Össztűz alatt a DuckDuckGo, mert böngészője lehetővé teszi a Microsoft számára, hogy az monitorozza a böngésző felhasználóit

A felhasználók privát szféráját a keresőjében hangsúlyozottan szem előtt tartó DuckDuckGo támadás alá került, mert szerződést kötött a Microsofttal, amelynek értelmében a Microsoft képes monitorozni a DuckDuckGo Privacy Browser (iOS / Android) felhasználói tevékenységeinek bizonyos részleteit. Zach Edwards biztonsági szakértő észrevette, hogy míg a DuckDuckGo Privacy Browser blokkolja a Google és Facebook trackereit, addig a Microsoftét hagyja ténykedni:

További tesztek azt mutatták, hogy a DuckDuckGo nem blokkolja a bing.com és linkedin.com doménekhez köthető trackereket, addig minden más trackert blokkol.

A DuckDuckGo alapítója és vezérigazgatója a hosszú felvetésre válaszolva elismerte, hogy létezik a kivétel egy, a Microsofttal kötött szerződés miatt:

Ez komoly morgolódáshoz vezetett a Hacker News fórumában. Részletek itt.

Hozzászólások

Én annó a ddg-t a filter bubble jelenség népszerusitése okán ismertem csak, nem ismertem, hogy pl. bármiféle privacyt is igérne igy nem értettem eddig ezeket a morgolódásokat de ahogy látom az utóbbi időben tényleg nyomták ezt a szlogent (nem tudtam pl. az android appjukról) ami miatt valóban eléggé visszás az egész projekt igy. Részemről mondjuk már váltottam searx-re igy nem igazán érint a dolog.

[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS

nem ismertem, hogy pl. bármiféle privacyt is igérne

 Gyakorlatilag erre húzták fel kezdetektől kezdve a marketingjüket. Fura, hogy nem hallottál róla. Nincs olyan jellemzésük, amibe ne szerepelne a privacy szó:

Mottójuk:

DuckDuckGo — Privacy, simplified.

Leírásuk:

DuckDuckGo is an internet search engine that emphasizes protecting searchers' privacy and avoiding the filter bubble of personalized search results. DuckDuckGo does not show search results from content farms.

trey @ gépház

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy nem igy rémlik, ettől még tévedhetek, de: http://web.archive.org/web/20130508150558/https://dukgo.com/base/welcome

"DuckDuckGo is a general purpose search engine." A későbbi években is még csak "community platform" meg ilyenekkel diszeleg, volt is náluk dukgo-s xmpp fiókom akkoriban. Csak magányvélemény de szerintem ez a privacy egyszerűen csak buzzword lett és pár éve elkezdték meglovagolni, de ez a csapat sosem gondolhatta túl komolyan.

[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS

Én is kezdek csalódni bennük. Én pedig nem is a privacy miatt használom őket, hanem mert szépen testre szabható a keresőoldaluk, míg a Google-é fapad. A böngészőjüket se használom, de ez így kicsit kezd sok lenni, hogy ők, mint a privacy harcosai múltkor cenzúrázni kezdtek, most itt van ez a MS-os botrány. Az a baj, hogy minden ilyen cég csak addig normális, amíg kicsi, aztán ahogy sikeresek meg kinövik magukat, megrészegednek a profittól és mindegyik átmegy genyóba. Főleg, mikor már egyeduralkodóvá és gigantikussá válnak, amit nem lenne szabad hagyni, lásd MS, Google, Apple, Amazon, stb..

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Ez tényleg kiábrándító még úgy is, hogy tudjuk, az interneten semmiben sem lehet igazán bízni. :(

Nem véletlen a mondás:

A felhőben minden csak ígéret!

Az sem véletlen, hogy ennyire nyomják a nagyok...

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

A pénz az pénz!

Nincs itt semmi látnivaló!

Szerkesztve: 2022. 05. 26., cs – 17:42

A ddg-t én keresőnek használom, akkor amikor más keresővel nem kapok elég-megfelelő találatot.

És a tapasztalat szerint, - a hitvilágon kívül, - végül is bizonyos, hogy a nem nagyon évülő területeken erre jó lehet.

(Az MS a Win alól, mi az amit nem tud elvinni? - Ahogyan a G. sem mentes ettől a "viselkedéstől" a droidnál. Hogy az Apple-ről és az iOS-ről ne is beszéljünk.)

Régen is a microsoft reklámjait nyomták, szerintem nem volt ez titok, hogy miből élnek. Volt az ecosia vagy ilyesmi, amivel fákat ültethettél, ha használtad, az még durvábban a microsoft próbálkozása volt betörni a piacra. Szegényeknek a bing nem hozza a felhasználókat, nemtom van-e még

Keresési találatokban a Qwant elég jól hozza a konkurencia szintjét. Európai szolgáltatóként gondolom ők nem is feltétlen amerikai cég pénzéből élnek.és gondolom a szigorodó EUs szabályozások miatt nem is lesznek az elsők közt akik Kínának áramoltatnák az infókat.

Viszont nyilván ők sem mosolyból szereznek bevételt.