Kötelezővé teszi a Mac használatát az egyik Massachusetts-i iskola

Címkék

A Massachusetts-i Beverly High minden tanulóját laptoppal látja el. Az iskolakezdéskor azonban a szülőknek ehhez a zsebükbe kell nyúlniuk. A 900 dollárba kerülő MacBook-ok ára őket terheli. Nem minden szülő örül annak a követelménynek, hogy a tanulóknak MacBook-kal kell rendelkezniük, amelyet aztán magukkal kell vinniük a tanórákra, illetve azokon kell a házi feladataikat elvégezniük. Van aki rendelkezik más gyártótól származó számítógéppel, de az nem felel meg az iskola követelményeinek.

Az iskola képviselője szerint az iskolabizottság elfogadta a tervet, ezért ő értesíti a szülőket, hogy fel tudjanak készülni időben. A szülőknek a kifizetés mellett lehetőségük van lízingelni (havi 20-25 dollárért) azzal az opcióval, hogy három év bérlés után megvásárolhatják a készülékeket. Azoknak a családoknak, akiknek nehézséget okoz a készülékek megvásárlása, a(z) (iskola)körzet anyagi segítséget nyújt. Akik nem tudnak gépet vásárolni, azok kapnak napközben kölcsöngépet az iskolában, de azt nem vihetik haza a házi feladat elkészítéséhez.

A cikk itt.

Hozzászólások

Hianyolom a kialakuloban levo flame vegerol az "Engem csak az eredmeny erdekel" opciot ! :) (thx Mcsiv:)

---
pontscho / fresh!mindworkz

Nem azzal van baj, hogy mac, hanem azzal, hogy kizárólag ez vagy az. A baj ott van, hogy ez lustaság, vagy költségkímélés, meg lehet oldani az oktatást heterogén környezetben is. Igen tudom a tanárnak rosszabb. Inkább adjanak kívánságlistát: szövegszerkesztő (szabványos in-out formátum, geometriai ábrázoló, rajzoló etc. dehogy mac, mert pont az tetszik, na ez nem szimpi. Ettől még lehet máshova vinni a gyereket, hacsak nem 50km...

Ez csak akkor lehet működő megoldás, ha nem várjuk el a tanároktól, hogy a szoftverek használatában segítsenek. Azaz ha nem várod el, hogy a tanár ismerje az Ms Office-t, az OpenOffice-t, az iWork-öt, meg még lehetne sorolni. Ez működhet például az egyetemen, ahol általában nem írják elő, milyen szoftvert használj, de cserébe te sem várod el az oktatóktól, hogy szoftveres problémákban segítsenek.

--
Don't be an Ubuntard!

Fix'd: "Ez működhet például az egyetemen, ahol általában nem írják elő, milyen szoftvert használj, de cserébe te sem várod el az oktatóktól, hogy az ilyen egyénieskedő anarchista szerzetekkel foglalkozzanak, mint te."

A kiskutya fa*zát nem írják elő, hogy mit használj...
CSAK AutoCAD, CSAK MatLab, CSAK MS.Office, CSAK SPSS, CSAK xyz...

"The way to find what the mainstream will do tomorrow is to associate with the lunatic fringe today." -- 1995, Jean-Louis Gassée
/ http://haiku-os.org /

Nem lehet, hogy kevered a fájlformátum és a szoftver fogalmakat? Azaz nem Ms Office-t írnak elő, hanem Ms Office fájlformátumokat, nagyon nem ugyanaz.

Már az előbb is úgy írtam, hogy általában. Azaz van, amikor mégis előírják, de ez szerintem inkább csak azért van, mert az előírt szoftverek az adott területen standardnak számítanak, pl. MatLab.

--
Don't be an Ubuntard!

Ó, de persze, csinálhatok nekik CATIA-val dxf-et vagy dwg-t, beleköt, hogyaszondja "Nem AutoCAD szabvány a mutatónyíl vége!"

