Tesztelőket keresünk egy androidos alkalmazás teszteléséhez.
A szoftverek ingyenesek. Az androidos és a Raspberry PI kódok is.
A riasztó hardver nem szükséges az androidos app teszteléséhez.
A google play csak akkor ad zöld utat a nyilvános publikációnak, ha legalább 12 ember 2 hétig napi szinten használja naponta (egyszer elinditja ) az alkalmazást. A teszteléshez nem kell mögé a riasztó hardvere.
A 12 tesztelőnek az aktivitását ellenőrzik, hogy használja e az appot. Ha valakit érdekel a riasztó okositás abban is kap információ és segitséget.
Én 2 helyen épitettem meg a riasztó okositást és megelégedéssel alkalmazzuk az androidos kezelését.
Nagy szó, hogy a feleségemnek is tetszik és napi szinten használja. A risztó okositásának utánépitésének a hardvere olcsó, "baráti" áron van.
Fejlesztő : Kovács Gábor
A riasztóval és a szoftverrel kapcsolatos kommunikáció helye : arpi-security.slack.com
Okos riasztó androidos kezeléssel.
Az eredeti információs oldal: https://docs.arpi-security.info/en/latest/
Itt van a lényeg, a tesztelőnek le kell tölteni a risztót kezelő appot.
A play csak regisztrált tesztelőknek engedélyezi az app letöltését, használatát.
A letöltés csak úgy működik, hogy a fejlesztő hozzáadja a tesztelő email címét a csatornához.
Ehhez itt a fejlesztő elérhetősége : arpi-security.slack.com Gábor Kovács
Engem Tibor Wappler néven találsz meg ott.
Linkek a telepítéshez:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arpi.webapplication
https://play.google.com/apps/testing/com.arpi.webapplication
Kérlek benneteket, hogy támogassátok a tesztelést és a publikálást.
- 455 megtekintés
Hozzászólások
Nekünk pont kéne riasztó a házunkba.
Ki van vezetékezve a szenzoroknak és elöl-hátul egy-egy kezelő egységnek 6x0,22
Egyelőre ennyi van meg a rendszerből.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudok segiteni ha a munka zömét Te csinálod. Alapvetően egy csináld magad (DIY) rendszer.
Két éve én voltam a prototipus tesztelő. Nekem is a fejlesztő, a Kovács Gábor segitett a szoftver installban, mert akkor még nem voltam linux guru.
Nem tudom, hogy mennyire van kedved a hardverrel és a szoftverrel is foglalkozni, de én annakidején pont ezért vágtam bele mert nekem volt kedvem hozzá. A régi ( pironix ) riasztóm random hibái kiakasztottak. A Multialarm szerviz aki telepitette minden évben lehúzott ezért- azért- amazért. Inkább saját kézbe vettem a dolgokat. Annyira belejöttem, hogy a családi házam után a nyaralóba is beszereltem egy rendszert. Igy most a telefonommal 2 telepitést tudok kényelmesen kezelni.
Vedd fel a kapcsolatot a Kovács Gáborral az arpi-security.slack.com cimen. Lehet, hogy több dologban is tudtok együttműködni.
Én az alkatrészeket is tőle vettem és távoli ssh támogatást is kaptam tőle.
üdv: virtualm
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A "csináld magad" rendszer mennyiben felel meg a MABISz és egyéb ajánlásoknak? Egy vagyonbiztosítás esetén az "elektronikai védelem" címszó alatt elfogadott-e? Távfelügyeletre van-e mód? Mert egy riasztórendszer esetén ezek is kifejezetten fontos tulajdonságok - szerintem sokkal fontosabbak, mint a geek-faktor.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem a geek-faktor érdekel, hanem tele van a f.szom a riasztósokkal. Nem is szeretném ezt itt most kifejteni bővebben.
Amúgy meg mekkora hulladékokat is eladnak. Lehet azon plecsni, az nem sokat segít.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor neked a _jól_ összeválogatott (PIR+üvegtörés) érzékelőkkel DIY összekonfigurált rendszer lenne a valóban jó megoldás, erre az Ajax tökéletesen megfelel szerintem. A "plecsni" illetve a jól összeválogatott és elhelyezett komponensek azért fontosak, mert attól függ, hogy a biztosító egy káresemény kapcsán elfogadja-e elektronikai védelemnek vagy sem - és onnantól kezdve, hogy ehhez távfelügyeletbe kötött riasztórendszer kell, a házibarkács/randompistike rendszer gyakorlatilag kiesik, mert távfelügyeletbe kötni nem lehet bármit.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jelenleg is van viszonylag komoly biztosítás a házunkra, neves biztosítónál.
