Milax 0.3.3

A MilaX egy kisméretű LiveCD-s disztribúció, amely teljes egészében futtatható CD-ről, vagy pendrive-ról. A Solaris Nevada-ra (a 0.3.3 a b105-re) épül és annak minden alapvető funkciója elérhető benne. Elérhető mind x86, mind SPARC (0.3.2 server) platformokra. MilaX szabadon használható, módosítható és terjeszthető. Licence CDDL license version 1. Tegnap megjelent a Milax 0.3.3-as (x86) verziója, amely elsősorban gyorsabb bootolást ígér. Részletek a projekt honlapján.

Hozzászólások

Kicsit tele van a gyorsabb bootolással. Nem érdekel, hogy lasan bootol, max iszom addig egy kávét.
Az érdekel, hogy rendesen működjön!

Úgy látszik most erre megy ki a játék (divat). Pár éve mindenre compizt heggesztettek, meg az volt a menő, ha kockában forog a desktop, most meg azzal lehet villogni, ha 3 sec alatt bootol az oprendszer. Szép-szép de valami hasznosabba is lehetne ölni az energiákat.

**************
yes > /dev/null

Rossz dolgot szűrtél le. Nem a fejlődés ellen vagyok, hanem a felesleges divatolás ellen. Ez a bootsebesség növekedés tendencia nem teszi használhatóbbá a disztrókat, sőt, gyanítom, hogy a kompatibilitásuk és a stabilitásuk csökken, mert a boot folyamatból kihagynak dolgokat.

Amúgy pedig nálam a freedos 0.01 sec alatt bootol. Na ha erre ráver valaki akkor szóljon... :-)

**************
yes > /dev/null

nem értek veled egyet. egyrészt ennek bizonyos területeken van gyakorlati haszna (nekem pl. igencsak jól jönne), ezen felül pedig a bootfolyamatból tényleg szükségtelen dolgokat is ki lehet hagyni (pl ha külön kernelparaméternél csekkol új hardvert, rögtön kevesebbet modpróbálkozik...)

—-—-—
int getRandomNumber() {
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

Ha jól tudom az egyik fejlesztés, hogy kölönböző szolgáltatások/hw elemek inicializálását párhuzamosan is tudja végezni, ezáltal nem kell várni pl. arra, hogy a felépüljön a hálózati kapcsolat (driver után DHCP-re várni, stb). Ezek hasznos dolgok. Ill ha gyorsan bootal a gép, kevesebbszer kell hibernálást és hasonlókat használni -> energiatakarékosság.

+1

Addig eleve értelmetlen a verseny, amíg az a fránya bios meg nvidia grafikus kártya maga hosszú másodperceket vesz igénybe. Mit is csinál egy grafikus kártya 5 mp-ig pl? Mi tellik a biosnak szintén 5 másodpercébe?

Ezt a boot versenyt legalább két mezőnyre kéne osztani:

1) a fix hardverű gépek, linuxos netbookok, előre installálva, Macintosh, mobiltelefon. Ezek kész termékek, a rendszer és a hw egy kézben van, tehát optimalizálhatja, ahogy akarja, egész addig, amíg működik a cucc.

2) változó hardverű rendszerek, olyan oprendszerekkel, mint az Ubuntu, Windows Vista, ahol előfordulhat, hogy más hálókártya, videókártya van a reboot után. Itt a nemszabványos bios, gyárilag gányolt alaplapok miatt szerintem képtelenség normális boot időt elérni. A via chipsetemnek például kb 10 másodperc kell, míg képes grafikus üzemmódba állni, addig villog, és gondolom blokkolja a cpu-t is.

A házilag feltunningolt bootfolyamat meg külön állatfaj. Pistike letilt 25 windows servicest vagy átállítja az egész Ubu bootfolyamatot (igen, próbálkoztam vele én is), majd csodálkozik, hogy pattognak fel a HAL-hibaüzenetek, nem működik a nyomtatás, stb.