Mondjuk, hogy ilyenkor miért akarják hangosan tudtára hozni a világnak, hogy semmihez nem értenek, csak a hülyeséghez, arra még nem jöttem rá....

S nem, nem keverem a fájlformátumot és a szoftver fogalmát. Neki Excel számolótábla kell, telibemakrózva, feltételes színezéssel, csináld meg ezt bármivel, ami nem MS Excel....

"The way to find what the mainstream will do tomorrow is to associate with the lunatic fringe today." -- 1995, Jean-Louis Gassée
/ http://haiku-os.org /

Arról, hogy az alternatíva fos, valóban nem ő tehet, de:

ad 1.) Nincs AutoCAD szabvány, van DIN? ISO, JIT, etc. AutoCAD szabvány nincs, s ha a mutatóvonalam vége pont, nyíl, vagy szakasz, attól az még szabványos, csak más. Ebbe belekötni fasság, és ez a tanerő bunkósága.

ad 2.) Miért nem elég a megoldás maga, miért kell újraszámolható exceltábla neki? Ha nem kellene, egymillió különböző lehetőség volna, amivel elkészíthető lenne, még akár kézzel is (HTML-ben, színezéssel pl.), ha netán nincs más a kezünk ügyében.

Le kellene szoktatni a tanerőket arról, hogy csak egy magasztos út létezik, amivel a vágyott görbülő érdemjegyet elérhetik a tanulók, s nem azt kellene nézni, hogy képes-e lewarezolni (mert nincs kedve a gyaklaborban gépre várni féllábon ugrálva) a szükséges appokat, hanem azt, hogy meg tudja-e csinálni.

"Ez csak akkor lehet működő megoldás, ha nem várjuk el a tanároktól, hogy a szoftverek használatában segítsenek."

Ezzel egyetértek valamilyen szinten, de azért az sem várható el, hogy egy CAM program használatát összeimprovizálja valaki, mert annyira nem intuitív a GUI.

"Azaz ha nem várod el, hogy a tanár ismerje az Ms Office-t, az OpenOffice-t, az iWork-öt, meg még lehetne sorolni."

Én nem várom el, de akkor ő se várja el, hogy én "győzelem"-et telepítsek a gépemre :)

"The way to find what the mainstream will do tomorrow is to associate with the lunatic fringe today." -- 1995, Jean-Louis Gassée
/ http://haiku-os.org /

Na igen, es lattam mar olyan szamtech vizsgat, ahol ilyen kerdesek voltak (fejbol): mi a harmadik menupontja a file menunek az MS XYZ-ben? Ez az a szint, ami no comment, megha csak pl MS (vagy mas) letezne, akkor is fejbol tudni, hogy pontosan hanyadik egy adott menupont ... Amugy ugye valoszinu kovetkezo verzioban szepen valtozni is fog, meg ugyanazon sw mellett is ... Es akkor a nebulo ilyenekre cseszi el az idejet, hogy ezt bemagolja. Ahelyett, hogy pl elveket tanitanak jobban, es akkor talan nem lenne az, hogy mindenki megdermed, mert nincs ott a "kek E betu, hol az internet akkor?!". Jo persze, tudom, nem lehet azt sem, hogy csak elmeletet tanitani, van akit nem erdekel, o csak hasznalni akar egy adott software-t pl, de akkor is kene, hogy letezzen egy arany kozeput. Es foleg nem azt kene negativan szankcionalni, aki kreativabb es pl vallalja, hogy ugyanazt a feladatot o megoldja masfelekeppen (mas SW stb), _felteve_ ha prezentalni tudja az eredmenyt, ami az elvaras. Akkor o valojaban tobbet is csinal, tobbet is tud esetleg mint a tobbiek, hiszen nem feltetlen a betanult mechanikus semat koveti, ez szerintem inkabb dicseretre melto, minthogy kizarando mar eleve.

A tanár a tudást adja át, ami tisztelet a kivételnek, de elavult és megalkuvásokkal teli. Ő ezt tudja, esetleg még fizetik érte, uram bocsá még követi a verziókat és ismer pár praktikus trükköt, de konvertálásra, debugra miért fordítana időt. Ha kell a jegy majd a diák megcsinálja.

nem.
Habár nálunk emlékeim szerint szóbelin "platformfüggetlen" témák voltak, én pl a kép és hangdigitalizálást kaptam, itt nyilván az elmélete a lényeg
A végén még beszéltem egy kicsit a CCD és CMOS közti különbségekről, mert előtte pont olvastam róla :)

--
nyereményjáték: http://www.usanotebook.hu/index.php?tpl=contest3&iby=27540 :)
Dropbox tárhely igénylés: https://www.dropbox.com/referrals/NTMwMDYwODE5

"A Massachusetts-i Beverly High minden tanulóját laptoppal látja el. Az iskolakezdéskor azonban a szülőknek ehhez a zsebükbe kell nyúlniuk. A 900 dollárba kerülő MacBook-ok ára őket terheli."

Én ezt nem nevezném ellátásnak.

--
Don't be an Ubuntard!

Legalább adhatnák olcsóbban ha már kötelező nem? Én meg amúgy sem hallottam olyat h a gyereknek Adott gyártótól származó, vagy adott típusú gépen kellett volna beadnia a leckét. Amúgy kb amit egy mac-en lehet az lehet linux-on is, vagy win-en. És sztem ez alól nincs kivétel. Monnyuk linuxon nincs flash, de azon kívül minden van ami egy suliba oktatáshoz kellhet, és van olyan biztonságos. És mint az ubuntu péjdáján látszik, a jobb nem mindig nehezebb. Ez is van olyan könnyen megtanulható mint a mac osx. Sztem.

szerintem erről @kalozradio tud érdemben nyilatkozni ☺ – egyébként az ECDL-vizsga tekintetében is megfigyelhető fejlődés: a húgom ECDL-jében már van képszerkesztés, amihez GIMP volt a célszoftver. Bár az ECDL honlapján így hirtelen nem láttam, hogy hol van megkötve – de jure meg van-e egyáltalán kötve – a szoftverhasználat?

—-—-—
int getRandomNumber() {
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

Ez egy maganiskola? Mert akkor tiszta sor, hogy azt csinalnak, amit akarnak.

Egy ellenőrző könyvből (ha van ott oyan):

"Tisztelt szülők!
Tájékoztatom Önöket, hogy a $900-ért megvásárolt/lízingelt számítógépeken
a minőségi oktatás érdekében, a tanulóknak a következő, tanulást segítő alkalmazásokból egy-egy licencelt példánnyal rendelkeznie kell!

Természettudományok :

  • MATLAB 7.10
  • Mathematica 7
  • AutoCAD
  • Humán tárgyak

  • 3ds Max
  • CS 5 Web Premium
  • MS Office for Mac illetve Apple iWork
  • Éppen ezért, kérem Önöket, hogy szeptember elsejével, a gyermekeiikel $8.000-t a mostani, illetve jövőbeli licenceköltségek fedezésére, beküldeni, illetve az iskola számlájára átutalni szíveskedjenek!

    Amennyiben, Önök közül, valakinek ez a költség megterhelő lenne, akkor ajánlom figyelmükbe az iskola által, kedvezményesen, csak önöknek kínált USD alapú jelzáloghitelét (futamidő : 3év THM : 59,60%).

    Üdvözlettel:
    Mici néni
    osztályfőnök
    (keltezés)"

    Nem trollkodunk, ironizálunk... :) Amúgy, tény, hogy a student licencek nem olyan drágák, én egy annual Mathematicával szemezek, MATLAB meg szerintem kiváltható Octave-al (én legalábbis nem futottam bele olyanba, ami mefektette volna, kivéve azt, hogy a qt-s frontend nem tud az ékezetes karaktereket, de ez legyen a legkevesebb). A többihez, sok közöm nincs, az árszabást sem ismerem, sőt azt se tudom indulnak-e egyáltalán OSX alatt...

    Én most megyek az USA-ba tanulni. Nem magániskola, de elég nehéz a bejutás és el kell fogadnod, hogy ezzel vannak költségek is, így nekem is pl. $160-t kell költenem szoftverre. Számítógép is kell, de nincs kikötés, hogy mit kell használnod. A tantermekben egyébként is van elég Windows-os PC és Mac is, de ajánlott a saját és nagyon sokan amúgy is egy új notebook vásárlásával kezdenek, így ebben igazából semmi meglepő nincs. Az Apple ráadásul ad kedvezményt diákoknak.

    Igazából, az oktatás általában véve nem, a sok hűdekreatív, hűdeintelligens emberke kinevelésében jeleskedik, és a legtöbb helyen igény sincs rá. Ajánlom figyelmedbe az ország bármely középiskoláját. Kétlem, hogy a nagy vizen túl más lenne a helyzet...

    Emellett gondolom tisztában vagy vele, hogy a kreativitás nem OS kérdése. (ezek alapján nem...) Emellett merném remélni, hogy tisztában vagy vele, hogy már Steve Jobs előtt is léteztek komoly elmék.
    A híres fizikusok/kémikusok közül egyiknek se volt szüksége Apple cuccokra ment az papírral-ceruzával is. (Na jó, kivéve Newtont, de ő csak egy sznob fanboy volt... :D )

    anno az usa-ban kizárólag apple gépek voltak az általános és közép iskolákban. Persze az még az Apple II-es időszak volt amikor itthon a jó öreg HT1080z-t kötögettük a TV-re vagy szerencsésebb esetben volt C=64... Lehet, hogy az iskola vezetőség még ebben a hitben él.
    szvsz a mai erősen online világban miért nem web-es felületet fejlesztenek és azon keresztül folyik az oktátás? (ügyfélkapu fejlesztőit ott is szívesen látnák)

    Ez teljesen logikus!
    Sting-től tudják, hogy a Linux legalább olyan veszélyes vírustámadások szempontjából, mint a Windows, így mi mást írnámnak elő kötelező használatra, mint a tudás almáját? Csak nehogy abba is belerágjon a pondró! :-{)E
    --
    Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba és kész!

    De gondolj bele, az egyetemen megszerzett szaktudásukat* fel kellett használniuk, hogy létrehozzák a Suicide Injection hardware-t, és az azt vezérlő drivert, esetleg kliensprogramot. :) Valószínűleg új piacot akartak nyitni, csak tesztelni kellett a prototípust. :)

    *: feltéve, hogy műszaki szakra jártak

    --
    Don't be an Ubuntard!

    Kedves gyerekek!

    Ma megtanulunk vásárolni az App Store-ban.

    Klikkoljatok jobb tenyérrel a Buy 'Em All gombra.

    Inzsoi!

    No rainbow, no sugar

    Ezen mar en is gondolkodtam. :) En az vagyok, ezert ignoralom az ekezeteket is, erdekes, siman elfogadjk a jobb arcok, es igy meg a eluteseimbe, betufelcsereleseimbe sem kotnek bele.
    Igy legalabb azt kritizaljak, amit irok, es nem azt, hogy hogyan. :P
    (ettol meg nem erdemes nekem sem baromsagokat irnom...)

    --
    "Biztos én vagyok a béna, de csak azt sikerül elérnem, hogy kikapcsol a monitor."

    Kötelezővé teszik egy igazi UNIX használatát, és ti máris hőbörögtök? :)

    igazi unix b+? ja meg a 100 virus rá?
    igen mac os x-next step-bsd-unix? vagy nem ez a sorend
    hö meg akkor az rakról ne is beszéljünk bár elégé kétejeim vannak az alma iránt
    ha meg az ubuntut tartja valaki egyenesútnak akkor téved, mert én is tervezem hogy váltok csak arch vagy debian legyen?
    igazi unix... mégis egy linux többet tud már most és még ingyenes is sött a diákoknak sem kell adni kevezményt.

    Ha nem birod elolvasni fuss neki mégegyszer én érthetöen probálok irni!

    compaq deskpro p-866,512 ram,60gb hdd, ubuntu-linux 9.10 desktop

    jó de 10 töl beszélhetünk unix alapról és 9 nél még full saját kernel volt... amit még ök fejlesztettek ki a semmiböl az x meg már "unix"alapokon ahogy ök eröltetik pedig csak next step8az meg bsd és az meg unix...) vagy tévedek
    http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%C3%A1jl:Unix_history-simple… de itt a kép.

    Ha nem birod elolvasni fuss neki mégegyszer én érthetöen probálok irni!

    compaq deskpro p-866,512 ram,60gb hdd, ubuntu-linux 9.10 desktop

    A NeXT már komoly különbségeket mutatott a többi UNIX-hoz képest az UI terén (saját ObjC-alapú környezet, X11 lecserélése, saját felhasználói programok), az OSX ezt vitte tovább.

    Nem tudom miért teszed idézőjelbe, az OSX valóban UNIX, a Linux-szal ellentétben.

    Szintén nem értem ebben mi az "erőltetés".

    já de bemész egy viszonteladóhoz
    mitmond:unix az alapja nincsen rá virus szép környezet
    nem kell defragmentálni.
    és a többi programokra vane alternativa hát ugy 80%
    és más érvet nem tudnak fehozni.+még kva drága.

    Ha nem birod elolvasni fuss neki mégegyszer én érthetöen probálok irni!

    compaq deskpro p-866,512 ram,60gb hdd, ubuntu-linux 9.10 desktop

    Linux esetén a viszonteladó ennyit mond: ingyenes, de nem megy vele a hw-k fele, instabil, hiányos funkcionalitású felhasználói programok, ha kiszámolod (és számlázod munkaórában) a rendszer piszkálgatásával eltöltött fölösleges időt, tízszer jobban jársz windows-zal vagy osx-szel...

    Persze középiskolásoknak ingyen van az ideje. Később már rohadtul nem...

    Aha mint az ubuntu, amiről feljebb írtál hogy épp cserélnéd le.
    Annyira frankó, mi? :)

    szerk: a Linux desktopra 10 éve is azt mondták, hogy most még fejlődik, de majd jajj de frankó lesz. Azóta sem lett, sőt sok szempontból visszafejlődött... úgyhogy egyre kevésbé hiteles ez a szöveg.

    Én az első crashelő programot akkor láttam Linux alatt, amikor még csak 1-2 screencast volt a KDE 4-ből, és hozzáadtam a Gentoo-hoz a KDE 3 experimental overlay-t. Akkor már évek óta azt használtam.

    Manapság nem csak alkalmazások, de a driverek crash-ei is mindennaposak nálam (a mostani gépemen az iwl3945, az előzön az intel video driver tudott érdekes dolgokat produkálni).

    A kernel is sokat romlott, amiért anno nagyon megszerettem a Linuxot (stabilitás, gyorsaság) az mára sehol sincsen (amióta bejött a CFS, azóta desktopon reszponzivitás szinten a Linux ugyanarra a szintre süllyedt, ahol az XP van). Régebben nem tudtam annyira terhelni 1 magos CPU-val a gépet, hogy leakadjon (Gentoo + KDE 3.5, UHU 1.1 + KDE 3.2(?)), manapság dual core CPU mellett is többször fél-egy másodpercre belaggol az egész.

    Igen, de KDE nekem mindig is ezt csinalta, regen es ma. Ezert hasznalok gnome-ot, es igen, ketmagos CPU-m van, es egy nem tul uj, nem tul regi videokartya. Nem akad, de ha megis, nem izgat, addig csinalok mast. Windows nekem jobban akad, erosebb gepen.

    NEKEM jobbak a Linux most, mint a Windows. Lehet, sokat romlott a Linux, de en ezt nem erzekelem, sot, a regi windows only eszkozeim egy egy frissites utan, fekete magia nelkul mukodnek.

    Sokminden nem megy Linux alatt, de nekem tobb szivas van a Windows alatt a driverekkel, eszkozkezelessel, karakterkodolassal, file megosztassal. Lehet, oskovulet vayok, de nem akarom kovetni a windows 7 belso lelkivilaganak valtozasat, egyszeru feladatok megoldasahoz. Linux-nal sem, de ott nem is kell.

    ubuntuval én nem igen szarozom. elégé jól fut bár xp vel egy sebeségben van de játékra nem jó... á igen gta vice city-t kijátszotam arch linux alat...
    és de gondolom cor2duo 2600 4 gb rammal...
    (wine)
    a másik igen lehet fasza linuxot összehozni csak meg kell találni a megfelelö alapokat és arra épiteni
    pl ott a dsl linux 2.4 es kernelt haszná.l van rajta egy frankó x11 openbox és eldöcög egy 386-oson is akár.
    de most az lessz akövetkezö meglessz a netbookom arra már 100 as hogy dualbotot teszek xp+ debian kombót és igenis hogy megmutatom hogy lehet frankót öszehozni(de ha nem debian lessz akkor arch)

    Ha nem birod elolvasni fuss neki mégegyszer én érthetöen probálok irni!

    compaq deskpro p-866,512 ram,60gb hdd, ubuntu-linux 9.10 desktop

    A régi kernellel az a gond, hogy valószínűleg a gépemen el se nagyon indulna (a mostani egy 3 éves laptop, Intel T2400 CPU, ATi Mobility Radeon X1600-as kártya).

    Nekem megfelel a mostani Ubuntu, mert 1-2 bugon kívül (ami be van jelentve launchpad-en, és követem a fejleményeket) nincs vele bajom. Lehetne Gentoo-val vagy Arch-csal próbálkozni (évekig Gentoo-t használtam), de meguntam, hogy folyamatosan reszelni kell a gépet. Amikor még volt időm foglalkozni vele, akkor rengeteget tanultam belőle, de mostanában inkább hasznosabb dolgokra fordítom az időmet.

    no comment, bocs.

    Igen, valójában a debian-arch-suse-gentoo?-stb út bejárása után is úgy fogod gondolni, hogy mindenki téved aki ezeket desktopnak használja... aztán levonod a végkövetkeztetést. De amiről nem tudsz semmit (windows, osx) azt lehetőleg ne fikázd mert nagyon szánalmas.

    bocsánat de windowst elég régóta használtam és ugy néz ki hogy fogok is xp-t
    osx et meg alapbol drágálom as ziolgáltatásaihoz képest,ki kiprobáltam
    hajlok rá hogy hackintost feltegyek hogy mértnem teszem nincsen sse2 támogatotságom.

    Ha nem birod elolvasni fuss neki mégegyszer én érthetöen probálok irni!

    compaq deskpro p-866,512 ram,60gb hdd, ubuntu-linux 9.10 desktop

    Ide figyelj, nehogy azt mondd nekem, hogy egy expert operációs rendszerben jelölőnégyzeteket kell beikszelni!! – konfigfájlokat akarok, és én akarom beírni, hogy TRUE! :D

    int getRandomNumber() { // ←ez itt már az aláírásom
    	return 4;//szabályos kockadobással választva.
    }		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

    ember, ismerd meg amit hasznalsz, es utana irj rola velemenyt. Hallottal mar arrol, hogy a gui mogott is van valami? Amitol mukodik az egesz rendszer? Igen, ez win es osx alatt is megvan, csak linuxxal ellentetben mukodik is orakig tarto konfigolgatas, es szivas nelkul.
    --
    Unix is user friendly - it's just picky about it's friends.