Már megint a Linux éve lesz?

Szilíciumkristályból növesztett varázsgömbünk azt súgja nekünk, hogy 2010 a Linux éve lesz. Ez már ösztönösen jön, mint az ásítási inger, mert legalább nyolc éve ígérgetik, hogy a Linux éve jön. De az eredmények erre mindig rácáfoltak. Lehet, hogy most már karnyújtásnyira van az áttörés?

Az Index cikke

Hozzászólások

azt nem tudom, hogy a linux éve lesz-e. De hogy nem a microsofté, az tutti.
ennyi pofont régen zsákoltak be, mint mostanában...
Késik a winmo, bajuk volt pár szabadalmi és egyéb dologgal, most beszólt a német kormány, terjed az android a mobilokon, mozgolódnak a smartphone jellegű hardverre épülő táblák piacán, stb.

mind-mind rossz hír. csak megtörik végre a monopóliumuk...

LOL. csakhogy a Microsoft-nak közel sem csak a Windowsból van a profitja, hanem egy csomó más területen is aktív, ezek jó részén pedig (még az oprendszerekén is!) folyamatosan piacot veszít. A tőzsdei befektetők meg ennek hallatán legszivesebben rákoppintanának Ballmer kopasz buksijára

Igen, hallottam. Ez a különbség (hogy hallottam a w7-ről) a "nem a microsoft éve lesz" kifejezés meg a (nem hallottam a w7-ről) csődbe megy a microsoft kifejezés között.

Még egy: betiltották nekik az office árusítását... biztos jól indul az év.

Nem azt mondom, hogy féltem őket, mert még mindig megvajazhatják a kenyér mindkét oldalát. De valami történt, hogy eddig sok évig egyértelmű siker és hurráoptimizmus volt a microsoftnál, most meg sorozatban jönnek be a pofonok. A kérdésedre a válasz ezen szövegkörnyezetben meg az, hogy még jó, hogy nem mindegyik pofon talál (az ms szemszögéből).

Ezen pofonok nagy része az Office betiltást kivéve az átlagfelhasználókat nem érintik, csak a szakmai portálon van róluk szó (pl a GPL-es vádak, stb), az egyszerű user meg azt se tudja, mi az a szoftverlicenc. Szóval ezek a szakmai pofonok annyira érdektelenek a profit szempontjából, hogy a befektetőket illetve a tulajdonosokat nem is érdekli. Az Office annál inkább, de az csak egy pofon. Legfeljebb csökken a növekedésük 1%-kal. Húha.

> Legfeljebb csökken a növekedésük 1%-kal. Húha.

Növekedés?

"a jelenleg 91 ezer főt foglalkoztató társaság az év elején tervezett 5,5 százalék helyett 6,3 százalékkal csökkenti alkalmazottai létszámát."

"Üzleti évének szeptemberrel zárult első felében a Microsoft 18 százalékos nyereségcsökkenést szenvedett el. [...] az árbevétel pedig 14 százalékkal 12,92 milliárd dollárra csökkent."

A felhasználókat nem érinti az, hogy msie-ből guglimailt bámulva támadás áldozatai lehetnek?
De ne is vitatkozzunk ezen, mert nem azt próbáltam mondani, hogy az msnek most nagyon rossz, hanem azt, hogy megtört egy tendencia, miszerint bármit csinált az ms, csak hallellujázni lehetett. Azért régen nem volt divat, hogy egy kormány beszóljon a msnek.

mostanában volt pár intő jel, ami eddig nem volt jellemző. ennyit akartam mondani.

minden évben azt mondják, hogy már nagyon közel az áttörés, szerintem idén se jön el...

Azért áldassék a lenugz neve.

Mai cifra szopásom:(ezt csináld meg win 7-tel)

Dell mini 9 gar nélkül döglött half size mini pci SSD-vel,telepits rendszert új SSD nélkül és müködjön wifi, gsm modul meg te is fiam blútúsz.
8Gb-os pendriveon bubuntu nyetbúk remix szépen vette az akadályt.
Bár elgondolkodtató,hogy egy 69900Ft netbúkba miért 55k lenne egy SSD.
(ekkora elbaszott megoldást)

____________________________
sucks: Öregebb vagyok mint a Microsoft...

Egy szőke hölgy vett a óvodafonnyál egy ilyen stuffot.Papir számla költözéskor elveszett.Szervizben közölték vele,hogy a készülék javitása meghaladja a termék új árát.Innen loop vissza az első kommentemhez.

Szerk: szépen megy rajta a netbúk remix pendriveról és mégsem ajtókitámasztó lett a stuffból :P
____________________________
sucks: Öregebb vagyok mint a Microsoft...

Tehetsz bele minipci kártyaolvasót, memóriakártyára meg mehet a rendszer. Mégis jobb, mint egy pendrive.

A rendszer pedig szerintem windows is lehet, csak egy kis google, vagy egy kis találékonyság kell hozzá. :) (Ez persze csak akkor igaz, ha a windows nem ellenőrzi futás közben, hogy miről fut.)

Próbálj Linux alatt 3 kattintásból összehozni egy HDMI - TV kapcsolatot úgy, hogy később, ha rádugod a TV-t HDMI-n, akkor rögtön kirakja TV-re a képet (gombnyomás nélkül), a laptop kijelzőjét meg lekapcsolja. További 2 kattintással a hang nem a laptopon, hanem a TV-n szólal meg.

Windows 7 - én így szeretlek (egyelőre).

Szóval vannak pro és kontra érvek, persze, de a Microsoft a W7-tel most nagyot lépett előre kényelem terén.

> Nem tudom, ez számomra még nem jelentkezett igényként.

És olyat tud, hogy ha az otthoni hálózathoz csatlakoztatom, akkor az otthoni nyomtató; ha munkahelyi hálózathoz, akkor meg az ottani nyomtató lesz automatikusan az alapértelmezett? Beállítja automatikusan, hogy otthon proxy nélkül; a cégnél meg proxy-n keresztül lehet internetezni?

Remélem W7 kényelme nem merül ki a tévézésnél ...

Mivel én csak egy user vagyok, ezért számomra ezek nem kényelmi opciók :) Úgy, ahogy a felhasználók 90%-ának nem. Viszont szeretnének egy HD filmet megnézni TV-n.

Egyébként ha hálózatra kapcsolódsz feldobja kérdésként, hogy ez most otthoni hálózat, munkahelyi, vagy public. Nem tudom, hogy ez tudja-e azokat a funkciókat, amiket említettél.

> feldobja kérdésként, hogy ez most otthoni hálózat, munkahelyi, vagy public.

Értem én hogy "otthon", de kinél otthon? Nálam otthon, ahol a céghez vezető VPN-t a router-em hozza létre; vagy a bátyámnál otthon, ahol az én laptopomnak kell a VPN-t szükség esetén felépítenie? Meg a "munkahely" is világos, de én szeretnék telephelyenként eltérő beállításokat (proxy,default printer) létrehozni; a W7 meg álljon át magától, ne kérdezzen semmit ha már egyszer el lett neki magyarázva, hogy melyik helyen hogyan viselkedjen.

Igazából nem tudom ezeket miért tőlem kérdezed. Én home user vagyok, nem vállalati felhasználó, természetesen totálisan más igényekkel, mint a 2. csoport, mely igényeimet a Windows 7 egyelőre(!!) maradéktalanul ki is elégít.

És mint a legelső hozzászólásban írtam, lehet hozni pro és kontra érveket, de az tagadhatatlan, hogy a Vistához képest, de az XP-hez képest főleg (figyeled? Windowsokról beszélek) a Win7 kegyetlenül jól használható operációs rendszer.

Viszont összehasonlítva a Kubuntummal, ami a desktop gépen tanyázik, azt látom, hogy jó a Linux, szeretem is használni, de már nem szeretek nap mint nap reszelni. Így amit Linux alatt kell megoldani, arra beSSH-zok a desktopra, bármi másra viszont a Windowst használom a laptopon. Sajnos erre vagyok kényszerítve, mert a Kubuntum alatt az 1080P lejátszása nem tökéletes, a HDMI kapcsolat vagy állandó, vagy állítgatni kell, és nincs HDMI audio output egyelőre.

> Igazából nem tudom ezeket miért tőlem kérdezed.

Te írtad, hogy "a Microsoft a W7-tel most nagyot lépett előre kényelem terén". Kíváncsi lettem, hogy tényleg így van-e.

> Én home user vagyok, nem vállalati felhasználó, természetesen totálisan más igényekkel

Én meg laptop user vagyok, home és vállalati igényekkel.

> az XP-hez képest főleg [...] a Win7 kegyetlenül jól használható operációs rendszer.

Olyat tud, hogy ha két monitor van rádugva a laptopra, akkor a számológép a jobb oldali monitor közepén jelenjen meg; ha meg csak egy, akkor annak a bal felső sarkában? Mert ha nem, akkor számomra nem különb az xp-nél.

"Te írtad, hogy "a Microsoft a W7-tel most nagyot lépett előre kényelem terén". Kíváncsi lettem, hogy tényleg így van-e."

Tényleg így van.

"Én meg laptop user vagyok, home és vállalati igényekkel."

Gondolom akkor a Google tud válaszolni a feltett kérdéseidre.

"Olyat tud, hogy ..."

Ld. fentebb.

Két kőkor szaki beszélget:

- Te tudtak, hogy idén már megint beköszönt a bronzkor?
- Már vagy nyolc éve ígérgetik, de az eredmények erre mindig rácáfolnak.
- Abból a vacak bronzból még pattintani se lehet.
- Lehet, hogy most már karnyújtásnyira van az áttörés?
- Kizárt, én maradok a jól bevált szakócámnál.
...