Sosem firtatták, van-e riasztónk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem is firtatják, viszont betörés esetén a kifizethető összeg attól függ, milyen a fizikai, illetve elektronikai védelem szintje. Nézd meg alaposan a biztosítási feltételeket, illetve hogy a fizikai illetve elektronikus védelmi szinteket hogyan definiálják, melyik kombinációhoz milyen kifizethető összegek tartoznak. Anno még elég volt a megfelelő fizikai védelem, most már egyre több biztosító kiköti a legalább 1. szintű elektronikai védelem meglétét a magasabb kifizetési limithez.
És nem az számít, hogy a szerződéskötés időpontjában mi volt, hanem az, hogy a káresemény bekövetkezésekor mi védte az ingatlant és az abban található ingóságokat. (Egyébként nem véletlenül mennek lefelé a sima mozgásérzékelők árai, és húznak el árban felfelé a kombinált mozgás+üvegtörés érzékelők...)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez a vezetékezés mennyibe fájt? Nekem ajánlottak vezetékes rendszert adott helyre kb. 250-300E Ft kiépítéssel együtt - ennyiből megvettem egy doboznyi Ajax eszközt, összekonfiguráltam, felraktam, és öröm meg bódottá' van... Ja, és persze távfelügyelet is, mert ez a rendszer beköthető ilyen szolgáltatásba is. Igen, tudom, idővel cserélni kell az áramforrásokat...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amikor építettük a házat, megterveztük, hol legyen ,,szem" meg ,,billentyűzet". Ezeknek behúztuk a vezetékeket, akár csak az UTP-ket, termosztátot.
Nem számoltam ki, hogy külön ez mennyibe került. Szerintem az UTP drágább volt ennél a szaros 6x0,22 kábelnél.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gondolom minden, a kültérrel szomszédos helyiségbe terveztetek mozgásérzékelőt, ami üvegtörést is érzékel vagy mozgásérzékelőt és a nyílászárókra nyitásérzékelőt, mert jelenleg ez a minimális elektronikai védelemhez szükséges az érzékelők oldaláról, a riasztóközpontnak távfelügyeletbe (15 perces maximális kivonulási idővel) bekötésével (ahol ilyen nem érhető el, ott rendőrségre bekötve) kell számolni ahhoz, hogy a biztosító elfogadja elektronikai védelem címszó alatt.
Ajaxból van vezetékes is egyébként - nekem a vezetékezés nem volt opció, azért lett vezeték nélküli a kialakítás - érdemes megnézni, mit tudnak, ha komolyan gondolod a riasztót, és ingatlan+vagyonbiztosítás kapcsán is szeretnéd, hogy számítson.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy jó jammer megoldja. Ezt elfogadja bármelyik biztosító?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A rádiós kommunikáció zavartatása esetén szerinted ölbe tett kézzel ül a riasztóközpont? Szerinted kapott volna bármilyen minősítést, ha így ki lehetne iktatni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nam tudom, ezért kérdezem. Mucsaröcsögén bebaszom a "védett" ház elé az árokba az adót egy powerbankkal egy kukászsákban délben, sötétedés után mehetek a költöztetős autóval?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha bármelyik érzékelő "kiesik", riasztást küld a rendszer (akkor is jelzi ezt az eseményt, ha nincs élesítve). És elég jól kitalált az eszközök közötti rádiós kommunikáció, maradjunk ennyiben - de próbálkozni lehet :-P
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem érted a kérdést. Az adót nem tudod kikapcsolni. Amig működik, valaki ott ül a házad előtt és vigyáz rá?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha folyamatos rádiós zavartatás van a világ végén, akkor azt az illetékes hatóság felé kell jelezni, és hidd el, meg fogják találni elég gyorsan a zavar forrását.
És amint írtam is, a "Mindent is zavarni fogsz" sem biztos, hogy működik, mert nem minden esetben elegendő túlkiabálni a berendezéseket...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azt mondta vezetékes rendszert vett.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vezetékeset ajánlottak úgy kb. 300E Ft-ért, ebből az összegből egy Ajax vezeték nélküli megoldás is összerakható volt, úgyhogy ez utóbbit vettem meg végül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni