intel! A versennyel mi, vevők, csak jól járhatunk.
De én azért szkeptikus vagyok. Ha jól látom, a prociban nincs se táp, se PLL, se audio, se USB modul. ULPI van, de ha mondjuk bármilyen perifériát (pl. audio-t, WiFi-t) USB-re teszik, akkor az állandóan működő ULPI nagyon sokat fog fogyasztani. Majd meglátjuk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Hajrá Intel! A versennyel mi, vevők, csak jól járhatunk."
Én erre azért nem vennék mérget. ( és tényleg nem; hány és hány dolog korcsosult már el véglegesen pl az árversenyben. Kezdve mondjuk Magyarország iparában, befejezve a cipők minőségével. )
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Remeltem, hogy ha mar Intel akkor meego.... Nem mintha az Androiddal barmi bajom lenne, csak hiszek a valtozatossag, sokszinuseg erejeben meg a versenyben es ez igy most csak reszben az...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
MeeGo már vagy fél éve nincs.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor most hogy hívják éppen? Vagy már egyáltalán nincs...?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De van, csak Nokia nélkül: Tizen a neve, és itt a HUP-on is volt már róla szó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni