Hola,
hogyan tudnek be-bootolni egy debain-ba, (install vagy valamilyen rescue CD segitsegevel) ha a /boot particiot legyaktam, tehat a gephez szukseges kernel nincs meg, viszont a / particio ott a wincsin es meg mount-olhato.
Azt szeretnem elerni, hogy valahogy feleledjen a gep halokartyaval + Symbios SCSI vezerlovel, hogy aztan valahogy tudjak ra ujra gub-ot meg kernel-t rakni.
Szoval lenyeg bele szeretnek jutni, hogy menjen az apt-get + legyen net es fel tudjam mount-olni /-nak a scsi hdd-t.
Koszi!
- 664 megtekintés
Hozzászólások
livecd + chroot
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
OK, de attol hogy lesz kernel?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
apt-get install linux-image
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
es igen... ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
azzal probalkoztam volna, hogy debian telepitobol be-mount-olom a letezo particiokat, aztan nyomok raja egy install GRUB-ot, csakhat eloszoris ragaszkodik ahhoz, hogy install the base system, es felek, hogy az agyonbaszna a mar letezo rendszert + ugyebar nincs kernel.
No? What to do?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni