wifi hálózati ütközés

Fórumok

Sziasztok!

A mellékelt képen próbáltam meg ábrázolni a kiépített hálózatot. Amint látható két külön helyiségben vannak a routerek és a gépek. A routerek adatai:

1. wifi router:
IP 192.168.1.1
DHCP: 192.168.1.100-199
Tűzfal, MAC szűrés kikapcsolva.

2. wifi router:
IP 192.168.1.2
DHCP kikapcsolva

Az 1. router LAN portja van összekapcsolva a 2. router LAN portjával. Mindkét routerre WEP titkosítás van beállítva az SSID Broadcast kikapcsolása mellett. A gépek USB wifi adapterrel csatlakoznak. A gépeken a tűzfal ki van kapcsolva.

A probléma akkor van, ha a 2. szobában lévő valamelyik gép csatlakozik, akkor a korábban bekapcsolt 1. szobában lévő gép lefagy, miközben láthatóan az USB adapter működése megszűnik.
Nem tudom, hogy mit rontottam el, illetve milyen beállításra van még szükség a hiba kiküszöböléséhez. Ha van ötlet szívesen fogadnám!

Köszönettel

Hozzászólások

Nem tudom, hogy a router-eid tudnak-e access point módban működni, de ha igen, akkor a 2-es routert át kellene állítanod access point módba.

A konfiguráció elvileg jó, leszámítva a WEP-et, illetve az SSID broadcast tiltással is csak magadat szivatod.
Mint írták, a router2 menjen acces point módban.
Illetve az SSID ugye ugyan az mind a kettőn, viszont a csatorna különböző?

Oké, értem elsőre is. :)
Legyen ugyan az az SSID és a WEP kulcs mindkettőn, így egy hálót fognak alkotni. A kliensek semmit nem fognak érzékelni abból, ha átsétálsz az egyik hatóköréből a másikéba, simán roamingolnak, még a hálózati kapcsolatok sem szakadnak meg.
Viszont külön csatornát használjanak! Az egyik (ahol nagyobb forgalmat vársz) használja mondjuk a 6-os channelt, a másik a 11-est. Kipróbálhatod úgy is, hogy mind a kettőt auto-channel -re rakod.

Írtak itt a WDS-ről, az nem pont erre való, a WDS arra jó, hogy ha nincs lehetőség kábeles összeköttetésre, akkor vezeték nélkül "kiterjesztheted" a hatókört - de a sebesség feleződik.
Ha UGyan azon a LAN-on vannka az AP-k, akkor WDS-sel ne foglalkozz.

Sziasztok!

Mindenekelőtt köszönöm mindenkinek a segítséget! Megpróbáltam a beállításokat, de sajnos beletúrva az admin felületbe rá kellett jöjjek, hogy a router nem tudja az AP módot, csupán Bridge-re alkalmas. Azt hiszem, innentől kezdve már saját magam felesleges szívatása lenne valamit kihozni, ezért inkább rábeszélem őket egy AP megvásárlására. Annyi a kolléganők mentségére szóljon, hogy simán rábeszélték őket, hogy ez működni fog, ők pedig nem igazán értenek hozzá...

Mindenkinek köszönettel

Rabi József

A legtöbb ilyen kütyü tudja a bridge, az AP és az AP kliens módot is, a csak bridge elég ritka, lehet hogy van ott AP, csak nem találtad meg. Amúgy is gyanús, hogy ha csak bridge módot tud, a kliensek hogyan tudtak minden macera nélkül rákapcsolódni, főleg DHCP-vel?

A bridge erre való pl.:
LAN1---(WLAN bridge)......(WLAN bridge)---LAN1 = egybefüggő LAN1, azaz két fizikailag különálló 802.3 hálózat összekötése 802.11 bridge-ek segítségével.

Vagy pl. WDS helyett:
AP1...(WLAN bridge)---AP2
AP1---(WLAN bridge)......(WLAN bridge)---AP2 (dedikált kapcsolat AP1 és AP2 között).

Persze vannak point to multipoint bridge-ek is, de ez a SOHO kategóriában elég ritka.

Tudnál pontos típust írni?

Ellentétben chx -szel, én úgy gondolom, hogy a bridge mód ott azt jelentheti, hogy a LAN és a WIFI között bridgel -> ergo ez kell neked.
De ehhez látni kéne a cucc menüjét, hogy hol, milyen beállítások alatt van ez a bridge, mert lehet, hogy mégis chx -nek van igaza.

Még azt próbáld meg, hogy kapcsolt "router" módba a második eszközt, kapsold ki rajta a DCHP server, és dug be valamelyik LAN (vigyázz, nem a WAN!!!) portjába a kábelt, aminek a másik vége az első eszköznek szintén az egyik LAN portjába van dugva.
Elméletileg így is működnie kell.
SSID, WEP kulcs legyen ugyan az, csatornák különbözőek, vagy auto-select.

Szia!

Köszi, hogy újraélesztetted a reményt..:)
Nem titok: ez egy TP-Link tl-wr542g típusú router. A wireless settings menüben lehet bekapcsolni a Bridge-t. Itt valaki fel is tett egy képet a menüről: http://www.dipol.com.pl/images/info/000738.gif
Amit még írtál DHCP kikapcs, LAN-LAN összekötés az így van megoldva, sőt most már az SSID, WEP ugyanaz , az egyik 6. a másik 5. csatornára van állítva.

Köszönettel

Szia!

Igen igazad van AP Based-t találtam a leírásban. Még valami eszembe jutott a hiba okáról. Ezt találtam egy leírásban:
"The two wireless adaptors need to be on different channels. If so they
shouldn't interfere, with the possible exception of 105MHz wireless, which
uses more than one channel."

Megpróbálom tehát 5. és 6. csatorna helyett 6. és 9. csatornára állítani és meglátjuk mi lesz...:)

Üdv

Szia,

Ha azt akarod hogy a ket router 1 nagy halot alkosson:

- WDS a megoldás, ha tud a routered ilyet: http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Distribution_System
- lehet a két router egy SSID vel, sőt egy chanellen.
- nem kell összekötni fizikailag a kettőt.
- DDWRT firmware-val kb 10 perc alatt össze lehet hozni.
- ekkor a kliensek nem is tudjak melyik access point-hoz csatlakoztak.

A fentiek működnek, nem elmélet. Ütközött csomagok száma nálam 0. A titkosítás WPA1+TKIP, a WDS miatt. (WPA2 vel mar nem ment) A mac addr szűrés nem kell, fentiek megírták, csak szivatod magad.

Szijártó Zoltán
Aki tud az alkot, aki nem tud az csak szövegel.

WDS nem (olyan) jo, mert az felezi az elerheto savszelesseget, jobb a kabel (mar amugy is ossze vannak kotve). WDS-sel csak a kabelezest tudnad megsporolni.

Mindkettonek ugyanaz legyen az SSID-je, akkor egyetlen halot fognak alkotni, es a kliensek siman atmehetnek az egyik AP-rol a masikra (roaming). Viszont mindenkeppen kulonbozo csatornara tedd oket, mert kulonben zavarjak egymast.